West Ham po roku przerwy wraca do Premier League!

West Ham po roku przerwy wraca do Premier League! 19.05.2012, 18:08, Sebastian Czarnecki 38 komentarzy

Znamy już ostatnią drużynę, która w w przyszłym sezonie wystąpi w rozgrywkach angielskiej Premier League. Po tym jak Reading i Southampton wywalczyły sobie bezpośredni awans do najlepszej ligi piłkarskiej w Europie, cztery następne drużyny w tabeli przystąpiły do rozgrywek Play-Off, gdzie musiały walczyć o ostatnie wolne miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Równo o godzinie 16:00 na stadionie Wembley zmierzyli się West Ham oraz Blackpool.

Obie drużyny w poprzednim sezonie pożegnały się z Premier League i już po roku absencji stanęły przed szansą natychmiastowego powrotu. Do przerwy szczęśliwsza była ekipa Młotów, która w 35. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Carltona Cole'a. Trzy minuty po piętnastominutowej przerwie do wyrównania doprowadził Ince, który dał Mandarynkom nadzieję na wygranie pojedynku.

Kiedy spotkanie zmierzało już do końca i wszystkie gwiazdy na niebie sygnalizowały, że dojdzie do dogrywki, w 87. minucie Ricardo Vaz Te ustalił wynik meczu. Mimo że Blackpool próbowało jeszcze rozpaczliwie doprowadzić do dogrywki, to West Ham okazał się skuteczniejszą drużyną i tym samym - po roku przerwy - zapewnił sobie awans do Premier League.

Na sam koniec przypominamy jeszcze, że w ekipie Młotów znajdował się wypożyczony z Arsenalu Henri Lansbury. Młody pomocnik całe spotkanie spędził jednak na ławce rezerwowych.

BlackpoolPremier LeagueWest Ham United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
KondzioElite komentarzy: 618720.05.2012, 13:53

A chciałem znów oglądać Mandarynki w PL :((

kwiatinho komentarzy: 1312620.05.2012, 13:06

Pamiętam że Arsenalowi nie zawsze leżał WHU... Pierwsz porażka na the Emirates była właśnie z młotami. Witamy z powrotem

popekns komentarzy: 742020.05.2012, 12:04

Bardzo się cieszę z tego powodu. Kolejne derby Londynu ;)

siersciu komentarzy: 576 newsów: 120.05.2012, 00:25

no to dzisiaj Steve Harris z Iron Maiden ma radochę:)...jak dla mnie ok:)

Wbeta komentarzy: 108320.05.2012, 00:05

Lubie ich dobrze ze wrocili na swoje miejsce ;)

pamplemousse komentarzy: 186020.05.2012, 00:01

Jeszcze chwila i bedzie liga londynska :D

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12619.05.2012, 21:35

Dobrze, że West-Ham wraca, chociaż Blackpool też chętnie widziałbym w PL. Lubię Holloway'a, a kibice Mandarynek zawsze mieli fajne przyśpiewki :P

Dokładnie.
I ten klimat na ich stadionie z bańkami mydlanymi :)

Czeczenia komentarzy: 1247519.05.2012, 19:34

najlepsza kibicowsko ekipa w londynie co widac na stadionie mimo braku sukcesow

najlepsza ekipa w londynie jezeli chodzi o ksztalcenie mlodych

do tego bedzie rzut beretem na wyjazd, a derby to ''afc vs kfc'' a nie jakies fulhamy z qpr

lepsze whu niz jakies kartoflane blackpool

ArseneAl komentarzy: 2341719.05.2012, 19:31

Ciekawe co Vaz Te, Cole i Nolan pokażą w BPL :)

hei007 komentarzy: 352819.05.2012, 19:30

Czyli rekord drużyn z Londynu w BPL jest pobity ; ).

Rafi komentarzy: 128119.05.2012, 19:17

Nie cierpie west hamu...Mam nadzieje ze porzadny lomot im spuscimy i wroca do Championship;)

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068719.05.2012, 19:01

Super, że West Ham wraca do Premier League ;)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 319.05.2012, 18:57

Fajnie, że WHU wraca, ale trochę szkoda Blackpool. Jedynym plusem braku awansu Mandarynek jest to, że nie będę musiała oglądać w PL Barry'ego Fergusona.

mskafc komentarzy: 579619.05.2012, 18:33

ta. nie wiem z czego sie tu cieszyc, tyle derbow londynu nikomu nie wyjdzie na dobre :P

JeruTheDamaja komentarzy: 21819.05.2012, 18:33

Chciałem Blackpool zobaczyć, za rok chce Hull City.

dnx_the_gunner komentarzy: 35219.05.2012, 18:32

Z samego Birmingham 3 nie da rady, ale WBA i Wolves mają swoje siedziby rzut beretem od Birmingham, więc jakby udało się Wilkom lub Niebieskim wrócić za rok to jest szansa na trio z regionu ;) PS. Ave Motor ! ;D

JeruTheDamaja komentarzy: 21819.05.2012, 18:32

Nie lubie...

Tosiek komentarzy: 33519.05.2012, 18:19

IGWC

Londyn kilka dobry miliów ludzi a Manchester 400 tys z tego co się nie mylę. Ale nie ma co na to patrzeć bo jak by nie było to z Birmingham powinno być ze 3 drużyn

arsenal1995_15 komentarzy: 19619.05.2012, 18:19

Tosiek, masz spore szanse bo tez taki wynik obstawiam

gunners007 komentarzy: 954319.05.2012, 18:18

To cieszy tym bardziej że od nowego sezonu będą grali na nowym olimpijskim stadionie.

Tosiek komentarzy: 33519.05.2012, 18:17

bardzo dobrze typowałem wynik 1:2 dla WHU i został remis Chelsea Bayern do 90 minuty i 500zł do odebrania. :d

IGWC komentarzy: 1052 newsów: 119.05.2012, 18:14

Londyn króluje ;) QPR nie spadło + mamy WHU w premier league. Ile to już mamy londyńskich klubów w najwyższej lidze? 6?

ThisIsOurSeason komentarzy: 234719.05.2012, 18:13