Wenger: Spokojna gra kluczem do zwycięstwa

Wenger: Spokojna gra kluczem do zwycięstwa 03.02.2014, 13:27, Michał Kowalczyk 14 komentarzy

Zachować spokój i grać swoje - takie było podejście Kanonierów do niedzielnego pojedynku z Crystal Palace. Arsène Wenger był pod wrażeniem organizacji i dyscypliny rywali, a także opanowania i konsekwencji w grze swoich podopiecznych.

- W takim meczach liczy się spokój i koncentracja w zespole - wyznał Boss.

- To nie jest łatwe, ale budujemy swoje zwycięstwa na takim założeniu. Inteligencja w grze oraz bardzo dobra gra obronna. Zrobiliśmy swoje. Graliśmy przeciwko ekipie, która jest świetnie zorganizowana i stawia twarde warunki.

- Istotne w takich spotkaniach jest niestracenie bramki. Jeśli rywal strzeliłby pierwszy, byłoby niezwykle trudno wrócić do tego spotkania i je wygrać.

- Pokazaliśmy mieszaninę inteligencji i cierpliwości oraz byliśmy skuteczni w sytuacjach, które nam się trafiły. To było bardzo istotne, przekonujące zwycięstwo.

- Oxlade-Chamberlain to dla nas kluczowy zawodnik. Zawsze w niego wierzyłem. Wystawiłem go na środku pomocy, ponieważ widziałem na treningach, że radzi sobie na tej pozycji. Udowodnił, że nie byłem w błędzie - dodał francuski szkoleniowiec.

Arsene Wenger autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
jaque komentarzy: 124903.02.2014, 19:55

Oby tak dalej

gunners007 komentarzy: 954303.02.2014, 19:44

No i Wenger znów miał rację. Ox dobrze sobie radzi na środku pomocy

IceScreaam komentarzy: 27303.02.2014, 19:17

zawsze byłam po stronie "in wenger we trust" a nie "wenger out" i cieszę się, że ciśniecie po nim zmniejszyło się o jakieś 90% :) był taki komentarz niedawno, długi, niestety nie pamiętam kto go napisał, ale wyraził on wszystko.
on na prawdę wie co robi.

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 503.02.2014, 15:33

wenger i guardiola zauważyli że wcześniejsze style prezentowane przez ich drużyny się wypaliły, obaj starają się narzucić nowy, oparty na wysokim pressingu guardioli oraz coś w rodzaju zaproszenia na swoją połowę i szybkiego ataku na piłke w naszym wykonaniu, przynajmniej tak w niektórych meczach to robimy, nieśmiale bardzo ale to przynosi efekty, najlepsze spotkanie właśnie takim sposobem rozegraliśmy z liverpoolem na początku sezonu

Matthefff komentarzy: 190203.02.2014, 14:57

Trzeba zaufać Papciowi i uwierzyć w to, że nasi ulubieńcy wespną się na miarę swoich umiejętności w tych najbliższych meczach ;)

Dominik11 komentarzy: 2017003.02.2014, 14:52

wczoraj graliśmy dobrze ale puzno strzeliliśmy gola trzeba na początku strzelić

Paniu76 komentarzy: 1246403.02.2014, 14:35

Ok, ale musimy szybciej zdobyć gola z takimi zespołami, bo nie zawsze będziemy grali tak dobrze w 2 połowie

GROMALL komentarzy: 509003.02.2014, 14:25

Oczywiście w tym maratonie będzie ciężko o jakiekolwiek punkty , ale wierzę że nasi mogą uzbierać w nim dużo oczek .

CesK komentarzy: 210703.02.2014, 13:56

Musimy przez ten maraton uzbierać jak największą ilość punktów, będzie cięzko ale wierze w naszych!

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.02.2014, 13:50

w następbych meczach mozemy spodziewać się więcej nerwów niż spokoju, ale jestem optymistą

Falka5 komentarzy: 69003.02.2014, 13:44

Arsenal dla mnie może grać nawet i chaotycznie.. Byle by było mistrzostwo Anglii, niczego, absolutnie niczego bardziej nie pragne..

dudekns komentarzy: 605003.02.2014, 13:43

i żeby taki spokój był zachowywany co mecz.

rysiek098 komentarzy: 248903.02.2014, 13:32

Podobało mi się spotkanie z CP. Widać było niesamowitą determinację, pressing od pierwszych minut, chęć dominacji. Widać było, że remis do połowy nie zadowalał naszych, dlatego od początku drugiej połowy pressing był jeszcze mocniejszy, to mi się podobało, taki AFC chce się oglądać.