Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0

Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0 15.09.2024, 16:07, Łukasz Wandzel 643 komentarzy

Teren rywala, kontuzje i pauzujący filar środka pola – to wyzwania, którym czoła musieli stawić Kanonierzy w derbach północnego Londynu przeciwko Tottenhamowi. Nie zabrakło akcji z obu stron, ostrych starć, przepychanek i oczywiście żółtych kartek (8). Nie było wielu goli, ale padł ten najważniejszy, dający zawodnikom Artety komplet punktów w starciu z odwiecznym rywalem.

Hiszpański szkoleniowiec ewidentnie mierzył siły na zamiary, mając świadomość ograniczenia składu, jakim dysponuje. Arsenal oddał przeciwnikowi piłkę, dobrze bronił i próbował swoich szans z kontrataków. Z kolei podopieczni Postecoglou prezentowali się jak karabin naładowany ślepakami – ich gra była fragmentami znacznie lepsza niż skuteczność, której nie było wcale.

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie – Kulusevski, Bentacur (68' Sarr), Maddison (80' Werner) – Johnson (68' Odobert), Solanke, Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Timber – Jorginho, Partey, Trossard (80' Sterling) – Saka (86' Nwaneri), Havertz, Martinelli (80' Jesus)

W pierwszej połowie Tottenham przeważał w posiadaniu piłki, a Arsenal wyczekiwał sposobności do przeprowadzenia kontr. Przez kwadrans mocno przeważali gospodarze. Raya kilkukrotnie musiał się wykazać, broniąc m.in. strzał Kulusevskiego po składnej akcji Spurs. Goście również sami prosili się o kłopoty. Nieudane podanie White'a skończyło się prezentem dla Solanke, który nie zdążył strzelić w obrębie szesnastki. Z kolei Saliba obejrzał żółtą kartkę już w 15. minucie.

Dopiero później Arsenal zaczął zagrażać rywalom. Vicario z trudem złapał piłkę po strzale głową Havertza. Jednak przede wszystkim wspaniały kontratak powinien wykorzystać Martinelli. Brazylijczyk nie podał do Saki, tylko trafił w ręce golkipera. Skrzydłowy często był pod grą, lecz podejmował złe decyzje i tracił piłkę.

W 36. minucie atmosferę podgrzał faul Timbera. Boczny obrońca zapracował na kartkę, ponieważ grał ostro w całej pierwszej połowie. Przepychanki po przewinieniu zaczął Vicario (za co sam został ukarany). Sędzia do przerwy często sięgał do kieszeni, lecz na szczęście dla widowiska tylko po żółte kartoniki.

Drugą odsłonę spotkania znowu lepiej zaczęli piłkarze gospodarzy. Zepchniętym do obrony Kanonierom brakowało inicjatywy, by skutecznie wyprowadzić piłkę, aż do czasu, gdy Saka wywalczył na skrzydle rzut rożny. W 64. minucie Anglik dograł z rogu boiska w pole karne, gdzie Gabriel czyściutko trafił głową do siatki. Brazylijskiego stopera nie upilnował Romero.

Po objęciu prowadzenia goście nie atakowali prawie w ogóle, z kolei akcje Tottenhamu nie były już tak intensywne, jak te z pierwszej połowy. W 80. minucie na murawie zameldował się Jesus, zadebiutował Sterling, a po chwili wszedł też Nwaneri. W końcówce spotkania ofensywna trójka miała jednak przed sobą więcej zadań w obronie.

Ostatnim podrywem Kogutów, by powalczyć o remis, były strzały z dystansu. Najbliżej zdobycia bramki był Kulusevski. Szwed w 91. minucie uderzył tak, że futbolówka poleciała niewiele nad poprzeczką. Próbę zza pola karnego podjął też Odobert, ale piłka odbiła się od Wernera. Arsenal utrzymał wynik i tym samym zdobył na Tottenham Hotspur Stadium 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Oldgunner3 komentarzy: 1019715.09.2024, 16:55

W 2 połowie prawie nic nie gramy,ale wynik najważniejszy zwłaszcza w obliczu tych kilku ważnych absencji.Szkoda,że nasze gwiazdki mają problemy z myśleniem boiskowym jak np.Martinelli,Jesus i Sterling.

M1eszko komentarzy: 38015.09.2024, 16:55

Dobra widzę pojedynek Sterling vs Martinelli o pierwszy skład będzie potężny.

@BizoNxd6: byś się zdziwił, gorszy

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:55

Tętno 140 u mnie to minimalne teraz ;)

Adamarsenal1 komentarzy: 341115.09.2024, 16:55

Jesus i Sterling wejście mega kolejna strata

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 115.09.2024, 16:55

Nwaneri niestety widać że się boi grać odważnie, fajnie że sobie może pobiegać z dorosłymi ale powinien trochę więcej chęci wykazywać i starać się błysnąć jeśli chce wychodzić regularnie

mlody323323 komentarzy: 238915.09.2024, 16:55

Sterling xD

BizoNxd6 komentarzy: 291715.09.2024, 16:55

Z Jesusa taka 9 tak z haalanda bramkarz

Dziadyga komentarzy: 876915.09.2024, 16:55

Ten Jesus taki bezmyślny..oby go w końcu po sezonie out.

minio7 komentarzy: 314515.09.2024, 16:54

Ku*wa, ale fart

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:54

Werner gra z nami xD

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 16:54

Nie wierze… Arteta powinien ich kijem napier***alac za takie granie. Jesus skończ !

Jesus firmóweczka Sterlinga. Nie tak to miało wyglądać…

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 16:52

@minio7: za gola my się należy, ale Timber równie świetny mecz. Jak nie najlepszy na boisku to na równo drugi

markiz0 komentarzy: 79415.09.2024, 16:52

Nie wiem czy to Partey zgwałcił czy jego ZGWAŁCILI W DUPALA, bo gra chłop jakby miał traumę.

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:52

@Marzag napisał: "A nawet jak Sterling :p"
Też;)

Socjopata komentarzy: 17715.09.2024, 16:52

Brawo Partey w takim momencie robić błędy to trzeba chcieć

miki9971 komentarzy: 6880 newsów: 215.09.2024, 16:52

@Rynkos7 napisał: "Wyobraźcie sobie, że gracie w piłkę, chcecie strzelić bramkę a przed wami stoi White-Saliba-Gabriel-Timber."

Gdybym miał w drużynie Oliwę, to bym go po prostu puścił na jednego z nich :D

@piter1908 napisał: "Wiem niestety. I spodziewam się tego samego z City :/
Czekam na to kiedy w takich meczach my pokażemy że piłkarsko jesteśmy lepsi."

Byśmy zmietli ligę ,dlatego nas kartkują itd;) oczywiście żart, bo jeszcze jakiś muł czy looser łyknie że to na poważnie;)

miki9971 komentarzy: 6880 newsów: 215.09.2024, 16:51

Raheem, ale takie coś to się podaje do kolegów..

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 115.09.2024, 16:51

@Garfield_pl napisał: "Sterling jak Gabi xd"
A nawet jak Sterling :p

karakan komentarzy: 16015.09.2024, 16:50

Niech się uczą od Saki tych zejść do środka ze strzałem..

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:49

@Bartek_ napisał: "Usiadł na boisku bez kontaktu z przeciwnikiem"
Z Atalanta odpocznie mam nadzieję i się wykuruje, oby nic poważnego w takim razie

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 115.09.2024, 16:49

Saka wróci na City, spokojna głowa. Ile już było takich pseudo urazów, przemęczony chłop jest.

Wiem niestety. I spodziewam się tego samego z City :/
Czekam na to kiedy w takich meczach my pokażemy że piłkarsko jesteśmy lepsi.

Bartek_ komentarzy: 48115.09.2024, 16:48

@Garfield_pl: Usiadł na boisku bez kontaktu z przeciwnikiem

dan komentarzy: 71015.09.2024, 16:48

Timber na tą chwilę świetny mecz

Jack_Herrer komentarzy: 6333 newsów: 19215.09.2024, 16:47

Spokojnie, chłopaki podbiegali troszeczkę i trzeba odpocząć. Teraz podchodzą do Saki zeby mu podziękować za parę minut siesty

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30