Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych!

Włochy eliminują Anglię w serii rzutów karnych! 24.06.2012, 23:35, Sebastian Czarnecki 722 komentarzy

Ostatni ćwierćfinał okazał się być pierwszym meczem na turnieju, w którym padł bezbramkowy remis. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 120. minuty, a o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne, w których Włosi okazali się lepsi od Anglików. Mimo że awansowali dopiero po serii jedenastek, to i tak do kolejnej rundy awansowali całkowicie zasłużenie, gdyż w całym meczu byli drużyną zdecydowanie lepszą, która od początku do końca starała się kontrolować przebieg spotkania. Tym samym Azzurri dołączają do Portugalii, Niemiec i Hiszpanii i rozpoczną swój marsz po awans do wielkiego finału. Kolejnym przystankiem podopiecznych Cesare Prandellego będzie reprezentacja Niemiec, która w swoim pojedynku zwyciężyła Greków.

Już w 3. minucie reprezentacja Włoch mogła wyjść na prowadzenie. Marchisio wycofał piłkę do wbiegającego na dwudziesty metr De Rossiego, a ten popisał się kapitalnym strzałem z pierwszej piłki, który ostatecznie zatrzymał się na słupku bramki pilnowanej przez Harta. Już chwilę później Anglicy ruszyli z odsieczą i ich kontratak mógł wyprowadzić ich na prowadzenie. Z prawego skrzydła w pole karne dogrywał Milner, gdzie czekał dobrze ustawiony Johnson. Strzał prawego obrońcy Liverpoolu w fantastycznym stylu obronił Buffon. Kapitalne pierwsze pięć minut w Kijowie!

Kolejne minuty to również otwarta gra i nastawienie na ofensywę przez obie ekipy. Najbliżej gola było jednak w 14. minucie, kiedy to Glen Johnson dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Rooneya, ale jego strzał nowymi włosami przeleciał nad poprzeczką.

Kolejne minuty należały do Włochów, którym chyba nieco bardziej zależało na odniesieniu zwycięstwa aniżeli Anglikom. W 25. minucie świetne podanie na wolne pole dostał Balotelli, który wyszedł na wolne pole, ale nie potrafił zrobić żadnego użytku z futbolówki, zaplątał się o własne nogi, a jego próba strzału została zablokowana przez Terry’ego. Kilka minut później ten sam zawodnik stanął przed kolejną szansą. Niesforny Włoch otrzymał świetne podanie od Cassano, a następnie ekwilibrystycznym strzałem spróbował pokonać Harta. Strzał był jednak nieco za lekki i golkiper Manchesteru City bez problemu zatrzymał strzał.

W 32. minucie błąd w przyjęciu Włochów wykorzystali Anglicy, którzy natychmiast ruszyli z szybkim kontratakiem. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Welbecka, który oddał mocny, ale niecelny, strzał z dystansu.

Kolejne minuty ponownie należały do Azzurrich, ale najgroźniejsze ich próby opierały się na strzałach z dystansu. Najpierw kapitalnym uderzeniem popisał się Cassano, ale na wysokości zadania stanął Hart. Kilka minut później z podobnej pozycji uderzał Balotelii, ale nie udało mu się trafić nawet w światło bramki. Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

Już na początku drugiej części spotkania Włosi wykreowali sobie idealną sytuację do zdobycia gola. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Anglików na trzecim metrze znalazł się niepilnowany De Rossi, który z najbliższej odległości strzelił... obok bramki. Oblężenie bramki Harta wciąż jednak trwało, gdyż w 52. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Balotelli, który oddał strzał prosto w swojego klubowego kolegę. Z dobitką pośpieszył jeszcze Montolivo, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 59. minucie kolejny raz próbował Mario Balotelli. Tym razem sytuację wypracował sobie całkowicie sam, gdyż przyjął piłkę klatką piersiową, podbił prawą nogą, a następnie spróbował strzału przewrotką! Bardzo odważna próba zakończyła się jednak minimalnie nad poprzeczką.

Następne minuty meczy stały na o wiele niższym poziomie sportowym, niż pierwsza godzina gry. Obie drużyny grały bardziej ostrożnie i obawiały się ewentualnych kontrataków, na które mogły być narażone po zbytnim wysunięciu się do przodu i postawieniu wszystkiego na jedną kartę. Spowodowało to, że aż do 90. minuty wynik nie uległ żadnej zmianie, chociaż w 88. minucie świetną sytuację zmarnował Nocerino, który w ostatniej sekundzie został ubiegnięty przez Johnsona, a pięć minut później odważną próbę podjął Rooney, który zdecydował się na strzał przewrotką – oczywiście niecelny. W tym wypadku doczekaliśmy się pierwszego bezbramkowego remisu i pierwszej dogrywki na turnieju.

Pierwsza połowa dogrywki nie przyniosła jednak żadnych emocji i rozeszła się bez echa. Piłką przez większość czasu dysponowali Włosi, a Anglicy nawet nie starali się wychodzić z kontratakami, jakoby byli zadowoleni z bezbramkowego remisu, który przecież nie dawał im awansu do finału.

Druga połowa dogrywki również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dalej grę kontrolowali Włosi, a Anglicy jedynie bronili dostępu do własnej bramki. Taka taktyka mogła jednak przynieść zupełnie odwrotny skutek, gdyż w 114. minucie meczu obejrzeliśmy pierwszą bramkę. Dośrodkowanie Diamantiego strzałem głową na bramkę zamienił Nocerino, jednak zawodnik Milanu znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Po tym wydarzeniu sytuacja nie uległa już zmianie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a o wszystkim miały zadecydować rzuty karne.

Jako pierwszy do jedenastki podszedł Balotelli, który do strzału podszedł na ogromnym luzie i zatrzymał się przed piłką, po czym oddał strzał z miejsca. Joe Hart wyczuł jego intencje, ale futbolówka znalazła drogę do bramki. 1-0!

Następnym wykonawcą był Steven Gerrard, który dał Anglikom remis w serii jedenastek.

Trzeci rzut karny nie przyniósł gola! Montolivo nie poradził sobie z presją i posłał piłkę obok bramki. Wciąż 1-1!

Rooney natomiast nie pomylił się i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie – pierwszy raz w serii jedenastek.

Kolejnym strzelcem był Andrea Pirlo, który w iście profesorskim stylu pokonał Joe Harta, ze stoickim spokojem podcinając piłkę. Klasa.

I kolejna niewykorzystana jedenastka! Tym razem z presją nie poradził sobie Ashley Young, który oddał mocny strzał w poprzeczkę!

Włochy znowu na prowadzeniu! Nocerino pewnie uderzył piłkę i nie dał szansy Hartowi, któremu nawet nie udało się wyczuć jego intencji. 3-2!

Drugi rzut karny z rzędu zmarnowany przez Anglików! Ashley Cole próbował odegrać niezwykle pewnego siebie, ale Gianluigi Buffon pewnie zatrzymał jego uderzenie!

W decydującym momencie do wykonania jedenastki podszedł Alessandro Diamanti, który pokonał Joe Harta i dał Włochom awans do półfinału! Włochy wygrywają 4-2 w serii rzutów karnych!

Składy:

Włochy: Buffon - Abate (90. Maggio), Bonucci, Barzagli, Balzaretti - De Rossi (80. Nocerino) - Pirlo, Marchisio, Montolivo - Cassano (78. Diamanti), Balotelli

Anglia: Hart - Johnson, Lescott, Terry, Cole - Milner (60. Walcott), Parker (94. Henderson), Gerrard, Young - Welbeck (60. Carroll), Rooney

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348625.06.2012, 16:45

Bo raczej, ze na Allero masz wiekszy wybor jak w galeriach itp. A arsenal23 z Lodzi jestes?

ArseneAl komentarzy: 2341725.06.2012, 16:38

Phi.. ja to wszystko za pobraniem zamawiam bo po pierwsze wygoda (nie muszę się o nic martwić czy iść do banku), a po drugie bezpieczeństwo.
A z neta to ja najczęściej zamawiam koszulki lub buty (tu zdecydowanie polecam supersklep.pl ;p). Bo w tych różnych galeriach u mnie w mieście to jest taka bida, że aż szkoda gadać.. Tylko się człowiek nachodzi, a nic ciekawego nie znajdzie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.06.2012, 16:38

Ja i tak wolę za pobraniem :P

szymonst komentarzy: 158925.06.2012, 16:36

@songoku95 - no dokładnie. "Na żywo" też możesz kupić super wiertarkę u cygana pod Castoramą, która potem okaże się wypełniona śmieciami. Ale jak myślisz to tego nie zrobisz. Kupując przez net niektórzy jakby zapominają o logicznym myśleniu.

konalio komentarzy: 93925.06.2012, 16:33

@Qarol jak szukałem butów (na halę) to chodziłem po sklepach i mierzyłem a później szukałem w necie identycznego modelu, w ten sposób kupiłem 2 pary butów sportowych, słuchawki (często zmieniam), książki. Tak więc jedno nie wyklucza drugiego ;)

songoku95 komentarzy: 2348625.06.2012, 16:33

Szymonst
bo tez trzeba wiedziec gdzie kupowac. Bo raczej nie kupisz u osoby co na 500 komentarzy ma 40 negatywnych...

szymonst komentarzy: 158925.06.2012, 16:31

To macie naprawdę kiepskie doświadczenia. Ja za wszystko płacę przelewem i nigdy nie miałem żadnego problemu, a kupiłem przez net całą masę rzeczy. Tyle tylko, że nie można się napalać na jakieś okazje.

Qarol komentarzy: 1450225.06.2012, 16:31

A do mnie ogólnie zakupy w sieci nie przemawiają jakoś. Wolę pójść, zobaczyć i ewentualnie kupić. Raz zamówiłem tylko sobie ładowarkę do telefonu, bo w gratisie dawała jakaś dziewczyna słuchawki do SE to się skusiłem ; d

ArseneAl komentarzy: 2341725.06.2012, 16:29

@peciakk
Ludzie się łaszczą żeby oszczędzić 10 zł na przesyłce, a później zostają wydy*ani na kasę i tak im wychodzi ta oszczędność..

songoku95 komentarzy: 2348625.06.2012, 16:29

Mowa tutaj tylko o Allegro? Czy tez innych sklepach?

konalio komentarzy: 93925.06.2012, 16:27

A ja za wszystko płacę z góry i nigdy nie miałem problemów, z tym, że kupuję tylko u sprawdzonych sprzedawców i w polecanych sklepach.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.06.2012, 16:26

Montpelllier president Louis Nicollin on Olivier Giroud: "I wish him well because he's a good kid. Arsenal is an exciting chapter for him."

I do tego ludzie wpłacali im na konto kasę zamiast za pobraniem lol
To już trzeba być na prawdę naiwnym na potęgę..
Ja chyba jeszcze niczego w necie nie zamówiłem żebym najpierw miał zapłacić, a dopiero czekać na dostawę..

eriko komentarzy: 87025.06.2012, 16:14

Włochy zasłużyły na awans.
A Pirlo to Geniusz

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068725.06.2012, 16:12

Dać tego Ramseya na wypożyczenia, bo w następnym sezonie za dużo to sobie nie pogra.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.06.2012, 16:11

Ramsey story has weak source, but would make sense if Arsenal have Song Rosicky Arteta Diaby M'Vila Wilshere Chamberlain next season..

ArseneAl komentarzy: 2341725.06.2012, 16:11

@wronka23
Phi to było wiadome od początku.
Tylko idiota zamawia coś ze sklepu, gdzie robią przeceny o 200 zł, który ma wymyśloną siedzibę po drugiej stronie świata.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.06.2012, 16:06

Rumours: Fulham in talks to sign Aaron Ramsey on loan from Arsenal. Paving the way for M'Vila arrival, Diaby & Wilshere return? #ffc #afc

midilibre.fr/2012/06/25/dma-nicollin-confirme-pour-giroud,523061.php

Właściciel Montpellier życzy wszystkiego najlepszego Giroudowi w Arsenalu :)

Ars3n komentarzy: 1235425.06.2012, 16:03

ArseneAl
Nawet jesli to szacun, ze jest jakis mlody, ktory kibicuje Arsenalowi.Teraz to dzieci tylko barca,real,manu..

EdekSilva9 komentarzy: 273125.06.2012, 15:54

Boenish to się nadaje max. do Limanovii Limanowa, chociaż i tam nie miałby pewnego miejsca w 18 meczowej

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.06.2012, 15:53

EdekSilva9@
Gratulacje kolegów Piazon :D

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068725.06.2012, 15:53

Boenisch i Newcastle ;P haha

Md13 komentarzy: 16225.06.2012, 15:52

Ja tam sympatyzowałem z ekipą PSG z 2005-2008. Ci mi się podobali, młody M'Bia, Camara, Lyiundula. Super się ich oglądało.

EdekSilva9 komentarzy: 273125.06.2012, 15:52

Ars3n
moi koledzy mają szacunek z AFC tylko do Wojtka i czasami do Robina, ale znam takiego idiotę z 5 klasy, co mówi Wojtku:
"Szczęsny taka lama puszcza bramki z połowy, Kuszczak to jest talent!" (on jest "kibicem" United, BVB, Śląska, Milanu i Realu, chyba o jakimś klubie zapomniałem), aż mu musiałem link podesłać z filmikiem jak to Kuszczach puszcza bramke od bramkarza Kolumbii ;D

mitmichael komentarzy: 4924325.06.2012, 15:51

Sebastian Boenisch wkrótce może znaleźć klub. Reprezentant Polski jest w kręgu zainteresowań angielskiego Newcastle United – donoszą niemieckie media.

hahaha VFB Stuttgart go nie chcial a ma zagrac w Newcastle? Ktos chyba zapomnial, ze dzisiaj jest 25 czerwiec a nie 1 kwiecien :D

Ars3n komentarzy: 1235425.06.2012, 15:49

EdekSilva9
Tez tak mam.Gdy gadam z jakims kibicem innego klubu to mowi o kanonierach z takim 'podsmieszkiem' (oczywiscie o tych mlodych zawodnikach bez doswiadczenia).

szymonst komentarzy: 158925.06.2012, 15:47

Ojejku kibic PSG :) Ale fajnie, myślałem że tak jak Indianie istnieją już tylko w rezerwatach. No ale pewno szejkowie zapłacili za otwarcie bramek. Ciekawe czy gość w ogóle słyszał o kimś takim jak Lama, Weah, Ginola, Djorkaeff czy Rai. To była ekipa.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.06.2012, 15:42

MateuszK4nonier@
Przeciwwskazania są takie że jest w 85 % skupiony na Caterhamie. Jest tam szefem więc siedzi tam minimum 4/5 dni w tygodniu. Wszyscy mówią że 3/4 kasy swojej inwestuje w Caterham a reszta w QPR a i ostatnio idą plotki że bardzo ale to bardzo szybka mu upływa kasa bo Caterham przyniósł mu tylko minimalne zyski a i jego linie lotnicze też powoli kapitulują.

Ars3n komentarzy: 1235425.06.2012, 15:40

Peciakk
Ja tam w sumie tez, ale jednak coraz wiecej ich jest.

EdekSilva9 komentarzy: 273125.06.2012, 15:39

filip999
;D fajnego gościa se do reklamy dali, ale Gerv powinien reklamować jakiś balsam do czoła, bo u niego czoło to chyba 50% powierzchni ciała ;D

bobslej22 komentarzy: 836225.06.2012, 15:38

No chłopaki ja tak nie potrafię siedzieć cicho. Przepraszam . Nie wziąłem dziś tabletki :P znaczy się tabletek :)

EdekSilva9 komentarzy: 273125.06.2012, 15:38

Też mnie denerwuje brak szacunku do Arsenalu, jak gadam z kolegą np. o AoC'ie czy poprostu o jakimś zawodniku AFC to już wtrąca się inny i drze jape: "słaby jest!!!"O Arsenalu jako klubie tak samo, na początku się tym nie przejmowałem ale teraz mnie to cholernie denerwuje.

MateuszK4nonier komentarzy: 440425.06.2012, 15:37

peciakk@
Rozsławi. Zobaczysz. Nie widzę przeciwwskazań dlaczego miałoby się tak nie stać.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 625.06.2012, 15:37

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.06.2012, 15:35

Ars3n@
Ja tym się nie przejmuję.
Mogą hejtować mój klub i tyle.
Ja go kocham,ja mu kibicuje i nie zmienię tego.

Ars3n komentarzy: 1235425.06.2012, 15:33

peciakk
Trolle trollami, ale to coraz wiecej takich osobek jest, teraz nikt dla tego klubu szacunku nie ma...kilka lat temu takie miejsce nie mialo bytu.
Mam nadzieje ,ze w koncu odbije sie od tego dna i znow wrocimy na wlasciwe miejsce.