Wymęczone zwycięstwo Hiszpanii z Portugalią

Wymęczone zwycięstwo Hiszpanii z Portugalią 30.06.2010, 11:25, n0thing 75 komentarzy

W ostatnim spotkaniu 1/8 finału Mistrzostw Świata, Hiszpania ograła Portugalię 1:0. Zwycięską bramkę w tym meczu zdobył David Villa. Hiszpania w ćwierćfinale spotka się z Paragwajem.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku Hiszpanów. Już w 1. minucie groźnym strzałem na bramkę Fernando Torres próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Eduardo jednak znakomicie obronił ten strzał. Kilka minut później bliski zdobycia bramki był David Villa, który dwukrotnie oddał strzał na bramkę Portugalczyków. Pierwszy jego strzał był niecelny, zaś drugi sprawił o wiele więcej problemów Eduardo, który ostatecznie obronił to uderzenie. W 17. minucie spotkania z rzutu wolnego postanowił uderzyć Ronaldo. Iker Casillas nie miał żadnych problemów z obroną tego strzału.

Najgroźniejszy strzał na bramkę Hiszpanów nastąpił w 21. minucie, kiedy Tiago mocno uderzył z 20 metrów. Golkiper Hiszpanów był bliski wrzucenia sobie piłki do bramki. W 26. minucie Cristiano Ronaldo ponownie uderzył z rzutu wolnego. Kapitan Hiszpanów znów interweniował niepewnie, ostatecznie wybił piłkę przed siebie. Chwilę później bliski zdobycia gola był kolejny raz Tiago, jednak piłka przeleciała niedaleko od bramki.

W drugiej połowie bliski strzelenia bramki samobójczej był Carles Puyol. Obrońca Barcelony uderzył piłkę tak niecelnie, że ta zmierzała w kierunku bramki i o mały włos nie wpadła do siatki. W 62. minucie to Hiszpanie przejęli inicjatywę. Po świetnym podaniu Xavi'ego David Villa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Najpierw pierwszą próbę strzału obronił Eduardo, jednak po dobitce piłka od poprzeczki wpadła do bramki. W 70. minucie Sergio Ramos po swoim wspaniałym rajdzie był bliski zdobycia gola. Eduardo z trudem obronił jego strzał. Kilka minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę otrzymał Ricardo Costa, który wyleciał z boiska z powodu uderzenia łokciem w twarz Joana Capdevillę. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.

Hiszpania - Portugalia 1:0 (0:0)

Bramki: David Villa (63).

Żółte kartki: Xabi Alonso, Tiago.

Czerwona kartka: Ricardo Costa.

Sędzia: Hector Baldassi (Argentyna).

Widzów: 62 955.

Hiszpania: Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol, Joan Capdevila, Sergio Busquets, Xabi Alonso (90 Marchena), Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Fernando Torres (58 Llorente), David Villa (88 Pedro).

Portugalia: Eduardo, Bruno Alves, Ricardo Costa, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao, Raul Meireles, Pepe (72 Pedro Mendes), Tiago, Cristiano Ronaldo, Simao Sabrosa (72 Liedson), Hugo Almeida (58 Danny).

Skróty:

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja HiszpaniiReprezentacja Portugalii autor: n0thing źrodło: własne
poprzednia12następna
laskowski19051995 komentarzy: 494501.07.2010, 12:40

Bardzo wyrównane spotkanie ładna bramka Villi tylko zastanawia mnie to czemu Fabregas nie wszedł na boisko to nie w porządku :]

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.07.2010, 06:54

howareyou > idę o zakład, że to nie Messi jest powodem dla którego arbiter nie zauważył spalonego. Po prostu największy przystojniak w ekipie Albicelestes, Carlos Tevez, oczarował go swym wrodzonym wdziękiem i urokiem osobistym, stąd sędzia był nieco rozkojarzony :P

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.06.2010, 23:47

@pedro61
Właściwie to ci dwaj panowie byli parą, którą Diego wynajął, żeby pokazała się w telewizji. Tak na prawdę to on wymyślił genialną taktykę, tylko nie chciał, żeby media się o tym dowiedziały. On ukrywa swój geniusz. Wszak wiadomo, jaki to skromny trener!

kubeusz95 komentarzy: 132130.06.2010, 23:40

GunnersFan9 - dobre ;)
Dziś był dzień przerwy od mundialu, wracamy do rozgrywek 2 lipca, na mecz mojej ulubionej drużyny - Oranje.

pedro61 komentarzy: 219930.06.2010, 23:33

Howareyou i Vpr-->Obaj się mylicie.Od myślenia w ekipie Argentyny są ci dwaj fececi,którzy wyskoczyli zza pleców Maradony,gdy po 10-ciu minutach meczu z Meksykiem było dla Argentyny gorąco.I to oni zmienili za chwilę taktykę Argentyny.Na dobre ,zresztą.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.06.2010, 23:02

@Vpr

Właśnie pokazałeś, że nic nie wiesz o taktyce Argentyny. Ona już nie jest "podaj do Messiego, może coś wymyśli"! Maradona wykombinował coś nowego. "Podaj do Messiego, on spowoduje, że sędzia nie zauważy 5-metrowego spalonego".

pedro61 komentarzy: 219930.06.2010, 22:19

Hiszpanie są do bani,tak jak panna ,która ich reprezentuje na załączonym obrazku.

pedro61 komentarzy: 219930.06.2010, 22:17

Vpr--->A mistrzem świata i tak będzie Brazylia....bądź zespół,który ją wcześniej wyeliminuje.Niemcy,Niemcy ponad wszystko co najwyżej na drugim miejscu.

pietraz komentarzy: 158730.06.2010, 22:13

hahahah GunnersFan9 normalnie piątka za ten filmik! Jak to zobaczyłem siedziałem jak wryty a później padłem:D
każdy ma jakieś słabostki ale to już przegięcie, chyba ich słabo karmią w hotelu

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 830.06.2010, 21:54

Bohater mediów w meczu Anglia v. Niemcy- Joachim Loew. Z reszta zobaczcie sami;D

youtube.com/watch?v=zA803thhgA0&feature=player_embedded

bergkamp komentarzy: 111030.06.2010, 21:37

Manchester City nie stanowi żadnego zagrożenia. Jest tak dlatego bo nie mają oni doświadczenia w walce o mistrzostwo. W ostatnim sezonie anie przez chwilę nie liczyli się w walce o tytuł. Kolejne transfery nie poprawią tej sytuacji. Wręcz przeciwnie - w tym klubie nie wiedzą co to zgranie zespołu. Rotacja jest ogromna. Powinni ustabilizować skład i robić góra 3 transfery rocznie. Zresztą nie od razu Rzym zbudowano. Abramowicz musiał cierpliwie czekać zanim doczekał się porządnej drużyny. No i średni trener jakim jest Mancini.

XvDodekvX komentarzy: 113630.06.2010, 21:22

Hiszpania idzie po finał .. .:D

gooner1992 komentarzy: 57730.06.2010, 21:01

o ktorej zostana zaprezentowane te nowe stroje??

Arsenal1994 komentarzy: 749730.06.2010, 20:40

Edward >> obrażasz Pana Boga i samą piękność ;)

Arsenal1994 komentarzy: 749730.06.2010, 20:38

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.06.2010, 20:34

Oldgunner3 > nie lubię Niemców, owszem, ale jeżeli mają do końca turnieju grać taką piłkę, to szczerze życzę im zwycięstwa. Wolę w roli Mistrzów Świata oglądać grających piękny futbol Niemców (i różnych innych Polaków, Turków, Bośniaków, itp. :P) niż symulujących Hiszpanów strzelających gole ze spalonego, albo z 30 metrów do pustej bramki czy też grających taktyką "zagraj do Messiego a on coś wymyśli" Argentyńczyków.

Oldgunner3 komentarzy: 969830.06.2010, 19:35

Gol ze spalonego,ale fakt,że Hiszpanie byli lepsi.Zawsze wolałem Portugalię od Hiszpanii,ale zważywszy na to,że Niemcy są w stanie wygrać nawet z Argentyną to już z Hiszpanami ich nie widzę,a bardzo nie chciałbym oglądać twarzy Klose`go i reszty niemiaszków w finale.W tym układzie idealnym finałem jak dla mnie byłby Brazylia/Holandia - Argentyna i wygrywa ktoś z pierwszej dwójki.Sądzę jednak,że zamiast Argen. większe szanse na awans do finału mają Iberyjczycy.CR pokazał,że gra w reprez. jest dla niego dużo trudniejszym zadaniem niż w lidze.

matjanos komentarzy: 5430.06.2010, 19:32

W jaki sposób mam się skupić na treści newsa, jeśli dołączacie takie zdjęcie do wiadomości... Hiszpanka wali na kolana!

MU4EVER22 komentarzy: 4830.06.2010, 19:31

ja tam zobaczylem tabele na komentarzach to tez postanowilem dodac swoje 3 grosze :)

yatq komentarzy: 146730.06.2010, 19:15

o ile wiem temat jest o meczu ESP-POR a nie o waszych życzeniach odnośnie tabeli Premier League w przyszłym sezonie... ludzie ogarnijcie się! Myślicie, że to kogoś interesuje? Chyba tylko fanów-napinaczu innych zespołów.

MU4EVER22 komentarzy: 4830.06.2010, 19:08

juz cie lubie

MU4EVER22 komentarzy: 4830.06.2010, 19:07

Kosmo ma racje

MU4EVER22 komentarzy: 4830.06.2010, 19:06

nie martwcie sie 2 miejsce tez fajnie wyglada i bedizecie wicemistrzami ;) postep postep :)

4.City/LFC
Większe szanse daje City na czwarte miejsce niż LFC ,ponieważ gracze Manciniego się poważnie wzmacniają ,a gracze LFC przeciwnie .
W dodatku z tego zespołu mogą odejść filary drużyny takie jak Torres , Mascherano czy Gerrard ,ale już w to nie wierzę :P

Kosmo komentarzy: 29930.06.2010, 18:27

"6. Liverpool" miało być trochę wyżej

Kosmo komentarzy: 29930.06.2010, 18:26

Nie wiem może się mylę ale wydaję mi się, że tym razem tabela będzie wyglądać tak:

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.06.2010, 18:19

Nie Edwardzie, uznałem to za oczywiste, pomijając punkt "2."

Edward komentarzy: 36730.06.2010, 18:17

Również mam kiepską opinię co do Silvy i nie chodzi o to, że go połamią w Premeirship tylko o to że jest mocno przereklamowanym zawodnikiem według mnie. A c odo tabeli prawie się zgadzam z howareyou z tym, że stawiam iż będzie tak:

1.Chelsea/Arsenal
2.Arsenal/Chelsea
3.United
4.Liverpool

1. i 2. punkt dlatego tak, że jeśli Chelsea zajmie pierwsze miejsce to pozycja druga będzie dla Arsenalu. A jeśli Arsenal zajmie pierwsze miejsce to pozycja druga będzie dla Cheslea. Czyżbyś howareyou zakładał to, że jeśli ktoś z tej dwójki przez ciebie wymienionej zajmie pierwsze miejsce to drugi zespól w tym punkcie spadnie z top 4 ?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.06.2010, 18:07

Do połowy się zgadzam z @Vpr, jeżeli chodzi o Silvę. Żaden znowu wielki geniusz. Zwykły, dobry technicznie grajek. Nie wiem, jak zaaklimatyzuje się w EPL, skreślać to bym go nie skreślał, ale na wielką mega gwiazdkę to David raczej nie wyrośnie.

Tabela EPL 2011/2012 (na koniec sezonu będę sam siebie cytował i chwalił się, że jestem jasnowidzem!)

1. Arsenal/Chelsea
3. Liverpool
4. United/City

Mój niezwykły umysł podpowiada mi wielki fail sezon drużyny Ser Fergusona (przereklamowany Łejn i 3/4 piłkarzy) i całkiem niezły sezon Liverpoolu, który skończy się jednak na trzecim miejscu. (Uwielbiam Roya Hodgsona i myślę, że nawet bez Gerrarda, Mascherano, czy cholera wie kto jeszcze opuści Liverpool, drużyna ma szansę na bardzo udane rozgrywki). Na pierwszym miejscu oczywiście my (jak co roku...), chyba, że starzejącej się Chelsea starczy jeszcze siły na kolejne mistrzostwo. Może jakiś trafiony transfer Romana? Kto wie. Ewentualnie dopuszczam jeszcze City na 3 miejscu, jak Liverpool też failnie, ale wolałbym The Reds. Co do Arsenalu - jeżeli opuści nas pech, to będziemy w końcu triumfować, zaprawdę powiadam wam.

kubas40 komentarzy: 73130.06.2010, 17:35

Villa miał farta z tą bramką. Najpierw bramkarz obronił stuprocentową sytuację, a potem o mały włos a od poprzeczki by mogła nie wylądować w siatce.

cacapa komentarzy: 76930.06.2010, 17:33

Silva jest bardzo dobry, ale wątpię że sobie poradzi w Angielskiej Ekstraklasie. Jest za słaby fizycznie jak na tą ligę z tym się z wami zgodzę, ale piłkarsko mu niczego nie brakuje.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 830.06.2010, 17:10

Z Silvą będzie tak samo jak z Robinho:) dostanie kilka kos i będzie płakał,że sędziowie wystarczająco dobrze go nie chronią,aż w końcu trafi gdzieś na wypożyczenie i tyle będzie z jego kariery w Anglii.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.06.2010, 16:50

Silva jest o wiele gorszym zawodnikiem, niż się mówi. Przereklamowanym po prostu. Nie poradzi sobie na Wyspach. Dziwię się Manciniemu, że sięgnął po takiego piłkarza kiedy ma w składzie perełkę - Adama Johnsona. Powinien się raczej skupić na pozyskaniu Milnera, jeśli chce wzmocnić drużynę. Zresztą pomoc City ma dobrą, zwłaszcza jeśli plotki o transferze młodszego Toure się potwierdzą. Zajęliby się lepiej obronę. King Kolo z wiekiem traci swoją podstawową broń - szybkość - i do dawnej formy już nie wróci. Lescott to obrońca na ósme miejsce, a nie na czwarte, w które The Citizens zdają się mierzyć na dzień dzisiejszy. Richards nie ma głowy do gry na środku obrony, już bardziej użyteczny jest na prawej stronie, ale tą pozycję zapewne zajmie Boateng. Tylko Kompany z tej gromadki prezentuje naprawdę wysoki poziom.

Gunner_995 komentarzy: 655030.06.2010, 16:05

LOKII---->Co?! Hahaha To ja już na jego miejscy zostałbym w Palermo chociażby dlatego że Włochy to przepiękny kraj i jest tam ciepło:D

Kosmo komentarzy: 29930.06.2010, 15:56

Laffer77

Wydaję mi się, że szybko przekonasz się, że myliłeś się co do Silvy

LOKII komentarzy: 5930.06.2010, 15:54

goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/06/30/2002806/palermo-claim-simon-kjaer-will-join-wolfsburg
Podejrzewałem, ze do nas nie trafi ale w życiu bym nie pomyślał że wyląduje w wolfsburgu

Laffer77 komentarzy: 32030.06.2010, 15:43

@ktoś tam
Silva? jakie to wzmocnienie, dostanie ze 2 kosy jak Robinho i wróci do Hiszpanii płacząc że sędzia go nie chroni ;)

czesiek_4 komentarzy: 111230.06.2010, 15:23

Kiedy zaprezentowane zostana stroje Domowe??

Edu914 komentarzy: 122730.06.2010, 15:13

No i jeszcze jedno najważniejsze. Okno transferowe się jeszcze nie skończyło a z takim funduszem i duża chęcią dokonają jeszcze kilku dobrych transferów.

Edu914 komentarzy: 122730.06.2010, 15:08

BTW: Jeśli spojrzeć na kadre MC to własnie ta druzyna zrobi największe postępy w nowym sezonie. Wydaje mi się, że będą walczyć o mistrza(choć bardzo tego niechce) Na bramce Given lub Hart. W obronie maja takich zawodników jak Richards, Toure, Lescot, Boateng. Pomoc wzmocnili Silvą a w ataku wiadomo. Adebayor i Tevez.
Trzeba sie wzmacniać !

arsen1 komentarzy: 107830.06.2010, 15:06

Widocznie Cesc jest za slaby by grac na MŚ.

karolkaxoxo komentarzy: 830.06.2010, 15:01

ej nie denerwuje was to że del bosque wogóle nie wpuszcza cesca? bo mnie to troche bardzo wkurza. no sory ale wydaje mi sie że cesc jest lepszy niz pedro na przyklad, ktory w kazdym meczu praktycznie wchodzi. nie wiem moze zeby miec wieksze szanse na granie w reprezenatcji trzeba byc zawdonikiem barcelony?! troche to dziwne bo ma na ławce silve czy cesca właśnie i kiedy granie im nie idzie, inieście tez nie idzie no to chyba powinien wstawic cesca. ale okeey moze ja sie nie znam ;)

mierkiew komentarzy: 750 newsów: 35530.06.2010, 14:55

aRamsey >

masz rację :) przyznam, że jestem zaskoczony - byłem przekonany, że od tej pory R będzie pojawiało się już zawsze. Jest ono na 2. i 3. koszulce AFC z minionego sezonu - to wiem na pewno :)

Nie zmienia to jednak mojego zdania nt. koszulek sprzedawanych na Allegro po cenach oscylujących wokół 100 zł.