Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal!

Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal! 04.05.2015, 21:58, 3602 komentarzy

Podopieczni Wengera nie zawiedli na KC Stadium i zdobyli kolejne ważne, bezcenne wręcz trzy oczka w walce o wicemistrzostwo Anglii. Ciężko jest nie chwalić Kanonierów za ich styl gry, za ogromne chęci i znakomitą dyspozycję. Już pierwsza połowa wyłoniła nam teoretycznie zwycięzcę tej batalii, ale Steve Bruce zdołał na tyle zmotywować swoich piłkarzy, by ci ruszyli w bój o remis. Sztuka ta się nie powiodła - Hull zdołał zadać tylko jedną malutką ranę, drobne zadrapanie, które nie znaczy nic w porównaniu do trzech ciosów przyjezdnych.

Arsenal zrównał się dzięki temu zwycięstwu punktami z The Citizens i odstawił Manchester United na dystans pięciu. Przypomnijmy, że ekipa z północnego Londynu ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Sunderlandem, zatem czyni to ją faworytem do zakończenia sezonu na drugim miejscu.

Oto składy obu ekip:

Hull City: Harper, Dawson, Chester, McShane, Elmohamady, Brady, Huddlestone, Livermore (45' Meyler), Quinn (81' Jelavic), Aluko (65' Robertson), N'Doye

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey (67' Wilshere), Özil, Alexis, Giroud (86' Walcott)

Po niecałym kwadransie doczekaliśmy się pierwszego groźnego strzału. Sanchez próbował pokonać Harpera sprzed pola karnego, jednak bramkarz Tygrysów popisał się dobrą interwencją.

18. minuta przyniosła nam zmarnowany kontratak Kanonierów. Zaraz potem Quinn i N'Doye wzięli sprawę w swoje ręce, lecz ich uderzenia były bardzo słabe i niecelne. Niedługo później Livermore obejrzał żółtą kartkę za faul na Alexisie.

W 24. minucie Aaron Ramsey nabawił się urazu. Walijczyk musiał zejść z placu gry, na który powrócił po kilku chwilach, utykając.

W 28. minucie Alexis Sanchez został sfaulowany tuż przed polem karnym. Chilijski zawodnik podszedł do wykonania stałego fragmentu gry, piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy i trafiła do siatki! 1-0!

Po upływie kilkudziesięciu sekund N'Doye został ukarany żółtą kartką.

W 33. minucie cudowne, wręcz wymarzone zagranie w pole karne do Ramseya posłał Cazorla. Futbolówka po strzale zawodnika z numerem '16' na koszulce trafiła jeszcze w nogę Brady'ego i wpadła do siatki. 2-0!

Po tym golu Hull rzucił się do ataku, jednak to znowu The Gunners w przepięknym stylu zdobyli bramkę...

Ramsey popisał się fantastycznym podaniem po ziemi, Alexis stanął oko w oko z Harperem, minął go i wpakował futbolówkę do bramki! 3-0 w doliczonym czasie gry!

Po chwili arbiter użył gwizdka i zaprosił nas na kilkunastominutowy odpoczynek. Przed rozpoczęciem drugiej części gry za Livermore'a pojawił się Meyler.

W 56. minucie niezły strzał oddał Ramsey. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Harpera. Co nie udało się Walijczykowi, powiodło się Stephenowi Quinnowi chwilę później...

Elmohamady dośrodkował w pole karne Arsenalu, a Stephen Quinn bardzo dobrą główką nie dał szans Ospinie. 1-3 na KC Stadium! Tli się jeszcze nadzieja w sercach kibiców gospodarzy!

Przyjezdni próbowali zniechęcić walczące Tygrysy. Wyśmienite zagranie Özila pozwoliło Alexisowi na oddanie uderzenia, które zostało jednak zatrzymane przez Harpera. Zaraz potem Robertson wszedł za Aluko.

67. minuta zwiastuje nam powrót po kilku miesiącach nieobecności Jacka Wilshere'a! Zastąpił on wyróżniającego się Aarona Ramseya, który zaliczył dziś trafienie oraz asystę.

W 75. minucie kolejną efektowną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zakończyła się ona strzałem Cazorli wyłapanym przez Harpera. Upłynęło trochę czasu i Jelavic zmienił Quinna.

W 85. minucie strzał z ostrego kąta oddał Bellerin, jednak bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Wilshere i Alexis szukali szczęścia z dobitek, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Moment później kolejna roszada w ekipie Wengera: Walcott w miejsce Girouda.

Po dodatkowych czterech minutach sędzia główny zakończył spotkanie. Świetna drużyna, świetny styl, świetny wynik!

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
M4rcin komentarzy: 152309.05.2015, 20:50

Co ten Ronaldo xD

Novazzy komentarzy: 351009.05.2015, 20:45

postawiłes*

@simson postawiłem te 300 na Val + Awans Juve?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.05.2015, 20:38

Andre Gomes to jest talenciak. Żaden carvalho.

simson16 komentarzy: 461409.05.2015, 20:38

Postawilem 300 zl na Valencie:)kurs 7 DZIEKUJE srealowi:) teraz tylko grac AWANS JUVE!!!:)

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2209.05.2015, 20:31

Ponoć Casillas miał swój udział.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 20:31

United jaki fart... omg, CP samo przegralo ten mecz.

zgaduję, że footy.ml

Ma ktos obrego streama po polsku na Real?

******** mi ścina

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52409.05.2015, 20:24

Panie z Arsenalu prowadzą do przerwy z Bristolem 1:0.

schnor25 komentarzy: 1854609.05.2015, 20:23

Po tym co ostatnio wyprawia Guardiola, to bym się nie zdziwił ;)

mitmichael komentarzy: 4924309.05.2015, 20:21

Jak sie ma tyle sytuacji i nie zdobywa gola to trzeba sie przygotowac na porazke.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.05.2015, 20:20

Czytaliście, że podobno Guardiola ma podpisać kontrakt z Man City...? Bein Sport.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 709.05.2015, 20:12

Przy Wardzie to nawet Young wypada jak top class skrzydłowy.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.05.2015, 20:11

Dzisiaj u mnie w A klasie sędzia dał kumplowi 2 żółte kartki i grał do końca meczu... hahahahah.

Simao12
Co nie zmienia faktu, że mecz i tak możemy przegrać.

kubex komentarzy: 574409.05.2015, 20:09

2:1 dla Manu.. :/

Simao12 komentarzy: 775209.05.2015, 20:05

Utd nie strzelili gola z gry od prawie 360 minut, po tym meczu będą mieli 377' miejmy nadzieję, że przedłużymy to do 467'

Simao12 komentarzy: 775209.05.2015, 19:59

Jeżeli znowu mamy grać bez skrzydłowego to niech gra tam Wilshere, przynajmniej ma tą szybkość i przyśpieszenie

dissault komentarzy: 326809.05.2015, 19:59

o kurde dzisiaj sobota :(

dissault komentarzy: 326809.05.2015, 19:57

liczę na jacka jutro, ostatnio miał dobre wejście z ławki, ciekawe czy zacznie w pierwszym pod nieobecność (?) ramseya

Koroniarz komentarzy: 1010609.05.2015, 19:57

Simao12

Nie przesadzaj :) Za Moyesa grali większą kupę, a i tak nie wygraliśmy z nimi. Wiem, że teraz na OT już ich pokonaliśmy, ale oni na nas się spinają 2x bardziej.

Mihex komentarzy: 2360409.05.2015, 19:56

OptaJoe ‏@OptaJoe 1 min.1 minutę temu

3 - Crystal Palace's three league goals directly from free-kicks this season have been scored against Man Utd, Man City and Liverpool. Trio.

też ciekawa statystyka :D

OptaJoe ‏@OptaJoe 2 min.2 minuty temu

1 - Manchester United have conceded from a direct free-kick in PL for the first time in since March 2014 (Westwood v Aston Villa). Clipped.

miejmy nadzieje, że 2 z wolnego strzeli im Alexis już niedługo.

Simao12 komentarzy: 775209.05.2015, 19:53

Wydaje mi się, że za tydzień rozwalimy Utd, z tak słabym zespołem trzeba wygrać

mercol7 komentarzy: 270409.05.2015, 19:53

Mi w tym okienku wystarczyłby solidny def pomocnik i klasowy napastnik wiekszą uwagę zwróciłbym na zrobienie porządku z grajkami których juz na dobra sprawę nie potrzebujemy ( diaby ,flamini,podolski,Campbell,+ imo arteta i per)

mitmichael komentarzy: 4924309.05.2015, 19:52

CP ładnie sie rozkreciło

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020409.05.2015, 19:52

Live ma szansę na LM.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.05.2015, 19:52

No to jak Liverpool jutro wygra jakimś cudem z Chelsea, to będą za nas trzymać kciuki w niedziele.. do czego to doszło, trzeba bedzie liczyć na ten żałosny Arsenal.. :D

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52409.05.2015, 19:51

Biorąc pod uwagę ostatnie 10 meczów to mamy nad City i United 10 punktów przewagi.

Simao12 komentarzy: 775209.05.2015, 19:48