Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal

Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal 01.11.2016, 21:54, Sebastian Czarnecki 1475 komentarzy

Kto spodziewał się łatwego starcia z mistrzem Bułgarii, ten się srogo przeliczył. Od początku zapowiadało się na trudną przeprawę dla Arsenalu i tak też się stało. Łudogorec od pierwszego gwizdka naskoczył na Kanonierów i chciał im pokazać, że się ich nie boi. Taktyka się powiodła, ale tylko do 15. minuty. Bułgarzy zapomnieli jednak, że aby pokonać Arsenal, potrzeba czegoś więcej, niż tylko dwóch szybkich bramek - należy też umiejętnie się bronić. Kanonierzy kolejny raz pokazali charakter i odnieśli cenne zwycięstwo, tym samym pieczętując awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Oceń zawodników po meczu!

Łudogorec: Borjan - Minew, Palomino, Moti, Natanael - Anicet, Diakow - Cafu, Marcelinho, Wanderson - Keseru (80. Misidjan)

Arsenal: Ospina - Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Xhaka (87. Elneny) - Ramsey (75. Chamberlain), Özil, Sanchez (90. Iwobi) - Giroud

Łudogorec już w pierwszych piętnastu minutach wykorzystał dwa fatalne błędy w obronie Arsenalu.

W 12. minucie rzut wolny Wandersona spenetrował całą londyńską defensywę, a Carl Jenkinson bezpośrednio nie upilnował Cafu, który sprytnym strzałem pokonał Ospinę. Trzy minuty później katastrofalnie zachował się Gibbs, który nabrał się na prosty zwód Cafu, który otworzył drogę do bramki Keseru. Rumun nie spudłował z najbliższej odległości i po kwadransie Bułgarzy prowadzili 2-0.

Kanonierzy na całe szczęście szybko wzięli się w garść i zdążyli odpowiedzieć trafieniem Granita Xhaki. Od tamtego momentu spotkanie kontrolowali już wyłącznie londyńczycy, którzy rozgrywali piłkę na połowie rywala, ale bardziej próbowali wejść z futbolówką do bramki, aniżeli oddać celny strzał. Zabrakło przede wszystkim pomysłu przy rozegraniu, zwłaszcza z tak ciasno ustawioną defensywą rywala, który po dwubramkowym prowadzeniu cofnął się do obrony. Tuż przed przerwą lukę w obronie znalazł Aaron Ramsey, który dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Błąd w ustawieniu popełnił Borjan, a Francuz doprowadził do wyrównania.

Druga połowa przypominała końcówkę pierwszej. Kanonierzy przeważali na boisku, ale nie mieli żadnego pomysłu na strzelenie zwycięskiej bramki. Mesut Özil ponownie gdzieś zniknął, a Olivier Giroud próbował grać z pierwszej piłki, co przynosiło więcej szkód jak pożytku. Jedno z takich zagrań Francuza zakończyło się stratą, która zaowocowała kontratakiem ze strony Łudogorca. Karygodne spotkanie rozgrywał Carl Jenkinson, który popełniał proste błędy i był prowodyrem jedynych ofensywnych ataków mistrza Bułgarii. A tych w drugiej połowie kilka się zdarzyło. Bardzo aktywni byli Wanderson i Cafu, a ten pierwszy miał fantastyczną okazję do pokonania Davida Ospiny. Kolumbijski bramkarz pozbierał się po dwóch straconych bramkach w pierwszej połowie (tu warto zaznaczyć, że nie z jego winy) i w kluczowym momencie dwukrotnie uratował swój zespół przed stratą gola.

Kiedy w 87. minucie na boisku zameldował się Mohamed Elneny, wielu kibiców zadało sobie pytania: po co Arsene Wenger wprowadza na boisko kolejnego defensywnego pomocnika, kiedy trzeba gonić wyniku, a nie go bronić? Z całym szacunkiem do Egipcjanina, ale nie jest to zawodnik, którego oczekuje się na boisku przy niekorzystnym wyniku, ponieważ nie ma zapędów ofensywnych. Jest on bardziej przydatny w sytuacjach, kiedy trzeba uspokoić grę, opanować emocje, spokojnie rozgrywać piłkę na swojej połowie i powoli przesuwać na część rywala. Tymczasem były zawodnik Bazylei już w swoim pierwszym kontakcie z piłką posłał takie podanie do Mesuta Özila, że ten mógł mu się odwdzięczyć tylko jednym - zdobywając niezwykle efektowną bramkę.

W tej kolejce padło kilka przepięknych bramek - kapitalnie strzelali Zuffi i Meunier, precyzyjnie z rzutu wolnego uderzył De Bruyne, ale to chyba jednak gol Özila był najpiękniejszy. Reprezentant Niemiec podciął delikatnie piłkę nad wychodzącym z bramki Borjanem, następnie położył na ziemi dwóch nieumiejętnie broniących defensorów, a na samym końcu wpakował piłkę do pustej bramki. Özil zachował się w tej akcji nie jak typowy rozgrywający, ale prawdziwy egzekutor z prawdziwego zdarzenia, który nie ma litości dla przeciwnika. Niemiec zagrał tutaj jak Lionel Messi czy Diego Maradona ze swoich najlepszych akcji, ośmieszył cały blok defensywny i zwieńczył to wszystko precyzyjnym uderzeniem. Mesut może przespać cały mecz, ale wystarczy jeden jego błysk, by przesądzić o wyniku meczu.

Dzisiejszy wynik był niezwykle istotny w walce o pierwsze miejsce w grupie A. Arsenal zapewnił sobie już bezpośredni awans do fazy pucharowej, a teraz stoczy bój z paryżanami o lepszą pozycję w 1/8 finału. PSG również rzutem na taśmę pokonało swojego rywala, a cudowna bramka Meuniera zapewniła im cenne trzy punkty. To oznacza, że Kanonierzy nie mogą sobie pozwolić na wpadkę z Bazyleą i muszą ją pokonać na wyjeździe - podobnie zresztą paryżanie w spotkaniu z Łudogorcem, których podejmą na własnym stadionie. Jeżeli oba te spotkania zakończą się zwycięstwem faworytów, wszystko rozstrzygnie się na Emirates Stadium. Jeżeli bilans bramkowy nadal będzie po stronie londyńczyków (obecnie 3 bramki przewagi), Kanonierom na własnym obiekcie wystarczy remis niższy niż 2:2, a to jest jak najbardziej realny cel.

Liga MistrzówŁugogorec RazgradRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Hubertus888 komentarzy: 367405.11.2016, 16:07

Za tysiaka to dać na Tottenham z remisem jak nie wejdzie to przynajmniej płaczu nie będzie :D

Mihex komentarzy: 2360405.11.2016, 15:24

100 - Jack Wilshere will make his 100th @premierleague start today (his first came in Feb 2010 for Bolton v Man City). Gradual.

Gratulacje Jacek, szkoda, że nie u nas. No i powinien go mieć jakieś 2 lata temu w sumie.

DeWu komentarzy: 85405.11.2016, 15:16

Potrzebuje pomocy pilnie. Czy ktoś ma link do canal + sport 2 ? Potrzebny

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11705.11.2016, 15:12

Canal + zaczyna sobie jaja robić. Nie dość, że nie ma meczu o 13:30 to jeszcze o 16:00 brak transmisji. I o tej samej porze nie ma czegoś innego "na żywo" tylko retransmisje.

Czeczenia komentarzy: 1244805.11.2016, 15:06

Nic złego Arsenalowi się jutro nie stanie.

Methess komentarzy: 36005.11.2016, 14:48

@K4n0ni3R
jutro się może zdarzyć wszystko, chcesz zawieść się podwójnie?

Mihex komentarzy: 2360405.11.2016, 14:47

Ale pechową bramkę puścił Tytoń :P Bronił, bronił, a potem zaliczyli mu samobója :P

flashscore.pl/mecz/4QjjvKjN/#wideo

K4n0ni3R komentarzy: 97005.11.2016, 14:40

Panowie chcę postawić większą sumę na nasze jutrzejsze zwycięstwo a mianowicie 1000zł. Co o tym myślicie?? A może macie coś pewniejszego na weekend ;)?

Czeczenia komentarzy: 1244805.11.2016, 14:32

Nie wiem czemu canal nie pokazuje meczów, ale po jutrzejszym meczu już na pewno nie pokażą Tottenhamu. Pokazuje się czołówkę, nie outsiderów.

fabregas1987 komentarzy: 2570605.11.2016, 14:24

Aa o to chodzi, dobra dzięki. Człowiek cały czas się uczy ;)

Kredens komentarzy: 366505.11.2016, 14:06

@ fabregas

jeśli bedziesz miał coś takiego w handicap

Arsenal-Man U (+2,5) to jak postawisz 1 na Arsenal, to żeby wygrać Arsenal musi wygrac przynajmniej 3 bramkami, jeśli postawisz 2 na Man U, to żeby weszło to Man U nie może przegrać więcej niż 2 bramkami. Poprostu co masz na + przy którejś z drużyn, to jest dodawane już na starcie do wyniku.

Womanizer komentarzy: 986305.11.2016, 13:49

handicap czyli wygrana np większą liczbą bramek, 2,3,4 itd :)

fabregas1987 komentarzy: 2570605.11.2016, 13:47

Słuchajcie pewnie będzie beka ze mnie, ale jestem totalnie zielony jeśli chodzi o bukmaherkę, co to znaczy ten hendicap?

TerrorMachine komentarzy: 126205.11.2016, 12:57

Chelsea i City dzisiaj wygrają są w formie.

Lucas6Z komentarzy: 182205.11.2016, 12:55

A a propos nas to jeśli na jutro gotowy będzie Bellerin i Walcott to jestem spokojny o wynik nawet bez Cazorli. Spurs nie robią na mnie w tym sezonie żadnego wrażenia w przeciwieństwie do ubiegłego.

Sparku komentarzy: 340205.11.2016, 12:54

dissault
To podmień Borussie na Lyon, Lazazette wraca do formy, zagrali bardzo dobrze z Juve(spalili mi kupon przy okazji xD), wychodzą na prostą teraz, dla mnie to zdecydowany faworyt tego meczu

Hubertus888 komentarzy: 367405.11.2016, 12:52

City i Chelsea dzisiaj remis.

Polecam zagrać na Las Palmas dzisiaj z handicapem nawet.

Lucas6Z komentarzy: 182205.11.2016, 12:51

Everton dzisiaj urwie 2 pkt Chelsea myślę. City też może się pomeczy ale dużo zależy od tego czy szybko strzela gola

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.11.2016, 12:47