Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych!

Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych! 24.06.2012, 23:35, Sebastian Czarnecki 722 komentarzy

Ostatni ćwierćfinał okazał się być pierwszym meczem na turnieju, w którym padł bezbramkowy remis. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 120. minuty, a o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne, w których Włosi okazali się lepsi od Anglików. Mimo że awansowali dopiero po serii jedenastek, to i tak do kolejnej rundy awansowali całkowicie zasłużenie, gdyż w całym meczu byli drużyną zdecydowanie lepszą, która od początku do końca starała się kontrolować przebieg spotkania. Tym samym Azzurri dołączają do Portugalii, Niemiec i Hiszpanii i rozpoczną swój marsz po awans do wielkiego finału. Kolejnym przystankiem podopiecznych Cesare Prandellego będzie reprezentacja Niemiec, która w swoim pojedynku zwyciężyła Greków.

Już w 3. minucie reprezentacja Włoch mogła wyjść na prowadzenie. Marchisio wycofał piłkę do wbiegającego na dwudziesty metr De Rossiego, a ten popisał się kapitalnym strzałem z pierwszej piłki, który ostatecznie zatrzymał się na słupku bramki pilnowanej przez Harta. Już chwilę później Anglicy ruszyli z odsieczą i ich kontratak mógł wyprowadzić ich na prowadzenie. Z prawego skrzydła w pole karne dogrywał Milner, gdzie czekał dobrze ustawiony Johnson. Strzał prawego obrońcy Liverpoolu w fantastycznym stylu obronił Buffon. Kapitalne pierwsze pięć minut w Kijowie!

Kolejne minuty to również otwarta gra i nastawienie na ofensywę przez obie ekipy. Najbliżej gola było jednak w 14. minucie, kiedy to Glen Johnson dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Rooneya, ale jego strzał nowymi włosami przeleciał nad poprzeczką.

Kolejne minuty należały do Włochów, którym chyba nieco bardziej zależało na odniesieniu zwycięstwa aniżeli Anglikom. W 25. minucie świetne podanie na wolne pole dostał Balotelli, który wyszedł na wolne pole, ale nie potrafił zrobić żadnego użytku z futbolówki, zaplątał się o własne nogi, a jego próba strzału została zablokowana przez Terry’ego. Kilka minut później ten sam zawodnik stanął przed kolejną szansą. Niesforny Włoch otrzymał świetne podanie od Cassano, a następnie ekwilibrystycznym strzałem spróbował pokonać Harta. Strzał był jednak nieco za lekki i golkiper Manchesteru City bez problemu zatrzymał strzał.

W 32. minucie błąd w przyjęciu Włochów wykorzystali Anglicy, którzy natychmiast ruszyli z szybkim kontratakiem. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Welbecka, który oddał mocny, ale niecelny, strzał z dystansu.

Kolejne minuty ponownie należały do Azzurrich, ale najgroźniejsze ich próby opierały się na strzałach z dystansu. Najpierw kapitalnym uderzeniem popisał się Cassano, ale na wysokości zadania stanął Hart. Kilka minut później z podobnej pozycji uderzał Balotelii, ale nie udało mu się trafić nawet w światło bramki. Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

Już na początku drugiej części spotkania Włosi wykreowali sobie idealną sytuację do zdobycia gola. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Anglików na trzecim metrze znalazł się niepilnowany De Rossi, który z najbliższej odległości strzelił... obok bramki. Oblężenie bramki Harta wciąż jednak trwało, gdyż w 52. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Balotelli, który oddał strzał prosto w swojego klubowego kolegę. Z dobitką pośpieszył jeszcze Montolivo, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 59. minucie kolejny raz próbował Mario Balotelli. Tym razem sytuację wypracował sobie całkowicie sam, gdyż przyjął piłkę klatką piersiową, podbił prawą nogą, a następnie spróbował strzału przewrotką! Bardzo odważna próba zakończyła się jednak minimalnie nad poprzeczką.

Następne minuty meczy stały na o wiele niższym poziomie sportowym, niż pierwsza godzina gry. Obie drużyny grały bardziej ostrożnie i obawiały się ewentualnych kontrataków, na które mogły być narażone po zbytnim wysunięciu się do przodu i postawieniu wszystkiego na jedną kartę. Spowodowało to, że aż do 90. minuty wynik nie uległ żadnej zmianie, chociaż w 88. minucie świetną sytuację zmarnował Nocerino, który w ostatniej sekundzie został ubiegnięty przez Johnsona, a pięć minut później odważną próbę podjął Rooney, który zdecydował się na strzał przewrotką – oczywiście niecelny. W tym wypadku doczekaliśmy się pierwszego bezbramkowego remisu i pierwszej dogrywki na turnieju.

Pierwsza połowa dogrywki nie przyniosła jednak żadnych emocji i rozeszła się bez echa. Piłką przez większość czasu dysponowali Włosi, a Anglicy nawet nie starali się wychodzić z kontratakami, jakoby byli zadowoleni z bezbramkowego remisu, który przecież nie dawał im awansu do finału.

Druga połowa dogrywki również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dalej grę kontrolowali Włosi, a Anglicy jedynie bronili dostępu do własnej bramki. Taka taktyka mogła jednak przynieść zupełnie odwrotny skutek, gdyż w 114. minucie meczu obejrzeliśmy pierwszą bramkę. Dośrodkowanie Diamantiego strzałem głową na bramkę zamienił Nocerino, jednak zawodnik Milanu znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Po tym wydarzeniu sytuacja nie uległa już zmianie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a o wszystkim miały zadecydować rzuty karne.

Jako pierwszy do jedenastki podszedł Balotelli, który do strzału podszedł na ogromnym luzie i zatrzymał się przed piłką, po czym oddał strzał z miejsca. Joe Hart wyczuł jego intencje, ale futbolówka znalazła drogę do bramki. 1-0!

Następnym wykonawcą był Steven Gerrard, który dał Anglikom remis w serii jedenastek.

Trzeci rzut karny nie przyniósł gola! Montolivo nie poradził sobie z presją i posłał piłkę obok bramki. Wciąż 1-1!

Rooney natomiast nie pomylił się i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie – pierwszy raz w serii jedenastek.

Kolejnym strzelcem był Andrea Pirlo, który w iście profesorskim stylu pokonał Joe Harta, ze stoickim spokojem podcinając piłkę. Klasa.

I kolejna niewykorzystana jedenastka! Tym razem z presją nie poradził sobie Ashley Young, który oddał mocny strzał w poprzeczkę!

Włochy znowu na prowadzeniu! Nocerino pewnie uderzył piłkę i nie dał szansy Hartowi, któremu nawet nie udało się wyczuć jego intencji. 3-2!

Drugi rzut karny z rzędu zmarnowany przez Anglików! Ashley Cole próbował odegrać niezwykle pewnego siebie, ale Gianluigi Buffon pewnie zatrzymał jego uderzenie!

W decydującym momencie do wykonania jedenastki podszedł Alessandro Diamanti, który pokonał Joe Harta i dał Włochom awans do półfinału! Włochy wygrywają 4-2 w serii rzutów karnych!

Składy:

Włochy: Buffon - Abate (90. Maggio), Bonucci, Barzagli, Balzaretti - De Rossi (80. Nocerino) - Pirlo, Marchisio, Montolivo - Cassano (78. Diamanti), Balotelli

Anglia: Hart - Johnson, Lescott, Terry, Cole - Milner (60. Walcott), Parker (94. Henderson), Gerrard, Young - Welbeck (60. Carroll), Rooney

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450225.06.2012, 21:41

@peciakk

Jednak faktycznie są pliki gry, teraz dopiero sprawdziłem przez otworzenie zawartości dysku ;D Dobre jaja, bo potem Origin znowu coś niby pobiera i to dość długo.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.06.2012, 21:41

chelsealive.pl/n-27458-byla-oferta-za-girouda.php

Nawet spoko komentarze fanów Chelsea o Giroudzie :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.06.2012, 21:38

rafal1987

Nie wklejaj takich plot, analizuj je ! Czy to jest realny, nie. To nie marnuj naszego czasu.

TrueGunner komentarzy: 106025.06.2012, 21:38

Haha tak kupmy Alcantare za grosze a potem znowu opylimy im go za 40 mln ... W sumie to z checia bym go u nas widział mimo, że katalończyk.

Qarol komentarzy: 1450225.06.2012, 21:38

@peciakk

Tak, instalacja też jest. Ale fizycznie na płycie gry nie ma, jest tylko Origin.

Qarol komentarzy: 1450225.06.2012, 21:36

@Micklbn

Dopiero w FIFIE 13, w 12 masz tylko jedną aktualizację oficjalną - po zimowym okienku.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.06.2012, 21:36

Domowe koszulki na sezon 2012/2013 zostały pokazane z niedzieli na poniedziałek ( 6-7 maja ) ,a transfer Podolskiego został ujawniony z poniedziałku na wtorek ( 14-15 maja ) .
Ciekawe czy z transferem Girouda będzie podobnie :D Jak nie dziś to jutro raczej .

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.06.2012, 21:35

Qarol@
To twoje ściąganie to tak naprawdę jest instalacja ;)

ArseneAl komentarzy: 2341725.06.2012, 21:33

Boze jaki ten Smuda jest zalosny... Nie ma sobie nic do zarzucenia i zrobilby wszystko tak samo.
To kur** on chcial wyjsc z tej grupy czy nie?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.06.2012, 21:31

@topek- oki czyli wyjaśniona zagadka:)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12625.06.2012, 21:30

Wenger tylko mówił, że chciał Reusa, ale był za drogi.

ArseneAl komentarzy: 2341725.06.2012, 21:29

Micklbn komentarzy: 210725.06.2012, 21:28

więc raczej nie jest to możliwe

jarts komentarzy: 231925.06.2012, 21:28

Ktoś musiał źle przetłumaczyc wypowiedź Wengera.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.06.2012, 21:27

Dzisiaj na eurosporcie( wiem że kijowe źródło) przeczytałem, że Wenger podczas komentowania meczu powiedział na antenie, że możliwy jest tego lata transfer marco reusa. I tu moje pytanie: Jak to możliwe!?( wiem że przechodzi do BVB

EdekSilva9 komentarzy: 273125.06.2012, 21:26

rafal
wygramy ten wyścig ;) i jeszcze Konoplianka i Ukraińców już wystarczy ;D

Micklbn komentarzy: 210725.06.2012, 21:24

Dzięki;] a akutalizacje takie jak Hazard w Chelsea juz są czy jeszcze raczje nie?czy oże dopeiro w fife 13 będzie taka akutalizacja?

Lukasz_10 komentarzy: 27425.06.2012, 21:23

Micklbn
Tak

Qarol komentarzy: 1450225.06.2012, 21:23

@Micklbn

Tak. W przypadku FIFY 12 w ogóle nie opłaca się kupować "gry", bo na płycie znajduje się jedynie program Origin, który dopiero grę ściąga. Jak najbardziej sam klucz będzie w porządku.

MM10 komentarzy: 67525.06.2012, 21:23

Czyli prezentacja Oliviera Giroud będzie jutro? Ciekawe jaki numer przyodzieje... I jeszcze Podolski nie ma numeru, mam nadzieję, że to nie będzie 10...

Micklbn komentarzy: 210725.06.2012, 21:21

Panowie a ja mam pytanie odnośnie fify 12;]na allegro są klucze po 50zl, jeżeli kuypie taki klucz z automatu ściągnę grę, będę miał oryginalna grę i będę mógł grac przez neta z innymi jak i akutalizować składy na bieżąco?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.06.2012, 21:21

@rafal- nadał by się ale boję się tzw. Syndromu fabregasa czyli wielka telenowela jaki to on niw był krzywdzony u nas itp.

North_London komentarzy: 3725.06.2012, 21:15

bardzo przepraszam, ale może mi ktoś powiedzieć, czy ten Giroud ma tą 'jakość' której oczekujemy ?? :D

ArseneAl komentarzy: 2341725.06.2012, 21:14

A1886
Mother of God.
A jednak to prawda?
Btw to wreszcie ona jest fioletowa czy niebieska?

17Giroud17 komentarzy: 3425.06.2012, 21:14

Fajne te testy o Ronaldzie , cale obejrzalem na tvp1 , szacunek.

Arsenal
omygy.Od razu mi sie przypomina stroj bramkarski manu..jesli sie nie myle.

Micklbn komentarzy: 210725.06.2012, 21:08

ojoj kontrowersyjna ta wyjazdówka;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.06.2012, 21:07

arsenalyouth.wordpress.com/2012/06/25/brighton-interested-in-miquel-loan-deal/

Klub z Championship - Brighton jest zainteresowany wypożyczeniem naszego 19 latka - Miquela . Myślę ,że to byłby dobry ruch dla Hiszpana . Premier League to jeszcze za wysokie progi dla Ignasiego ,ale Championship jak najbardziej jest dla niego .

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.06.2012, 20:44

@ars3n-haha:) cjociaż lewy myślę że w kilku konkurencjach aż tak by nie odstawał

Bali komentarzy: 40925.06.2012, 20:41

Oby ten transfer Giroud nie miał nic wspólnego z RvP i żeby on się sprawdził bo jakoś mnie nie przekonuje ten gość, mam wrażenie że to może być zawodnik jednego sezonu.

dennis93 komentarzy: 107225.06.2012, 20:38