Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gbn komentarzy: 383305.08.2022, 22:42

Gooooooooiil aejaoooooo

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:42

@Ups147: mozemy być dominowani co mecz od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty byle na koniec dopisywać sobie 3 punkty na konto jak dla mnie. Już za dużo razy przez ostatnie 15 lat widziałem odwrotny scenariusz w wykonaniu Arsenalu, trochę mi już to zbrzydło

Freo98 komentarzy: 658605.08.2022, 22:42

Goool

Kris3Tears komentarzy: 444105.08.2022, 22:42

Hahhaa jeeeest!! Brawo Saka. Fartownie ale gol jest.

Er4s komentarzy: 325105.08.2022, 22:41

Arteta podobna taktyka co w zeszłym sezonie. Zagrać super 20 minut, strzelić gola i zamknąć się w swoim polu karnym i liczyć ze się uda dowieźć

Simpllemann komentarzy: 52863 newsów: 52405.08.2022, 22:41

Jesus bez gola. Niewypał.

kamo99111 komentarzy: 693805.08.2022, 22:41

Bez jaj... Jesus schodzi. Powinien Saka albo Martinelli.

Rynkos7 komentarzy: 703305.08.2022, 22:41

@Elastico07:

Pełna zgoda. Jak dla mnie kupno Tielemansa to mus na zakończenie tego okienka. O ile Xhaka dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków to jeżeli nasza gra w pomocy, utrzymywanie się przy piłce ma ulec poprawie to do kompletu dla Ode i Parteya musi przyjść jakiś dobry partner. Xhaka niestety ma zbyt wiele ograniczeń, w wielu aspektach jest solidnym graczem jednak pewnego poziomu on już nie przeskoczy.

Garfield_pl komentarzy: 2894905.08.2022, 22:40

@studentmedycyny napisał: "Tak wszyscy się jaraliśmy meczami przedsezonowymi a tutaj CP pokazuje już nasze miejsce w szeregu.
Co dopiero będzie z Live czy City.."

Wracają dramy ;) spokojnie 1 mecz ,ciężki teren i póki co prowadzimy

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:40

Yee zmiany!

Ups147 komentarzy: 352805.08.2022, 22:40

@minio7 napisał: "Nie ma co oczekiwać niewiadomo jakiej gry od pierwszej kolejki. Ważne żeby ciułać punkty, a CP to nie jest łatwy rywal"

Ale nie ma co też się cieszyć, że CP nas aż tak dominuje od 30 minuty.

Cesc1994 komentarzy: 447805.08.2022, 22:40

No Eddie, zakończ ten mecz

axe komentarzy: 66805.08.2022, 22:40

Trudny mecz

mlodykanonier komentarzy: 151105.08.2022, 22:40

Zero zmian? Dominowani przez przeciwników? Nowe, nie znałem.

Kris3Tears komentarzy: 444105.08.2022, 22:40

Skoro Eze symulował to czemu nie dostał kartki?

@Herus
Wytrącony z dryblingu Zaha po pierwszej interwencji, miękki faul ale miał wpływ na późniejszą stratę (wślizg Saliby)

Garfield_pl komentarzy: 2894905.08.2022, 22:37

Swoją drogą w studio gadką o tym nowym CP ,a grają jak za Hodgsona ;) laga i ogień

@Freo98
Tak, martwią te marnowane okazje i niedokładność. Mielibyśmy zupełnie inny obraz gry, bo Crystal by tak nie naciskało jakbyśmy dowozili piłkę pod ich pole karne w tych popsutych sytuacjach. Czują pewność siebie, a nasze błędy powodują, że nie mają chwil zwątpienia, które przydały by się, żeby odzyskać kontrolę na boisku

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:33

@Ups147: Tak jest techniczne zmiany xD

Szogun komentarzy: 29077 newsów: 305.08.2022, 22:33

Ten mecz zapowiadał się trudno a Vieira lubi urywać pkt teoretycznie mocniejszym przeciwnikom.

Ups147 komentarzy: 352805.08.2022, 22:33

@krzykus1990: czekamy na 90 min i Arteta walnie 5

Moim zdaniem White gra, dobry mecz a lamusy niech się...

krzykus1990 komentarzy: 528605.08.2022, 22:31

Obraziliśmy Wegnera, że nie robi zmian a teraz można już 5 zmian robić i żadnej nie ma! Nketiah musi wejść!

Pires9999 komentarzy: 118605.08.2022, 22:31

Ale saliba ma papiery jprd...

Elastico07 komentarzy: 1258605.08.2022, 22:31

@Rynkos7 napisał: "Jak w środku pola gra tylko jeden kreatywny i dobry technicznie gracz tj. Odegaard to trudno o jakieś utrzymanie się przy piłce niestety"
Tielemans potrzebny.Zreszta transfer na tą pozycję prosi się od kilku okienek ale nie ma możliwości żeby w tym nie kupić,nie widzę innej opcji

M4rcin komentarzy: 164605.08.2022, 22:31