Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2875606.08.2022, 14:31

Mikel Arteta claimed his 50th league win as Arsenal manager last night after 98 matches in charge, becoming the second-quickest manager to reach that feat for the club, after Arsène Wenger (50 wins in 94 league matches). #afc https://t.co/4fKtyvZjo7

lordoftheboard komentarzy: 826906.08.2022, 14:30

@RavenPL: beniaminki mają jeszcze psyche po awansie, ale mecz trwa 90 minut a LFC nie za darmo są tam gdzie są.

Tym bardziej cieszą nasze 3 pkt z wczoraj :

Mastec30 komentarzy: 644506.08.2022, 14:29

Liverpool pewnie teraz wskoczy na wyższy poziom intensywności. Za chwilę wejdzie Nunez i domyślam się, że zamkną Fulham na ich połowie.

XandeR komentarzy: 976406.08.2022, 14:29

GoGo Fulham GoGo

Jeden rywal do walki o mistrza odpadł, jeszcze City i prosta droga po poczwórna koronę!

Essa

gunner1990 komentarzy: 372806.08.2022, 14:29

Nie wiem widocznie będę skazany na co jakiś czas spadająca i wracająca jakość , szkoda ale może w przyszłości się coś zmieni

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2022, 14:28

@Zloty: nie mam pojęcia, ale od 27 minuty zero błędów. Może przez pogodę..

Kub4 komentarzy: 42906.08.2022, 14:28

Palhinha i środkowi obrońcy Fulham robią niesamowitą robotę inna sprawa, że Liverpool jest dziś nieporadny

gunner1990 komentarzy: 372806.08.2022, 14:24

@Marzag: mam kablem , net śmiga wszędzie wszystko ok , na c+ nigdy problemu nie było .

RavenPL komentarzy: 3306.08.2022, 14:20

Jeśli Fulham zagra na podobnym poziomie co w pierwszej połowie to Liverpool będzie miał ciężko o 3 punkty. Liverpool ma piłkę przez większość czasu ale to to nie przekłada się na wynik, Fulham ma więcej groźnych sytuacji.

KapitanJack10 komentarzy: 5468 newsów: 406.08.2022, 14:19

@krzykus1990: Przecież to był sarkazm...

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 14:17

@gunner1990 napisał: "więc kolego wyszło na to że ty nie umiesz obsługiwać tej apki skoro nie wiesz że jakość można zmienić tylko na urządzeniach mobilnych, nie pozdrawiam narzekał na ten szajs będę dalej"
Wyszło że nie wiedziałem na czym oglądasz, myślałem że na kompie.

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 14:16

@gunner1990 napisał: "gdzie to mam wyłączyć jak na tv nie ma żadnych opcji w tej apce"
Tam rzeczywiście nie ma opcji. Jest zawsze najwyzsza możliwa jakość. Być może masz średnie wifi. Podłącz tv kablem jeśli chcesz mieć pewność że nie będzie problemów z netem.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 106.08.2022, 14:16

Nie wiem czemu tyle ludzi ma problem z tym Viaplay, chodzi elegancko i jakość praktycznie taka sama, jaką miałem na c+ bo jednego kanału, który obsługiwał 4k nie liczę, bo większość meczów leciała na c+ sport i sport 2

gunner1990 komentarzy: 372806.08.2022, 14:15

@Marzag: więc kolego wyszło na to że ty nie umiesz obsługiwać tej apki skoro nie wiesz że jakość można zmienić tylko na urządzeniach mobilnych, nie pozdrawiam narzekał na ten szajs będę dalej

Koroniarz komentarzy: 1025806.08.2022, 14:15

@gunner1990: u mnie wczoraj na tv idealnie, teraz na lapku dwa małe przycięcia i nic poza tym

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 14:14

Ale kopanina w Fulham.

gunner1990 komentarzy: 372806.08.2022, 14:14

@Arsenalsupporters: ja po kablu full internet śmiga ale jakość i tak spada

Arsenalsupporters komentarzy: 63406.08.2022, 14:13

@Zloty: a jesteś podłączony po kablu? albo masz full zasięg wifi w pomieszczeniu?

Zloty komentarzy: 77906.08.2022, 14:13

@new_star: Nie wiem od czego to zależy,może to wina rutera?Czarna magia

gunner1990 komentarzy: 372806.08.2022, 14:12

@Marzag: gdzie to mam wyłączyć jak na tv nie ma żadnych opcji w tej apce

Zloty komentarzy: 77906.08.2022, 14:11

@gunner1990: Mam dokładnie tak samo straszna lipa.Pocieszam się tylko tym że zawsze to gówienko lepsze od tych Streamów

Marzag komentarzy: 41393 newsów: 106.08.2022, 14:11

@gunner1990 napisał: "Ale to viaplay to szajs co 5 min jakość spada (neta mam super więc to nie wina tego) zenada"
Wyłącz sobie automatyczna zmianę jakości. I nie narzekaj na aplikację za to że nie umiesz jej obsługiwać. Ustaw sobie na stałe maksymalna jakość.

Mastec30 komentarzy: 644506.08.2022, 14:10

Fulham wyszło odważnie co pewnie trochę Liverpool zaskoczyło ale spokojnie za chwilę się rozkręcą. Ja się spodziewałem że Fulham nie będzie chłopcem do bicia i fajnie że nie wymiekaja. Pora na nich, żeby utrzymali się na dłużej w PL

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 14:09

@KapitanJack10: to dopiero 1 kolejka. Bez kitu jak już po pierwszym meczu oceniacie kto gdzie będzie. Teraz jedynie można na ślepo strzelać i potem na koniec sezonu się okaże czy, udało, się odgadnąć kolejność zespołów.

Dziadyga komentarzy: 846206.08.2022, 14:08

Kurs 70 na mistrza Arsenalu coraz bliżej wejścia!!!11 :D

Yahoooo komentarzy: 103906.08.2022, 14:07

Liverpool ma za dużo jakości i charakteru żeby dzisiaj przegrać, ale przynajmniej się pomęczą ;p Będzie 2:3 i wcisną bramke w końcówce, zobaczycie ;p

KapitanJack10 komentarzy: 5468 newsów: 406.08.2022, 14:07

Arsenal na pewno nie będzie w top 4, bo wygrali w mało przekonywujący sposób z CP.
Liverpool przegrywa w mało przekonywujący sposób z beniaminkiem, więc co? Walka o utrzymanie?

gunner1990 komentarzy: 372806.08.2022, 14:07

Dzulian komentarzy: 266406.08.2022, 14:06

To co prezentuje Liverpool przez 35 minut jest niegodne drużyny nawet top6.
Bardzo dobrze że dostali dzwona, w przerwie wejdzie Nunez i może się obudzą.

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 14:05

Tata zaliczył asystę :D

Yahoooo komentarzy: 103906.08.2022, 14:05

Może wczorajsi malkontenci oglądając Liverpool zrozumieją, że w PL nie ma łatwych meczy wyjazdowych i tutaj o każdy punkt się walczy, czasem brzydką grą byleby skutecznie.

pestjusz komentarzy: 261406.08.2022, 14:05

Uuu a tu powinna być akcja zatrzymana, pierwszy błąd sędziowski w tym sezonie

Liverpool jest w kiepskiej kondycji na początku sezonu nawet Klopp się skarżył, że mają duży problem z kontuzjami.

Koroniarz komentarzy: 1025806.08.2022, 14:05

To jak to było ? Arsenal słaby bo wygrał tylko 2:0 ?

Mastec30 komentarzy: 644506.08.2022, 14:04

Kurde a miałem Mitrovicia w składzie na FPL tylko w ostatnim momencie zmieniłem na Toneya ..

kraku96 komentarzy: 36006.08.2022, 14:04

Nie mogłem wziąć edersona bo za dużo City wziąłem allisona...

Garfield_pl komentarzy: 2875606.08.2022, 14:04

Oldfashion teraz w norze pewnie płacze;)

krzykus1990 komentarzy: 528406.08.2022, 14:04

Ooo bo jak się zaraz ten Fulham rozpędzi to jeszcze nam fotel lidera zabierze xD

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2022, 13:59

@Zloty: ja na jakoś nie narzekam. Jest w porządku.

arsenallord komentarzy: 29845 newsów: 11706.08.2022, 13:58

Zinchenko już ma swoją przyśpiewkę. Fajnie. Brakowało mi tego od momentu odejścia Girouda i Santiego

Zloty komentarzy: 77906.08.2022, 13:57

@new_star:U mnie w drugiej połowie z 5 razy się zacięło na przemian ze spadkami rozdzielczości

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2022, 13:54

U mnie wczoraj zero ścinek podczas całego meczu. Dziś podczas studia też, ale jak tylko mecz się zaczął to co 2-3 minuty wyskakuję jakiś błąd i trzeba od nowa włączać.

arsenallord komentarzy: 29845 newsów: 11706.08.2022, 13:49

@noth: Ten Diaby to kopia Pepe

Choina komentarzy: 211206.08.2022, 13:42

@Joker_224: Było słychać jak był przy piłce