Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal

Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal 01.11.2016, 21:54, Sebastian Czarnecki 1475 komentarzy

Kto spodziewał się łatwego starcia z mistrzem Bułgarii, ten się srogo przeliczył. Od początku zapowiadało się na trudną przeprawę dla Arsenalu i tak też się stało. Łudogorec od pierwszego gwizdka naskoczył na Kanonierów i chciał im pokazać, że się ich nie boi. Taktyka się powiodła, ale tylko do 15. minuty. Bułgarzy zapomnieli jednak, że aby pokonać Arsenal, potrzeba czegoś więcej, niż tylko dwóch szybkich bramek - należy też umiejętnie się bronić. Kanonierzy kolejny raz pokazali charakter i odnieśli cenne zwycięstwo, tym samym pieczętując awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Oceń zawodników po meczu!

Łudogorec: Borjan - Minew, Palomino, Moti, Natanael - Anicet, Diakow - Cafu, Marcelinho, Wanderson - Keseru (80. Misidjan)

Arsenal: Ospina - Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Xhaka (87. Elneny) - Ramsey (75. Chamberlain), Özil, Sanchez (90. Iwobi) - Giroud

Łudogorec już w pierwszych piętnastu minutach wykorzystał dwa fatalne błędy w obronie Arsenalu.

W 12. minucie rzut wolny Wandersona spenetrował całą londyńską defensywę, a Carl Jenkinson bezpośrednio nie upilnował Cafu, który sprytnym strzałem pokonał Ospinę. Trzy minuty później katastrofalnie zachował się Gibbs, który nabrał się na prosty zwód Cafu, który otworzył drogę do bramki Keseru. Rumun nie spudłował z najbliższej odległości i po kwadransie Bułgarzy prowadzili 2-0.

Kanonierzy na całe szczęście szybko wzięli się w garść i zdążyli odpowiedzieć trafieniem Granita Xhaki. Od tamtego momentu spotkanie kontrolowali już wyłącznie londyńczycy, którzy rozgrywali piłkę na połowie rywala, ale bardziej próbowali wejść z futbolówką do bramki, aniżeli oddać celny strzał. Zabrakło przede wszystkim pomysłu przy rozegraniu, zwłaszcza z tak ciasno ustawioną defensywą rywala, który po dwubramkowym prowadzeniu cofnął się do obrony. Tuż przed przerwą lukę w obronie znalazł Aaron Ramsey, który dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Błąd w ustawieniu popełnił Borjan, a Francuz doprowadził do wyrównania.

Druga połowa przypominała końcówkę pierwszej. Kanonierzy przeważali na boisku, ale nie mieli żadnego pomysłu na strzelenie zwycięskiej bramki. Mesut Özil ponownie gdzieś zniknął, a Olivier Giroud próbował grać z pierwszej piłki, co przynosiło więcej szkód jak pożytku. Jedno z takich zagrań Francuza zakończyło się stratą, która zaowocowała kontratakiem ze strony Łudogorca. Karygodne spotkanie rozgrywał Carl Jenkinson, który popełniał proste błędy i był prowodyrem jedynych ofensywnych ataków mistrza Bułgarii. A tych w drugiej połowie kilka się zdarzyło. Bardzo aktywni byli Wanderson i Cafu, a ten pierwszy miał fantastyczną okazję do pokonania Davida Ospiny. Kolumbijski bramkarz pozbierał się po dwóch straconych bramkach w pierwszej połowie (tu warto zaznaczyć, że nie z jego winy) i w kluczowym momencie dwukrotnie uratował swój zespół przed stratą gola.

Kiedy w 87. minucie na boisku zameldował się Mohamed Elneny, wielu kibiców zadało sobie pytania: po co Arsene Wenger wprowadza na boisko kolejnego defensywnego pomocnika, kiedy trzeba gonić wyniku, a nie go bronić? Z całym szacunkiem do Egipcjanina, ale nie jest to zawodnik, którego oczekuje się na boisku przy niekorzystnym wyniku, ponieważ nie ma zapędów ofensywnych. Jest on bardziej przydatny w sytuacjach, kiedy trzeba uspokoić grę, opanować emocje, spokojnie rozgrywać piłkę na swojej połowie i powoli przesuwać na część rywala. Tymczasem były zawodnik Bazylei już w swoim pierwszym kontakcie z piłką posłał takie podanie do Mesuta Özila, że ten mógł mu się odwdzięczyć tylko jednym - zdobywając niezwykle efektowną bramkę.

W tej kolejce padło kilka przepięknych bramek - kapitalnie strzelali Zuffi i Meunier, precyzyjnie z rzutu wolnego uderzył De Bruyne, ale to chyba jednak gol Özila był najpiękniejszy. Reprezentant Niemiec podciął delikatnie piłkę nad wychodzącym z bramki Borjanem, następnie położył na ziemi dwóch nieumiejętnie broniących defensorów, a na samym końcu wpakował piłkę do pustej bramki. Özil zachował się w tej akcji nie jak typowy rozgrywający, ale prawdziwy egzekutor z prawdziwego zdarzenia, który nie ma litości dla przeciwnika. Niemiec zagrał tutaj jak Lionel Messi czy Diego Maradona ze swoich najlepszych akcji, ośmieszył cały blok defensywny i zwieńczył to wszystko precyzyjnym uderzeniem. Mesut może przespać cały mecz, ale wystarczy jeden jego błysk, by przesądzić o wyniku meczu.

Dzisiejszy wynik był niezwykle istotny w walce o pierwsze miejsce w grupie A. Arsenal zapewnił sobie już bezpośredni awans do fazy pucharowej, a teraz stoczy bój z paryżanami o lepszą pozycję w 1/8 finału. PSG również rzutem na taśmę pokonało swojego rywala, a cudowna bramka Meuniera zapewniła im cenne trzy punkty. To oznacza, że Kanonierzy nie mogą sobie pozwolić na wpadkę z Bazyleą i muszą ją pokonać na wyjeździe - podobnie zresztą paryżanie w spotkaniu z Łudogorcem, których podejmą na własnym stadionie. Jeżeli oba te spotkania zakończą się zwycięstwem faworytów, wszystko rozstrzygnie się na Emirates Stadium. Jeżeli bilans bramkowy nadal będzie po stronie londyńczyków (obecnie 3 bramki przewagi), Kanonierom na własnym obiekcie wystarczy remis niższy niż 2:2, a to jest jak najbardziej realny cel.

Liga MistrzówŁugogorec RazgradRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

TheRealBart komentarzy: 58503.11.2016, 20:46

Jak nazywa się ten starszy komentator z Eurosportu?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.11.2016, 20:45

Teodorczyk!!!

mitmichael komentarzy: 4924303.11.2016, 20:45

I trafił Teodorczyk :D

PietrasM komentarzy: 249403.11.2016, 20:44

Dobra nie oglądam tego United. Starczy tego masochizmu. Jeszcze Strejlau jakieś bajki opowiada :D

A ja myślę, że będzie odwrotnie. Mimo, że Tottenham ma najmocniejszą defensywę w lidze to uważam, że ogramy ich bez problemu. Natomiast Mourinho potrafił się zamurować na Liverpool i przeciwko Arsenalowi zagra to samo, więc dla mnie bardzo prawdopodobne jest 0:1 dla Arsenalu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 20:43

@simpll

Dla mnie Pogba.Ibra przynajmniej miał dobre wejście do zespołu

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.11.2016, 20:41

Kto na daną chwilę jest większym rozczarowaniem transferowym? Pogba czy Ibrahimovic?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.11.2016, 20:40

Barney
Fryzurę sobie popsuł podobno i Mourinho szybko numer wykręcił.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.11.2016, 20:39

Fenerbahce wjeżdża jak w masło.

BizoNxd6 komentarzy: 287903.11.2016, 20:39

Z Tottenhamem myślę że remis lub skromna wygrana 1-0, a na UT Trzeba dać MOCNY oklep United... przecież jak wy potrafimy wygrać z Cfelsi 3-0 a oni ogrywają United 4-0? To my wygramy 7-0 i rewanż za 8-2 xD nieno, ale powinniśmy to wygrać.

Barney komentarzy: 2093903.11.2016, 20:38

pany slyszalem, ze Pogba kontuzja wyglądało na coś poważnego>?

tomek_13 komentarzy: 243203.11.2016, 20:38

Besnik musisz

PietrasM komentarzy: 249403.11.2016, 20:36

Big Sam xD

grzegorz1211 komentarzy: 1030203.11.2016, 20:35

Jaki jest obecnie wolny trener który mógłby zastąpić Mourinho??

koczan_4 komentarzy: 330203.11.2016, 20:33

Spokojnie, mecz z Unieted na OT i do tego jeszcze Mou, zdziwie się jeśli tam nie przegramy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 20:32

Ja też się nie zdziwię, ale patrząc na to co "gra" MU, to ja WYMAGAM od Kanonierów zdobycia OT i pokonania Mourinho

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.11.2016, 20:31

mistique
Także będę załamany.
Jak nie teraz to nigdy. Tak cienkiego United nie widziałem przy tak dobrym AFC.

MarkOvermars komentarzy: 913903.11.2016, 20:28

generalnie obawiam się że na OT będzie trudno o zwycięstwo, jak ze Wengerowi nie idzie przeciwko Mou a dwa że na OT nie wygraliśmy od 2008 r. w lidze. Niemniej jednak trzeba byc pozytywnie nastawionym, a może się uda:D ;)

PietrasM komentarzy: 249403.11.2016, 20:28

Ja się nie zdziwię jak na OT będzie 0:0.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 20:28

@Mark

Jak przegra najbliższy mecz ze Swansea, i kolejny z Arsenalem to ja będę się poważnie zastanawiał, czy Portugalczyk utrzyma stołek do końca roku

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 20:27

Jak Arsenal nie rozwali MU to ja będę załamany.Ta drużyna jest beznadziejna, i aż wstyd będzie nie zdobyć OT

MarkOvermars komentarzy: 913903.11.2016, 20:27

United kolejny oklep, myślicie że Mou dotrwa do końca sezonu?:P

grzegorz1211 komentarzy: 1030203.11.2016, 20:26

Ciekawe kiedy Mourinho poleci?? Do końca sezonu nie dotrwa, stawiam na luty.

lordpat komentarzy: 336603.11.2016, 20:26

Blagam Cie Arsene, pojedz na OT i zniszcz Mourinho, jakos tak z 8:2, zeby to byl jego ostatni mecz w Premier League.
Pewnie i tak przegramy, jak rok temu z rezerwami.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11703.11.2016, 20:24

Gozdzik---> Dokładnie. Dzięki wielkie.

PietrasM komentarzy: 249403.11.2016, 20:22

Ale żeby De Gea nawet się nie ruszył?
W końcu zobaczmy Mikhitariana.
Byłem ciekaw jak statystyki z Bundesligi przełoży na grę w United i Premier League.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 20:20

Piłkarze Dundalk powinni jakąś nagrodę dostać od UEFY na koniec swojej przygody z europejskimi pucharami.To co oni wyprawiają, to się w głowie nie mieści

Lens na 2-0.Brawo MoUrinho !

maxbys komentarzy: 70003.11.2016, 20:20

Brawo Turki!! Lać diabły:D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.11.2016, 20:20

Pieknie Tielemans!

Armata500 komentarzy: 4360 newsów: 13003.11.2016, 20:19

2:0 united w papę, haha. Brawo wielki mou :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.11.2016, 20:19

Wayne Rooney is the only player to have completed a cross for Manchester United so far tonight, despite them attempting 11.

mitmichael komentarzy: 4924303.11.2016, 20:18

3-1 Tielemans

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11703.11.2016, 20:18

Widziałem przed chwilą kilka sekund teledysku piosenki, w której dwóch wykonawców było w bluzach Arsenalu. Hip-hop, zna ktoś tytuł może?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.11.2016, 20:10

Dundalk strzela Zenitowi. Oby tylko nie rozsierdzili rywali.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.11.2016, 20:09

Właśnie obejrzałem mecz Stoke - Swansea.
"Łabędzie" miały mnóstwo szczęścia bo piłkarze Stoke aż trzy razy trafiali w... słupek, ale ani jeden z tych strzałów nie znalazł drogi do bramki.

Gdyby Szczęsny był na bramce pewnie wszystkie trzy by wpadły do siatki :P

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11703.11.2016, 20:05

Tim Wiese, były bramkarz Werderu, zaczyna karierę w WWE :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.11.2016, 19:58

simpllemann, zobaczymy. Na pewno jest deklaracja że na walkę o mistrzostwo EPL są za słabi.

pierre_afc komentarzy: 1207103.11.2016, 19:54

@Kowal96 - Póki co bardziej problematyczny jest Feyenoord xd Było dobrze prowadzili 1:0, a potem druga żółta kartka (w efekcie czerwo) i karny, co prawda obroniony, ale dobitka już skuteczna.. A Zorya mało bramek traci.

Kowal96 komentarzy: 1758903.11.2016, 19:53

pierre_afc

O te rożne bym się martwił jeszcze, bo różnie z nimi bywa niestety.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.11.2016, 19:53

pauleta19
I jeszcze się na tym przejedzie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 19:52

MU tak samo bezradne jak z Burnley, ale tutaj rywal z wyższej półki i już nawet strzałów nie są w stanie oddawać.Do tego kontuzja Pogby i smutna mina Mourinho.Aż się morda cieszy :D

W weekend nie będzie mógł zagrać Herrera i chyba Pogba, więc najprawdopodobniej wyjdzie Fellaini i Mata

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.11.2016, 19:51

Mourinho tak się napalił na Puchar Myszki Miki i Średniak League, że wszędzie gra pierwszym składem? Chyba chce zdobyć byle jaki puchar byle się stołka przytrzymać xD

pierre_afc komentarzy: 1207103.11.2016, 19:51

Myślicie, że Feyenoord da radę wygrać w 10? Bo ogólnie całkiem nieźle progresuje mój kupon.

- Anderlecht prowadzi 2:1, a mam ich postawionych
- Bilbao mam na handi i prowadzą 3:1
- mam Romę na handi i jest 2:1
- Gabala vs Saint Etienne jest 1:1 a mam +2.5 goli w meczu
- Sassuolo prowadzi 2:0, a mam ich na kuponie przy +2.5 goli w meczu