Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 11:40

#uwolnicOrke5

songoku95 komentarzy: 2348612.02.2016, 11:39

Bardzo dobrze, czytanie jego gadania o Wengerze to ból dla oczu. Osobiście się ciesze.

ronix11 komentarzy: 73012.02.2016, 11:37

new_star

i jak poszła? xD

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2016, 11:37

#FreeMichalm1

mnie zastanawia dlaczego piłkarze po bogatej karierze zaczynają trenować bez doświadczenia samodzielnie zespol np. Cannavaro Gatusso Carlos Neville. zamiast podszkolić się w jakies druzynie pod okiem trenera m.in Henry Berkamp i wielu wielu innych , to pchaja się na gleboka wode i zwalniają ich z klubow

new_star komentarzy: 6852 newsów: 912.02.2016, 11:35

Sesja, sesja i po sesji :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.02.2016, 11:35

joe.co.uk/sport/video-did-mesut-ozil-get-caught-on-camera-calling-the-norwich-city-defence-fking-sht/42121

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2016, 11:33

Nie no, nie chciałem, by tak to się skończyło.

Joker_224 komentarzy: 520212.02.2016, 11:31

@illpadrino

101goals?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 912.02.2016, 11:31

Gunner48
Masz moje poparcie. Wczoraj było zapewnione, że zostanie uzupełnione, a nadal nie ma.

#free@michalm1

new_star komentarzy: 6852 newsów: 912.02.2016, 11:29

Śmieszne...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.02.2016, 11:29

Ozil schodzac po meczu z Nowrich gdzie byl remis 1-1 wkurzony schodzac do szatni mowil "their defence is fuckinh shit"...

Jeszcze kilka takich meczy i sie chlopak zastanowi nad transferem... Heheh

ronix11 komentarzy: 73012.02.2016, 11:28

qwertyu123

hahah xD każdy ma swój słownik pisania xD

marimoshi komentarzy: 472612.02.2016, 11:27

Gunner48 komentarzy: 792912.02.2016, 11:27

Droga redakcjo skoro macie czas na banowanie, znajdzcie chwilę na aktualizację typera. Byłbym wdzięczny.

qwertyu123 komentarzy: 77512.02.2016, 11:26

maniekuw

Niewierz? Blagam powiedz, że napisales to umyślnie.

schnor25 komentarzy: 1854612.02.2016, 11:19

Za co michalm1 dostał bana? Za jakieś pitu, pitu? O wiele więcej szajsu się tu przewija (głównie w trakcie spotkań) i nikt nikogo nie banuje. Wrzućcie na luz, bo działacie wg własnego widzimisię (sympatii/antypatii), a nie sztywnych wytycznych ;)

gunner1704 komentarzy: 131912.02.2016, 11:16

Jak sie kartki za głupoty łapie to nieuchronne, że może być Czerwona wkońcu, user michalm1 dość dużo się udzielał, miał swoje spojżenie,ale nie klepał bzdur jak Andrew, czy na bana zasłużył, no nie wiem.
Został sprowokowany.
Ale komenty jego o Wengerze nie do przyjęcia. Bardziej za to wyłapał bana pewnie.

maniekuw komentarzy: 263812.02.2016, 11:15

Slabsze wyniki negatywnie wplywaja na atmosfere na stronie, nawet niewierz kiedy mozesz dostac ostrzezenie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 11:10

No jak za kretyna leca bany to za zamknij twarz tym bardziej ;d

k.com niczym film: Cienka czerwona linia ^^

Gunner48 komentarzy: 792912.02.2016, 11:05

@Dancer
Naprawdę ban za coś takiego? Bez przesady, nie takie rzeczy uchodziły innym użytkownikom na sucho.

Joker
Chodziło mu o Zivkovicia z Partizana. Wspominałem już jakiś czastemu, wielki talent.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185212.02.2016, 10:50

oj michal zaraz 5/5 wyrobi

K4n0ni3R komentarzy: 97012.02.2016, 10:40

Michalm1
Kiedy ty pracujesz jak non stop piszesz te swoje wypociny...

dissault komentarzy: 326812.02.2016, 10:33

do ringu wchodzą WilSHARE i michalm1

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2016, 10:28

michalm1, Ty zamknij, bo straszne głupoty wypisujesz.

ronix11 komentarzy: 73012.02.2016, 02:59

o Ibre Banege ewentualnie Van der Wiela na zastępstwo Bellerina , a czasami oglądam lige Holenderska to ten Tommy to koksik

michalm1 komentarzy: 702012.02.2016, 02:33

Ja nie śpię. Sprawdzam kto jest dostępny za free w lato dla Żyda Wengera.

Ibra, Feghouli, Ben Arfa, Banega, Matip, N Koulou, Van der Wiel i dwa talenty duże Vilhena i Zivkovic !!! Każdy z nich za darmo, tych piłkarzy jest więcej ale wybrałem tych którzy według mnie są najlepsi.

ronix11 komentarzy: 73012.02.2016, 02:29

new_star

nie chodzilo mi dokładnie skad jest Wilshere . tylko byłem zdziwiony ze pojawił się na meczu młodych Arsenalu z młodymi Anderlechtem

ronix11 komentarzy: 73012.02.2016, 02:25

kto nie spi?

michalm1 komentarzy: 702012.02.2016, 02:05

Może nie kupujemy bo Wenger zbiera na swoje ranczo :)

gunners007 komentarzy: 954312.02.2016, 01:58

Jak kontrakt jest wart 51 mln to znaczy, że przez cały czas jego obowiązywania Alexis zarobi 51 mln. Nad czym się tu zastanawiać.
200 tyś to min. ile Alexis powinien dostać, teraz piłka wchodzi na całkowicie nowy finansowy poziom i takie kwoty nie robią już wrażenia. Poza nowymi kontraktami dla Alexisa i Mesuta liczę też na wydatek na transfery w lecie rzędu 100 mln bo w końcu oszczędzaliśmy przez ostatnie 2 okienka, a mamy nowe umowy sponsorskie, w tym telewizyjną do tego LM co rok i najdroższe bilety w Anglii. Jak nie wydamy na transfery ogromnych pieniędzy (a mamy ich mnóstwo, nie ma innej możliwości patrząc np. ile takie Stoke wydaje można sobie wyobrazić jak dużo) to będzie znaczyło, że one są już wydane tylko, że na ranczo w Teksasie.

michalm1 komentarzy: 702012.02.2016, 01:45

ja z kolei wyczytalem ze Alexis ma dostać 200 tysiecy. A z ta kwota 51.5 mln to nie wiem o co chodzi ale chyba nie klauzule czy wartość. On już teraz jest wyceniany na 55 mln.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 912.02.2016, 01:08

też stawiam na zwycięstwo naszych i nawet może uda się zachować czyste konto. I czuje, że Alexis coś ustrzeli.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2016, 00:58

marhez, wiem wiem, śledzę i porównuję oceny non toper.

mar12301 komentarzy: 2311712.02.2016, 00:57

WilSHARE

Oczywiście. Jak nie zapomnę, to tu coś skrobnę. Tak normalnie to na filmwebie, jak zawsze :P (link w profilu, jak ktoś ma to wysyłać zapro, przyjmuje każdego kanoniera szczególnie :D)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2016, 00:56

Wygramy z Lisami, ale na nasze czyste konto pięciu groszy bym nie postawił.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2016, 00:55

A ta seria każdy strzał w bramkę Mignoleta zakończony bramkà wciąż trwa czy dawno i nie prawda?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 00:50