Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal!

Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal! 04.05.2015, 21:58, 3602 komentarzy

Podopieczni Wengera nie zawiedli na KC Stadium i zdobyli kolejne ważne, bezcenne wręcz trzy oczka w walce o wicemistrzostwo Anglii. Ciężko jest nie chwalić Kanonierów za ich styl gry, za ogromne chęci i znakomitą dyspozycję. Już pierwsza połowa wyłoniła nam teoretycznie zwycięzcę tej batalii, ale Steve Bruce zdołał na tyle zmotywować swoich piłkarzy, by ci ruszyli w bój o remis. Sztuka ta się nie powiodła - Hull zdołał zadać tylko jedną malutką ranę, drobne zadrapanie, które nie znaczy nic w porównaniu do trzech ciosów przyjezdnych.

Arsenal zrównał się dzięki temu zwycięstwu punktami z The Citizens i odstawił Manchester United na dystans pięciu. Przypomnijmy, że ekipa z północnego Londynu ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Sunderlandem, zatem czyni to ją faworytem do zakończenia sezonu na drugim miejscu.

Oto składy obu ekip:

Hull City: Harper, Dawson, Chester, McShane, Elmohamady, Brady, Huddlestone, Livermore (45' Meyler), Quinn (81' Jelavic), Aluko (65' Robertson), N'Doye

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey (67' Wilshere), Özil, Alexis, Giroud (86' Walcott)

Po niecałym kwadransie doczekaliśmy się pierwszego groźnego strzału. Sanchez próbował pokonać Harpera sprzed pola karnego, jednak bramkarz Tygrysów popisał się dobrą interwencją.

18. minuta przyniosła nam zmarnowany kontratak Kanonierów. Zaraz potem Quinn i N'Doye wzięli sprawę w swoje ręce, lecz ich uderzenia były bardzo słabe i niecelne. Niedługo później Livermore obejrzał żółtą kartkę za faul na Alexisie.

W 24. minucie Aaron Ramsey nabawił się urazu. Walijczyk musiał zejść z placu gry, na który powrócił po kilku chwilach, utykając.

W 28. minucie Alexis Sanchez został sfaulowany tuż przed polem karnym. Chilijski zawodnik podszedł do wykonania stałego fragmentu gry, piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy i trafiła do siatki! 1-0!

Po upływie kilkudziesięciu sekund N'Doye został ukarany żółtą kartką.

W 33. minucie cudowne, wręcz wymarzone zagranie w pole karne do Ramseya posłał Cazorla. Futbolówka po strzale zawodnika z numerem '16' na koszulce trafiła jeszcze w nogę Brady'ego i wpadła do siatki. 2-0!

Po tym golu Hull rzucił się do ataku, jednak to znowu The Gunners w przepięknym stylu zdobyli bramkę...

Ramsey popisał się fantastycznym podaniem po ziemi, Alexis stanął oko w oko z Harperem, minął go i wpakował futbolówkę do bramki! 3-0 w doliczonym czasie gry!

Po chwili arbiter użył gwizdka i zaprosił nas na kilkunastominutowy odpoczynek. Przed rozpoczęciem drugiej części gry za Livermore'a pojawił się Meyler.

W 56. minucie niezły strzał oddał Ramsey. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Harpera. Co nie udało się Walijczykowi, powiodło się Stephenowi Quinnowi chwilę później...

Elmohamady dośrodkował w pole karne Arsenalu, a Stephen Quinn bardzo dobrą główką nie dał szans Ospinie. 1-3 na KC Stadium! Tli się jeszcze nadzieja w sercach kibiców gospodarzy!

Przyjezdni próbowali zniechęcić walczące Tygrysy. Wyśmienite zagranie Özila pozwoliło Alexisowi na oddanie uderzenia, które zostało jednak zatrzymane przez Harpera. Zaraz potem Robertson wszedł za Aluko.

67. minuta zwiastuje nam powrót po kilku miesiącach nieobecności Jacka Wilshere'a! Zastąpił on wyróżniającego się Aarona Ramseya, który zaliczył dziś trafienie oraz asystę.

W 75. minucie kolejną efektowną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zakończyła się ona strzałem Cazorli wyłapanym przez Harpera. Upłynęło trochę czasu i Jelavic zmienił Quinna.

W 85. minucie strzał z ostrego kąta oddał Bellerin, jednak bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Wilshere i Alexis szukali szczęścia z dobitek, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Moment później kolejna roszada w ekipie Wengera: Walcott w miejsce Girouda.

Po dodatkowych czterech minutach sędzia główny zakończył spotkanie. Świetna drużyna, świetny styl, świetny wynik!

simpllemann@
cyfra "0" to symbol prawdy w bezładzie przed narodzinami porządku i mocy świata, nie przeszkadza mi ona.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 20:31

TakKrzysiu
Czyli podoba Ci się okrągła liczba zero.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2015, 20:30

Już dawno stwierdziłem że nie będę redaktorzył nawet jako user.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.05.2015, 20:30

Naprawdę zastanowić się nad dwoma wyrazami oddającymi najlepiej to, co chcesz wyszukać. Cóż za wysiłek intelektualny.

Novazzy komentarzy: 351008.05.2015, 20:29

@paule
Jak nie chce podesłać nic to nie pisze bo teraz ty robiszx bajzel

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2015, 20:28

k.com to nie jest jakiś automat do google'a, że napiszesz tutaj, a ktoś ci zaraz wstawi link

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.05.2015, 20:27

Novazzy,
1.robisz bajzel
2.wpisałem za ciebie to w googlach, więc jedyne, co musisz zrobić to kliknąć pierwszy link

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 20:26

TakKrzysiu
A Ty nie chcesz?

Novazzy komentarzy: 351008.05.2015, 20:25

@pauleta
Własnie chciałem napisał ze na k.com jest poziom bo zawsze ktos pomoże a nie hejtuje ze mam sam szukam.

Napisze tak bo wiekszośc jest pomocna i chwała im za to.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2015, 20:24

Mam chyba dość ciekawy materiał na newsa więc jak ktoś chce przekręcić licznik to dawać znać

nawet skrót pasuje xD

btw Podrzuci ktos najswiezszy sonda na prezydenta?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 20:19

Dokładnie 2 lata temu oficjalna strona internetowa Manchesteru United poinformowała o odejściu sir Alexa Fergusona na emeryturę po 26 sezonach na stanowisku trenera.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.05.2015, 20:16

Te JOWy to okazał nieporozumieniem i Januszek miał rację obśmiewając Kukiza. U nas w Polsce są rządy dwóch partii, a w UK taka, a nie inna ordynacja tylko pogłębia ten stan.

Patrząc na układ głosów w UK jestem przekonany, że JOWy tylko by umocniły rozpad kraju na Polskę A i Polskę B. Natomiast takie twory jak SNP u nas pewnie by powstał. Pewnie jakaś Śląska Partia Narodowa czy coś w tym stylu.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 20:11

Novazzy
Bo Szkocja ma 59 miejsc w Parlamencie Brytyjskim. A Scottish National Party dostało 56 z nich.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11708.05.2015, 19:54

Qarol---> Jestem zadowolony. Finał Klaudia-Kasia i będzie git.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 19:53

Na moje oko Koscielny nie trafił w piłkę (w ostatniej chwili jakby chciał cofnąć nogę), a od zaskoczonego Szczęsnego piłka się odbiła.

Qarol komentarzy: 1450208.05.2015, 19:51

@arsenallord

Jak skomentujesz wydarzenia w Hell's Kitchen? Ja się bardzo cieszę, że odpadł ten buc ; D

Novazzy komentarzy: 351008.05.2015, 19:51

Zapoda ktos wyniki parlemnetu brytyjeskiego?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.05.2015, 19:49

vine.co/v/em7mOH0KZZX

:D

DavidSilva21 komentarzy: 338108.05.2015, 19:48

Kościelny go kopnął zamiast piłki i Szczęsny ją wypuścił. Tak mi się to widzi.

Novazzy komentarzy: 351008.05.2015, 19:45

Tak ogladam nasz lekki fail z meczu z Birmingham i średnio widze , to Szczescy wypuścił piłke czy Loro mu ją wybił z rąk?

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2015, 19:44

RIVALDO700@
Możliwe, ale bardziej skłaniam sie ku jego pozostaniu. Podejrzewam że w drugim sezonie może ładnie wystrzelić. Ozil na początku przygody z nami też nie wyglądał na wesołego, nie inaczej też grał. Teraz to zupełnie inna para korków.

Wracając do Marysia, w zasadzie nie ma wielu powodów do zadowolenia bo prócz świadomości że nie gra na swoim poziomie, dodatkowo wandal nie wystawia go tak często jakby sobie tego życzył.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2015, 19:42

kanonierzy.com/showcomments_id-26941.shtml
Serio on nie ma warna za wpisy typu alexis? XD

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11708.05.2015, 19:37

Na TVN 24 po raz setny robią z Komorowskiego najlepszego prezydenta ww historii :D

Wydaje mi się, że Kane zostanie w Tottenhamie.

DavidSilva21 komentarzy: 338108.05.2015, 19:37

Mamy fajnych graczy w młodzieżówce ale takim jak Zelalem, Crowley i Bielik będzie się bardzo ciężko przebić bo mamy super piłkarzy w środku pomocy + transfer Sznederlę albo Carvalho czy tam innego gracza.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 19:36

TakKrzysiu
Zgadza się choć to nie jest poziom Arsenalu.

kamilo_oo komentarzy: 2356708.05.2015, 19:32

Novazzy

Też

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.05.2015, 19:31

TakKrzysiu

nie jest wykluczony out di marii w lato.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2015, 19:29

Redknapp stwierdził, że Maryś nie wygląda na szczęśliwego w Manu. W sumie ciężko sie z nim nie zgodzić. "Póki co".

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 19:28

Sturrigde w całej karierze pauzował już 424 dni co dało 76 meczów.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2015, 19:27

To samo pisałem wcześniej. On musi gdzieś zrzucić kotwicę na dłużej by ustabilizować formę.

kaziu874 komentarzy: 673808.05.2015, 19:27

Nie zapominajcie, ze do Live wraca Origi po sezonie z wypozyczenia. Jeden napastnik wiecej.

Novazzy komentarzy: 351008.05.2015, 19:25

No własnie
Moze Wenger sprawadzi Harrego, troche sie marnuje w siódmej drużynie ligii ^^

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.05.2015, 19:24

Ciekawe czy united spróbuje ruszyc po harry kane'a w te lato.

Novazzy komentarzy: 351008.05.2015, 19:24

U was tez jest taka zajebista pogoda?

Simao12 komentarzy: 775208.05.2015, 19:21

Nie ode mnie to zależy
Mama chce kota średnio/długo włosego a dachowca takiego nie znajdziesz

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.05.2015, 19:21

Trzeba poczekac, ale mam wrazenie , ze przez te kontuzje sturr nigdy nie rozblysnie pełnym blaskiem, bo w tym sporcie zdrowie tez swoje robi. CR7,messi,suarez, lewy itp ida co sezon jak burza zdrowotnie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 19:20

TakKrzysiu
Z Campbella powinniśmy zrezygnować. Niech szuka dla siebie lepszego miejsca.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2015, 19:19

RIVALDO700
Benteke w jednym meczu mógłby strzelić więcej goli niż wymienieni zawodnicy razem wzięci w całym sezonie.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2015, 19:17

Campbell miałby iść do Sportingu na stałe jako część układu. Bez względu na kłaliti tej ploty, i tak powinien pomyśleć o nowym pracodawcy. Chyba że odpadnie nam ktoś ze skrzydełka, a nie wiadomo też jakie Papciu mam plany co do Gnabryego, gdzie wg mnie powinien go wypożyczyć.