Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mir4ek komentarzy: 100705.08.2022, 22:54

Uff, jeden z najgorszych meczy za nami i to z 3 punktami i czystym kontem, wow!
Gracz meczu? SALIBA.
Dodatkowo na mega duży plus: Ramsdale, Martinelli, White.
Trochę słabo Odegard, ale powiedzmy, że to ciężar opaski ;)

Podkreślam jeszcze raz: bardzo ciężki mecz za nami i mega radość że tak się skończyło.

Dominik11 komentarzy: 2030905.08.2022, 22:54

Najważniejszy wynik, widać ile doświadczenia dają Alex i Gabi Jesus.

Placio komentarzy: 256905.08.2022, 22:54

@Ups147
Niestety, ale Ode zakładał dzisiaj słaby pressing, podejmował same złe decyzje, zmarnowana setka a dodatkowo dużo niecelnych podań. Wiadomo walczył jak zawsze, ale spowalniał akcje. Taka moja opinia

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.08.2022, 22:54

@mlodykanonier: no to ty fajny gość jesteś

bizooon komentarzy: 705405.08.2022, 22:54

@miki9971: No może Mavropanos jakby tak był poprowadzony dzisiaj bylby bogiem obrony

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 22:54

@mizio: 2024

krzykus1990 komentarzy: 528505.08.2022, 22:54

@cvp: Już przed meczem byliśmy xD

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:54

@roman98: gorzej od Luiza, Mustafiego, Sokratesa czy Chamberas by nie zagrał i tak ;)

aaron komentarzy: 337005.08.2022, 22:53

Saliba profesor.

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 22:53

@minio7: haha jak ja uwielbiam tutejsze przy*******ki. Saliba potrzebował dojrzeć do dorosłego futbolu i czasami lepiej to zrobić w domu niż być dzieckiem we mgle na wyjeździe.

sWinny komentarzy: 790505.08.2022, 22:53

Saliba to ma potencjał na nowego vvd

mizio komentarzy: 65805.08.2022, 22:53

Do kiedy Saliba ma kontrakt?

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 22:53

No i pięknie, CP mocno się postawiło i Arsenal miał trudne momenty, ale najważniejsze że dobrze weszliśmy w sezon. COYG!

bizooon komentarzy: 705405.08.2022, 22:53

Jednak Saliba to został dobrze poprowadzony. Jak nam go sprzątną po sezonie do Jakiejś farsy czy Realu M, to będziemy plakać (byc moze) nawet bardziej niż po Martinezie XD

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 22:53

@Placio napisał: "Najsłabszy Ode"

Czy ja wiem, ode to miał chyba więcej odbiorów od parteya w tym meczu, w ataku trochę gorzej

cvp komentarzy: 110505.08.2022, 22:53

Jesteśmy liderem :)

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 22:53

@minio7: bo Arteta się pomylił i white jest w ogóle nie potrzebnym grajkiem w tym momencie i strata kasy ale nikt w klubie tego oficjalnie nie powie : )

miki9971 komentarzy: 6661 newsów: 205.08.2022, 22:53

@minio7 napisał: "I teraz pytanie dlaczego Saliba debiutuje w PL dopiero 3 lata po podpisaniu kontraktu z Arsenalem?"

Bo musiał ograć się za granicą, żeby właśnie taki debiut mieć.

Ufff... Brawo. 3 punkty na ciężkim terenie

ELAdzik komentarzy: 252205.08.2022, 22:53

Saliba to kot. Oby tak grał zawsze. Brawo Arsenal.

zdyp komentarzy: 462405.08.2022, 22:53

mamy to! brawo
arteta dalej nie umie w zmiany..

Garfield_pl komentarzy: 2885105.08.2022, 22:52

Brawo !! Mecz ciężki, wiele do poprawy, ale tak jak mówił Pełka,tak się hartuje stał ;) ważne 3 pkt na ciężkim terenie, wyciągamy wnioski i jedziemy dalej ;)

Armata500 komentarzy: 4385 newsów: 13005.08.2022, 22:52

Odpowiedż: Żeby zagrał po profesorsku tak jak dzisiaj, kiedy będzie w 100% gotowy na Premier League. Mam nadzieję, że pomogłem :D

cycatewiewiorki komentarzy: 41205.08.2022, 22:52

@minio7: bo ciekła mu ślina przy onanizowaniu się kolegi

kamo99111 komentarzy: 693505.08.2022, 22:52

Koniec... uff. Na szybko - słabe skrzydła i Odegaard. Czekam na ESR, Vieire no i nowego wingera :-)

krzykus1990 komentarzy: 528505.08.2022, 22:52

Zwycięstwo. No i gole strzelali pewniaki. Gola nie strzelił ani nowa gwiazdka Jesus ani wielki potencjał Nketiah, który również chce zapisać się w historii. Świetny mecz. Jedyny niesmak to Odegaard. Słaby mecz rozczarowanie. Xhaka i żółta kartka to było do przewidzenia :D

ZielonyLisc komentarzy: 2031005.08.2022, 22:52

Z wyniku meczu możemy być zadowoleni ale sam przebieg spotkania zostawia dużo do życzenia, praktycznie cała druga połowa to defensywa, liczyłem na pełną dominację i pewne zwycięstwo. Myślę, że Arteta na pewno nie jest w pełni zadowolony z występu piłkarzy.

Placio komentarzy: 256905.08.2022, 22:52

Saliba MOTM
Najsłabszy Ode

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40305.08.2022, 22:52

@minio7: właśnie dlatego, żeby mógł grać tak jak dziś ;)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.08.2022, 22:51

Ciężki mecz, ważne 3 punkty

charlie360x komentarzy: 84705.08.2022, 22:51

Mamy to! Top of the table :)

Oldgunner3 komentarzy: 988805.08.2022, 22:51

Typ z Viaplay się mylił chociaż lekko nie było.

Tormentor komentarzy: 18705.08.2022, 22:51

Bardzo fajny trudny mecz, troche na ochloniecie. Odpowiedzili w trudnym momencie. Fajny sezon się zapowiada, oby bez kontuzji.

Cesc1994 komentarzy: 447805.08.2022, 22:51

Ależ cenne 3 punkty! Wspaniale, że mamy ten wyjazd już za sobą.

Ars17 komentarzy: 70705.08.2022, 22:51

Brawo bardzo trudny teren!

Kris3Tears komentarzy: 444105.08.2022, 22:51

Zwycięstwo + czyste konto. Idealny początek sezonu!

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:51

cobi90 komentarzy: 125705.08.2022, 22:51

Jak dla mnie cichy bohater to xhaka. Walczył dziś w środku. Oczywiście Saliba i White jedni z lepszych.

pestjusz komentarzy: 261405.08.2022, 22:50

Bardzo ważne zwycięstwo na bardzo trudnym terenie

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 22:50

@Rynkos7: ten gość ma taki spokój i umiejętności, do tego dopiero 21 lat. 150 mln to za mało

mlodykanonier komentarzy: 151005.08.2022, 22:50

@arsenal159: Płacz xd Piję właśnie szkocka za naszą wygraną:) a Ty sobie tam dopowiadaj co chcesz:)

Ars17 komentarzy: 70705.08.2022, 22:50

Opaska dla Xhaki TFU!!

SoulStorm komentarzy: 747605.08.2022, 22:50

@bizooon: Oby nie Vieiry.

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 22:50

Ci co są niezadowoleni niech się poklupia po czole. Dzisiajeszy mecz to jeden z najcięższych wyjazdów w tym sezonie.

bizooon komentarzy: 705405.08.2022, 22:49