Whelan: Oddałbym Puchar Anglii za utrzymanie

Whelan: Oddałbym Puchar Anglii za utrzymanie 13.05.2013, 10:39, Kuba Witkowski 21 komentarzy

Prezes Wigan Athletic, Dave Whelan powiedział, że gdyby tylko było to możliwe, zamieniłby triumf w finale FA Cup za zwycięstwo z Arsenalem we wtorek.

The Latics wznieśli w górę swoje pierwsze tak ważne trofeum w sobotę, po tym jak Ben Watson strzałem głową w 90. minucie wprawił w osłupienie wszystkich kibiców zgromadzonych na Wembley i zapewnił Wigan wygraną 1:0.

Whelan, który brał już udział w finale Pucharu Anglii (jako zawodnik Blackburn Rovers złamał nogę w najważniejszym meczu FA Cup w 1960 roku), był niezwykle dumny po tym, jak wyprowadził swój zespół na murawę. Po upływie niespełna dwóch godzin, był dumny jeszcze bardziej.

Jednakże, teraz The Latics skupiają swoją uwagę na walce o utrzymanie w Premier League. Muszą pokonać Arsenal na The Emirates, aby szanse przed ostatnią kolejną były nadal realne.

Dave Whelan, właściciel Wigan stwierdził, że byłby skłonny poświęcić Puchar Anglii w zamian za gwarancję gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie.

- Gdy wyprowadzałem chłopaków na boisko, czułem się lekko podekscytowany - powiedział Whelan.

- Potem pozostało mi tylko cieszyć się z tego, w jaki sposób moi zawodnicy pokonali City. Byłem najbardziej dumnym człowiekiem piłkarskiego światka, ale teraz, gdyby ktoś zaproponował mi zwycięstwo z Kanonierami, zamiast Pucharu Anglii, powiedziałbym "tak".

- Byt w Premier League jest dla nas ogromnie ważny i jestem pewien, że większość ludzi zgodnie stwierdzi, że prezentujemy wystarczająco wysoki poziom, aby grać na najwyższym szczeblu w kolejnych rozgrywkach.

- Wiemy, co mamy robić. Zawodnicy są świadomi o co grają i zrobią wszystko, aby w wielkim stylu zakończyć bieżący sezon.

FA CupWigan Athletic autor: Kuba Witkowski źrodło: SkySports.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.05.2013, 20:48

No wiadomo, lepiej się utrzymać niż mieć ten puchar.

cesc1792 komentarzy: 48014.05.2013, 00:47

ja bym wreszcie wolal po 8 latach zdobyc jakis puchar, byc na piatym miejscu i sprobowac sil w LE niz jarac sie jakims bezuzytecznym "top four" i konczyc LM na fazie grupowej, 1/8 czy conajwyzej ćwierćfinale :/

Verminator97 komentarzy: 1490013.05.2013, 22:15

Ja też wolę np. top four niż zwycięstwo w FA Cup i wypadnięcie poza czwarte miejsce.

damstr2407 komentarzy: 63513.05.2013, 21:19

wygramy

18Patryk86 komentarzy: 50213.05.2013, 20:07

To bedzie trudny mecz , Wigan walczy o przetrwanie a My o Lige Mistrzów . Czeka nas ciekawy pojedynek , ale zwycięzca może być tylko jeden ARSENAL ! ;)

Krzyma6 komentarzy: 27013.05.2013, 16:55

Szkoda, że tak wyszło ale Wigan nie może zrobić punktów na Kanonierach. Mogli nie przegrywać wcześniej...

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57013.05.2013, 15:07

Zarówno Wigan jak i Arsenal będą grali na 100%, tylko, żę Arsenal ma lepszych graczy. Byle nie klepali do 70 minuty piłką, bo dostaną i w ciągu 20 minut nie odrobią.

Yakub97 komentarzy: 574613.05.2013, 14:49

Gdybysmy mieli taki zapas punktowy to z checia bym wzial puchar za 3 pkt :D ale trzeba wygrac

barti89 komentarzy: 62013.05.2013, 13:48

będzie cholernie ciężko. Wigan jutro zrobi wszystko, żeby wygrać. Zapowiada się ostry mecz, ale my po prostu nie możemy sobie pozwolić, żeby stracić 3 punkty.

IPiotrek komentarzy: 214013.05.2013, 12:54

Nie chciałbym po raz kolejny usłyszeć w pomeczowym wywiadzie: "kontrolowaliśmy grę, nie wykorzystaliśmy kilku 100% sytuacji i z niczego straciliśmy bramkę, ale zespół pokazał ducha walki, serce do gry oraz "jakość" co pozwoliło nam strzelić w 93 min. wyrównującą bramkę, która nadal daje nam szanse na zajęcie 4 miejsca."

Jutro Arsenal zagra mecz, który jest dla nich jak finał ligi mistrzów, jeśli wygrają to następny o takiej wadze odbędzie się...na St. James's Park już w niedzielę.

mateuszek123310 komentarzy: 36713.05.2013, 12:28

to będzie najtrudniejszy mecz w tym sezonie według mnie i trochę się go obawiam

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.05.2013, 12:28

to niezle nakrecaja atmosfere...no i zobaczymy czy ten AFC dorosl dopewnych spraw

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.05.2013, 12:22

David Whelan, legenda klubu. Historia lepsza niż w niejednym oskarowym filmie, Ben Watson strzela gola w 94 minucie, ten sam piłkarz który cztery miesiące temu złamał nogę strzela sto razy bogatszemu klubowi gola zdobywając puchar.

Marcel90 komentarzy: 814613.05.2013, 12:00

Sorki ale nie, chcialem zeby sie utrzymali ale nie kosztem naszej LM :P

mar12301 komentarzy: 2311913.05.2013, 11:57

Mam nadzieje, że Wenger powie chłopakom w szatni, że nie można tego meczu przejść na piechotę. Trzeba się spiąć i zagrać na 100%, a wtedy spokojnie to wygramy.

amaciekco komentarzy: 47313.05.2013, 11:43

Ja w sumie moglbym sie wymienic i grac w przyszlym seoznie w le wygrawszy fa cup :)

thegun komentarzy: 106313.05.2013, 11:37

trzeba jutro im pokazać miejsce w szeregu

IPiotrek komentarzy: 214013.05.2013, 11:24

Jutro nie może być mowy o kunktatorstwie i asekuracyjnym stylu gry jaki zaprezentował w finale FA CUP ManCity.

Chłopaki muszą wyjść z nastawieniem jakby od pierwszej minuty przegrywali dwiema bramkami, a do końca meczu zostało 10 minut.
Tylko wtedy zdobędziemy 3 pkt.

titi_henry komentarzy: 356913.05.2013, 10:59

waleczek - poziomu Henry'ego? :) Wskaż mi takich piłkarzy dostępnych na rynku i to jeszcze takich, których mi możemy pozyskać. Raczej będzie ciężko :)

waleczek komentarzy: 15013.05.2013, 10:57

Prawda jest taka, że jeśli nie wygramy z Wigan czy Newcastle to tak naprawdę nie zasługujemy na ligę mistrzów! Oni niech sobie gadają, a my musimy zagrać swoje, choć "swoje" w tym sezonie nie oznacza nic dobrego niestety. Brak lidera na naszym zespole odbił się szerokim echem aczkolwiek wydaje mi się, że w jakiś sposób scalił zespół oby wystarczająco mocno by w przyszłym sezonie pozyskać lidera poziomu Henrego! GO GO GUNNERS!

Song_o komentarzy: 125113.05.2013, 10:43

To co oni dają nam puchar a my im trzy punkty?
--
A tak na poważnie to będzie bardzo trudny mecz, wygrana z City doda im pewności i wiary, a z reguły końcówki sezonów i tak mają dobre. Będzie bitwa jutro.