Wenger o relacjach z Giroudem

Wenger o relacjach z Giroudem 28.12.2016, 13:52, Patryk Bielski 10 komentarzy

Olivier Giroud zdobył siedem bramek w ostatnich pięciu meczach, które rozpoczynał od pierwszych minut w barwach Arsenalu. Pomimo imponujących statystyk, francuski napastnik nie może być pewny miejsca w wyjściowej jedenastce The Gunners, gdyż znakomicie w formacji ofensywnej spisuje się również Alexis Sanchez.

Giroud był jednym z głównych tematów rozmów na ostatniej pomeczowej konferencji prasowej. Arsene Wenger miał sporo do powiedzenia na temat swojego rodaka.

O dobrej grze z udziałem Oliviera...

Kiedy pojawia się na murawie, ma zawsze sporo argumentów, ponieważ często zdobywa bramki. Posiada cechy, które są nam potrzebne, a których brakuje innym piłkarzom. Jest prawdziwym wojownikiem o fantastycznej mentalności.

O tym, czy obecny sezon może być frustrujący dla Girouda...

Tak, to mogło być dla niego bardzo frustrujące, ponieważ nie zawsze grał, a kiedy grał i notował dobry występ, nie zawsze dostawał szansę w następnym meczu. Nasze relacje są jednak szczere. Mam do niego wielki szacunek, a on zdaje sobie z tego sprawę. Nie zawsze grał, a mimo to jego koncentracja stała na najwyższym poziomie. Gdy jesteś piłkarzem, najważniejsze jest, byś zawsze był zmotywowany. To część twojej pracy. Kiedy grasz regularnie, wszystko idzie świetnie. Jednak kiedy tak się nie dzieje, musisz być gotowy. Jeśli tak jest, szanse będą się pojawiać. Natomiast ci, którzy nie wykorzystują danych im okazji, potwierdzają tylko to, dlaczego nie grają. Wojownicy są zawsze gotowi do gry.

O tym, co musi zrobić Giroud, by zachować miejsce w składzie...

To nie działa w ten sposób. Żyjemy w świecie konkurencji. Nie jesteś uprawniony do "swojego miejsca" w zespole, tak jakbyś kupił bilet sezonowy z wyznaczonym krzesełkiem. Kiedy dysponujesz tylko jednym napastnikiem, wszyscy wokół mówią: "Co ty wyprawiasz? Masz tylko jednego snajpera?" Potrzebujesz więc dwóch lub trzech napastników. Do naszego składu po długiej przerwie wraca również Welbeck, dlatego będę musiał podejmować różne decyzje. W meczu z West Bromwich wiedziałem, że gra w powietrzu może być kluczem do zwycięstwa, dlatego Giroud zaczął mecz od pierwszych minut. Musisz podejmować właściwe decyzje.

Arsene WengerOlivier Giroud autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
PietrasM komentarzy: 249428.12.2016, 19:04

Więcej czasu traciliśmy podając bezsensownie piłkę w poprzek, zamiast posyłać ją w sektory gdzie faktycznie można strzelić gola.

PietrasM komentarzy: 249428.12.2016, 18:40

18 dośrodkowań to było podane w statystykach. Ja widziałem może 5 które były w zasięgu Giroud i 1 na głowę Bellerina. To zdecydowanie za mało. Przy stanie 0:0 może przypomnę sobie jedną setkę rozegraną po ziemi. Skoro nasz gra wyglądała jak kaszana to założenie taktyczne było złe. Wolałbym widzieć wbiegającego Xhake w pole karne i ilość dośrodkowań na poziomie 30. Oddanie piłki West Bromowi, co prawda stworzyło by trochę ryzyka w defensywie, ale stworzyłoby też miejsce w ofensywie.

Wout.

Necro komentarzy: 243428.12.2016, 17:27

Lays - z ostatnio pożegnanych, to jedynie Chamakh miał żal, że zbyt rzadko grał, ale on akurat grał straszną padakę.

Necro komentarzy: 243428.12.2016, 17:25

Nie zgadzam się co do małej ilości dośrodkowań. 18 wrzutek w meczu przekłada się na 1 wrzutkę na 5 minut, co nie jest tragicznym wynikiem. Wenger wiedział, że z każdym nieudanym podaniem drużyna Pulisa będzie perfidnie grała na czas. W tym przypadku liczyła się jakość, a nie ilość. WBA potrafiło zabrać nawet pół minuty na jednym wybiciu bramkarza, dlatego uważam, że mieliśmy dobre założenia taktyczne, czyli cierpliwe utrzymywanie się przy piłce bez podpalania się. Jedyne czego zabrakło to skuteczności, ale postawienie na skutecznego ostatnio Giroud było dobrym ruchem w takim meczu.

lays komentarzy: 3987128.12.2016, 17:22

Wlasnie za to uwielbiam Papcia i pilkarze tez, nie bylo burdy miedzy Wengerem, ap ilkarzami. Szacunek obustronny. Nawet Ci co odeszli o nim zawsze wspominaja w cieplych słowach.

PawloPro komentarzy: 65828.12.2016, 16:19

Giroud, Welbeck, Perez, Sanchez. Wszyscy oprócz Giroud mogą grać też na skrzydle więc nie jest źle z tymi napastnikami ale szkoda, że ,,jakość" posiada tylko ten ostatni. Nie twierdze, że reszta jest słaba ale taki Danny to zaraz się pewnie połamie a Perez mało co gra.

kaman17 komentarzy: 498728.12.2016, 16:13

W drugiej połowie były z 3 setki, brakowało wykończenia. I to grając po ziemi, niemożliwe

PietrasM komentarzy: 249428.12.2016, 15:59

Zgadzam się. Uważam, że powinniśmy dośrodkowywać z uporem maniaka. 18 dośrodkowań w takim meczu to mała ilość.

fabregas1987 komentarzy: 2581728.12.2016, 14:31

Z większością zespołów z dolnej części tabeli Lizy się gra w powietrzu. Moim zdaniem Giroud daje nam sporo dodatkowych opcji, bo ma dobry strzał z lewej nogi i umie zagrać klepkę. Z Pałace również go widzę w wyjściowym składzie.

hodor komentarzy: 67528.12.2016, 14:29

Skoro Wenger wiedział, że gra w powietrzu to klucz do zwycięstwa, to czemu cała pierwszą połowę graliśmy unikając dośrodkowań na Giroud jak ognia?