Wilshere: Druga połowa była decydująca

Wilshere: Druga połowa była decydująca 25.01.2018, 12:42, Patryk Bielski 10 komentarzy

Można powiedzieć, że Jack Wilshere na dobre zadomowił się już w pierwszej jedenastce Kanonierów. Po wielu przeciwnościach losu Anglik ponownie cieszy się z gry na najwyższym poziomie. Oto co miał do powiedzenia po wczorajszym meczu z Chelsea, w którym rozegrał pełne 90 minut:

Co zadecydowało o awansie na Wembley...

Myślę, że wysiłek zespołu, szczególnie w drugiej połowie. Źle weszliśmy w ten mecz i dobrze o tym wiedzieliśmy, ale wróciliśmy na właściwe tory i w drugiej części spotkania zagraliśmy lepiej i ofensywniej. Granit zdobył bramkę i zdawaliśmy sobie sprawę, że przeciwnik przyciśnie, ale dobrze sobie z tym poradziliśmy.

Czy w jakimkolwiek momencie bał się o wynik meczu...

To było dziwne, w pierwszych 20-25 minutach meczu nie mogliśmy odnaleźć się w naszej formacji, co rywal skrzętnie wykorzystał. Chelsea posiada zawodników, którzy mogą przysporzyć ci kłopotów i tak właśnie zrobili, ale dobrze odpowiedzieliśmy, pokazaliśmy charakter i sądzę, że byliśmy lepszym zespołem w drugich 45. minutach.

O zdobytych bramkach...

Uważam, że kreowaliśmy dobre sytuacje. Świetną okazję do zdobycia bramki miał Iwobi i czuliśmy, że możemy dojść do dogodnych sytuacji w każdym momencie. Musieliśmy po prostu zachować spokój w defensywie, środku pomocy, a także pokazać jakość w ofensywie, co zrobiliśmy.

O ostatnim finale Pucharu Ligi...

Tak jak powiedziałeś, od tamtego czasu wielokrotnie bywaliśmy na Wembley i mamy bardzo dobry bilans tych spotkań. Wiemy, że City jest świetnym zespołem i z pewnością będzie to dla nas dobry test. Ale to jest finał, musimy być na niego gotowi - chcemy zwyciężyć.

Czy to co się teraz dzieje, wydaje się surrealistyczne...

Nie użyłbym tego słowa. W zeszłym roku opuściłem drużynę, jednak chciałem do niej wrócić i walczyć o swoje miejsce w w zespole. Cieszę się, że jestem częścią drużyny, w której grają świetni piłkarze. Sądzę, że znajdujemy się na dobrym torze - wygraliśmy ostatni i przedostatni mecz i chcemy kontynuować passę.

Chelsea FCJack Wilshere autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
dudekns komentarzy: 605026.01.2018, 08:27

Takiego Jacka, aż chce się oglądać - oby tak dalej.

hidd3nly komentarzy: 448 newsów: 325.01.2018, 17:38

Gdyby tylko Ramsey i Walcott wracali po kontuzjach w takim stylu jak Jacki.

DexteR_000 komentarzy: 756225.01.2018, 14:47

Zycie bez Alexisa narazie istnieje.

Amadi komentarzy: 51125.01.2018, 13:48

@metjuAFC: myślę, że nie potrzeba nam kolejnego Xhaki, który rozgrywa piłki do boku. Jack robi nam często przewagę grając w takim stylu, za co mu chwała ;)

szyszak komentarzy: 93625.01.2018, 13:41

Jack powinien grać w zbroi jako drugi tank po Kolasiniacu

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1025.01.2018, 13:26

@metjuAFC: taka już jego natura, chyba nie da rady tego zmienić. Holuje piłkę, ale jej nie traci, co najważniejsze.

bmo komentarzy: 34025.01.2018, 13:02

Jeszcze niedawno Jack był wulkanem złych emocji, często wybuchał w sytuacjach gdzie nie powinien tego zrobić, wchodził w niepotrzebne dryblingi, które z góry były skazane na niepowodzenie.

Teraz natomiast widać w nim spokój, zazwyczaj trzyma emocje na wodzy i potrafi wykorzystać swoje doświadczenie.

DERBY JEDNAK RZĄDZĄ SIĘ SWOIMI PRAWAMI!!! Jack połączył swoją starszą wersję i tą nowszą. Mi osobiście się podobało.

Pozdrawiam!

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 125.01.2018, 12:52

Wilshere jest świetny zarówno w ataku, obronie jak i rozegraniu. Nadal jednak widzę ten jeden mały szczegół mianowicie za długo holuje piłkę i często wchodzi w "zwarcia" z 3 czy 4 rywalami.

Miszhka komentarzy: 29025.01.2018, 12:49

Mam nadzieję, że szybko dostanie na stałe opaskę kapitańską.

Forever_gunner komentarzy: 255525.01.2018, 12:47

Niech mu zdrowie dopisuje, bo on jako jedyny ciągnie grę w środku pola.