Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal

Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal 01.11.2016, 21:54, Sebastian Czarnecki 1475 komentarzy

Kto spodziewał się łatwego starcia z mistrzem Bułgarii, ten się srogo przeliczył. Od początku zapowiadało się na trudną przeprawę dla Arsenalu i tak też się stało. Łudogorec od pierwszego gwizdka naskoczył na Kanonierów i chciał im pokazać, że się ich nie boi. Taktyka się powiodła, ale tylko do 15. minuty. Bułgarzy zapomnieli jednak, że aby pokonać Arsenal, potrzeba czegoś więcej, niż tylko dwóch szybkich bramek - należy też umiejętnie się bronić. Kanonierzy kolejny raz pokazali charakter i odnieśli cenne zwycięstwo, tym samym pieczętując awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Oceń zawodników po meczu!

Łudogorec: Borjan - Minew, Palomino, Moti, Natanael - Anicet, Diakow - Cafu, Marcelinho, Wanderson - Keseru (80. Misidjan)

Arsenal: Ospina - Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Xhaka (87. Elneny) - Ramsey (75. Chamberlain), Özil, Sanchez (90. Iwobi) - Giroud

Łudogorec już w pierwszych piętnastu minutach wykorzystał dwa fatalne błędy w obronie Arsenalu.

W 12. minucie rzut wolny Wandersona spenetrował całą londyńską defensywę, a Carl Jenkinson bezpośrednio nie upilnował Cafu, który sprytnym strzałem pokonał Ospinę. Trzy minuty później katastrofalnie zachował się Gibbs, który nabrał się na prosty zwód Cafu, który otworzył drogę do bramki Keseru. Rumun nie spudłował z najbliższej odległości i po kwadransie Bułgarzy prowadzili 2-0.

Kanonierzy na całe szczęście szybko wzięli się w garść i zdążyli odpowiedzieć trafieniem Granita Xhaki. Od tamtego momentu spotkanie kontrolowali już wyłącznie londyńczycy, którzy rozgrywali piłkę na połowie rywala, ale bardziej próbowali wejść z futbolówką do bramki, aniżeli oddać celny strzał. Zabrakło przede wszystkim pomysłu przy rozegraniu, zwłaszcza z tak ciasno ustawioną defensywą rywala, który po dwubramkowym prowadzeniu cofnął się do obrony. Tuż przed przerwą lukę w obronie znalazł Aaron Ramsey, który dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Błąd w ustawieniu popełnił Borjan, a Francuz doprowadził do wyrównania.

Druga połowa przypominała końcówkę pierwszej. Kanonierzy przeważali na boisku, ale nie mieli żadnego pomysłu na strzelenie zwycięskiej bramki. Mesut Özil ponownie gdzieś zniknął, a Olivier Giroud próbował grać z pierwszej piłki, co przynosiło więcej szkód jak pożytku. Jedno z takich zagrań Francuza zakończyło się stratą, która zaowocowała kontratakiem ze strony Łudogorca. Karygodne spotkanie rozgrywał Carl Jenkinson, który popełniał proste błędy i był prowodyrem jedynych ofensywnych ataków mistrza Bułgarii. A tych w drugiej połowie kilka się zdarzyło. Bardzo aktywni byli Wanderson i Cafu, a ten pierwszy miał fantastyczną okazję do pokonania Davida Ospiny. Kolumbijski bramkarz pozbierał się po dwóch straconych bramkach w pierwszej połowie (tu warto zaznaczyć, że nie z jego winy) i w kluczowym momencie dwukrotnie uratował swój zespół przed stratą gola.

Kiedy w 87. minucie na boisku zameldował się Mohamed Elneny, wielu kibiców zadało sobie pytania: po co Arsene Wenger wprowadza na boisko kolejnego defensywnego pomocnika, kiedy trzeba gonić wyniku, a nie go bronić? Z całym szacunkiem do Egipcjanina, ale nie jest to zawodnik, którego oczekuje się na boisku przy niekorzystnym wyniku, ponieważ nie ma zapędów ofensywnych. Jest on bardziej przydatny w sytuacjach, kiedy trzeba uspokoić grę, opanować emocje, spokojnie rozgrywać piłkę na swojej połowie i powoli przesuwać na część rywala. Tymczasem były zawodnik Bazylei już w swoim pierwszym kontakcie z piłką posłał takie podanie do Mesuta Özila, że ten mógł mu się odwdzięczyć tylko jednym - zdobywając niezwykle efektowną bramkę.

W tej kolejce padło kilka przepięknych bramek - kapitalnie strzelali Zuffi i Meunier, precyzyjnie z rzutu wolnego uderzył De Bruyne, ale to chyba jednak gol Özila był najpiękniejszy. Reprezentant Niemiec podciął delikatnie piłkę nad wychodzącym z bramki Borjanem, następnie położył na ziemi dwóch nieumiejętnie broniących defensorów, a na samym końcu wpakował piłkę do pustej bramki. Özil zachował się w tej akcji nie jak typowy rozgrywający, ale prawdziwy egzekutor z prawdziwego zdarzenia, który nie ma litości dla przeciwnika. Niemiec zagrał tutaj jak Lionel Messi czy Diego Maradona ze swoich najlepszych akcji, ośmieszył cały blok defensywny i zwieńczył to wszystko precyzyjnym uderzeniem. Mesut może przespać cały mecz, ale wystarczy jeden jego błysk, by przesądzić o wyniku meczu.

Dzisiejszy wynik był niezwykle istotny w walce o pierwsze miejsce w grupie A. Arsenal zapewnił sobie już bezpośredni awans do fazy pucharowej, a teraz stoczy bój z paryżanami o lepszą pozycję w 1/8 finału. PSG również rzutem na taśmę pokonało swojego rywala, a cudowna bramka Meuniera zapewniła im cenne trzy punkty. To oznacza, że Kanonierzy nie mogą sobie pozwolić na wpadkę z Bazyleą i muszą ją pokonać na wyjeździe - podobnie zresztą paryżanie w spotkaniu z Łudogorcem, których podejmą na własnym stadionie. Jeżeli oba te spotkania zakończą się zwycięstwem faworytów, wszystko rozstrzygnie się na Emirates Stadium. Jeżeli bilans bramkowy nadal będzie po stronie londyńczyków (obecnie 3 bramki przewagi), Kanonierom na własnym obiekcie wystarczy remis niższy niż 2:2, a to jest jak najbardziej realny cel.

Liga MistrzówŁugogorec RazgradRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2016, 09:57

@gofer

Gofer999 komentarzy: 1466805.11.2016, 09:55

Panowie, drążek, składana ławeczka, jakieś hantle i mata do ćwiczeń, więcej w życiu nie potrzeba. ;)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 205.11.2016, 09:42

PietrasM
Dlatego ja robię ćwiczenia w domu co dwa dni, choć obecnie i na tyle brakuje mi czasu. Robiąc np. Poniedziałek-Środa-Piątek unikam głupich wymówek. Na próbie robienia codziennie wytrzymałem tydzień.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2016, 09:37

praptak powiesi plakat nad łóżkiem, a tam

OD JUTRA ZACZNĘ ĆWICZYĆ

i czyta tak codziennie... :D

PietrasM komentarzy: 249405.11.2016, 09:31

@praptak
Tylko żebyś korzystał :D. Zmotywowanie się do ćwiczenia w domu nierzadko było ponad moje siły.
Dla mnie łatwiej było zmotywować się żeby wyjść z domu, prosto na siłownie, a tam już zrobić co trzeba.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.11.2016, 09:22

Mustafi on the most intelligent player at Arsenal: "Petr is one of them, speaking a lot of languages as well."

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.11.2016, 08:17

GSW 2 porażki w 6 meczach. Chyba nie tak wyobrażali sobie początek sezonu zasadniczego.

praptak komentarzy: 881905.11.2016, 01:24

Nie ma jutro meczu o 16?
Słabość. Z trocha ich pogięło, bo sporą kasę niektórzy płacą za sport. Am tak poza tym to kupiłem fajną ławeczkę PRIMUS Kettlera i powiem Wam że nic nie mogę na jego temat powiedzieć bo dopiero jutro nogi. Wygląda fajnie :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.11.2016, 00:01

W lidze ostatni raz wygrali 7 maja. Z Chelsea.

grzegorz1211 komentarzy: 1029304.11.2016, 23:29

Kiedy ostatnio Sunderland wygrał mecz???

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.11.2016, 23:28

Takze "Kłoliti" z Ludogorcem macie do pobrania. Co do Sunderlandu to sie ogarnie :)

kamilo

No własnie myślałem, ale tam chyba jest materiał do liceum, a mi trzeba na studiach to. Mimo wszystko chyba trochę się różni.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 204.11.2016, 22:31

PietrasM
Wszedłem i zobaczyłem ze koleś napisał o tym, że United powinno grać skrzydłami Rashford-Lingard i atakiem Pogba-Ibra. Trzymajcie mnie. I znowu narzekanie, że DM to nie pozycja Pogby... Podczas gdy on tam nie gra.

Co do słów Iana. Nic dodać nic ująć. Nie wiem czy poradziłby sobie w Arsenalu ale oczywistym jest że z Matą i Mkhitaryanem United by wyglądało lepiej.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.11.2016, 22:27

arsenal159

może matemaks

PietrasM komentarzy: 249404.11.2016, 22:23

Widzieliście słowa Ian-a Wrighta o Zlatanie?

Jakże prawdziwe.
Uważacie, że Zlatan z podobno lepszą pomocą Arsenalu byłby dla nas bardziej wartościowym transferem niż dla MU o ile w ogóle?
Ja tam nigdy fanem Zlatana nie byłem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.11.2016, 22:21

No może :D Obrońcy się nie spisują, ale w tym akurat przypadku wyszło idealnie :)

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161704.11.2016, 22:19

Kordek,

To nie Mesut palił, tylko obrońcy za wcześnie wybiegali ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.11.2016, 22:16

Zna ktoś z Was dobrą stronkę, gdzie można porobić zadania albo poczytać o statystyce opisowej?

Sparku komentarzy: 340204.11.2016, 22:15

Herta 3:0

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.11.2016, 22:15

eryk

Mesut ostatnio tak często palił, że to już podejrzewam jest odruchowe, że każdy go osądza o spalonego^^

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161704.11.2016, 21:56

Ktoś pytał, czy był spalony przy bramce Özila. Nie było.

tomek_13 komentarzy: 243204.11.2016, 21:53

0-4, Robak z karnego

Womanizer komentarzy: 991204.11.2016, 21:51

I pomyśleć że takie coś jak Fornalik trenowało kiedyś Polską kadre, ten facet zaraz poleci do 1 ligi.

Womanizer komentarzy: 991204.11.2016, 21:39

A Dijon nie przegrał u siebie od 5 spotkań.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 804.11.2016, 21:38

Kovalev vs Ward pewnik, że się odbędzie?

Womanizer komentarzy: 991204.11.2016, 21:38

Guingamp na ostatnie 4 mecze na wyjezdzie 3 przegrało więc ja bym sie 2x zastanowił

dissault komentarzy: 326804.11.2016, 21:37