Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0

Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0 15.09.2024, 16:07, Łukasz Wandzel 643 komentarzy

Teren rywala, kontuzje i pauzujący filar środka pola – to wyzwania, którym czoła musieli stawić Kanonierzy w derbach północnego Londynu przeciwko Tottenhamowi. Nie zabrakło akcji z obu stron, ostrych starć, przepychanek i oczywiście żółtych kartek (8). Nie było wielu goli, ale padł ten najważniejszy, dający zawodnikom Artety komplet punktów w starciu z odwiecznym rywalem.

Hiszpański szkoleniowiec ewidentnie mierzył siły na zamiary, mając świadomość ograniczenia składu, jakim dysponuje. Arsenal oddał przeciwnikowi piłkę, dobrze bronił i próbował swoich szans z kontrataków. Z kolei podopieczni Postecoglou prezentowali się jak karabin naładowany ślepakami – ich gra była fragmentami znacznie lepsza niż skuteczność, której nie było wcale.

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie – Kulusevski, Bentacur (68' Sarr), Maddison (80' Werner) – Johnson (68' Odobert), Solanke, Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Timber – Jorginho, Partey, Trossard (80' Sterling) – Saka (86' Nwaneri), Havertz, Martinelli (80' Jesus)

W pierwszej połowie Tottenham przeważał w posiadaniu piłki, a Arsenal wyczekiwał sposobności do przeprowadzenia kontr. Przez kwadrans mocno przeważali gospodarze. Raya kilkukrotnie musiał się wykazać, broniąc m.in. strzał Kulusevskiego po składnej akcji Spurs. Goście również sami prosili się o kłopoty. Nieudane podanie White'a skończyło się prezentem dla Solanke, który nie zdążył strzelić w obrębie szesnastki. Z kolei Saliba obejrzał żółtą kartkę już w 15. minucie.

Dopiero później Arsenal zaczął zagrażać rywalom. Vicario z trudem złapał piłkę po strzale głową Havertza. Jednak przede wszystkim wspaniały kontratak powinien wykorzystać Martinelli. Brazylijczyk nie podał do Saki, tylko trafił w ręce golkipera. Skrzydłowy często był pod grą, lecz podejmował złe decyzje i tracił piłkę.

W 36. minucie atmosferę podgrzał faul Timbera. Boczny obrońca zapracował na kartkę, ponieważ grał ostro w całej pierwszej połowie. Przepychanki po przewinieniu zaczął Vicario (za co sam został ukarany). Sędzia do przerwy często sięgał do kieszeni, lecz na szczęście dla widowiska tylko po żółte kartoniki.

Drugą odsłonę spotkania znowu lepiej zaczęli piłkarze gospodarzy. Zepchniętym do obrony Kanonierom brakowało inicjatywy, by skutecznie wyprowadzić piłkę, aż do czasu, gdy Saka wywalczył na skrzydle rzut rożny. W 64. minucie Anglik dograł z rogu boiska w pole karne, gdzie Gabriel czyściutko trafił głową do siatki. Brazylijskiego stopera nie upilnował Romero.

Po objęciu prowadzenia goście nie atakowali prawie w ogóle, z kolei akcje Tottenhamu nie były już tak intensywne, jak te z pierwszej połowy. W 80. minucie na murawie zameldował się Jesus, zadebiutował Sterling, a po chwili wszedł też Nwaneri. W końcówce spotkania ofensywna trójka miała jednak przed sobą więcej zadań w obronie.

Ostatnim podrywem Kogutów, by powalczyć o remis, były strzały z dystansu. Najbliżej zdobycia bramki był Kulusevski. Szwed w 91. minucie uderzył tak, że futbolówka poleciała niewiele nad poprzeczką. Próbę zza pola karnego podjął też Odobert, ale piłka odbiła się od Wernera. Arsenal utrzymał wynik i tym samym zdobył na Tottenham Hotspur Stadium 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2051715.09.2024, 19:40

Raya
4 mecze
3 czyste konta

Dominik11 komentarzy: 2051715.09.2024, 19:39

A record breaking 65 yellow cards given out across the Premier League this weekend:

To chyba lekka przesada.

Dominik11 komentarzy: 2051715.09.2024, 19:37

@eisz napisał: ". Dzisiaj pomimo nieobecności całej podstawowej linii pomocy, wygrywamy w kurniku, gdzie właściwie rywal nie oddał groźnego strzału przez 90min"

Tottenham 15 strzałów na bramkę 5 celnych
Arsenal 7 na bramkę i 4 celne.

Więc to że nie oddawali strzałów to lekka przesada.

Furgunn komentarzy: 983415.09.2024, 19:36

Arsenal zdobył 42 gole ze stałych fragmentów gry, odkąd Nicolas Jover w 2021 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Mikela Artety. Żaden klub w topowych pięciu europejskich lig nie może pochwalić się tak dobrym wynikiem.

12thierry14 komentarzy: 21815.09.2024, 19:35

Jak ocenianie decyzję Artery:Trossard na napad I Havertz do pomocy z wymiennością pozycji

Damper komentarzy: 310715.09.2024, 19:33

Martinelli- decyzyjność jak to ostatnio bywało kulała, ale za to jak pracował należy mu się pochwała. Duża ilość wygranych dryblingów i bardzo duży wkład w działania defensywne.

Furgunn komentarzy: 983415.09.2024, 19:32

@Adamarsenal1: no zaczął nam dawać coś ekstra na linii, można śmiało mówić, że na tą chwilę wybronił nam połowę punktów które uzbieraliśmy ;)

Dominik11 komentarzy: 2051715.09.2024, 19:28

Successful dribbles in the North London Derby
Gabriel Martinelli 6
Tottenham 5

eisz komentarzy: 49015.09.2024, 19:27

Kiedyś jak wypadał nam 1 podstawowy grajek, to nasza gra zwykle się już sypała, nawet ze słabymi rywalami. Dzisiaj pomimo nieobecności całej podstawowej linii pomocy, wygrywamy w kurniku, gdzie właściwie rywal nie oddał groźnego strzału przez 90min. O taki Arsenal nic nie robiłem.

Damper komentarzy: 310715.09.2024, 19:22

Widziałem w trakcie meczu narzekanie na Parteya, że zagrał nieodpowiedzialnie, że stracił. Może i tak, ale nawet ja, nie będąc specjalnym entuzjastą obecnej gry Parteya muszę przyznać, że zagrał naprawdę dobre zawody. Spajał środek, wygrywał praktycznie wszystkie pojedynki i nieźle bronił. Dużo pewniejszy występ od Jorginho. Dzisiaj Tomek był najlepszym z naszych pomocników.

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 19:20

Grając w 11 to nie straciliśmy jeszcze hola w tym sezonie. Fajnie, że Raya dojechał.

Dominik11 komentarzy: 2051715.09.2024, 19:17

@Arsenal2004 napisał: "Ja muszę przyznać że Raya od początku tego sezonu już całkowicie mnie przekonał że jego miejsce w bramce jest całkowicie zasłużone. Jak tak dalej będzie grał to może nawet zostać uznany za najlepszego bramkarza ligi."

Mnie też przekonał w tym sezonie. Widać, że się poprawił. Daje nam coś ekstra potrafi wybronić nam mecz.

I w sumie w każdym meczu w tym sezonie jakieś super interwęncje.

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 115.09.2024, 19:16

Isak już się połamał?

Damper komentarzy: 310715.09.2024, 19:15

Za to jak dzisiaj Arteta taktycznie i mentalnie przygotował drużynę należą mu się naprawdę wielkie wyrazy uznania. W obliczu tak dużych problemów kadrowych wywozimy 3 punkty z jednego z najtrudniejszych wyjazdów w sezonie- derbowym meczu na WHL. Dużo się nawet tutaj pisało o tym, że to będzie test dla Artety, że niech pokaże czy potrafi coś zdziałać jak mu się posypie plan A. No to pokazał. Wygrał z Tottenhamem bez Rice'a, Odegaarda, Merino, Calafioriego, Zinchenki itd. Jeśli to nie jest przejawem tego, że mamy mocną kadrę to już nie wiem. Co do indywidualnych wyróżnień dla zawodników to przede wszystkim Raya, Gabriel i Havertz. Raya po permanentnym wykupieniu i zdobyciu ME wszedł w sezon z niesamowitą pewnością siebie, jest fantastyczny. Havertz natomiast nigdy nie pęka w wielkich meczach- to jak ciężko pracuje na boisku..., jest nieoceniony. W dzisiejszym meczu w bezpośrednim porównaniu napastników Havertz vs Solanke to było niebo a ziemia na korzyść Niemca.

Er4s komentarzy: 343915.09.2024, 19:13

Sterling musi zagrać za Martinellego z City. Brazylijczyk się uwstecznia jak Rzeczpospolita Polska za her tuska

Skotii komentarzy: 1742 newsów: 815.09.2024, 19:11

Nie oceniałbym występów Sterlinga i Jesusa. Weszli na ok. 15 min, gdzie reszta zespołu oddychała rękawami przez wieczny pressing w 1 połowie. Zadanie było jasne - dowieźć wynik i to się udało.
Sterling tak jak Havertz będzie potrzebować kilku spotkań, żeby się ogarnąć. Niestety wirus Chelsea nie jest aż taki prosty do wyplenienia.

Dominik11 komentarzy: 2051715.09.2024, 19:06

Co sie dzieje z Gabim Mart to jest katastrofa, chłopak od roku jest bez formy.

Jak tak dalej pójdzie to z wielkiego talentu zostanie średniak.

I będzie trzeba szukać kozaka bo Marti będzie za słaby.

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 19:06

O a w czwartek Kolasinac vs Saka

Dominik11 komentarzy: 2051715.09.2024, 19:04

North London is Red. Tyle w temacie.

Arsenal2004 komentarzy: 424415.09.2024, 19:02

@NaliniAFC: no i tu trzeba przyznać jedno Gabiemu, że akurat do obrony zazwyczaj wraca i broni lepiej niż Trossard, Sterling czy Jesus. No, ale decyzyjność w ataku całkowicie leży.

NaliniAFC komentarzy: 101115.09.2024, 18:59

Nie wiem co Arteta myśli ale to co pokazał Jesus i Sterling po zmianach to szkoda gadać. Grasz 10 minut i nie zapierdzielasz na boisku żeby wrócić do obrony

sidtsw komentarzy: 336915.09.2024, 18:40

Martinelli- Jesus- Sterling
Trossard
Rice Jorgi

na Atalante porotowac

dan komentarzy: 71015.09.2024, 18:40

@arsenallord: trójka która dziś weszła, Rice, Kiwior i mamy 5 zmian zawodników z pola.

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 18:35

@Szogun: Cieszę się z sentymentu.

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 315.09.2024, 18:33

Przemysław Rudzki poinformował, że po ponad dwu letniej przerwie wraca do komentowania meczów!

ATALANTA - ARSENAL W LIDZE MISTRZÓW
To będzie pierwsze spotkanie po przerwie

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 18:30

No i teraz ciekawy tydzień. Na Atalante bym poratował ale nie ma za bardzo kim.

Arsenal2004 komentarzy: 424415.09.2024, 18:24

rafal1990 komentarzy: 41015.09.2024, 18:24

No chłopaki dowieźli. Szalenie ważne 3 punkty.

GreKa komentarzy: 364115.09.2024, 18:21

Marcel90 komentarzy: 842715.09.2024, 18:06

Newcastle słabiutkie coś

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 18:05

@Oldgunner3: myślę, że na pewno sobie zdaje sobie z tego sprawę, dlatego robi wszystko by rozwijać Rice’a. Natomiast rola Parteya w układance Artety jest bardzo istotna bo w ataku zajmuje centralną część na boisku i stara się kontrolować sytuację poprzez dobre czytanie gry.
Na pewno będzie to inna gra niż z Tomkiem na boisku, ale pożyjemy zobaczymy. Oby było na plus :)

Adamarsenal1 komentarzy: 341115.09.2024, 18:01

@Furgunn: Miał kilka wybić na aferę, ale w porównaniu z meczem w kurniku z ubiegłego sezonu, wyglądał pewnie, i na linii dawał radę.

Jogurt komentarzy: 180515.09.2024, 17:59

sprawdzilem statystyki meczu legia-rakow. 28 minuta i zadnej sytuacji bramkowej po zadnej ze stron :D

Czeczenia komentarzy: 1256215.09.2024, 17:59

Robota zrobiona, to najważniejsze.

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 17:59

@krzykus1990: Ode nie wróci. Z jednej strony to dobrze bo jeśli znów wyjdzie kovacic na boisko to na bank by na niego polował. Ten rzeźnik ma specjalne chody i nie dość, że sezon temu o mało nie połamał właśnie Ode to jeszcze chwilę później mógł zrobić krzywdę Ricowi. Oczywiście sędzia nic w tym złego nie widział, tak samo jak w meczu z Brentfordem gdy ostrym, chamskim wejściem połamał Wisse. Zero konsekwencji. Po przerwie zszedł i cisza.

Oldgunner3 komentarzy: 1019715.09.2024, 17:59

@pablofan: Nie wierzę,że Arteta o tym nie wie i że Merino przyszedł na ławkę.Jestem niemal pewien,że Merino na 8 będzie grał bo to jego najlepsza pozycja.Co do Rice'a to gość musi grać i służy do rozbijania ataków,rozegranie przechodzi na wszystkich i Ode i Merino.Sądzę,że szkoda byłoby takiej dwójki i rolą MA jest żeby obaj mogli grać w pierwszej 11.Do tego Calafiori na LO i Timber na PO.Mimo wszystko największy problem mamy z LP .Martinelli to jeździec bez głowy chociaż niesamowicie szybki,ale najwyraźniej Arteta nie jest w stanie wytłumaczyć mu niuansów gry na poziomie PL.Trossard jest świetny,ale w niektórych elementach ' techniki,strzału,gry kombinacyjnej,ale brakuje mu nieco szybkości,fizyki dlatego tak bardzo Arteta zabiegał o NW.

Marcel90 komentarzy: 842715.09.2024, 17:53

Flick w Barcelonie pokazuje jak ważny jest dobry trener, grają 3 razy lepiej niż rok temu

INSANE."

I do tego 9 czystych kont w tych meczach. Wygląda to fenomenalnie i oby ta passa trwała nadal po meczu z City.

Furgunn komentarzy: 983415.09.2024, 17:49

@Adamarsenal1 napisał: "Cieszy kolejny dobry mecz Rayi, dostosował się do poziomu kolegów z obrony, a ta jego pierwsza interwencja, znowu mega."

Ale nogami to dziś kiepsko grał.

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:46

Arsenal’s away results in the Premier League in 2024:

INSANE.

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:45

Arteta on the win
Super happy. We know what it means to our club and our people to win a North London derby. We had to adapt because of the players that we had available. It’s a tough week coming and instead of finding any excuses we did the opposite.

ArsenalChampion komentarzy: 841315.09.2024, 17:44

@Garfield_pl napisał: "Ange Postecoglou: “I think I've said my piece. For the most part we controlled the game today, had good territory and possession”.

“But we didn't make the most of it and we got punished”"

Ten postecoglu kompletnie nie ogarnia futbolu i sie chyba zatrzymał w czasie na tiki tace. Co z tego ze tottenham ma kontroie i posiadanie piłki, skoro z tego klepania najcześciej kompletnie nic nie wynika, A druzyna nie zdobywa przewagi. Ten styl piłkarski juz dawna sie nie sprawdza. Nie wróze przyszlości temu trenerowi w premier league

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:44

Arteta on preparing for the game:
I didn’t enjoy it because I didn’t sleep much. I had a clear plan for Spurs and then we lost player after player and I had to completely change it. It was a great challenge.

Arteta on Saka:
I don’t know. I made two changes with the front players and suddenly he’s down. I don’t know exactly what it is but he could not continue.

clash123 komentarzy: 194715.09.2024, 17:43

Mój kolega z pracy jest zagorzałym kibicem kurczaków , w piątek odgrażał się jak to będzie mnie atakował wiadomościami po ich zwycięstwie . I co ? I cisza hahaha, nie mogę się doczekać aż spotkam go w pracy :D

krzykus1990 komentarzy: 550015.09.2024, 17:41

Na City wraca Rice i mam nadzieję, że jeszcze Odegaard a Saka nie odniósł urazu .

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:41

@henry1996 napisał: "Wg mnie jorginho dzis fatalnie, najslabszy fizycznie, odbijal sie od wszystkich niczym viera, glupia zolta kartka. A pewnie NFL dalej bedzie szkalowac parteya i wychwalac Wlocha. Dzis wg mnie partey lepiej niz solidnie, ciekawe kto bedzie nowym kozlwem ofiarnym w skadinad bardzo fajnym podcascie"
Jorghinio powinien zagrać z Atalanta też , że względu na minuty a to nie aż tak ciężki wyjazd jednak jak dzisiejszy i ten ma City

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 17:40

@Oldgunner3: Rice nie jest rozgrywającym. Obstawiam, że on będzie często grał do boków lub do tyłu. Rzadko kiedy daje pasy do przodu. Chyba, że crossy do Martinelliego czy Saki, ale nie spodziewam sie z nim na 6 przyspieszenia naszego tempa czy po prostu szybszego budowania akcji. Partey niestety jest jedynym w tym zespole, który potrafi fajnie przyspieszyć akcję z głębi pola.

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:39

“But we didn't make the most of it and we got punished”.

henry1996 komentarzy: 133915.09.2024, 17:38

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30