Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0

Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0 15.09.2024, 16:07, Łukasz Wandzel 643 komentarzy

Teren rywala, kontuzje i pauzujący filar środka pola – to wyzwania, którym czoła musieli stawić Kanonierzy w derbach północnego Londynu przeciwko Tottenhamowi. Nie zabrakło akcji z obu stron, ostrych starć, przepychanek i oczywiście żółtych kartek (8). Nie było wielu goli, ale padł ten najważniejszy, dający zawodnikom Artety komplet punktów w starciu z odwiecznym rywalem.

Hiszpański szkoleniowiec ewidentnie mierzył siły na zamiary, mając świadomość ograniczenia składu, jakim dysponuje. Arsenal oddał przeciwnikowi piłkę, dobrze bronił i próbował swoich szans z kontrataków. Z kolei podopieczni Postecoglou prezentowali się jak karabin naładowany ślepakami – ich gra była fragmentami znacznie lepsza niż skuteczność, której nie było wcale.

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie – Kulusevski, Bentacur (68' Sarr), Maddison (80' Werner) – Johnson (68' Odobert), Solanke, Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Timber – Jorginho, Partey, Trossard (80' Sterling) – Saka (86' Nwaneri), Havertz, Martinelli (80' Jesus)

W pierwszej połowie Tottenham przeważał w posiadaniu piłki, a Arsenal wyczekiwał sposobności do przeprowadzenia kontr. Przez kwadrans mocno przeważali gospodarze. Raya kilkukrotnie musiał się wykazać, broniąc m.in. strzał Kulusevskiego po składnej akcji Spurs. Goście również sami prosili się o kłopoty. Nieudane podanie White'a skończyło się prezentem dla Solanke, który nie zdążył strzelić w obrębie szesnastki. Z kolei Saliba obejrzał żółtą kartkę już w 15. minucie.

Dopiero później Arsenal zaczął zagrażać rywalom. Vicario z trudem złapał piłkę po strzale głową Havertza. Jednak przede wszystkim wspaniały kontratak powinien wykorzystać Martinelli. Brazylijczyk nie podał do Saki, tylko trafił w ręce golkipera. Skrzydłowy często był pod grą, lecz podejmował złe decyzje i tracił piłkę.

W 36. minucie atmosferę podgrzał faul Timbera. Boczny obrońca zapracował na kartkę, ponieważ grał ostro w całej pierwszej połowie. Przepychanki po przewinieniu zaczął Vicario (za co sam został ukarany). Sędzia do przerwy często sięgał do kieszeni, lecz na szczęście dla widowiska tylko po żółte kartoniki.

Drugą odsłonę spotkania znowu lepiej zaczęli piłkarze gospodarzy. Zepchniętym do obrony Kanonierom brakowało inicjatywy, by skutecznie wyprowadzić piłkę, aż do czasu, gdy Saka wywalczył na skrzydle rzut rożny. W 64. minucie Anglik dograł z rogu boiska w pole karne, gdzie Gabriel czyściutko trafił głową do siatki. Brazylijskiego stopera nie upilnował Romero.

Po objęciu prowadzenia goście nie atakowali prawie w ogóle, z kolei akcje Tottenhamu nie były już tak intensywne, jak te z pierwszej połowy. W 80. minucie na murawie zameldował się Jesus, zadebiutował Sterling, a po chwili wszedł też Nwaneri. W końcówce spotkania ofensywna trójka miała jednak przed sobą więcej zadań w obronie.

Ostatnim podrywem Kogutów, by powalczyć o remis, były strzały z dystansu. Najbliżej zdobycia bramki był Kulusevski. Szwed w 91. minucie uderzył tak, że futbolówka poleciała niewiele nad poprzeczką. Próbę zza pola karnego podjął też Odobert, ale piłka odbiła się od Wernera. Arsenal utrzymał wynik i tym samym zdobył na Tottenham Hotspur Stadium 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Bartek_ komentarzy: 48115.09.2024, 17:02

@sidtsw: To było nawiązanie do komentarza niżej. ;p

henry1996 komentarzy: 133915.09.2024, 17:02

@Gunner27: to juz od kilku lat nie jest WHL, acz co do meritum pelna zgoda :D

FlameDood komentarzy: 172915.09.2024, 17:02

Nic tak nie cieszy jak 3 pkt w derbach z totkami. Styl jak styl... od początku sezonu niemrawy ale najważniejsze, że nie zabrakło dziś charakteru. Teraz czas na LM.

Infanter komentarzy: 113815.09.2024, 17:02

Bardzo dobra kolejka. Win na tottkah mimo braku Ode i Rice, Live lose, szkoda tylko City, że żaden remis im nie wszedł (nie oglądałem, ale zapewne sędziowie im pomogli?), ale spokojnie, za tydzień można ich wyjaśnić.

sidtsw komentarzy: 336915.09.2024, 17:01

@Bartek_: ale jakie to ma znaczenie ciezki wyjazd tylko punkty

henry1996 komentarzy: 133915.09.2024, 17:01

@M1eszko: i co maja wniesc takie komentarze? Kolego, jak masz taka.tendecje do natychmiastowego opuszczania spodni w chwili trudnosci, to wystap o czeski paszport

teraz rezerwy na atalante, fokus na city

Bartek_ komentarzy: 48115.09.2024, 17:01

Ej ale styl to mi się w ogóle nie podobał, a wam?

M1eszko komentarzy: 38015.09.2024, 17:01

@Bartek_:
Ale wbrew pozorom to powinna być trójka na Atalantę :D Włosi już przed meczem oddadzą walkowerem

bobslej22 komentarzy: 849515.09.2024, 17:00

Jak dziś ktoś będzie się czepiał stylu to niech zamilknie na wieki bo się uja zna na piłce

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 115.09.2024, 17:00

@Szogun: Powoli już nie taki ciężki, 3 wygrana z rzędu ;)

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 17:00

Wielkie brawa i serducho dla wszystkich. Już dam spokój pewnemu LS.

Co z Saką ?

@Marzag napisał: "Nwaneri niestety widać że się boi grać odważnie, fajnie że sobie może pobiegać z dorosłymi ale powinien trochę więcej chęci wykazywać i starać się błysnąć jeśli chce wychodzić regularnie"
on ma 17 lat, wszem na 5 minut na obronę Częstochowy w derbach, a ty masz pretensje xdddd

wnw46 komentarzy: 184115.09.2024, 16:59

Sterling to chyba nie ma siły biegac? wszedl an kocowke a biegal najsłabiej.

Dziadyga komentarzy: 876915.09.2024, 16:59

Najważniejsze 3 punkty.

Infanter komentarzy: 113815.09.2024, 16:59

Arsenal PANY!!!

Oldgunner3 komentarzy: 1019715.09.2024, 16:59

Brawo Gabriel,qpę graliśmy,ale wygraliśmy.To najważniejsze.Kuraki oskubane.B. dobry Timber.

Furgunn komentarzy: 983415.09.2024, 16:59

Ktoś tu pisał, że nas może szybko zweryfikować ta liga przez kontuzje. Czy wystarczająco szybko nastąpiła ów weryfikacja? :)

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 315.09.2024, 16:58

Mecz nudny,z wielką ilością niedokładności, z brakiem wykreowanych sytuacji ale wygrany na ciężkim terenie.

BizoNxd6 komentarzy: 291715.09.2024, 16:58

Wolę takie 3pkt niż tiki sraka i brak pkt. Brawo panowie! Gramy w mega okrojonym składzie i bardzo widoczny był brak Martina i ryżka, ale mamy obronę taką, że dajemy radę.
Wnioski po dziś? A dej pan tego sterlinga na city od pierwszej, gorszy od gabiego nie będzie.

M1eszko komentarzy: 38015.09.2024, 16:58

Ale City to rozjedzie ligę w tym sezonie. Chyba że liga mistrzow ich trochę przystopuje.

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 16:58

Mamy to!
Partey, Jorginho i klasycznie Martinelli zasługują na baty po tym meczu.
Jesusowi to jak na razie dziękujemy. Za takie granie lałbym po każdej stracie. Jeśli sterling będzie robił to samo to zacznę się zastanawiać nad tym czy, aby MA nie jest jakimś masochista. Jak nie Martinelli to kolejny dwaj parodyści.

Gunner27 komentarzy: 55215.09.2024, 16:58

Trzeci sezon z rzędu trzy punkty zdobyte na White Hart Lane

Spejsik komentarzy: 364015.09.2024, 16:58

Ciężki mecz ale jest wygrana. Brawo!

Adrian1111 komentarzy: 1615.09.2024, 16:58

Mamy to, styl beznadziejny ale ważne 3 punkty!!!!!

minio7 komentarzy: 314515.09.2024, 16:57

Uff, dwa trudne wyjazdy w czterech kolejkach i 6 punktów. Jeszcze za tydzień zróbmy z tego 9 i autostrada do mistrzostwa na horyzoncie

Goooner1 komentarzy: 14515.09.2024, 16:57

Brawo, brawo, brawo!!!!!!!!

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 16:57

Myślę, że on miał tak wyjść i tak biegać po prostu jak mu Arteta kazał :)

gbn komentarzy: 402015.09.2024, 16:57

I to są dobre 3 pkt :)

Rynkos7 komentarzy: 739715.09.2024, 16:57

Harvetz dzisiaj jak prawdziwy lider. Cudów może nie zrobił w tym meczu, ale ciężar meczu zwłaszcza w grze ofensywnej wziął dzisiaj na siebie. Brawo.

djmacius komentarzy: 386615.09.2024, 16:57

Brawo. Wygrywamy jeden z dwóch/trzech najtrudniejszych meczów w sezonie. Na razie jeszcze jesteśmy impotentami w ofensywie (ja myślę, że to przyjdzie wraz z sezonem, jakiś jeden mecz z beniaminkiem jest potrzebny, żeby kilku zawodników się odblokowało), a nasza defensywa (poza White'm w pierwszej połowie) absolutny top.

COYG

markiz0 komentarzy: 79415.09.2024, 16:57

Saka i Martinelli zasuwają w obronie aż miło. Wiedziałem, że jeżeli Jesus i Sterling wejdą to późno, bo nie będą dobrze pracować z tyłu.

Gofer999 komentarzy: 1485015.09.2024, 16:57