Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal!

Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal! 04.05.2015, 21:58, 3602 komentarzy

Podopieczni Wengera nie zawiedli na KC Stadium i zdobyli kolejne ważne, bezcenne wręcz trzy oczka w walce o wicemistrzostwo Anglii. Ciężko jest nie chwalić Kanonierów za ich styl gry, za ogromne chęci i znakomitą dyspozycję. Już pierwsza połowa wyłoniła nam teoretycznie zwycięzcę tej batalii, ale Steve Bruce zdołał na tyle zmotywować swoich piłkarzy, by ci ruszyli w bój o remis. Sztuka ta się nie powiodła - Hull zdołał zadać tylko jedną malutką ranę, drobne zadrapanie, które nie znaczy nic w porównaniu do trzech ciosów przyjezdnych.

Arsenal zrównał się dzięki temu zwycięstwu punktami z The Citizens i odstawił Manchester United na dystans pięciu. Przypomnijmy, że ekipa z północnego Londynu ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Sunderlandem, zatem czyni to ją faworytem do zakończenia sezonu na drugim miejscu.

Oto składy obu ekip:

Hull City: Harper, Dawson, Chester, McShane, Elmohamady, Brady, Huddlestone, Livermore (45' Meyler), Quinn (81' Jelavic), Aluko (65' Robertson), N'Doye

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey (67' Wilshere), Özil, Alexis, Giroud (86' Walcott)

Po niecałym kwadransie doczekaliśmy się pierwszego groźnego strzału. Sanchez próbował pokonać Harpera sprzed pola karnego, jednak bramkarz Tygrysów popisał się dobrą interwencją.

18. minuta przyniosła nam zmarnowany kontratak Kanonierów. Zaraz potem Quinn i N'Doye wzięli sprawę w swoje ręce, lecz ich uderzenia były bardzo słabe i niecelne. Niedługo później Livermore obejrzał żółtą kartkę za faul na Alexisie.

W 24. minucie Aaron Ramsey nabawił się urazu. Walijczyk musiał zejść z placu gry, na który powrócił po kilku chwilach, utykając.

W 28. minucie Alexis Sanchez został sfaulowany tuż przed polem karnym. Chilijski zawodnik podszedł do wykonania stałego fragmentu gry, piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy i trafiła do siatki! 1-0!

Po upływie kilkudziesięciu sekund N'Doye został ukarany żółtą kartką.

W 33. minucie cudowne, wręcz wymarzone zagranie w pole karne do Ramseya posłał Cazorla. Futbolówka po strzale zawodnika z numerem '16' na koszulce trafiła jeszcze w nogę Brady'ego i wpadła do siatki. 2-0!

Po tym golu Hull rzucił się do ataku, jednak to znowu The Gunners w przepięknym stylu zdobyli bramkę...

Ramsey popisał się fantastycznym podaniem po ziemi, Alexis stanął oko w oko z Harperem, minął go i wpakował futbolówkę do bramki! 3-0 w doliczonym czasie gry!

Po chwili arbiter użył gwizdka i zaprosił nas na kilkunastominutowy odpoczynek. Przed rozpoczęciem drugiej części gry za Livermore'a pojawił się Meyler.

W 56. minucie niezły strzał oddał Ramsey. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Harpera. Co nie udało się Walijczykowi, powiodło się Stephenowi Quinnowi chwilę później...

Elmohamady dośrodkował w pole karne Arsenalu, a Stephen Quinn bardzo dobrą główką nie dał szans Ospinie. 1-3 na KC Stadium! Tli się jeszcze nadzieja w sercach kibiców gospodarzy!

Przyjezdni próbowali zniechęcić walczące Tygrysy. Wyśmienite zagranie Özila pozwoliło Alexisowi na oddanie uderzenia, które zostało jednak zatrzymane przez Harpera. Zaraz potem Robertson wszedł za Aluko.

67. minuta zwiastuje nam powrót po kilku miesiącach nieobecności Jacka Wilshere'a! Zastąpił on wyróżniającego się Aarona Ramseya, który zaliczył dziś trafienie oraz asystę.

W 75. minucie kolejną efektowną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zakończyła się ona strzałem Cazorli wyłapanym przez Harpera. Upłynęło trochę czasu i Jelavic zmienił Quinna.

W 85. minucie strzał z ostrego kąta oddał Bellerin, jednak bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Wilshere i Alexis szukali szczęścia z dobitek, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Moment później kolejna roszada w ekipie Wengera: Walcott w miejsce Girouda.

Po dodatkowych czterech minutach sędzia główny zakończył spotkanie. Świetna drużyna, świetny styl, świetny wynik!

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Novazzy komentarzy: 351009.05.2015, 10:37

@lays
Przynajmnije na 100% jest w TV .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.05.2015, 10:35

Jak grozi nam wypadnięcie z top4 to zawsze Tottenham nas ratuje.

youtube.com/watch?v=XAU-w8_53Mg

youtube.com/watch?v=Fp_UJz7OTPI

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.05.2015, 10:33

A ja wlasnie sie ciesze ze w poniedzialek. Bo wiem ze tylko z Sunderlandem bede mogl obejrzec pozniej ;d

Novazzy komentarzy: 351009.05.2015, 10:33

@simple
To chyba Owen mówił. xD

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 10:33

Inter, Roma oraz osiem innych klubów otrzymało o europejskiej federacji kary za złamanie regulaminu Finansowego Fair Play.

Dwa włoskie kluby od dawna były wymieniane w kontekście przyszłych kar i rzeczywiście zostały ujęte w oficjalnym komunikacie UEFA. Teraz przyjdzie im spełnić szereg wytycznych i ponieść konsekwencje wykroczeń. Najważniejsze jest, by w perspektywie trzech najbliższych lat dany zespół wykazał wymaganą rentowność.

Oprócz ekip z Serie A w gronie ukaranych znalazł się też ćwierćfinalista obecnej edycji Ligi Mistrzów, czyli AS Monaco. Ponadto dostało się też Sportingowi Lizbona, Lokomotiwowi Moskwa, FK Krasnodar, Besiktasowi. Wszystkie te zespoły otrzymały niemalże identyczne kary - grzywną i ograniczenie liczby zarejestrowanych zawodników w kadrze na europejskiej puchary do 22 (zamiast możliwych 25).

Pozostałe trzy zespoły ze wspomnianych dziesięciu, czyli CSKA Sofia, Karabükspor i FC Rostov, muszą zapłacić federacji jedynie 200 tysięcy euro.

Największą karę finansową otrzymał Inter, gdyż zobowiązano go do zapłacenia aż 20 milionów euro. 13 milionów musi oddać Monaco, a sześć Roma. Co istotne, w ostatniej chwili konsekwencji uniknął Wolfsburg, który dostarczył dodatkowe raporty finansowe i udowodnił, że nie złamał przepisów.

tabasco10a komentarzy: 96409.05.2015, 10:33

Co się dzieje z Javi Martinezem? Leży połamany?

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 10:32

Lipa, że gramy w poniedziałek.

CFC zdobylo szybciej lige i stala sie troszke nudna.

Wolalbym dzisiaj nasz meczyk

marimoshi komentarzy: 472609.05.2015, 10:30

Lorda to szanuj ;D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.05.2015, 10:26

Na Old Trafford przyjedziemy pewnie po remis :). Wystarczy nam remis i 3 wygrane u siebie z niezbyt wymagającymi przeciwnikami i jesteśmy wicemistrzami :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.05.2015, 10:25

lays,

Carra:"Liverpool potrzebuje tylko napastnika"

nie powiedział w prost, że bez Suareza to gówno ugrają :D

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 10:25

Wengerowi nie udało się wypaść z t4 z takimi gwiazdami jak Benajun, Benek itp :D A co dopiero teraz

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52409.05.2015, 10:23

No tak, bo to Arsenal już dawno temu miał wypaść z TOP 4.

Novazzy komentarzy: 351009.05.2015, 10:22

@lays
Ja mysle ze spokojnie zremisujemy , a wierze ze wygramy.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 10:18

Novazzy

No jo, ale mowie jakbysmy przegrali na OT

Novazzy komentarzy: 351009.05.2015, 10:14

Jak wygramy 3-0 z Sunder to mamy lepszyu biland i 3pkt wiecej od MC.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 10:09

No nie moge :D Carragher to jest pajac.

Zgadza się z Henrym, że Arsenal potrzebuje aż 4 wzmocnien top class by walczyl za rok o majstra, natomiast dzis mówi, że Liverpool potrzebuje tylko napastnika by wlaczyc sie do walki o tytul i zagrozic CFC>

Wychodzi, wiec na to, że mają zdecydowanie lepsza kadre od nas ;d

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 09:54

E tam kasa kasą, ale lepiej po prostu miec 2 miejsce niz 3. Zawsze miejsce wyzej logiczne.

Czeczenia komentarzy: 1248409.05.2015, 09:48

Wiadomo - lepiej być na 12 miejscu niż na 15. Zawsze.

O pieniądzach dyskutujmy kiedy będzie o czym. Różnica 1 czy 2 milionów na koncie w żaden sposób nie wpłynie na Arsenal.

Wiadomo - lepiej mieć 2 bańki, niż 2 baniek nie mieć, ale to zmartwienie księgowej.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9209.05.2015, 09:42

Za 2 miejsce jest więcej kasy z praw telewizyjnych i jednak co by nie mówić - lepsze osiągnięcie.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 09:40

Przecież United z nami i tak nie rywalizuje już. Teraz trzeba patrzeć tylko na City bo moga nas śmignąć przez bramki, jeśli oczywiscie dostaniemy w pape na OT.

Czeczenia komentarzy: 1248409.05.2015, 09:38

3 z 4, ale wyjazd na Old Trafford. Nie zdziwię się jeśli będą decydować gole. Ale dla mnie to bez różnicy 2 czy 3 miejsce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.05.2015, 09:09

Szkoda ze nie zobaczę dzisiejszych ani jutrzejszych spotkań. Mam nadzieję że chociaż ze Swansea się uda.

michalm1 komentarzy: 702009.05.2015, 08:54

CP - MU to hit dzisiaj.

TheInvincibles komentarzy: 130409.05.2015, 08:49

simpllemann
Może fakt, że dostanie Anglia "darmowe" miejsce w LE spowoduje, iż chociaż w tych rozgrywkach się nie ośmieszą. Zawsze to jedna szansa więcej.

TheInvincibles komentarzy: 130409.05.2015, 08:31

Szkoda, że na canal + family pokazują o 13:45 mecz Evertonu, a 18:30 nie pokazują spotkania Crystal Palace - Manchester United.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52409.05.2015, 08:13

3 z 4 meczów ligowych gramy na Emirates. Nie wyobrażam sobie byśmy wypuścili drugie miejsce.

Do tego finał FA Cup na Wembley. Zbytnio z Londynu nasi piłkarze nie muszą wyjeżdżać.

michalm1 komentarzy: 702009.05.2015, 08:11

Holandia, Anglia i Irlandia będą mogły wystawić jedną więcej drużynę w przyszłej edycji Ligi Europy. To efekt klubowego rankingu fair play, który opublikowała na swoim serwisie UEFA.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 01:31

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach Juventus sfinalizuje transfer Paulo Dybali.

Mistrz Włoch zdecydowanie przewodzi w rywalizacji o argentyńskiego napastnika. Działacze Juve już może nawet w przyszłym tygodniu spotkają się z przedstawicielami Palermo, by ustalić ostatnie szczegóły umowy, w tym bonusy do kwoty transferowej w razie spełnienia określonych kryteriów. Najprawdopodobniej Juventusowi uda się stargować kwotę z oczekiwanych przez Maurizio Zampariniego 40 milionów euro do 28-32 milionów euro plus bonusy.

Już wcześniej sam zainteresowany jednoznacznie zadeklarował, że swoją przyszłość widzi w dalszym ciągu w Serie A, najlepiej właśnie w barwach Juventusu.

W transferze nie powinny też przeszkodzić umówione na najbliższe dni spotkania Zampariniego z działaczami Interu i Milanu.

MarcinQT komentarzy: 260408.05.2015, 23:54

Wpisało mi się 2x może, raz za dużo przed Barcelona. Sorry, że czytam posty dopiero po wysłaniu a nie przed, głupi nawyk.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52408.05.2015, 23:53

TakKrzysiu
Wiem, wiem. Ten film trzeba oglądać z przymrużeniem oka.

MarcinQT komentarzy: 260408.05.2015, 23:52

@AaronLieber27

Zrefelktowałem się na -1, tamto -2 to był missclick

@Novazzy

Ostatnio wygrywają po 6-0 i 8-0 w lidze. Real wcześniej wygrał z Sociedad 4-1, to Barcelona może, która traci mniej goli może wygrać 4-0, nie widzę przeszkód.

TakKrzysiu komentarzy: 893608.05.2015, 23:49