Wright: Krytyka zarobków Özila niesłuszna

Wright: Krytyka zarobków Özila niesłuszna 13.01.2021, 14:12, 36 komentarzy

Mesut Özil budzi w ostatnich miesiącach bardzo silne emocje wśród kibiców Arsenalu, niestety najczęściej negatywne i to pomimo tego, że w obecnym sezonie został całkowicie pominięty przez Mikela Artetę w doborze składu i nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Bardzo dużo kontrowersji wzbudza fakt, iż piłkarz zarabia ogromne pieniądze, które zapewnił sobie podpisując długoterminowy kontrakt z klubem w 2018 roku, przy czym z zawodnika, który nie gra, siłą rzeczy nie ma żadnego pożytku. Istnieje jednak duża szansa, że Özil odejdzie w trwającym okienku transferowym i znacznie odciąży klubowy budżet, a jeśli nie teraz, stanie się to w lecie, kiedy piłkarzowi skończy się umowa z Arsenalem.

Zawodnika na swoim podcaście wziął w obronę Ian Wright, który uważa, że zarzuty kibiców Arsenalu wobec zarobków Özila są niesprawiedliwe i nie powinni oni krytykować Niemca z tego powodu. Stwierdził, że jest to dla niego smutne.

- Widzisz, jakie wiadomości wysyła Mesut. To takie smutne. On musi grać.

- Cokolwiek ludzie nie powiedzą na temat jego gry, jestem naprawdę zdenerwowany z powodu tego, że wszyscy ciągle mówią o jego pieniądzach. O pieniądzach, które mu zapłaciliśmy. O pieniądzach, których przyjęcia nikt przy zdrowych zmysłach by nie odmówił, które dla niego w tamtym czasie i dla jego ówczesnych umiejętności były tego warte – powiedział.

- Jasne, że nie wszystko potoczyło się tak, jak powinno. Mimo to Mesut ma pełne prawo robić to, co robi. Boli mnie to, że mieliśmy gracza tego kalibru z takimi umiejętnościami, a nie byliśmy w stanie uzyskać od niego tego, czego oczekiwaliśmy. Nie byliśmy w stanie tego zrobić – zakończył Wright.

Ian WrightMesut Özil autor: źrodło: hitc.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Rosomak komentarzy: 255014.01.2021, 15:50

@kwiatinho:

Skoro wszyscy się zgodzili na obniżkę pensji, a tylko Ozil nie, to na pewno działało to demotywująco na resztę grupy. Zgodzę się jednak że zarząd zwalniając później jakieś 50 osób strzelił sobie w kolano i dał nie potrzebnie niemcowi argumenty do ręki obniżając przy okazji morale całego zespołu.

Zgodzę się również że zwolnienie maskotki to było skandaliczne ni mniej ni więcej ten fakt Mesut wykorzystał tylko w celach PR i tak jest prawda.

Oczywiście że upodobania polityczne czy ich wyznanie jest prywatną sprawą każdego zawodnika nigdy tego nie negowałem. Tylko, no właśnie trzeba pamiętać że jako zawodnik jesteś niejako przedstawicielem klubu dla którego pracujesz, szczególnie jeśli masz taki status jak Ozil i jako profesjonalista powinieneś brać pod uwagę że twoje wypowiedzi będą rzutowała na cały klub, a nie tylko na Ciebie. Dlatego jeśli chcesz uchodzić za profesjonalistę to należałoby ograniczyć swoje wpisy na tak wrażliwe temat jak polityka, a przynajmniej nie być w nich hipokrytą z jednej strony pokazywać się w towarzystwie łamiącego wszelkie standardy demokratycznego państwa Erdrogana, a następnie krytykować chiny które wiele się nie różnią od prezydenta Turcji (warto poczytać o Kurdach i Syrii).

Co do Rwandy to z tego co kojarzę to bardziej kontrowersyjny był fakt że ten afrykański kraj korzysta z bardzo dużej finansowej pomocy międzynarodowej i cześć państw, której tej pomocy udziela była mocno nie zadowolona że Rwanda będzie tyle wydawać na sponsoring klubu sportowego. Ale idąc tropem ludobójstw sprzed ćwierć wieku to według Ciebie powinniśmy również odrzucić ofertę sponsoringu od Adidasa za to co niemcy zrobiły żydom, Polakom i innym jakieś 80 lat temu?

Obawiam się że ani Ty ani Ja nie mamy nic więcej niż domysły na temat tego co się dzieje obecnie w szatni Arsenalu. Żaden z Nas nie ma bezpośredniego kontaktu z osobą będącą w środku szatni i wydajemy swoje opinie tylko na podstawie wypowiedzi dziennikarzy, sztabu, piłkarzy, agentów itp. czy na podstawie tego co wyżej wymienione osoby robią.

Jeśli będziesz miał coś więcej niż tylko Twoje domysły to też daj znać :).

kwiatinho komentarzy: 1313314.01.2021, 00:33

@Rosomak:
Piszesz że niesmak został kiedy odmówił obniżenia pensji? Niesmak? Potem piszesz że nie ingerujesz w to czy słusznie czy nie może koledzy z szatni również? . Zdecyduj się czy to jest argument przeciwko? Jako że zarabia najwięcej to z jego pensji zaoszczędzono by 2 mln.
W pierwszej drużynie jest ponad 25 piłkarzy. Ile zaoszxzedzili? Kilkanaście mln. Jak to pomogło pracownikom? I Ty piszesz że on godzi w wizerunek klubu? Historia ze zwolnieniami obiegła cały świat. Pisały o tym najpoczytniejsze dzienniki jak Sky Sports czy BBC. Później zwolnienie klubowej maskotki spowodowało lawinę żartów i memów na temat klubu.
Wypowiedzi piłkarzy czy upodobania polityczne są ich prywatną sprawą. Tak samo jak wyznanie. Ma prawo spotykać się z prezydentem jakiegokolwiek kraju jesli ma ochotę czy to się komuś podoba czy nie. Ma również prawo negować sytuacje na świecie.

W Ruandzie w latach 90 r dochodziło do licznych ludobójstw. Nie przeszkadzało to klubowi podpisać kontrakt na Visit Rwanda za 30 mln. Czy wtedy nikomu nie przeszkadzała poprawność polityczna?

Jeśli będziesz miał coś więcej niż tylko Twoje domysły to daj znać

Rosomak komentarzy: 255014.01.2021, 00:09

@Amadi: Jak już pisałem wcześniej granie ofiary Ozilowi pasuje i dlatego z tym nic nie robi. A tak po za tym jestem ciekawy czy któryś z tych piłkarzy, którzy domagają się jego gry byłby gotowy oddać mu swoje miejsce jako zawodnikowi bez statusu HG w składzie, raczej wątpię.

Ty tak serio ?? Raz popiera Erdrogana, który łamie wszystkie normy cywilizowanego świata w Turcji, a później narzeka na Chiny że robią tak samo, nie widzisz w jego poglądach żadnej hipokryzji? Klub piłkarski to biznes i tak jak każdy biznes patrzy gdzie zarobić, a nie gdzie można walczyć o uciśnionych na świecie.

Rozumiem że czytałeś kontrakt Ozila i masz opinie prawników na ten temat skoro twierdzisz że zostałby on tak bezproblemowo zerwany.

Rosomak komentarzy: 255013.01.2021, 23:55

@kwiatinho: Co jego akcje charytatywne mają do jego sytuacji w klubie to nie wiem ale ok.

Nigdzie nie napisałem czy miał, czy nie miał słuszności kiedy odmówił obniżki pensji. Ale niesmak po takiej akcji w szatni na pewno pozostał.

Rozumiem że sam masz podsłuch w szatni i wiesz najlepiej co się tam dzieje, bo prawda jest tak że z oficjalnych wypowiedzi nie wiele się dowiesz, profesjonalizm nakazuje że to co się dzieje w szatni zostaje w szatni. Dlatego jak pisałem wcześniej ja patrzę co Ozil robi, a nie co mówi.

Prosiłbym żebyś osobiste inwektywy w moim kierunku zostawił dla siebie i zaczął kulturalnie prowadzić dyskusję na odpowiednim poziomie, chyba że na więcej Cię po prostu nie stać.

Amadi komentarzy: 51413.01.2021, 23:55

W Twojej wiadomości nie ma ani jednej wzmianki o tym, że przez Ozila jest kwas w szatni... Część nawet domaga się tego, by grał, więc nie wiem co tymi tekstami udowodniłeś.

@Rosomak napisał: "Mityczny profesjonalizm Ozila i akcja PR pod tytułem będę opłacał pensje Gunnersaurusa, będę sobie cykał zdjęcia Erdroganem, czy wypowiadał się na temat sytuacji muzułmanów w Chinach pomimo tego że wyraźnie godzi to w wizerunek klubu rzeczywiście profesjonalizm na 100%."

Wyraźnie godzi w wizerunek klubu? To właśnie klub powinien się wstawić za Ozilem i pokazać, że pieniądze z Chin nie są ważniejsze od ludzi... i to byłby dopiero wizerunek klubu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że przez to, że Ozil się odezwał, to klub musiał pokazać, że najważniejsze są pieniążki, ale w tych czasach to raczej każdy o tym wie, więc niespecjalnie tracimy na wizerunku.
Już ze trzy razu tu pisałem, że jakby to wyraźnie godziło w wizerunek, to jego kontrakt zostałby bezproblemowo zerwany przez naruszenie jego postanowień.

kwiatinho komentarzy: 1313313.01.2021, 23:38

@Rosomak:
Chcesz faktów? Opłacił ponad setce dziecie w Brazylii operacje ratujące życie. Goście weselni zamiast prezentów wna prośbę Ozila wpłacili pieniądze na fundacje charytatywne. Jego fundacja ma globalny zasięg i pomaga biednym. W Londynie sponsoruje 1200 dzieciom posiłki od lutego zeszłego roku.

Nie chciał obniżyć pensji? Chciał się dowiedzieć w jaki sposób zaoszczędzone pieniądze pomogą zwykłym pracownikom. Tak pomogły że zostali zwolnieni a piłkarze mieli pretensje do zarządu że nie to im obiecywali po 12% obniżce płac.

Mityczny profesjonalizm? Piłkarze go chwalą Mertesacker go chwali a Ty wiesz że on robi kwas. Rozumiem że to nie są Twoje domysły tylko masz informacje z szatni.

Zgodzę się że nie grał na miarę oczekiwań że nikt nie zasługuje żeby tyle zarabiać ale żeby dorabiać głupie teorie to trzeba już być troszeczkę nie halo pod włosami

Rosomak komentarzy: 255013.01.2021, 23:00

@kwiatinho:

Proszę: https://kanonierzy.com/news/ozil-tlumaczy-dlaczego-nie-zgodzil-sie-na-obnizke-pensji/49965/2/

Naprawdę uważasz że skoro wszyscy (lub prawie wszyscy) zawodnicy zgadzają się na obniżkę pensji, a najlepiej opłacany zawodnik nie to w cale nie robi to żadnych kwasów w szatani?

https://www.justarsenal.com/arsenals-dressing-room-divided-over-ozil-recall/268233

Ozil mógłby łatwo zakończyć ten podział w szatni, skoro tego nie robi to znaczy że taka sytuacja mu pasuje.

Mityczny profesjonalizm Ozila i akcja PR pod tytułem będę opłacał pensje Gunnersaurusa, będę sobie cykał zdjęcia Erdroganem, czy wypowiadał się na temat sytuacji muzułmanów w Chinach pomimo tego że wyraźnie godzi to w wizerunek klubu rzeczywiście profesjonalizm na 100%.

Patrz co Ozil robi, a nie co mówi - papier przyjmie wszystko.

Pomyśl następnym razem zanim coś napiszesz.

kwiatinho komentarzy: 1313313.01.2021, 22:03

@Rosomak:
Buahahahahahah
Szatnia jest podzielona bo spora część piłkarzy uważa że zarówno Ozil jak i Sokratis zostali nieuczciwie potraktowani.
Czy to znaczy że Ozil robi kwas? Proszę daj jakiegoś linka chętnie poczytam.

Jak już znajdziesz to Ja podeślę kilka wypowiedzi piłkarzy którzy chwałą go za profesjonalizm i podejście do treningów mimo że nie jest zgłoszony do żadnych rozgrywek.

Poczytaj zanim coś napiszesz.

Rosomak komentarzy: 255013.01.2021, 21:34

@kwiatinho: Wiele osób blisko związanych z klubem pisze że szatnia jest podzielona tym w jaki sposób Ozil został potraktowany. Biorąc pod uwagę jak wypowiada się w mediach to naprawdę myślicie że Turko-niemiec w żaden sposób tego w szatni nie komentuje/ nie żali się się innym zawodnikom?

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19213.01.2021, 21:30

Jejku niech się to już skończy, najlepiej dzisiaj.

zdyp komentarzy: 458613.01.2021, 20:59

oho, zaczyna sie...

LukaModric komentarzy: 67513.01.2021, 20:47

A wy akurat najwięcej wiecie co się dzieje w szatni...

kwiatinho komentarzy: 1313313.01.2021, 20:46

@Rosomak:
O jakich kwasach w szatni piszesz?

LukaModric komentarzy: 67513.01.2021, 20:44

w pierwszej 6 najwyższych zarobków jest auba i ozil . sporo szmalu ...zazdro

Rosomak komentarzy: 255013.01.2021, 19:57

To że mu się taka kasa należy to jest oczywiste podpisaliśmy z nim taki, a nie inny kontrakt i to jest nasz błąd. Ale robienie z siebie ofiary i tworzenie kwasów w szatni i te jego dziwne wywiady robione pod publiczkę to powinien sobie darować.

Chakaa komentarzy: 191213.01.2021, 19:41

@mruw: https://www.tsmplug.com/football/arsenal-players-salary-list-2014/

140k funtow

kkam195 komentarzy: 138013.01.2021, 18:57

https://www.youtube.com/watch?v=N-f-RM_YESI&ab_channel=MysticProductionTV

Simao12 komentarzy: 775213.01.2021, 18:32

polaczek - pogardliwie lub lekceważąco o Polaku.
Jest to słowo tak pejoratywne jak ktoś ma ustawione w bani, widać ktoś tak przezywał redaktorka

Banankiewicz komentarzy: 23013.01.2021, 17:52

Jeżeli za "polaczków" jest warn to za wyzywanie od idiotow i pajaców chyba też powinno być.. Czyż nie?

Amadi komentarzy: 51413.01.2021, 17:07

nie rozumiem jak za "polaczka" można dawać warny :D
albo robić taką g**** (lepiej wygwiazdkuję :D) burzę. Ludzi (przypominam Polaków) jedziecie od pajaców, idiotów, itd., a za "polaczka" się czepiacie? Kpina

D14 komentarzy: 437313.01.2021, 16:38

@Armata500:

Oczywiście, że o to mi chodziło, tylko o to, ale jak widać nie wszyscy potrafią myśleć, włącznie z adminem, który dał mi za to ostrzeżenie:

(1) I Wright wyjaśnia polaczków zawistnych o każdy funt. (pozostało 182 dni)

xD

@ljungberg77 napisał: "A ty kim niby jesteś pajacu? Szabergojem czy tzw. pożytecznym idiotą?"

słuchaj, zapewne u ciebie w domu jest taki zwyczaj odzywania się do siebie, ale tutaj na forum fanów Arsenalu nie wypada tak pyskować i się pienić, także oddychaj niuniu.

Kris3Tears komentarzy: 442813.01.2021, 15:54

Nawet zadnego warna nie dostał za ten komentarz? Ja też czasami napiszę "polaczek" ale co drugi komentarz tego gościa jest o "zawistnych polaczkach", szczególnie jeśli artykuł dotyczy Ozila. Banujcie takie coś, albo przynajmniej dajcie ostrzeżenia.

ZielonyLisc komentarzy: 2029613.01.2021, 15:23

Niedługo polaczki będą zawistne bo Arsenal wydał 80mln na Pepe.

ZielonyLisc komentarzy: 2029613.01.2021, 15:20

xD14

cycatewiewiorki komentarzy: 41213.01.2021, 15:02

Czytając ten tekst wiedziałem, że pierwszy komentarz będzie należeć do d14

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202313.01.2021, 14:55

@D14:
Jakich niby polaczkow? A ty kim niby jesteś pajacu? Szabergojem czy tzw. pożytecznym idiotą?
Takich ludzi gardzacych własną narodowoscią powinno się banowac w Polsce na każdym forum.

Armata500 komentarzy: 4375 newsów: 13013.01.2021, 14:54

@Pitu88:

Myślę, że D14 używając słowa "Polaczek" nie miał na myśli obrażania całego narodu. Jest to wymierzone w konkretną grupę ludzi, którzy przejawiają stereotypowe cechy Polaków (co nie zawsze jest słuszne),a nie we wszystkich Polaków i cały naród. Oczywiście nie siedzę w jego głowie, ale stawiałbym właśnie na takie wyjaśnienie. Tak więc nie bierz wszystkiego do siebie.

minio7 komentarzy: 281713.01.2021, 14:52

@Song_o: a bambo w Afryce pracuje całe życie jak wół na roli żeby nie umrzeć z głodu i 10$ nie odłoży. Nie ma co porównywać się z innymi tylko cieszyć z tego co się ma. ~200 tyś odłożone w 7 lat to niezły wynik. Pogratulować ;)

mdr_AFC komentarzy: 305113.01.2021, 14:52

@mruw: biorąc pod uwagę jaka kasę klepie od roku nicnierobienia, to musiałby wcześniej grać na prawdę bardzo kosmicznie by wyszło na zero

Ziebka komentarzy: 265913.01.2021, 14:51

ogolnie to sytuacja jest bardziej zlozona i Ozil troche padl ofiara swojego kontraktu. Mysle ze to poprzedni zarzad popelnil blad nie chcac dac odejsc 2 najlepszym zawodnikom za wszelka cene. Bardziej chodzilo o to zeby uratowac w ich mniemaniu PR marki Arsenal. Ktos swojej decyzji grubo nie przemyslal i cierpi na tym Ozil mimo ze gral w najslabszym Arsenalu z bodajze ostatnich 30 lat .... Troche mi go szkoda. Moim zdaniem nawet fajnie sie zachowuje dopingujac chlopakow. Mozna bylo sie zachowac jak Bale i miec wszystko kolo Uja. Ja bym dal jeszcze szanse Ozilowi bo przy Parteyu moze blyszczec ze slabszymi zespolami moze otworzyc nam wynik co jest trudne przy ich murowaniu

Pitu88 komentarzy: 216613.01.2021, 14:47

@D14: wciąż przeraża mnie głupota Polaków, którzy innych ludzi wyzywają od polaczków. Obelgą jest dla Ciebie Twoja narodowość? Zresztą, nie chce mi się nawet czekać na twoja odpowiedź

mruw komentarzy: 413713.01.2021, 14:44

Ciekawi mnie ile Mesut zarabial przed podpisaniem kontraktu i jaka by wyszła tygodniowka gdyby to usrednic. Gral genialnie za duzo mniejsza kase, a potem nie gral za bardzo duza. Moze w perspektywie jego calej kariery w Arsenalu dostal tyle pieniedzy na ile zasluzyl?

Armata500 komentarzy: 4375 newsów: 13013.01.2021, 14:34

@Song_o napisał: "Pracuję od 7 lat i po tym czasie moje oszczędności to 10% tej kwoty"

Jak na polskie warunki to i tak naprawdę dużo oszczędziłeś. No ale fakt, piłkarze zarabiają absurdalne pieniądze, tylko przecież to nie ich wina, że ktoś im tyle oferuje. Dają? To biorą - proste i logiczne.

Song_o komentarzy: 125113.01.2021, 14:30

Te zarobki piłkarzy to jest kosmos, ale to prawda, to klub mu tyle zaoferował i my kibice, pośrednio się do tego dokładamy.
Ale 350 tys. funtów to jest 1 750 000 zł tygodniowo... Pracuję od 7 lat i po tym czasie moje oszczędności to 10% tej kwoty

Smazony komentarzy: 76213.01.2021, 14:17

Popieram.

D14 komentarzy: 437313.01.2021, 14:16

I Wright wyjaśnia polaczków zawistnych o każdy funt.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 19.05.2024 - godzina 17:00
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38287391
2. Arsenal38285589
3. Liverpool382410482
4. Aston Villa382081068
5. Tottenham382061266
6. Chelsea381891163
7. Newcastle381861460
8. Manchester United381861460
9. West Ham3814101452
10. Crystal Palace3813101549
11. Brighton3812121448
12. Bournemouth381391648
13. Fulham381381747
14. Wolves381371846
15. Everton381391640
16. Brentford381091939
17. Nottingham Forest38992032
18. Luton38682426
19. Burnley38592424
20. Sheffield Utd38372816
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland255
C. Palmer2110
A. Isak201
O. Watkins1913
D. Solanke193
Mohamed Salah1810
Son Heung-Min179
P. Foden178
B. Saka168
J. Bowen166
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
redbox.pl
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com