Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych!

Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych! 24.06.2012, 23:35, Sebastian Czarnecki 722 komentarzy

Ostatni ćwierćfinał okazał się być pierwszym meczem na turnieju, w którym padł bezbramkowy remis. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 120. minuty, a o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne, w których Włosi okazali się lepsi od Anglików. Mimo że awansowali dopiero po serii jedenastek, to i tak do kolejnej rundy awansowali całkowicie zasłużenie, gdyż w całym meczu byli drużyną zdecydowanie lepszą, która od początku do końca starała się kontrolować przebieg spotkania. Tym samym Azzurri dołączają do Portugalii, Niemiec i Hiszpanii i rozpoczną swój marsz po awans do wielkiego finału. Kolejnym przystankiem podopiecznych Cesare Prandellego będzie reprezentacja Niemiec, która w swoim pojedynku zwyciężyła Greków.

Już w 3. minucie reprezentacja Włoch mogła wyjść na prowadzenie. Marchisio wycofał piłkę do wbiegającego na dwudziesty metr De Rossiego, a ten popisał się kapitalnym strzałem z pierwszej piłki, który ostatecznie zatrzymał się na słupku bramki pilnowanej przez Harta. Już chwilę później Anglicy ruszyli z odsieczą i ich kontratak mógł wyprowadzić ich na prowadzenie. Z prawego skrzydła w pole karne dogrywał Milner, gdzie czekał dobrze ustawiony Johnson. Strzał prawego obrońcy Liverpoolu w fantastycznym stylu obronił Buffon. Kapitalne pierwsze pięć minut w Kijowie!

Kolejne minuty to również otwarta gra i nastawienie na ofensywę przez obie ekipy. Najbliżej gola było jednak w 14. minucie, kiedy to Glen Johnson dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Rooneya, ale jego strzał nowymi włosami przeleciał nad poprzeczką.

Kolejne minuty należały do Włochów, którym chyba nieco bardziej zależało na odniesieniu zwycięstwa aniżeli Anglikom. W 25. minucie świetne podanie na wolne pole dostał Balotelli, który wyszedł na wolne pole, ale nie potrafił zrobić żadnego użytku z futbolówki, zaplątał się o własne nogi, a jego próba strzału została zablokowana przez Terry’ego. Kilka minut później ten sam zawodnik stanął przed kolejną szansą. Niesforny Włoch otrzymał świetne podanie od Cassano, a następnie ekwilibrystycznym strzałem spróbował pokonać Harta. Strzał był jednak nieco za lekki i golkiper Manchesteru City bez problemu zatrzymał strzał.

W 32. minucie błąd w przyjęciu Włochów wykorzystali Anglicy, którzy natychmiast ruszyli z szybkim kontratakiem. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Welbecka, który oddał mocny, ale niecelny, strzał z dystansu.

Kolejne minuty ponownie należały do Azzurrich, ale najgroźniejsze ich próby opierały się na strzałach z dystansu. Najpierw kapitalnym uderzeniem popisał się Cassano, ale na wysokości zadania stanął Hart. Kilka minut później z podobnej pozycji uderzał Balotelii, ale nie udało mu się trafić nawet w światło bramki. Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

Już na początku drugiej części spotkania Włosi wykreowali sobie idealną sytuację do zdobycia gola. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Anglików na trzecim metrze znalazł się niepilnowany De Rossi, który z najbliższej odległości strzelił... obok bramki. Oblężenie bramki Harta wciąż jednak trwało, gdyż w 52. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Balotelli, który oddał strzał prosto w swojego klubowego kolegę. Z dobitką pośpieszył jeszcze Montolivo, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 59. minucie kolejny raz próbował Mario Balotelli. Tym razem sytuację wypracował sobie całkowicie sam, gdyż przyjął piłkę klatką piersiową, podbił prawą nogą, a następnie spróbował strzału przewrotką! Bardzo odważna próba zakończyła się jednak minimalnie nad poprzeczką.

Następne minuty meczy stały na o wiele niższym poziomie sportowym, niż pierwsza godzina gry. Obie drużyny grały bardziej ostrożnie i obawiały się ewentualnych kontrataków, na które mogły być narażone po zbytnim wysunięciu się do przodu i postawieniu wszystkiego na jedną kartę. Spowodowało to, że aż do 90. minuty wynik nie uległ żadnej zmianie, chociaż w 88. minucie świetną sytuację zmarnował Nocerino, który w ostatniej sekundzie został ubiegnięty przez Johnsona, a pięć minut później odważną próbę podjął Rooney, który zdecydował się na strzał przewrotką – oczywiście niecelny. W tym wypadku doczekaliśmy się pierwszego bezbramkowego remisu i pierwszej dogrywki na turnieju.

Pierwsza połowa dogrywki nie przyniosła jednak żadnych emocji i rozeszła się bez echa. Piłką przez większość czasu dysponowali Włosi, a Anglicy nawet nie starali się wychodzić z kontratakami, jakoby byli zadowoleni z bezbramkowego remisu, który przecież nie dawał im awansu do finału.

Druga połowa dogrywki również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dalej grę kontrolowali Włosi, a Anglicy jedynie bronili dostępu do własnej bramki. Taka taktyka mogła jednak przynieść zupełnie odwrotny skutek, gdyż w 114. minucie meczu obejrzeliśmy pierwszą bramkę. Dośrodkowanie Diamantiego strzałem głową na bramkę zamienił Nocerino, jednak zawodnik Milanu znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Po tym wydarzeniu sytuacja nie uległa już zmianie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a o wszystkim miały zadecydować rzuty karne.

Jako pierwszy do jedenastki podszedł Balotelli, który do strzału podszedł na ogromnym luzie i zatrzymał się przed piłką, po czym oddał strzał z miejsca. Joe Hart wyczuł jego intencje, ale futbolówka znalazła drogę do bramki. 1-0!

Następnym wykonawcą był Steven Gerrard, który dał Anglikom remis w serii jedenastek.

Trzeci rzut karny nie przyniósł gola! Montolivo nie poradził sobie z presją i posłał piłkę obok bramki. Wciąż 1-1!

Rooney natomiast nie pomylił się i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie – pierwszy raz w serii jedenastek.

Kolejnym strzelcem był Andrea Pirlo, który w iście profesorskim stylu pokonał Joe Harta, ze stoickim spokojem podcinając piłkę. Klasa.

I kolejna niewykorzystana jedenastka! Tym razem z presją nie poradził sobie Ashley Young, który oddał mocny strzał w poprzeczkę!

Włochy znowu na prowadzeniu! Nocerino pewnie uderzył piłkę i nie dał szansy Hartowi, któremu nawet nie udało się wyczuć jego intencji. 3-2!

Drugi rzut karny z rzędu zmarnowany przez Anglików! Ashley Cole próbował odegrać niezwykle pewnego siebie, ale Gianluigi Buffon pewnie zatrzymał jego uderzenie!

W decydującym momencie do wykonania jedenastki podszedł Alessandro Diamanti, który pokonał Joe Harta i dał Włochom awans do półfinału! Włochy wygrywają 4-2 w serii rzutów karnych!

Składy:

Włochy: Buffon - Abate (90. Maggio), Bonucci, Barzagli, Balzaretti - De Rossi (80. Nocerino) - Pirlo, Marchisio, Montolivo - Cassano (78. Diamanti), Balotelli

Anglia: Hart - Johnson, Lescott, Terry, Cole - Milner (60. Walcott), Parker (94. Henderson), Gerrard, Young - Welbeck (60. Carroll), Rooney

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Adu (zawieszony) komentarzy: 549826.06.2012, 12:22

Swoją drogą, wyciekły jakieś "ploty" jakoby Arsenal był zainteresowany Thiago Alcantarą i podobno Fabregas poleca mu Arsenal

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.06.2012, 12:10

bartek8

Też tak sądzę. Ale w trakcie okresu przygotowawczego numery i tak się zmieniają. Gervinho grał przez jakiś czas z "28", ale po odejściu Eboue zmienił na 27. Mam jednak nadzieję, że Giroud dostanie "9", a Parka pożegnamy.

Esp komentarzy: 23226.06.2012, 12:09

A skąd info że nie chcemy M'Vili ?

TrueGunner komentarzy: 106026.06.2012, 11:56

Nie za ciekawie jeżeli Wenger zrezygnował z M'Vili ... Chociaż znając Papcia to walczy o ten 1 mln z Rennes.

bartek8 komentarzy: 54326.06.2012, 11:50

powinnismy sie cieszyc ze mamy kłopot bogactwa nagle :P zazwyczaj był problem kogo by tu ustawic na nieswojej pozycji bo pol druzyny kontuzjowana. Teraz tez pewnie kilku wypadnie w trakcie sezonu wiec zostanie pewnie na styk :)

bartek8 komentarzy: 54326.06.2012, 11:49

Mid
Mi sie wydaje ze Giroud zazyczyl sobie 9 lub 18 i powiedzieli mu ze musi zaczekac bo albo obaj albo ktoś z zawodnikow z tymi numerami odejdą. Bo gdyby było pewne ze nie odchodzą to by juz dzis wzial inny numer :) przeciez od razu numery brali

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.06.2012, 11:48

Arsenal_1886

Chyba jednak zakupi, skoro wciąż prowadzone są rozmowy z Biglią.

shark31 komentarzy: 601326.06.2012, 11:48

Widac ze Wenger bedzie chcial miec wiecej mozliwosci w ataku, bo gdyby caly czas chcial grac tak jak teraz czyli 1 napastnik a za nim ofensywny pomocnik to nie kupowal by 2 napastnikow.
W przyszlym sezonie bedziemy mieli(jezeli zostanie RvP ofc) duzo mozliwosci i zaleznie od syt mozemy wystawic sklad bardziej ofensywny lub bardziej defensywny.
Mozna grac np. Giroud i Rosa, Giroud i RvP, RvP i Poldi, Poldi i Rosa, RvP i AoC, RvP i Poldi, Giroud i Jack.... masa, masa ustawien.
Tak wiec imo Park i Chamakh nie sa potrzebni, ktos z trojki RvP, Giroud, Poldi musi siedziec na lawie, a obok niego moze siedziec Afobe, ktory pewnie bedzie zgloszony bo potrzebujem na przyszly sezon az 8 wychowankow w skladzie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.06.2012, 11:45

bartek8 i Adu

Owszem - był. Ale była też informacja o tym, że on przed służbą nie zamierza uciekać (czy jakoś tak).

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.06.2012, 11:45

Podobno już nie chcemy M'Vili .
Może jak Boss nie zakupi żadnego DP to kupi rozgrywającego ,a wtedy Wilshere dalej będzie grał jako b2b ?

shark31 komentarzy: 601326.06.2012, 11:44

Tak, sluzba wojskowa Parka jest odlozona.

bartek8 komentarzy: 54326.06.2012, 11:43

na ta prezentacje to by mogli chociaz wyprasowac te spodenki dla Giroud :D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549826.06.2012, 11:43

Bartek ma racje, służba Parkowi została przesunięta o ileś lat.

bartek8 komentarzy: 54326.06.2012, 11:41

Mid a nie bylo kiedys wiadomosci ze jednak ta sluzba została odłozona o iles tam lat?

ArseneAl komentarzy: 2341726.06.2012, 11:41

@Arsenal_1886
Jakbyśmy dostali za niego 10 mln funciaków to by było mega :)
Bo mówiło się o 4 mln..

a walic tego M'Vile, ja od poczatku nie byłem za jego transferem. On jest w ogole potrzebny? W miejsce kogo by grał?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.06.2012, 11:40

ArseneAl

Nie zapominaj też, że Parkowi został tylko jeden sezon gry zanim odejdzie na służbę do woja. Ten fakt może zniechęcić potencjalnych interesantów.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.06.2012, 11:38

Anzhi Makhachkala have come to our rescue. According to various reports they are ready to bid Ł10m to sign Bendtner from #AFC.

Marcihno komentarzy: 9326.06.2012, 11:38

No są i zdjecia ....arsenal.com/news/news-archive/olivier-giroud-in-arsenal-colours-gallery

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.06.2012, 11:37

Not good. RT "@mattspiro: Have heard from 2 reliable sources that Wenger has ended interest in M'Vila due to behaviour in last few months"

So, Yann M'Vila to #AFC is OFF after Arsenal ended interest due to his behaviour. What next? Lucas Biglia?

ArseneAl komentarzy: 2341726.06.2012, 11:34

btw dlaczego w BPL tak jak we Włoszech nie można nosić numerów typu 99, 88 itp?
Pamiętam, że Benio chciał jakiś taki numer to się nie zgodzili i musiał się zadowolić 52.
@AtheneWins
Ja tam bym sprzedał tego za którego wpłynie oferta. Szczerze mówiąc lata mi czy to będzie Park czy Chamakh. Chociaż Park mógłby chociaż oddać #9 ^^
Może Park jest gorszy od Chamakha (chociaż tak na dobrą sprawę niby skąd mamy to wiedzieć?) ale jest też bardziej uniwersalny, szybszy i ciut lepszy technicznie, a u nas się ceni takie atrybuty. No i zawsze przyciągnie trochę więcej żółtków :P
Ale myślę, że Park jest bardziej ambitny niż Chamakh i on szybciej będzie chciał odejść.

whysoseriousArsenal komentarzy: 1026.06.2012, 11:34

Teraz Robin jak będzie chciał odejść, to będzie oznaczało, że nie jest przywiązany mocno do Arsenalu, bo przecież w Arsenalu będzie miał równe szasne zdobyć trofeum, tak jak w innym klubie. Chyba, że będzie liczyła się kasa ponad wszystko.

bartek8 komentarzy: 54326.06.2012, 11:33

lepiej miec za duzo graczy niz za malo :) w srodku pola mamy Wilshera, Diabiego, Artete, Songa, Rosickiego, Coquelina, Ramseya. I co ? Czesto było tak ze polowa z nich kontuzjowana i nie było kim grac. Zreszta po co Ci miescic takich jak Benio, Chamakh, Park, Afobe, Ryo? Oni albo odejda albo odejda na wypozyczenia. Na lewej Poldi/Gervinho, z przodu Giroud, z prawej Walcott/Ox a podwieszony napastnik Robin i tyle :) bo watpie zeby Rosicky miał dalej taki gaz zeby grał ofensywnego pomocnika. Teraz bedzie problem bardziej z pomocnikami gdzie ich pomiescic ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.06.2012, 11:29

_D_B_

Raczej nie będzie grał z "12". Sporo zawodników od nas odejdzie, a dopiero potem klub będzie mógł podać listę ostatecznych numerów.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 226.06.2012, 11:27

Chamakh zostaje. Park prędzej pogra. Jeśli Wenger wystawiał Chamakha na ławę a nie Parka to znaczy że chyba bardziej sobie go ceni :p

Kto wie, chyba że sobie zażyczy transferu szamaq

PapCio123 komentarzy: 107726.06.2012, 11:27

facebook.com/photo.php?fbid=10150916805672713&set=a.10150246028422713.313072.20669912712&type=1&ref=nf

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.06.2012, 11:26

Wenger on Giroud: He has a very good physical presence and is exceptional in the air, with a great work ethic.

Wenger: He [Giroud] has proved that he is capable of performing at the top level with club and country.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 226.06.2012, 11:25

Park może dostać numer 99 bo i tak go nie zobaczymy w PL. Może w którymś z pucharów.

ArseneAl komentarzy: 2341726.06.2012, 11:25

@whysoseriousArsenal
Benio i Vela odejdą na 90 % i zapewne pozbędziemy się jeszcze kogoś z dwójki Chamakh/Park.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.06.2012, 11:25

Oliver ma podobniez grac z 12...

to niby z jakim numerem bedzie gral Henryk?!
bo przeciez musi byc jeszcze raz w AFC!!!

wronka23 komentarzy: 408926.06.2012, 11:22

whysoseriousArsenal - jak to gdzie taktyka 3-3-4 :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.06.2012, 11:22

AtheneWins

Najpierw to by mu siał Park odejść, bo on okupuje numer 9.

dtdtdod komentarzy: 42926.06.2012, 11:21

whysoseriousArsenal
Żebyśmy zawsze mieli takie problemy i na każdej pozycji:P

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 226.06.2012, 11:20

Nasri się wychował na Piresie pewnie a skończy jak Petit :)

whysoseriousArsenal komentarzy: 1026.06.2012, 11:20

Poldi, Walcott, Ox, Park, Vela, Bendtner, Chamakh, Afobe, Giroud, Robin Van Persie, Ryo, Gervinho.

Gdzie my ich wszysykich pomieścimy?

Esp komentarzy: 23226.06.2012, 11:19

@Dennis
Ktoś kiedyś mówił że marzeniem prawie każdego francuskiego piłkarza w L1 jest grać w Arsenalu więc nie zdziwił bym się gdyby Giroud który pewnie wychował się na Henrym też o tym marzył :)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.06.2012, 11:15

Giroud: “I was attracted by the philosophy of football & Arsène Wenger’s 'touch' at this club. I have always admired Arsenal."

Giroud: "I now hope to achieve great things here. I’m very proud to be a Gunner & I will give my best for all the Arsenal fans."

no brakuje mi jeszcze, ze zawsze marzyl grac dla AFC :D

bartek8 komentarzy: 54326.06.2012, 11:13

zeby to tylko nie oznaczało odejscia Robina :P to ma wlasnie go zachecic do pozostania :) w koncu bedzie miał z kim grac w ataku, bo raczej Poldi i Giroud nie beda grali takiego piachu jak Gervinho najczesciej i Walcott tez czesciej zle niz dobrze ostatnio

whysoseriousArsenal komentarzy: 1026.06.2012, 11:13

Trzeba teraz czekać na trzecie duże wzmocnienie(M'Vila) i pewnie jakiś pakiet dwóch-trzech świetnych nastolatków i walczymy o pierwsze, bądź drugie miejsce. Będzie dobrze.

ragnarokk komentarzy: 41326.06.2012, 11:12

Ok, już na FB wrzucili zdjęcie w koszulce Gunners :)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 226.06.2012, 11:12

Nie dość że drugie wzmocnienie, to drugie wzmocnienie ataku :)