Wypunktować beniaminka, czyli Arsenal vs West Brom!

Wypunktować beniaminka, czyli Arsenal vs West Brom! 24.09.2010, 23:49, IceMan 730 komentarzy

Nie opadła jeszcze euforia po obskubaniu Kogutów z resztki godności i dumy, a Kanonierów już czeka kolejne spotkanie z kategorii tych, które "trzeba wygrać". Czas zejść zna ziemię i przelać wysoką formę na rozgrywki ligowe. Jutro, punktualnie od 16:00 czasu polskiego, The Gunners podejmą na własnym stadionie tegorocznego beniaminka angielskiej ekstraklasy - West Bromwich Albion.

Na Ashburton Grove puszczono już w niepamięć nieszczęśliwy remis sprzed tygodnia z Sunderlandem. Świeża jest za to pamięć fanów Kanonierów o brutalnym zaduszeniu bezradnie biegających we wtorek niczym hodowlane kurczątka świadome swego przeznaczenia, podopiecznych Harry'ego Redknappa. Wraz z wtorkowym zawojowaniem White Hart Lane powrócił zachwiany nieco kwietniowym zwycięstwem The Spurs porządek w północnym Londynie. Znów wywieszono czerwono - białe flagi The Gunners, to fani Arsenalu dumnie eksponują na ulicach widniejącą na trykocie Kanonierów Armatkę, a nieszczęśnicy, którym przypisana jest miłość do Tottenhamu z zazdrością spoglądają na potężniejszych rywali zza między.

Zwycięstwo nad Kogutami, chociaż piękne i szalenie satysfakcjonujące, nie może pozostać jedynym sukcesem zanotowanym przez 13-krotnych mistrzów w sezonie 2010/11. Czas więc, by podopieczni Wengera udowodnili swoją wartość w rozgrywkach ligowych i zakończyli pucharową posuchę. Po wspomnianym wcześniej podziale punktów z Czarnymi Kotami strata Arsenalu do Chelsea wzrosła do 4 punktów, a wiadomo, że na tak wczesnym etapie rozgrywek nie można pozwolić "oderwać się" od stawki konkurentowi o tytuł. Trzeba więc zwyciężyć z ekipą The Baggies i mocno trzymać kciuki za Manchester City, który zmierzy się z The Blues jutro.

Wyniki notowane w tym sezonie przez West Bromwich pokazują, że podopieczni Roberto di Matteo nie pojadą na The Emirates w roli trzęsących się ze strachu przed większym przeciwnikiem chłopców do bicia. Ekipa z The Hawthorns ma jak na razie na swoim koncie dwa zwycięstwa, remis oraz dwie porażki i zdołała urwać punkty zdecydowanie wyżej plasowanemu rywalowi, a mianowicie Tottenhamowi. W dodatku The Throstles przystąpią do starcia z The Gunners podbudowani niespodziewaną wygraną nad nowobogackim Manchesterem City w Pucharze Ligi Angielskiej.

Sytuacja kadrowa Kanonierów kolorowa jak zwykle nie jest, ale oddanie meczu walkowerem z powodu braku zdolnych do gry piłkarzy na szczęście nam nie grozi. Prawdopodobny na starcie z beniaminkiem Premier League jest powrót pauzującego od dwóch tygodni Abou Diaby'ego. Na boisku ujrzymy również Alexa Songa, który z powodu zawieszenia za czerwony kartonik mecz z Tottenhamem musiał obejrzeć z trybun. Do gry gotowy jest też Sebastien Squillaci, który uporał się z drobnym problemem mięśniowym.

Na tym kończą się dobre wiadomości, a zaczynają złe. Pod znakiem zapytania stoi występ Tomasa Rosicky'ego oraz Emmanuela Eboue. Ci zawodnicy narzekają na ból w, odpowiednio, kostce i kolanie po spotkaniu z Kogutami i decyzja co do ich uwzględnienia bądź pominięcia przy wyborze kadry na potyczkę z Albions zapadnie dopiero jutro rano. Mocno poobijany jest też Kieran Gibbs, którego data powrotu nie jest dokładnie znana. Nieznośnie przedłuża się kontuzja Thomasa Vermaelena, który miał być zwarty i gotowy na najbliższe starcie z The Baggies. Okazało się jednak, że Belg, podobnie jak kapitan Kanonierów - Cesc Fabregas - wykuruje się dopiero za dwa tygodnie i być może pojedzie z resztą zespołu na Stamford Bridge. Pozostali kontuzjowani gracze to: Robin van Persie, Theo Walcott, Nicklas Bendtner, Aaron Ramsey oraz Emmanuel Frimpong.

Nie można lekceważyć West Bromwich, ponieważ dzięki swojej ambicji i determinacji beniaminki potrafią napsuć krwi bardziej utytułowanym rywalom, ale nie ma się co oszukiwać - jeśli Kanonierzy marzą o zdobyciu pierwszego od sześciu lat mistrzostwa, mecze z takimi przeciwnikami na swoim stadionie wygrywać po prostu muszą. Miejmy wobec tego nadzieję, że będziemy jutro świadkami pewnego, rutynowego zwycięstwa, a Kanonierzy zainkasują kolejne trzy oczka przed starciem gigantów na Stamford Bridge.

fcescf komentarzy: 255425.09.2010, 17:07

Pomyliło mi się z Jackiem Zielińskim on jest na 2 mecze zawieszony ale nie wiem jak mogłem tak myśleć bo Arsene>>>>Zieliński :D

fcescf komentarzy: 255425.09.2010, 17:04

no dobra IceMan pomyliło mi się

gabi86 komentarzy: 26625.09.2010, 17:04

Spokojnie po przerwie zobaczymy lepszą grę Arsenalu. Na pochwałę zasługuje Almunia za obronę karnego:) Najważniejsze jest strzelić szybko bramkę i wtedy będzie po meczu. Dalej wierzę w wygraną.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.09.2010, 17:03

Tacy chłopaki byli trochę jakby ospali w środku pola. nie bardzo wiedzieli co z piłką zrobić. Przydałyby się fenomenalne zagrania Jacusia czy choćby Rosy. Diaby niech odpocznie i wejdzie Rosa.

adaminho77 komentarzy: 332525.09.2010, 17:00

carlosV-->Jestem tego samego zdania. ;]

fcescf komentarzy: 255425.09.2010, 17:00

tylko że y Tottenhamem wzgraliśđmy w dogrywce

kwiatinho komentarzy: 1313225.09.2010, 17:00

Chłopaki chyba spalili sie przed meczem w szatni nic nie grają a na pewno znaja sytuacje z meczu City-Chelsea i bardzo chca wgrać niestety po pierwszej połowie bliżej do sensacji niż do jakiegoś wielobramkowego zwycięstwa.na pewno brak nam pomysłu na konstruowanie akcji z przodu.Na szczęście Arsenal zazwyczaj po przerwie gra dużo lepiej więc jest szansa że pokonamy beniaminka PL.Wciąż wierze w 3-0

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2025.09.2010, 17:00

Luźne myśli po 1 połowie:
1) WBA to nie takie ogórki. Dobry mecz w ich wykonaniu.
2) Manu w tym sezonie dobry bramkarz. Nie podobało mi się, że tak wcześnie wyszedł z bramki i musiał się ratować faulem, ale obronił karnego, więc nie można mieć pretensji.
3) Sagna w tym meczu gra na bardzo wysokim poziomie, niczego mu nie brakuje. Dostawał od nas zawsze za te wrzutki na poziomie wczesnego Kosowskiego, ale teraz wyraźnie się poprawił w tym elemencie.
4) Brak nam kreatywności. Póki co nie można powiedzieć, że jesteśmy lepszą drużyną. Koniecznie trzeba coś zmienić. Co? Chyba przede wszystkim wprowadzić Rosę za Abou. W dalszej kolejności Wilshere'a i Velę.
5) Eboue też nie zachwyca. Nie robi wprawdzie jakichś strasznych błędów, ale gdzieś trzeba szukać poprawy. Być może właśnie kosztem niego.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.09.2010, 16:59

@eSSo
Do Arshavina zawsze są pretensje, nawet jeśli gra bardzo dobry mecz. Trzeba się przyzwyczaić.

Nasri to w ogóle nie powinien też wolnych wykonywać, również je powinien bić Arshavin (pod nieobecność RvP, Cesca, Denilsona czy nawet... Vermaelena)

W drugiej połowie zmiana za Diabiego i Eboue (Rosa i Jack/Vela, błagam) i WBA zostaje zniszczone.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.09.2010, 16:59

Powinien wejść Vela..to jest zabójczy rezerwowy, dam łapę uciąć, że by strzelił bramkę.

TheInvisibleMan komentarzy: 2225.09.2010, 16:59

@armata_PL

W takim razie ja też się nie myliłem, to były łopaty :D Tak niewinnie z nimi siedzieli...

Theo44 komentarzy: 428125.09.2010, 16:59

kiepsciuchno...najbardziej chaotyczny mecz Arsenalu w tym sezonie. Cudem nie przegrywamy 0-1. Poza tym troche za duzo nurkowania a za malo spokojnego rozegrania. Kluczem beda zmiany. Mysle, ze zobaczymy na ostatnie pol godz. 2-och z trojki Rosa, Jack, Vela.

adaminho77 komentarzy: 332525.09.2010, 16:59

Gramy słabo, żeby nie powiedzieć bardzo słabo. Ale brawo dla Almunii. Tak coś czułem, że obroni tego karnego. :) Pierwszą strzelimy i bramki się posypią... GO GO GUNNERS!!!

gabi86 komentarzy: 26625.09.2010, 16:58

Ten mecz musimy wygrać to zbliżymy się do Chelsea! Teraz chłopaki pokarzą że są w stanie wygrać to spotkanie!

ntn_17 komentarzy: 72025.09.2010, 16:58

założę się że ekipa, która grała z Tottenhamem w CC pojechałaby dzisiaj WBA

czesiek_4 komentarzy: 111225.09.2010, 16:58

co my gramy to jest pornografia ( tak zawsze mówi mój trener ). A teraz mówie to ja. kompletne 0. czelsi w pałe i jak my tego nie wykorzystamy to będziemy chyba najbardziej frajerską drużyną w lidze :/ no nic ja tam wieżę że po przerwie pokażemy futbol zupełnie z innej planety!!! GO GO GUNNERS!!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.09.2010, 16:58

C'MON ARSENAL !!!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.09.2010, 16:57

4 : 0 typowałem ,ale jak narazie nie liczę na taki wynik ;p Zadowoliło ,by mnie nawet 1 : 0 z taką grą ;p Almunia nas uratował . Teraz Wenger powinien wpuścić Wilshere za Diabi'ego ,a Rosickiego za Eboue .

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 225.09.2010, 16:57

Chłopaki grają z zaciągniętym ręcznym.
Wszystko zbyt statycznie.

fcescf komentarzy: 255425.09.2010, 16:57

Na 2 mecze

Asiek69 komentarzy: 236625.09.2010, 16:57

masakra nie dość, że nie ma mozna obejrzeć porządnej transmisji to jeszcze grają piach ;x
sprężać poślady i do roboty !
Jack i Rosa powinni wejść, bo EWboue i Diaby cienizna dziś.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.09.2010, 16:57

polandblood-->dojdzie, ale kiedy? W przeciągu 10 minut? Nam trzeba zawodnika w dobrej formie na TERAZ, a nie na następny mecz..

fcescf komentarzy: 255425.09.2010, 16:56

Bo wiem że jest zawieszony na mecze

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.09.2010, 16:56

@sirtimon
Pewnie, że tak.

@Zimny1988
Tak, Manuel jest ostatnio w świetnej formie. Fabianowi brakuje do niego lat świetlnych.

Z reguły jesteśmy zawsze lepszym teamem w drugiej połowie, więc się nie martwię. Damy radę, WBA nie będzie tak dobrze grać przez cały mecz, w dodatku na pewno Wenger zrobi w szatni małą "suszarkę". :)

PS Sagna się dziś na głowy z Chamakhiem chyba zamienił. :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.09.2010, 16:56

Ale chłopaki dostaną w szatni zjeby od Arsene;'a ;/ bardzo był nie zadowolony! Ale ogólnie nie jest źle, gratulacje dla Almu, mam nadzieję, że nie nabawił się urazu!

Michu komentarzy: 171125.09.2010, 16:56

Mecz się już skończył ? Że co niektórzy spisują już Arsenal na straty i że piłkarzy maja słabych?
Nie z każdym przeciwnikiem chłopczyki wyniku będziemy wygrywać po 5-0 na Emirates, Premier League to liga wyrównana, i każdy z każdym może wygrać, a ja wierzę, że pomimo słabszej gry w pierwszej połowie wygramy ten mecz dwoma bramkami, inna sprawa, że West Brom postawił dzisiaj nam bardzo trudne warunki gry.

Zuzu komentarzy: 73425.09.2010, 16:56

remis dla nas z taką grą to te zdobry rezultat. Vela za Eboue.

eSSo komentarzy: 38225.09.2010, 16:56

Ashavin swietnie wykonuje rozne co wy chcecie od niego

A czy Arsene w ogóle jest na ławce trenerskiej ??

evelred komentarzy: 369125.09.2010, 16:56

Rosa powinien wejść za Diaby'ego, Vela za Eboue i Arszawin na prawą stronę, bo tam stworza dziś o wiele więcej zagrożenia

hahaha brawo dla Arsenalu :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.09.2010, 16:55

Diaby tragedii nie gra.Dojdzie w końcu do formy.Nasri jak zwykle się nie odezwie i Arshavin wykonuje rożne, tak jak wykonuje.

Maciekkk10 komentarzy: 258325.09.2010, 16:55

Eboue i Diaby out, Rosa i Wilshere in i nie ma WBA..

Zimny1988 komentarzy: 81825.09.2010, 16:55

No nie wierze muszą tu być 3 pkt bo będzie znowu ''śmiesznie''

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.09.2010, 16:55

Przecież to jest jakaś padaka, chyba najgorszy mecz Arsenalu na Emirates w historii..oni uważają, że WestBrom strzeli sobie samobója, zrobi karnego? SIANO ! Skoro Sagna oddaje najwięcej strzałów na bramkę, to jest coś nie tak. Tylko on ma chęci do gry, jak narazie..

fcescf komentarzy: 255425.09.2010, 16:55

dla WBA remis z nami to dobry wynik

Zuzu komentarzy: 73425.09.2010, 16:55

albiutko gramy.... zabaradzo jestsy uzaleznieni od Fabregasa i teraz ti świetnie widać.

REO komentarzy: 110725.09.2010, 16:55

Zimny 1988 tak WBA miało karnego, Manuel obronił, co nie zmienia faktu, że reszta drużyny nic dzisiaj nie pokazuje. Obyśmy w drugiej połowie się przełamali. Go Go Gunners!

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 625.09.2010, 16:55

Boże... Arsene proszę Cię zrób im taki chaos w tej szatni żeby wyszli i biegali jak na Arsenal przystało. Eboue i Diaby do zmiany...

gabi86 komentarzy: 26625.09.2010, 16:55

Koniec pierwszej połowy jak na razie gra Arsenalu nie jest taka jak powinna być. Mam nadzieję że w drugiej połowie strzelimy bramkę i chociaż wygramy 1-0!

maciekbe komentarzy: 1245825.09.2010, 16:55

Arsene powinien każdemu z liścia wy****ć.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 125.09.2010, 16:55

troszke zaskoczyla mnie ta pierwsza polowa.. juz kilka pierwszych minut pokazalo, ze nie bedzie pogromu.

mitmichael komentarzy: 4924325.09.2010, 16:55

Musimy to wygrac bo City nam dało prezent. Przed meczem z Chelsea dobrze by było aby była tylko punktowa strata

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12625.09.2010, 16:55

Suszara "Nie jesteście godni noszenia tych koszulek" + Jack za Abou, który gra kupe.

gooner80 komentarzy: 129325.09.2010, 16:54

Boże, co ten Diaby w ogóle robi w Arsenalu.. ani on techniczny, ani fizyczny, taka piłkarska ciapa nic nie wnosząca do gry :/

titi_henry komentarzy: 357025.09.2010, 16:54

Uwazam nadal, ze damy rade wbic chociaz tego jednego gola :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 425.09.2010, 16:54