Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych!

Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych! 24.06.2012, 23:35, Sebastian Czarnecki 722 komentarzy

Ostatni ćwierćfinał okazał się być pierwszym meczem na turnieju, w którym padł bezbramkowy remis. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 120. minuty, a o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne, w których Włosi okazali się lepsi od Anglików. Mimo że awansowali dopiero po serii jedenastek, to i tak do kolejnej rundy awansowali całkowicie zasłużenie, gdyż w całym meczu byli drużyną zdecydowanie lepszą, która od początku do końca starała się kontrolować przebieg spotkania. Tym samym Azzurri dołączają do Portugalii, Niemiec i Hiszpanii i rozpoczną swój marsz po awans do wielkiego finału. Kolejnym przystankiem podopiecznych Cesare Prandellego będzie reprezentacja Niemiec, która w swoim pojedynku zwyciężyła Greków.

Już w 3. minucie reprezentacja Włoch mogła wyjść na prowadzenie. Marchisio wycofał piłkę do wbiegającego na dwudziesty metr De Rossiego, a ten popisał się kapitalnym strzałem z pierwszej piłki, który ostatecznie zatrzymał się na słupku bramki pilnowanej przez Harta. Już chwilę później Anglicy ruszyli z odsieczą i ich kontratak mógł wyprowadzić ich na prowadzenie. Z prawego skrzydła w pole karne dogrywał Milner, gdzie czekał dobrze ustawiony Johnson. Strzał prawego obrońcy Liverpoolu w fantastycznym stylu obronił Buffon. Kapitalne pierwsze pięć minut w Kijowie!

Kolejne minuty to również otwarta gra i nastawienie na ofensywę przez obie ekipy. Najbliżej gola było jednak w 14. minucie, kiedy to Glen Johnson dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Rooneya, ale jego strzał nowymi włosami przeleciał nad poprzeczką.

Kolejne minuty należały do Włochów, którym chyba nieco bardziej zależało na odniesieniu zwycięstwa aniżeli Anglikom. W 25. minucie świetne podanie na wolne pole dostał Balotelli, który wyszedł na wolne pole, ale nie potrafił zrobić żadnego użytku z futbolówki, zaplątał się o własne nogi, a jego próba strzału została zablokowana przez Terry’ego. Kilka minut później ten sam zawodnik stanął przed kolejną szansą. Niesforny Włoch otrzymał świetne podanie od Cassano, a następnie ekwilibrystycznym strzałem spróbował pokonać Harta. Strzał był jednak nieco za lekki i golkiper Manchesteru City bez problemu zatrzymał strzał.

W 32. minucie błąd w przyjęciu Włochów wykorzystali Anglicy, którzy natychmiast ruszyli z szybkim kontratakiem. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Welbecka, który oddał mocny, ale niecelny, strzał z dystansu.

Kolejne minuty ponownie należały do Azzurrich, ale najgroźniejsze ich próby opierały się na strzałach z dystansu. Najpierw kapitalnym uderzeniem popisał się Cassano, ale na wysokości zadania stanął Hart. Kilka minut później z podobnej pozycji uderzał Balotelii, ale nie udało mu się trafić nawet w światło bramki. Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

Już na początku drugiej części spotkania Włosi wykreowali sobie idealną sytuację do zdobycia gola. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Anglików na trzecim metrze znalazł się niepilnowany De Rossi, który z najbliższej odległości strzelił... obok bramki. Oblężenie bramki Harta wciąż jednak trwało, gdyż w 52. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Balotelli, który oddał strzał prosto w swojego klubowego kolegę. Z dobitką pośpieszył jeszcze Montolivo, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 59. minucie kolejny raz próbował Mario Balotelli. Tym razem sytuację wypracował sobie całkowicie sam, gdyż przyjął piłkę klatką piersiową, podbił prawą nogą, a następnie spróbował strzału przewrotką! Bardzo odważna próba zakończyła się jednak minimalnie nad poprzeczką.

Następne minuty meczy stały na o wiele niższym poziomie sportowym, niż pierwsza godzina gry. Obie drużyny grały bardziej ostrożnie i obawiały się ewentualnych kontrataków, na które mogły być narażone po zbytnim wysunięciu się do przodu i postawieniu wszystkiego na jedną kartę. Spowodowało to, że aż do 90. minuty wynik nie uległ żadnej zmianie, chociaż w 88. minucie świetną sytuację zmarnował Nocerino, który w ostatniej sekundzie został ubiegnięty przez Johnsona, a pięć minut później odważną próbę podjął Rooney, który zdecydował się na strzał przewrotką – oczywiście niecelny. W tym wypadku doczekaliśmy się pierwszego bezbramkowego remisu i pierwszej dogrywki na turnieju.

Pierwsza połowa dogrywki nie przyniosła jednak żadnych emocji i rozeszła się bez echa. Piłką przez większość czasu dysponowali Włosi, a Anglicy nawet nie starali się wychodzić z kontratakami, jakoby byli zadowoleni z bezbramkowego remisu, który przecież nie dawał im awansu do finału.

Druga połowa dogrywki również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dalej grę kontrolowali Włosi, a Anglicy jedynie bronili dostępu do własnej bramki. Taka taktyka mogła jednak przynieść zupełnie odwrotny skutek, gdyż w 114. minucie meczu obejrzeliśmy pierwszą bramkę. Dośrodkowanie Diamantiego strzałem głową na bramkę zamienił Nocerino, jednak zawodnik Milanu znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Po tym wydarzeniu sytuacja nie uległa już zmianie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a o wszystkim miały zadecydować rzuty karne.

Jako pierwszy do jedenastki podszedł Balotelli, który do strzału podszedł na ogromnym luzie i zatrzymał się przed piłką, po czym oddał strzał z miejsca. Joe Hart wyczuł jego intencje, ale futbolówka znalazła drogę do bramki. 1-0!

Następnym wykonawcą był Steven Gerrard, który dał Anglikom remis w serii jedenastek.

Trzeci rzut karny nie przyniósł gola! Montolivo nie poradził sobie z presją i posłał piłkę obok bramki. Wciąż 1-1!

Rooney natomiast nie pomylił się i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie – pierwszy raz w serii jedenastek.

Kolejnym strzelcem był Andrea Pirlo, który w iście profesorskim stylu pokonał Joe Harta, ze stoickim spokojem podcinając piłkę. Klasa.

I kolejna niewykorzystana jedenastka! Tym razem z presją nie poradził sobie Ashley Young, który oddał mocny strzał w poprzeczkę!

Włochy znowu na prowadzeniu! Nocerino pewnie uderzył piłkę i nie dał szansy Hartowi, któremu nawet nie udało się wyczuć jego intencji. 3-2!

Drugi rzut karny z rzędu zmarnowany przez Anglików! Ashley Cole próbował odegrać niezwykle pewnego siebie, ale Gianluigi Buffon pewnie zatrzymał jego uderzenie!

W decydującym momencie do wykonania jedenastki podszedł Alessandro Diamanti, który pokonał Joe Harta i dał Włochom awans do półfinału! Włochy wygrywają 4-2 w serii rzutów karnych!

Składy:

Włochy: Buffon - Abate (90. Maggio), Bonucci, Barzagli, Balzaretti - De Rossi (80. Nocerino) - Pirlo, Marchisio, Montolivo - Cassano (78. Diamanti), Balotelli

Anglia: Hart - Johnson, Lescott, Terry, Cole - Milner (60. Walcott), Parker (94. Henderson), Gerrard, Young - Welbeck (60. Carroll), Rooney

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
dtdtdod komentarzy: 43325.06.2012, 20:22

situation
"Kick-Ass", tylko, że to nie do końca film o typowych superbohaterach.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.06.2012, 20:15

Kurde rano przewidywałem, że do 20 będzie nowy główny news z giroudem w roli głównej, a tu ni widu ni slychu:/ Ale jutro tak do szesnastej będzie na bank, bo Papcio będzie musiał wracać na EURO( jeżeli wogóle jest w londynie)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50325.06.2012, 20:12

Off-top: Gra ktoś w FIFE 12 na PS2 ?

kuba1337 komentarzy: 103225.06.2012, 20:07

@situation Hancock :D

situation komentarzy: 9225.06.2012, 20:04

Jesli mowa o filmach.. Jakies fajne filmy z superbohaterami poleci ktos?

schade komentarzy: 386225.06.2012, 20:02

KanonierChris -> Polecam "Nietykalni"

Luki342 komentarzy: 275325.06.2012, 19:54

pauleta19 wsumie masz racje

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.06.2012, 19:53

Luki342, Wenger raczej sobie nie radzi z 'trudnymi' piłkarzami. Jak ktoś robi problemy to szybko znajduje się na liście transferowej. Zresztą Wenger podkreśla, że głównym czynnikiem, który bierze pod uwagę przy wyborze piłkarzy to inteligencja, więc Balotelli odpada w przedbiegach.

Gunner48 komentarzy: 792925.06.2012, 19:53

@Luki
Mario jest na to za tępy..

KanonierChris komentarzy: 292425.06.2012, 19:52

Dzięki Panowie ;)

Luki342 komentarzy: 275325.06.2012, 19:49

tak sie zastanawiam haj by sie u nas nachowywał baloteli bo wiadomio w man city sprawia problemy ale arsenal(arsne wenger) potrafi chuliganów temperowac jak chocby bendtner ile teraz robi przekretow za czasu arsenalu nie robiół czegos takiego a nie napewno w takim stopniu a rvp tez nie jest grzeczny ale arsne potrafił do niiego dotrzec i go uspooic wiec mysle ze baloteliego tez by ogrnął

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.06.2012, 19:47

Zgon na pogrzebie

pajdi komentarzy: 378025.06.2012, 19:46

Zawód Gangster, Dziewczyna z tatuażem, Nieznajomi - głównie to mi przychodzi teraz na myśl.

KanonierChris komentarzy: 292425.06.2012, 19:45

Athene mi film polecił. On tez żartował? Ale jeśli mi pomożesz kiedy podam trochę szczegółów to z pewnością chętnie bym się dzisiaj pośmiał ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.06.2012, 19:44

KanonierChris, weź sobie nie żartuj, jak chcesz, żeby ktoś naprawdę Ci coś polecił to sprecyzuj pytanie. Nowy/stary, gatunek, grający w nim aktorzy, reżyser, albo chociaż czy chcesz dreszczu emocji czy się pośmiać.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 225.06.2012, 19:43

Prawo Zemsty

KanonierChris komentarzy: 292425.06.2012, 19:41

Panowie może polecicie jakiś dobry film? :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.06.2012, 19:39

mit, na twitterze 'pewne źródła' 4h temu zatwittowały, że Giroud przeszedł testy medyczne, wiec spodziewam sie oficjalnej informacji dzis lub jutro.

wronka23 komentarzy: 408925.06.2012, 19:34

Shinev - podobno trenuje w Londynie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 125.06.2012, 19:29

Jak tam zdrowie Wilshere'a? Wiadomo coś?

mitmichael komentarzy: 4924325.06.2012, 19:29

Kontrakt ma podpisac w tym tygodniu - złudne wasze nadzieje, ze juz teraz bedzie przedstawiony jako nowy Kanonier, predzej w srodku tygodnia albo pod koniec. Dopiero co w sobote Francja odpadła z Euro a juz chcecie by złozyl podpis na kontrakcie - za duzo oczekujecie.

dennis93 komentarzy: 107225.06.2012, 19:23

Mnie to wlasnie dziwi, ze zaden polski selekcjoner nigdy tak naprawde nie dal szansy pokazac sie Majewskiemu.. A ja mysle, ze to taki pomocnik, jakiego nam brakuje od lat..

malyglod komentarzy: 648925.06.2012, 19:22

Oczywiście, że detale mają znaczenie. Ale jakby zamiast oglądać się na Lewandowskiego kilku naszych wzięło się za grę zamiast statystować, to może i humory mielibyśmy inne.
U nas na ławce rezerwowych nie siedzieli zawodnicy, którzy sami mogli wygrać mecz. Potrzeba było zmian, ale zawodnicy muszą sobie pomagać, współpracować na boisku. Żaden samemu meczu nie wygra, nawet świeży rezerwowy. Tu trzeba walki wszystkich graczy. Ambitnie walczyć na 100%. A u nas jedni walczyli na 90% a inni na 65%. Tego właśnie mi zabrakło. I umiejętności niektórych oczywiście.

ArseneAl komentarzy: 2341725.06.2012, 19:12

Ja mam nadzieje, ze nowy selekcjoner bedzie dawal szanse Majewskiemu, Wolskiemu i Borucowi.

wronka23 komentarzy: 408925.06.2012, 19:11

malyglod - właśnie detale mają znaczenie , dzieki temu wygrywa sie lub przegrywa przy wyrownanych meczach

malyglod komentarzy: 648925.06.2012, 19:06

wronka23->
ale to są detale. Nawet tych 3 DP mogło strzelać bramki czy wykonywać kluczowe podania. Przecież sam nie wierzysz, że np przez obecność Murawskiego czy Dudki przegraliśmy mecz nie?
Co do Wolskiego. Takich jak on to, z całym szacunkiem, ale jest paru i w Czachach, i w Grecji nie mówiąc o silniejszych reprezentacjach. Poza tym Smuda zaryzykował i dał do pierwszego składu Rybusa. Jak się to skończyło to wiemy. Potem Smuda już nie ryzykował. Ale to naprawdę nie wystawienie czy wystawienie danego gracza spowodowało, że odpadliśmy.

PS. Ciekawe, że Polacy ( kibice i dziennikarze ) pesymistycznie przyjęli remis w pierwszym meczu z Grecją, a entuzjastycznie taki sam remis z Rosją. A koniec końców to ta Grecja okazała się lepsza :)

wronka23 komentarzy: 408925.06.2012, 19:03

miron8 - bez Http i www

miron8 komentarzy: 325.06.2012, 19:01

wronka23 komentarzy: 408925.06.2012, 19:00

Ciekawe czy dzisiaj przedstawia oficjalnie Girouda :)

songoku95 komentarzy: 2348625.06.2012, 18:58

No wlasnie sprawdzilem, z problemami, ale dalem rade

wronka23 komentarzy: 408925.06.2012, 18:57

malyglod - mnie to wkurzyło że mecz z Czechami musimy wygrać a gramy 3 defensywnymi. I to że przed turniejem duzo gadał ze wolski moze byc odkryciem euro a nie zagral ani minuty;/

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.06.2012, 18:57

S95@
Przerwa ale raczej nie spowodowana banem :P

malyglod komentarzy: 648925.06.2012, 18:55

Dla mnie też Iniesta jest świetny.
Co do Smudy. Ja bym tu nie winił szczególnie jego. Fakt - popełnił kilka błędów, jakich, możemy dyskutować. Ale ostatecznie nie były to kluczowe pomyłki, takie decydujące o wynikach meczów. Mógł robić szybciej zmiany, mógł z Czechami wystawić np Mierzejewskiego zamiast Murawskiego. Ale to są detale.
Tak naprawdę zawiedli zawodnicy. I tu bym wymienił wszystkich, powinni zagrać o jeden poziom lepiej, a nie liczyć na innych. Np. Obraniak, ale też i inni.
Ale tak naprawdę, to Nie chodzi o nazwiska. Pokazano nam nasze miejsce w szeregu. Mając 5-6 dobrych piłkarzy, resztę przeciętnych i niespecjalne ambitnych, nie można liczyć na wyjście z grupy. Tej ambicji było po prostu za mało. A przede wszystkim umiejętności.

songoku95 komentarzy: 2348625.06.2012, 18:53

Jestem na telefonie, powie mi ktos co sie stalo z Vermalen5 czy jakos tak?

songoku95 komentarzy: 2348625.06.2012, 18:51

gomez...
dziwne pytania zadajecie...

wronka23 komentarzy: 408925.06.2012, 18:51

Arsenal23 - Gomez raczej

C-Cup jest fajne , 8 pięknych kobiet w każdym programie :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.06.2012, 18:50

Hmmm, a Soldado czy Gomez ?

lukaszz komentarzy: 27925.06.2012, 18:50

Dla mnie Xavi jest lepszy od Pirlo, ale aktualnie Pirlo jest w lepszej formie i prezentuje się lepiej na Euro i jest jednym z najlepszych piłkarzy tego turnieju.
Iniesty do Xaviego nie ma co porównywać bo to inny typ piłkarza.

wronka23
C-Cup oglądam szkoda że niedługo będzie koniec.

malyglod komentarzy: 648925.06.2012, 18:47

Ja nie rozumiem, co wszyscy widzą teraz w tej Hiszpanii i Xavim. Rozumiem, dwa lata temu, kiedy ich styl był innowacyjny, zachwycali płynnością gry, wymiennością pozycji. Ale teraz to to jest po prostu nudne. Do tego te zachwyty.
Przecież do tej pory żadna drużyna nie zagrała otwartej piłki z Hiszpanami. Oczywiście chodzi mi o drużynę grającą na podobnym poziomie. A nie Irlandię. Tylko Chorwaci spróbowali i byli bardzo blisko sukcesu. Podobnie Włosi, tyle że oni zagrali dobrze w defensywie i nieco szczęśliwie.
Hiszpanie wygrywają mecze dominacją w środku pola. Każda drużyna, która tę dominacją złamie silnym pressingiem, pokona Hiszpanów.
A co do Xaviego.
Pirlo jest od niego lepszy w strzałach w dystansu, rzutach wolnych, odbiorze.
Xavi jest nieco lepszy w utrzymaniu piłki, ma mniej strat.
Przegląd pola i podania kluczowe na tym samym poziomie.

shark31 komentarzy: 601325.06.2012, 18:47

Imo Xavi lepiej wchodzi w pole karne i lepiej gra po ziemi, a Pirlo duzo lepszy strzal z dystansu, lepsze podania gora i lepsze podania prostopadle no i ofc lepszy w obronie.