Wracamy do gry! Arsenal 3-1 Liverpool

Wracamy do gry! Arsenal 3-1 Liverpool 05.02.2024, 08:37, Adam Cygański 321 komentarzy

Jakże często w piłkarskim żargonie możemy usłyszeć „mecz o sześć punktów”. Chyba nie ma lepszego określenia wczorajszego pojedynku Arsenalu z Liverpoolem na The Emirates, gdyż w przypadku porażki Kanonierzy traciliby do liderujących The Reds już osiem punktów, natomiast zwycięstwo pozwalało ponownie marzyć o mistrzostwie Anglii.

Kanonierzy przystępowali do tego meczu po zwycięstwie nad Nottigham Forest, a głównym bohaterem tamtego pojedynku był Gabriel Jesus, jednak tym razem zabrakło go w wyjściowym składzie z powodu ponownej kontuzji kolana. Miejsce Brazylijczyka na środku ataku zajął Kai Havertz, w środkowej części boiska duet pomocników tworzyli Declan Rice i Jorginho. The Reds z kolei przystąpili do tego meczu bez kontuzjowanego Dominika Szoboszlaia i z powracającym do wyjściowego składu Alexander-Arnoldem.

Pierwsza groźna akcja w tym meczu przeprowadzona została przez The Gunners. Gabriel Martinelli w 11. minucie urwał się lewym skrzydłem obrońcom Liverpoolu i dośrodkował w pole karne. Tam na pozycji środkowego pomocnika znalazł się Bukayo Saka, jednak jego uderzenie z główki okazało się niecelne.

Trzy minuty później było już jednak 1-0. Podopieczni Mikela Artety wyszli szybkim atakiem spod swojego pola karnego. Martin Odegaard posłał świetne prostopadłe podanie do Kaia Havertza, który znalazł się w pozycji sam na sam z Alissonem Beckerem. Niemiec uderzył jednak wprost w bramkarza Liverpoolu, jednak futbolówka pod jego interwencji spadła pod nogi Bukayo Saki, który pewnie umieścił piłkę w siatce.

Od tego momentu Arsenal cały czas kontrolował przebieg meczu nie dopuszczając rywali do stworzenia groźnej sytuacji, aż do trzeciej minuty doliczonego czasu do pierwszej połowy… W niegroźnej z pozoru sytuacji nagle zrobiło się 1-1. Po długiej piłce zagranej w pole karne Davida Rayi William Saliba przyblokował Luisa Diaza, jednak Kolumbijczyk zdołał trącić futbolówkę, która trafiła w rękę Gabriela Maghalaesa i wpadła do bramki Arsenalu.

Po zmianie stron Mikel Arteta zmuszony był do przeprowadzenia pierwszej zmiany, a miejsce kontuzjowanego Ołeksandra Zinczenki zajął Jakub Kiwior.

Początek drugiej połowy to lepsza gra ze strony Liverpoolu, jednak po kwadransie do głosu zaczęli dochodzić Kanonierzy. W 63. minucie miała miejsce wideo weryfikacja VAR, po tym jak w polu karnym padł Kai Havertz, jednak sędzia Anthony Taylor nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Cztery minuty później było już jednak 2-1 dla Arsenalu i po raz drugi w tym meczu byliśmy świadkami dużego błędu w defensywie, tym razem po stronie Liverpoolu. Wielkie nieporozumienie Virgila van Dijka i Alissona wykorzystał Gabriel Martinelii, który skierował piłkę do pustej bramki.

3-1 mogło być już w 84. minucie, kiedy to Jakub Kiwior znalazł się na pozycji środkowego napastnika, ale jego uderzenie głową bez problemu obronił Becker. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Leandro Trossard w lewej części boiska bez problemu ograł Harveya Elliotta i Luisa Diaza, popędził na bramkę The Reds i po oddaniu silnego strzału umieścił piłkę w siatce, de facto kończąc już ten mecz.

Warto nadmienić, że podopieczni Jurgena Kloppa od 88. minuty musieli grać w osłabieniu, po tym, jak drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Ibrahima Konate. Oba te upomnienia to konsekwencja faulów na Kaiu Havertcie.

Zwycięstwo Arsenalu nad Liverpoolem sprawiło, że Kanonierzy ponownie wymieniani są w gronie faworytów do zdobycia Anglii, po tym, jak po słabym początku roku wielu ekspertów i kibiców zaczęło wątpić w ich szanse.

Arsenal 3-1 Liverpool

Saka 14’, Martinelli 67’, Trossard 90+2’ - Gabriel (s.) 45+3’

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (Kiwior 46’); Odegaard, Jorginho, Rice, Saka (Nelson 79’), Havertz, Martinelli (Trossard 74’).

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (Robertson 58’), Konate (cz. 88’), van Dijk, Gomez (Thiago 85’) - Gravenberch (Elliott 58’), Mac Allister, Jones - Diogo Jota, Gakpo (Nunez 58’), Diaz.

LiverpoolRaport pomeczowy autor: Adam Cygański źrodło: własne
Freo98 komentarzy: 669405.02.2024, 22:30

Phil wrócił, poprzedni sezon mierny, ale wraca do tego poziomu sprzed 2 lat

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 22:26

Brendford ładnie gra , może coś jeszcze się im uda strzelić

Lamoreaux komentarzy: 354805.02.2024, 22:24

@Piotrek95 napisał: "Chyba meczu nie oglądasz bo może i nie faulują ale jest mega dużo walki"

No nie mam czasu akurat na oglądanie i śledzę sofascore.

No ale 1 faul przez 60 minut?

tomaszszef komentarzy: 160205.02.2024, 22:23

Bredford cisnie :)

Piotrek95 komentarzy: 976205.02.2024, 22:21

@Lamoreaux napisał: "Brentford do 60 minuty ma 1 faul na CIty.

Fajnie chłopaki gryzą trawę..."

Chyba meczu nie oglądasz bo może i nie faulują ale jest mega dużo walki

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 22:20

Exc: Crystal Palace winger Michael Olise facing a minimum two months out with fresh hamstring injury. Could be more depending on how rehab goes. Huge blow for Palace. Story:

Piotrek95 komentarzy: 976205.02.2024, 22:20

Ale pech teraz

Lamoreaux komentarzy: 354805.02.2024, 22:20

Brentford do 60 minuty ma 1 faul na CIty.

Fajnie chłopaki gryzą trawę...

executer1 komentarzy: 280305.02.2024, 22:20

Mając takich piłkarzy jak De Bruyne to nawet gdyby od 0-2 każdy mecz zaczynali i tak by większość spotkań wygrywali. Ciężko rywalizować z takim rywalem niestety, tam nie ma słabych punktów co najwyżej może motywacja będzie mniejsza niż w ubiegłym sezonie

ozzy95 komentarzy: 2099 newsów: 105.02.2024, 22:16

KDB jak ja cię k***a nie lubię.

Żartuje. Pan piłkarz. Nikt chyba nie gra lepszych piłek i dośrodkowań z miejsca.

Widziałem przy okazji chyba pierwszego polskiego kibica Szejków. Mignal komuś jeszcze gość z szalikiem Polish blues? xD

Piotrek95 komentarzy: 976205.02.2024, 21:59

W ogóle dla tych wszystkich ekspertów którzy od razu wyrzucają piłkarza z klubu po tym jak zmarnuje setkę, dla tych którzy wyzywali wczoraj Havertza itd itd

Zapraszam do seansu z Halaandem w roli głównej:

Nieatakowany przez nikogo, mnóstwo miejsca, mógł zrobić co chciał. Czy to wystarczy żeby przyjąć do wiadomości że w piłce nożnej po prostu zdarza się że setka niewykorzystana?

Krytyka się należy oczywiście za zmarnowaną sytuacje ale jakieś obrażanie, wyzywanie pisanie w idiotyczny sposób że zawodnik gra dla rywala albo że gramy w 10 jest naprawdę dziwne

dan komentarzy: 66605.02.2024, 21:57

Ten Savio z Girony podobno w City, kto by się spodziewał …

tomaszszef komentarzy: 160205.02.2024, 21:53

Tego obronce to bym zdjął w przerwie haha . A tak na powaznie mega babol , city i tak wchodzilo juz pilką do bramki ostatnie 5 min 8-92% w posiadaniu piłki

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 21:52

Real Madrid’s offer to Kylian Mbappe so far hasn’t been to the satisfaction of the player or his entourage. Potential switches to Liverpool or Arsenal have been explored, but neither wants to break their wage structure to go for him. [@MiguelDelaney, Independent] #afc

coooyg11 komentarzy: 341705.02.2024, 21:51

Ale kasztan wpadł, szkoda…

Piotrek95 komentarzy: 976205.02.2024, 21:49

Szkoda, w sumie dośrodkowanie do nikogo, wystarczyło puścić piłkę, a Pinnock wybił głowką na 11 metr, Foden miał jak rzut karny

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 21:49

Szkoda błędu, brak komunikacji jak u nas wczoraj;)

zdyp komentarzy: 468805.02.2024, 21:48

i tak dlugo wytrzymali

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 21:47

De Bruyne sie jeszcze dziś naciągnie ;)

sWinny komentarzy: 796105.02.2024, 21:46

Masa założeń taktycznych i treningów, ćwiczeń i powtórzeń. A tu się okazuje, że czasem najlepiej rzucić piłkę na aferę. Bo można tak zaskoczyć zarówno City, Lpool czy Arsenal xd

kamo99111 komentarzy: 726105.02.2024, 21:44

@Rafson95 napisał: "No Arteta miał dokładnie taki sam skład co Emery"

Niby tak... tylko zobacz w jakiej atmosferze Emery zostawiał zespół.. Unai tak na prawdę miał Aube i Lace w szczycie formy. Oezil też tak nie cudowal itp itd. A Arteta co dostał? Aube strzelającego fochy, Oezila z chronicznym bólem pleców, Torreire marzącego o powrocie do Ameryki Płd i ogólnie skłócona drużynę. W dodatku kibice się odwracali od zespołu. Także niby skład ten sam ale jednak kondycja mentalna dużo gorsza. A co by nie mówić Unai się do tego przyczynił.

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 21:43

Ale mogła być brameczka na 2:0. Może Brendford da radę, choć masa czasu i ławka City też potężna

Freo98 komentarzy: 669405.02.2024, 21:43

Jakbym już tego w tym sezonie nie widział. City troszkę nieporadnie w pierwszej połowie, tracą bramkę, zapowiada się na strate punktów. I nagle wychodzą na drugą połowę i jedzie walec

Piotrek95 komentarzy: 976205.02.2024, 21:41

City jaka rozpaczliwa obrona XDD

I tak pewnie to wygrają ale z mocniejszym rywalem mogą pogubić sporo punktów

Paul77 komentarzy: 1018505.02.2024, 21:37

@alexis1908: dlaczego go kapitanem zrobił?
Po pierwsze Emery nie umiał sobie z gwiazdami radzić i chciał załagodzić jego fochy.
Po drugie już wtedy zaczęły się jego fochy i wypady. Już wtedy były epizody z spoznianiem się na treningi, kwestionował decyzję trenera, zresztą tak jak w Dortmund.
Zapomniałeś w jaki sposób trafił do Arsenalu?

ostriket komentarzy: 668605.02.2024, 21:35

Silva faul jak 150 ale spoko, gramy dalej, przecież mogli tylko spróbować strzalu na pustą bramkę xD

wajktor1998 komentarzy: 139405.02.2024, 21:34

@pjoter16: no czyli z piatki, wzniowienie od brami to inaczej wznowienie z 5 metra

pjoter16 komentarzy: 159 newsów: 405.02.2024, 21:29

@djmacius: ale w momencie wznowienia od bramki chyba maupey był na spalonym

alexis1908 komentarzy: 373905.02.2024, 21:29

@Paul77: Przecież Auba miał zniżkę formy za Artety dopiero Emery to go zrobił kapitanem i ładował bramki ;)

chicken1990 komentarzy: 121505.02.2024, 21:29

@pjoter16: @djmacius: przy wznowieniu z piątki nie ma spalonego.

Paul77 komentarzy: 1018505.02.2024, 21:28

@KapitanJack10: od początku była jazda w szatni. Tylko pierw nikt o tym nie mówił. Gdy w garczku zaczęło kipieć wyszły pewne tematy.
Emery w jednym z wywiadów powiedział że z Ozilem od początku mu było nie po drodze.

djmacius komentarzy: 384605.02.2024, 21:27

@pjoter16: Toney nie dotknął piłki.

Flekken bądź naszym bohaterem

pjoter16 komentarzy: 159 newsów: 405.02.2024, 21:23

Zgłupiałem. Nie powinno być spalonego maupeya?

Marcel90 komentarzy: 829605.02.2024, 21:22

Dobra, niech sie juz mecz konczy xD

mruw komentarzy: 419805.02.2024, 21:22

Ja takie akcje robiłem w fifie 2006, rzucało się długie piłki na Henryego i sie wygrywało po 12-0 :D

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 21:21

Brawo Brendford,utrzymać to

lukasz845 komentarzy: 456005.02.2024, 21:21

Maupay, kozak :D

sWinny komentarzy: 796105.02.2024, 21:18

Świetnie się ogląda mecz brendford z city. Chociaż mam wrażenie, że jak City strzeli to mecz zostanie zamknięty.

AtheneWins komentarzy: 6447 newsów: 205.02.2024, 21:17

Sponsor Brentford na koszulkach "HOLLYWOOD BETS" w przypadku Toneya wygląda epicko XD

KapitanJack10 komentarzy: 5550 newsów: 405.02.2024, 21:16

@mruw: I bunt młodych, bo nie dostawali szans

mruw komentarzy: 419805.02.2024, 21:15

@KapitanJack10: prawda jest taka, że cała ta zła atmosfera w szatni za Emery'ego to wina Havertza

Garfield_pl komentarzy: 3068405.02.2024, 21:15

@Piotrek95 napisał: "Arteta również miał słaby skład, na początku to był dramat, wszyscy ci którzy odeszli po sezonie skończyli w jakiejś drugiej bundeslidze albo segunda division w Hiszpanii"
Swoją drogą ile było płaczu o Guendouziego, a przepadł w sumie i buja się w lidze włoskiej i chyba też bez szału tam ;)

KapitanJack10 komentarzy: 5550 newsów: 405.02.2024, 21:14

@Paul77: Auba tak jak Rafson napisał był królem strzelców. Ozil grał większość meczów, tak samo jak Kolasinac.
Ozil złą atmosferę wprowadzał w drugim sezonie Emery'ego, a Auba jeszcze długo u Artety grał. Nie rozumiem skąd wziąłeś tych ludzi jako tworzących zgniłą atmosferę..

mruw komentarzy: 419805.02.2024, 21:08

Dawać Pszczółki, jazda z majtkowoniebieskimi!

Tottenham - Arsenal 15.09.2024 - godzina 15:00