Widowisko ze zwrotami akcji: Arsenal 3-1 Sunderland

Widowisko ze zwrotami akcji: Arsenal 3-1 Sunderland 05.12.2015, 17:03, Łukasz Wandzel 2010 komentarzy

Nie najlepsza forma w ostatnich spotkaniach, zespół z osłabieniami spowodowanymi przez kontuzje, ale i tak wszyscy liczyli na łatwe punkty z zespołem uciekającym ze strefy spadkowej. W końcowym rezultacie The Gunners zgarnęli trzy oczka, lecz nie obyło się bez zwrotów akcji. Mozolne tempo meczu po pół godzinie gry udało się zmienić Campbellowi, który strzelił swoją drugą bramkę w sezonie. Wszystko po to, aby na przerwę schodzić do szatni po golu samobójczym Girouda.

I choć francuski napastnik postanowił podarować piłkarzom Sama Allardyce'a mikołajkowy prezent, to w drugiej części meczu piłkarze z Londynu nie zaspali. Wzięli się do roboty i potrafili zdominować przeciwnika nie dając mu za wiele szans i zdobywając dwie bramki. Swoje winy odkupił nie kto inny jak Olivier Giroud, a trzecią bramką uhonorował swoją pracę na boisku Aaron Ramsey.

Składy, w jakich obie ekipy wystąpiły na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini, Ramsey – Campbell (76' Gibbs), Özil, Chamberlain (64' Walcott) – Giroud (80' Chambers).

Sunderland: Pantilimon - Yedlin, van Aanholt, Kaboul, O'Shea - Coates, Toivonen (62' Rodwell), M'Vila, Watmore - Borini (67' Johnson), Fletcher (73' Lens).

Arsenal od pierwszych minut zdominował w posiadaniu piłki, lecz to Borini znalazł się w najlepszej sytuacji strzeleckiej na samym początku meczu. W 4. minucie, dostał prostopadłe podanie i nie będąc obleganym przez obrońców zdołał oddać strzał z wolnej pozycji. Na szczęście gospodarzy trafił prosto w Petra Cecha. Brawo dla czeskiego bramkarza za zachowanie zimnej krwi.

Niedługo po tym swoich sił, tym razem z około 20. metrów, spróbował Aaron Ramsey. Pomimo dobrej decyzji Walijczyka, jego uderzenie ominęło słupek bramki z prawej strony.

Minęło prawie 10 minut, a więcej zagrożenia udało się stworzyć Czarnym Kotom. W polu karnym pogubił się Monreal, który nieporadnością w kontakcie z piłką mógł podarować gościom gola. Jednak Cech panował nad sytuacją, a piłkarze Sunderlandu nie dali rady skorzystać z błędu hiszpańskiego obrońcy.

Nastąpiło wyraźne uspokojenie gry w kolejnych minutach. Obie ekipy częściej przebywały w środku pola niż pod bramką rywala, a kreowane okazje nie zasługiwały na miano groźnych.

W 27. minucie wślizgiem odznaczył się Mertesacker. Tym samym Niemiec uratował Cecha przed spotkaniem jeden na jeden z Fletcherem i nieco poturbował gracza gości, który musiał na chwilę opuścić murawę.

Zaledwie dwie minuty później znowu strzał z dystansu chciał oddać Ramsey. Udało mu się to i wydawało się, że futbolówka zmierzała prosto do bramki, lecz na jej drodze stanął Kaboul.

W końcu! Prapremiera Przebudzenia mocy w 34. minucie! Obudzili się Kanonierzy, a Campbell, otrzymując prostopadłą piłkę w polu karnym, pokonał wybiegającego Pantilimona, 1-0!

Chwilę później strzelec bramki znowu znalazł się w dogodnej sytuacji. Długą piłkę za plecy obrońców posłał mu Özil, ale Campbell wyskakując do główki minął się z futbolówką.

W 42. minucie miał miejsce pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny, którego wywalczyli niepoddający się goście. M'Vila był wykonawcą tego stałego fragmentu gry, lecz nie przyniósł on żadnych korzyści dla zespołu Allardyce'a.

Koszmarne zachowanie Girouda w końcówce pierwszej połowy! Francuski napastnik pozazdrościł Campbellowi bramki na koncie i sam postanowił...wpakować ją do własnej bramki! Po rzucie wolnym dla Sunderlandu, choć tak naprawdę Olivier niefortunnie natknął się na piłkę, to niestety pokonał Petra Cecha, 1-1!

Po wznowieniu gry swoją szansę miał Ramsey, któremu niestety nie udało się doprowadzić do ponownego prowadzenia przed przerwą.

Sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Druga rozpoczęła się dokładnie tak jak powinna. Po kilku chwilach Kanonierzy znacznie częściej od rywali utrzymywali się przy futbolówce i próbowali konstruować ataki. Szczególną aktywnością odznaczali się Chamberlain oraz Ramsey.

Właśnie Ramsey dostał piłkę od Özila w szesnastce gości, lecz po pierwsze nie udało mu się pokonać bramkarza, a po drugie znajdował się na pozycji spalonej.

W 58. minucie miał miejsce rzut rożny dla ekipy Sunderlandu. To powinien być gol! Zamykający akcję M'Vila uderzył w sposób niedający żadnych szans na reakcję. Ale nieludzkim refleksem popisał się Petr Cech, który jakimś cudem wyłapał piłkę!

Odkupił winę! Olivier Giroud! Na rogu pola karnego dośrodkował Aaron Ramsey, a Giroud wparował z głową w futbolówkę i nie zostawił złudzeń Pantilimonowi, 2-1!

Arsene Wenger postanowił dodać Olivierowi partnera. W 64. minucie Walcott zjawił się na murawie wchodząc za Chamberlaina.

Taki Ramsey potrafi się podobać! Tym razem, w 72. minucie, popisał się przedziwną przewrotką w polu karnym. Nie udało mu się stworzyć zagrożenia, lecz jego złożenie się do uderzenia było nieprzeciętnie efektowne.

Chwilę później Watmore udanie znalazł się za obrońcami Arsenalu, zdołał też wbiec w szesnastkę Petra Cecha, lecz jego strzał pozostawił wiele do życzenia. Ponad 80 procent posiadania piłki Kanonierów po 75. minutach udowadnia, że była to nieliczna okazja gości w drugiej połowie.

Murawę opuścił strzelec gola. Campbell został zastąpiony przez Gibbsa w 76. minucie.

The Gunners chcieli już dowieźć korzystny rezultat do końca, co w ostatnich 10 minutach pozwoliło na nieco częstsze pojawianie piłkarzy Sunderlandu na połowie przeciwnika. Pomimo tego gra ciągle trwała w spokojnym i kontrolowanym przez gospodarzy tonie.

W 89. minucie niezwykle groźną okazję miał piłkarz Czarnych Kotów. Van Aanholt wyprzedził Bellerina i dobiegając do prostopadłej piłki pozostało mu tylko silnie uderzyć. Na szczęście czeskiego bramkarza jego plan się nie powiódł.

Minutę później to Aaron Ramsey mógł w końcu zdobyć bramkę, na którą tak pracował przez całe spotkanie. Kolejny raz znalazł podanie od kolegi z drużyny w polu karnym Pantilimona, ale znowu nie zdołał go pokonać.

A jednak! W 93. minucie Aaron Ramsey w końcu zamienił swoje uderzenie na gola! Z zamieszania w polu karnym wreszcie postanowił wrzucić futbolówkę Chambers, a piłkę odbitą od obrońcy umieścił w bramce Walijczyk, 3-1!

Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924307.12.2015, 07:54

Nikt inny nie strzelił w PL tylu goli głowa co Giroud (17) od czasu dołaczenia do Arsenalu.

ArsenalChampion komentarzy: 806407.12.2015, 07:34

W styczniu jest spora szansa ze Wenger kogos kupi skoro mamy dostać latem zakaz transferowy
Mam nadzieje ze wzmocniony środek ataku,defensywną pomoc i środek obrony

simson16 komentarzy: 461407.12.2015, 07:05

Mi wyszedl tez Robert Pires;D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.12.2015, 04:21

Ostatni odcinek sezonu Leftovers. Poezja.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.12.2015, 02:52

qwertyu123, na bezsennośc tylko mecz United :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.12.2015, 02:04

Dorzucę od siebie, zjedz z 4 kostki czekolady wieczorem, wzrost cukrów w organizmie foworuje senność.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 307.12.2015, 01:56

qwerty Bez żadnych żartów najlepszy jest seks. Przeważnie też nie sypiam w nocy a po rundkach honorowych jak dziecko. Poza tym mało napojów gazowanych przed snem, wyjście na spacer żeby dotlenić mózg.

qwertyu123 komentarzy: 77507.12.2015, 01:24

Porusza sie tu rozne tematy, takze dodam cos od siebie. Od kilku tygodni mam problemy z zasypianiem, leze i nie moge usnac. Przestalem pic kawe po poludniu, ale to nie pomaga. Macie jakies sposoby?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.12.2015, 00:02

Ale zakończenie spotkania Memphis - Phoenix. Fenomenalna akcja w 0.8 sekundy i wygrana Niedźwiedzi 95:93.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.12.2015, 23:59

Jeszcze co do walki Aldo vs McGregor to sobie myślę, że najbardziej prawdopodobne scenariusze to:
1)wygrana McGregora w stójce ze względu na zasięg i mocną szczękę
2)wygrana Aldo w parterze. Nie jest w tym jakoś specjalnie wybitny, ale McGregor dawał się rzucać malutkiemu Mendesowi jak dziecko.

helzing komentarzy: 327306.12.2015, 23:59

haha Thierry Henry :D

kaziu874 komentarzy: 673606.12.2015, 23:53

michal0490 --> o widzisz, tego nie wiedzialem. dzieki za info

michal0490 komentarzy: 5506.12.2015, 23:49

Kaziu ja tylko dodam od siebie ze ta generacja Mercedesa klasy C do której link podałeś nie cieszy się dobra opinia wśród mechaników. Niektórzy mówią nawet ze tamten okres to zdecydowana zniżka formy jeśli chodzi o jakość w tym koncernie. Dopiero w W204 dało się zauważyć poprawe.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.12.2015, 23:48

Dancer, nie zrobię, bo nie da się wybrać Ramsey'a wśród ulubionych piłkarzy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52406.12.2015, 23:46

Henry.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.12.2015, 23:44

Afc4live

Musiales w takim razie zaznaczyc kawowe czekoladki

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.12.2015, 23:43

squawka.com/news/personality-quiz-which-member-of-the-arsenal-invincibles-are-you/537653

Jestem jeszcze ciekaw jak ten quiz rozwiazecie. Mi wyszedl Pires... nawet data urodzenia mi sie z nim zgadza :)

afc4life komentarzy: 478306.12.2015, 23:40

Ja z kolei Fernando :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2015, 23:33

Lord

Walka do jednej buzi.

kaziu874 komentarzy: 673606.12.2015, 23:31

Dancer --> dobrze ze nie pytali czy wolisz kawe czarna czy z mlekiem i o ciasto murzynka ;d

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.12.2015, 23:29

Ja jestem Schneiderlinem. Tak, tez dalem Vieire.

Swoja droga rasistowskie pytanie to o smak czekoladek. Pewnie jak ktos dal kawowe to Wanyama wychodzil, a waniliowe to jakis Morgan wlasnie.

kaziu874 komentarzy: 673606.12.2015, 23:28

czarny1000 --> w Anglii ogolnie auta nie sa drogie (jak na warunki tutaj), wiec haczykow raczej nie ma tutaj. Kwestia tylko tego na jakie sie zdecydowac. Wczesniej sie jaralem audi TT ale mi przeszlo, poza tym to tylko auto na 2 osoby. Priorytetem jest audi A4 na ten moment ale jakos nie moge nic ciekawego znalezc. Tak popatrzylem dzisiaj i zobaczylem te co wyslalem. Laguny sie dowiedzialem juz wczesniej ze sie lubia psuc wiec odpada, Mercedesa wczesniej nie bralem nawet pod uwage ale znalazlem miedzy innymi tego i mi sie spodobal. Honda to taki wyjatek, ale slyszalem ze dobre auto. Ciezki wybor przede mna ;)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11706.12.2015, 23:28

Rivaldo---> Ja to po tych dwóch mistrzowskich walkach bardzo czekam na Juniora dos Santosa. Bardzo się za nim stęskniłem. Jako że go uwielbiam to mam nadzieję, że zniszczy koninę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.12.2015, 23:26

R700, ja tam samo Ronda i Jędrzejczyk. Janusze kobiecego MMA :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2015, 23:24

Lord

Szczerze mało się interesuje kobiecym mma , oglądam bo są na karcie , śledzę tylko Jędrzejczyk grubiej i walki rondy.

czarny1000 komentarzy: 15906.12.2015, 23:24

kaziu874 ja jeżdżę Honda CRV tylko w benzynie i nie można narzekać na silnik, czasami podobno lubi trochę oleju wziąć( w starszych silnikach CRV I oraz accord z 2000 brały) przy wyższych obrotach ale to już tez chyba kwestia jakości oleju. Kolega ma tez CRV III tylko własnie w dieselu tez silnik 2.2 i mowi ze pieknie dziala. Z jego opowieści spalanie ma w trasie cos kolo 6.5 7 l a podejrzewam ze accord moze miec jeszcze troche mnej. Przebieg tez jak na diesla(o ile nie byl żyłowany) jakis wielki nie jest. Nie wiem jak tam ceny w Anglii wyglądają ale jak na polskie warunki podejrzanie niska

kaziu874 komentarzy: 673606.12.2015, 23:22

co do samego quizu to mi wyszedl Matic.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.12.2015, 23:21

RIVALDO700, od sportów walki nie jestem ekspertem, ale interesuję się z doskoku jak są ciekawsze walki. Kilka walka Aldo i McGregora widziałem więc się wypowiedziałem. Wypowiedzi o tej drugiej parze sobie odpuściłem.

Singularis komentarzy: 42606.12.2015, 23:21

To ciekawe jaki związek z Ericiem Dierem ma Makelele ^^

A jaki napadzior Wam wyszedł? Mi Aguero. Te quizy są bez sensu, ale przyjemnie się je rozwiązuje.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11706.12.2015, 23:19

Rivaldo----> A Page van Zant czy Rose Namajunas w pojedynku o Miss UFC?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.12.2015, 23:18

Mi też Coquelin wyszedł. Ciekawe jaki wpływ miała na to decyzja o wyborze Vieiry w pytaniu o ideał DMFa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2015, 23:17

Goooner

Gra na zwolnienie monka

kaziu874 komentarzy: 673606.12.2015, 23:11

ja8pl --> dlaczego? kazda opinia sie liczy ;)

Kyrtap --> no slyszalem wlasnie o tym bo sam wczesniej nie wiedzialem, wiec raczej w to sie pchac nie bede.

19TOMEK91 komentarzy: 156906.12.2015, 23:11

Może wszsyscy są Coq ? Mi też tak wyszło

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.12.2015, 23:10

Mistique

Twojka kasa, Twoje rzeczy. Jak ona kupuje co tydzień nowy kosmetyk na twarz - cokolwiek to się nie awanturujesz.

Jakby mi tak laska powiedziała, to bym z nią zerwał i poszukał sobie normalnej. (Bez obrazy).

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2015, 23:10

P19

Ty i ufc od kiedy ? Chyba od niedawna co?

kamilo_oo komentarzy: 2356706.12.2015, 23:10

hahah Ja też Coq

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2015, 23:09

Czyli stawiamy podobnie też tak to widzę , do Aldo jestem pewny na bank.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.12.2015, 23:09

RIVALDO700, McGreogor będzie prowadził walkę w stójce więc ciężko przecenić jego większy zasięg.

Z drugiej strony Irlandczyk ostatnio ledwo wykaraskał się w walce z Mendesem. No i Aldo to dzikus stąd moje przeczucie, że showman tym razem polegnie. Ale oczywiście to są sporty walki. Ułamek sekundy i można obudzić się po walce.

helzing komentarzy: 327306.12.2015, 23:08