Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:32

Szczerze, to jak dla mnie mogliśmy dzisiaj nawet grać jak banda paralityków. Na koniec dnia zostaje wynik, a o stylu nikt za tydzień już nie będzie pamietał.

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 23:31

@kamil47: Twoje życie musi być bardzo ciekawe i fascynujące w takim razie.

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 23:31

@Yahoooo: dokładnie. Czyli średnio 1/3 kwoty za transfery najdroższych napastników

Kredens komentarzy: 372905.08.2022, 23:30

ach ta dzisiejsza młodzież to lubi kręcić dymy, nawet po wygranym meczu się spierają ;)

praptak komentarzy: 887405.08.2022, 23:30

@kamil47 napisał: "@praptak: muszę przyznać że sceptycznie do niego podchodziłem. Chłopak gra profeske na swojej pozycji. Z Gabrielem ładnie czyszczą."
To prawda, ale szczerze mówiąc mam na myśli nienawiść kibiców CP którzy ładnie ją wylewali. Bardzo na niego buczeli nie bacząc na rozwiązanie sprawy (chyba że tylko ja to słyszałem). Ogólnie przyjacielu chłop nie miał lekko.

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:29

@minio7 napisał: "to nie jest dramatyzowanie tylko fakty. Takie rzeczy maja wpływ na nastawienie do pracodawcy. Pomyśl sobie, że Twój pracodawca zabrania Ci udziału w najważniejszym wydarzeniu Twojego dotychczasowego życia. Raczej nie byłbyś tym faktem zachwycony. Raczej sam powinieneś przestać bagatelizować aspekt psychologiczny w sporcie i nie traktować piłkarzy jak roboty. No tak bo na pewno gracze defensywni są kupowani za takie same kwoty jak napastnicy. Nikt nie da pełnej ceny za piłkarza z rocznym kontraktem, tak to wyglada w tej branży"

9. Kyle Walker (z Tottenhamu Hotspur do Manchesteru City) - 52,7;
10. Éder Militão (z Porto do Realu Madryt) - 50.

KapitanJack10 komentarzy: 5481 newsów: 405.08.2022, 23:29

Graliście kiedyś na jakichś szkolnych turniejach w futsal? Ja pamiętam, że zawsze pierwszy mecz to była katorga. Nogi sztywne, strach w oczach. Nie wiadomo czego się spodziewać po sobie i przeciwnikach, a przecież wyłożyć się nie starcie nie wolno. I jeszcze przed meczem ploty o przeciwnikach, jacy dobrzy, jacy ograni, trudny rywal. I trzeba było wyjść i przecierpieć to, żeby później grać swoje.

Tak było dzisiaj. Wszytkie oczy na nas, duże oczekiwania i wyjazd do CP, gdzie 4 miesiące temu były baty 3:0.
Naprawdę ktokolwiek spodziewał się spacerku? Pełnej dominacji? No błagam, nawet City tu przegrywało, a my przecież jeszcze City i Live nie sięgamy do pięt.

Dzisiaj było najważniejsze. Strzelenie bramki podczas momentu dominacji i nie stracenie podczas głębokiej defensywy. Saliba z Ramsdalem nam uratowali tyłki, ale po to są.
Teraz będzie tylko lepiej.

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 23:29

@Rynkos7 napisał: "Arteta dzisiaj nawet przyznał, że jest wiele rzeczy do poprawy."

Ale chorągiewka z niego

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 23:29

Most PL wins since Arteta’s first @Arsenal game in charge in December 2019
70 Pep Guardiola
64 Jurgen Klopp

lukasz845 komentarzy: 455705.08.2022, 23:29

Mecz niewiarygodne ciężki, niepotrzebnie aż tak oddaliśmy im pole,jednak udało się, obrona zagrała bardzo odpowiedzialnie,daliśmy radę. Na przyszłość musimy utrzymać kontrolę nad meczem, jeśli wycofamy się tak z czołówką to się bardzo źle skończy, mam na myśli lfc, mc czy tottki

Dziadyga komentarzy: 847405.08.2022, 23:29

Dobra,połowa meczu była słaba,nerwowa,ale najważniejsze,że wygrana...zapominamy i jedziemy dalej! Lisy bojta się!

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:28

Problemem Saki jest to , że nie czuje presji bo nie ma z kim rywalizować na pozycji. Wszyscy widzą w nim star boya, ale jeśli uda nam się wypchnąć Pepe to przyjdzie kolejny młody wilczek i Bukayo będzie musiał zasuwać, być może to będzie dla niego odpowiedni boost żeby wskoczyć na lvl wyżej. Oby

Wielimek93 komentarzy: 75405.08.2022, 23:28

Przyznawać się! Kto miał Zinchenkę w FPL?? Bo ja niestety nie! Ładny debiut 12pkt!!!

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:28

@Rynkos7: dobrze, że w tych kwestiach się rozumiemy ;)

Bukayoforever komentarzy: 353605.08.2022, 23:28

@Rynkos7: przeczytaj komentarze, nikt tego w proste nie napisał, bo by pewnie został zakopany, ale ludzie tu chcą by cały nasz mecz z CP wyglądał tak jak pierwsze 30 minut, a nie czają tego, że my w ostatnich 5 spotkaniach wygraliśmy z nimi tylko raz. Naprawdę jest to dla nas bardzo ciężki rywal i lepiej nam sie gra np z Lisami czy WHU.

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 23:27

Gabriel Magalhães on Instagram: “3 points and clean sheet!!! Let’s go ” [IG: _gabrielmagalhaes] #afc https://t.co/yapQx8moPu

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 23:27

@Yahoooo: to nie jest dramatyzowanie tylko fakty. Takie rzeczy maja wpływ na nastawienie do pracodawcy. Pomyśl sobie, że Twój pracodawca zabrania Ci udziału w najważniejszym wydarzeniu Twojego dotychczasowego życia. Raczej nie byłbyś tym faktem zachwycony. Raczej sam powinieneś przestać bagatelizować aspekt psychologiczny w sporcie i nie traktować piłkarzy jak roboty. No tak bo na pewno gracze defensywni są kupowani za takie same kwoty jak napastnicy. Nikt nie da pełnej ceny za piłkarza z rocznym kontraktem, tak to wyglada w tej branży

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:27

Niektórzy są tutaj niemożliwi. Ludzie cieszą się z wygranej, analizują wszystkie dobre i złe aspekty, ale oczywiście nie można napisać żadnych rzeczy przeciw bo zaraz płaczki się obruszą że ktoś lamentuje albo że narzeka. Tak robią najlepsze zespoły. Nawet po dobrym meczu wyciągają wnioski, sprawdzają swoje słabe strony, bo zawsze jest coś do poprawy, jak chcesz być w tym sporcie najlepszy to dążysz do wyeliminowania wszystkich niedoskonałości. Arteta dzisiaj nawet przyznał, że jest wiele rzeczy do poprawy. Wielu menedżerów i piłkarzy po zdobyciu pucharu w wywiadach mówi, że po zwycięstwie krótkie świętowanie i zaraz praca, analiza i dalsze doskonalenie. Dajcie spokój.

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:27

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:26

@mlodykanonier napisał: "pijany czy co? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem."

Tymczasem

komentowany temat: Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal05.08.2022, 22:50 @arsenal159: Płacz xd Piję właśnie szkocka za naszą wygraną:) a Ty sobie tam dopowiadaj co chcesz:)

Nie trzeba komentowac.

praptak komentarzy: 887405.08.2022, 23:26

@M4rcin napisał: "Bardzo dobry doping. Momentami myślałem ze gramy u siebie"
Partey nie lubi tego

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:26

Fajnie, fajnie. Jak jeszcze kupimy SP i PP klasowych do rotacji to wszystko się może zdarzyć w tym sezonie praktycznie. Może takie np City i Live się posypie w mistrzostwach zamiast nas i będą emocje w lidze

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 23:25

Mikel Arteta confirms Arsenal will try to complete more signings: “We are going to try. There are a few things we have planned”. #AFC

“We are going to try in the next weeks. Saliba? He’s been superb again”, says via @RyanTaylorSport. https://t.co/p7we7M0EqN

MarkOvermars komentarzy: 919105.08.2022, 23:25

Saliba wkręci sie w premier League i nie odda swojej pozycji do końca sezonu, róbcie screeny

M4rcin komentarzy: 164005.08.2022, 23:25

2 duze plusy pozaboiskowe

3,5 godziny ciągłego dobrego contentu bez raklam na Viaplay. Bardzo dobrze wydane 17zł :D
Bardzo dobry doping. Momentami myślałem ze gramy u siebie

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:25

@Kiepomen: ależ będę, przykro mi ale ciężko na te twoje wypierdy nie reagować.

praptak komentarzy: 887405.08.2022, 23:24

@Slaviola: Saliba to mam wrażenie że może troszkę nawet uczyć Gabrysia ^

The088 komentarzy: 62205.08.2022, 23:24

@Slaviola:
Za całokształt, czuć w Tobie że wierzysz w Arsenal, że teraz może skończyć w TOP4

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:24

@Bukayoforever:

Kto narzeka ?

mlodykanonier komentarzy: 151005.08.2022, 23:24

@ZielonyLisc: pijany czy co? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:24

@Bukayoforever: muszą ostro kombinować bo w przypadku porażki wystarczyłoby hasła barista out i granit out. A tak to dupa trzeba wyciągać wymysły.

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:24

@miki9971: widzę pozytyw, 3 punkty, wystarczy czytać całe wypowiedzi, a nie wyciągać wnioski po przeczytaniu czegoś po przecinku.

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 23:24

@kamil47: Chlopcze nie odnoś się do moich komentarzy, bo wyciągasz jakieś wnioski, które sobie dopisujesz. Bez odbioru

Slaviola komentarzy: 1237705.08.2022, 23:23

Aaaa.

Jeszcze jedno.

SALIBA TO PROFESOR!

Change my mind...

Yahoooo komentarzy: 103905.08.2022, 23:23

@minio7 napisał: "odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie odnośnie zainteresowania Salibą. Twierdziłeś, że go nie ma. Po takim meczu oczy na niego zwróci wiele zespołów, które na ten moment są bardziej atrakcyjnym miejscem do gry niż armatki. Niestety brak LM to dla klubu z naszymi aspiracjami strzał w kolano. Nie widzę na ten moment chemii między Arsenalem a Salibą. Dużo krzywdy mu ten klub wyrządził. Pół roku spędził bez gry i wypożyczenia, 3 lata czekał na realna szanse i zabronili mu gry w finale pucharu Francji. Nie byłbym wcale zszokowany gdyby wywierał nacisk na transfer, a Arsenal jest pod ściana bo albo teraz zarobią solidny grosz albo za rok oddadzą za pół-darmo"

Człowieku przestań dramatyzować, jaka krzywda... On ma dopiero 21 lat i gdy go kupiliśmy miał 18 i grał w saint etiene. Krzywdę to byśmy mu zrobili gdyby się ciągle kisił w rezerwach, a gość pograł sobie w Nicei, OM a teraz ma szansę się sprawdzić w najtrudniejszej lidze świata, w zespole który zajął 5 miejsce w poprzednim sezonie. W niemczech są może 2 lepsze zespoły na tą chwile, to samo Hiszpania, PSG we Francji i zostaje Anglia i wątpie żebyśmy go sprzedali do bezpośredniego rywala. Saliba ma 2 letni kontrakt i jesli odejdzie to za rok po świetnym sezonie i za 50 mln, bo za tyle City sprzedało Gabriela Jesusa z rocznym kontraktem. Tyle w temacie.

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:23

@kamil47: Przecież napisałem, że wynik cieszy ale gra już mniej, więc co ty pierdzielisz... Sam Arteta przyznał po meczu, że są sprawy do poprawienia więc tez nie jest zachwycony grą chłopaków więc dvpa tam i do spania.

enrique komentarzy: 1948805.08.2022, 23:23

Niezły mecz, bardzo dobry wynik, świetne wejście w nowy sezon.

miki9971 komentarzy: 6661 newsów: 205.08.2022, 23:22

@ZielonyLisc: @Ups147: Chodzi mi raczej o taki lament, jak ktoś po prostu narzeka, żeby ponarzekać, nie widząc żadnych pozytywów ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 23:22

a Saliba dał jasno do zrozumienia, że nie ma zamiaru odchodzić nigdzie i dojrzał do gry w Anglii, i Arsenalu, mówiąc "mam nadzieję że czeka nas wspaniały sezon"

XandeR komentarzy: 978405.08.2022, 23:22

Jeszcze ponad godzinę studia, trochę szaleją

Bukayoforever komentarzy: 353605.08.2022, 23:22

nie wiem co trzeba mieć w głowie by narzekać na ten wynik, ale domyślam się, że wolicie 3:0 w dupę jak w tamtym sezonie od wygranej 2:0

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:22

@ZielonyLisc: bardziej chodzi o to że wypadałoby pogratulować i pocieszyć się zwycięstwem w pierwszych chwilach. Na analizy przyjdzie czas. A tak to wyglądacie i w sumie jesteście płaczącymi ciągle dzieciakami.

Rynkos7 komentarzy: 703105.08.2022, 23:21

@Garfield_pl napisał: "(...) it builds momentum & then you can talk & think about the things we have to improve, which there were a few today.” #afc"

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:21

@mlodykanonier napisał: "źle o naszej grze? Tak nie wolno bo jesteś płaczkiem i chorągiewką xD"

Płaczkiem bo co? Bo stwierdziłem fakt? Chorągiewą bo co? Bo stwierdziłem fakt? Jeśli 2 połowa była dla ciebie udana to chyba oglądałeś inny mecz.

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 23:20

@miki9971: przecież to zwykle podsumowanie meczu, co się komuś podobało, a co nie. Gdyby teraz Arteta wyszedł do dziennikarzy i powiedział co nie grało to też byś napisał że lamentuje ??

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 23:20

@miki9971: ale nie strzelił i mecz przebiegł inaczej, założę się że sam Arteta również nie jest zadowolony z przebiegu drugiej połowy.

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 23:20

Mikel Arteta on the most pleasing part: “The win! Obviously the start of the season, the most important thing is to win the first match. It builds confidence, it builds momentum & then you can talk & think about the things we have to improve, which there were a few today.” #afc