Z obozu rywala: Co słychać u grupowych rywali w LM?

Z obozu rywala: Co słychać u grupowych rywali w LM? 03.09.2012, 17:19, Sebastian Czarnecki 37 komentarzy

Pierwsze spotkania w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji oficjalna strona Arsenalu przygotowała mały raport na temat rywali Kanonierów w grupie B - Montpellieru, Schalke i Olympiakosu.

Sochaux 1-3 Montpellier (64. Privat - 16. Belhanda, 59. Herrera, 78. Cabella)

Sobota, 1 września, godzina 20:00

4. kolejka Ligue 1, Stade Auguste Bonal - Montbeliard

Po zupełnie nieudanym początku sezonu, mistrzowie Francji w końcu sięgnęli po pierwsze ligowe zwycięstwo, wygrywając 3-1 z ostatnim w tabeli Sochaux. Już w 16. minucie meczu Younes Belhanda wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, pewnie zamieniając rzut karny na bramkę. Pół godziny przed końcem wynik podwyższył następca Oliviera Girouda - Emanuel Herrera. W 64. minucie wygrana Montpellier stanęła pod znakiem zapytania, gdyż gola kontaktowego dla Sochaux strzelił Privat i dał jeszcze swojej drużynie nadzieję na wyrównanie. Mistrzowie Francji jednak dalej grali swoje i w 78. minucie ustalili wynik spotkania za sprawą Remy'ego Cabelli. Gracze z Montpellieru na swoim koncie zgromadzili do tej pory zaledwie cztery punkty i po czterech meczach zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli.

Schalke 3-1 Augsburg (33. Papadopoulos, 46. Jones, 72. Huntelaar - 79. Oehrl)

Sobota, 1 września, godzina 15:30

2. kolejka Bundesligi, Veltins-Arena - Gelsenkirchen

Drużyna z Gelsenkirchen dobrze zaczęła ligowy sezon i już w drugiej kolejce sięgnęła po swoje pierwsze zwycięstwo. Po remisie z Hannoverem tydzień temu, teraz pewnie pokonali 3-1 ekipę z Augsburga. W 33. minucie pierwszą bramkę dla Die Königsblauen zdobył Papadopoulos. Minutę po przerwie prowadzenie Schalke podwyższył Jermaine Jones, a decydujące trafienie w 72. minucie zadał Klaas-Jan Huntelaar. W 79. minucie drużyna gości zdołała jeszcze strzelić gola honorowego, ale było już za późno na odrabianie strat. Ekipa z Gelsenkirchen dzięki tej wygranej po dwóch kolejkach zajmuje jak na razie 4. miejsce, mając 4 oczka na swoim koncie.

Olympiakos 4-0 Levadiakos (5. Siovas, 38. i 74. Djebbour, 63. Maniatis)

Niedziela, 2 września, godzina 19:30

2. kolejka Superleague Ellada, Stadion Karaiskákis - Ateny

Mistrzowie Grecji od początku sezonu są w świetnej formie i po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Po wygranej 2-1 nad Veirą, tym razem rozgromili aż 4-0 ekipę Levadiakosu. Już w 5. minucie Olympiakos na prowadzenie wyprowadził Siovas, dzięki czemu mogli bezpiecznie kontrolować przebieg gry. W 38. minucie prowadzenie ateńczyków podwyższył Djebbour. Na kolejne trafienia kibice musieli czekać do drugiej połowy, kiedy to najpierw w 63. minucie piłkę w bramce umieścił Maniatis, a 11 minut później drugiego gola dołożył Djebbour, czym ustalił wynik meczu. Po dwóch kolejkach Olympiakos bezpiecznie zasiada na fotelu lidera.

MontpellierOlympiakos PireusSchalke 04 autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne/Arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125106.09.2012, 15:58

Wszyscy wygrali, my też. I co tu mamy wiedzieć po tym :D

Lukiner komentarzy: 194904.09.2012, 22:26

Schalke najgroźniejsze, później Olympiakos i dopiero na końcu Montpellier. Dlaczego? Powód jest oczywisty, doświadczenie w europejskich pucharach. Zobaczcie taką Borrusię Dortmund, dobra w Bundeslidze a słaba w LM, ponieważ mają za mało doświadczenia w LM i LE, chociaż oni wygrali LM a Arsenal nie... Myślę, że możemy walczyć o 1 miejscę, chociaż najciężej będzie pewnie z Schalke. Według mnie, najgroźniejszym ich piłkarzem jest Farfan, który jest "motorem napędowym" tego klubu. Liczę nawet na komplet punktów, a jak nie, to chociaż zero porażek.

FcArs komentarzy: 127504.09.2012, 13:28

Ja myśle że największe szanse na wygraną LM ma Bayern Monachium :P Barcelona i Real moim zdaniem nie pokażą nic szczególnego. W finale zagra Bayern z Arsenalem ;p

atemisan komentarzy: 131004.09.2012, 12:53

Jak nie zrobimy nic głupiego na własne życzenie to powinniśmy być 1 :D
No i kontuzje mogą nam pokrzyżować plany,

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.09.2012, 10:35

Patrząc na potencjał poszczególnych klubów powinniśmy zająć pierwsze miejsce ale jak będzie to zobaczymy. Mam nadzieję, że jak najlepiej dla nas.

Mateo15 komentarzy: 28903.09.2012, 23:41

Dajcie spokój,Borussia nie ma szans na triumf w LM,już prędzej my

limonka95 komentarzy: 96603.09.2012, 23:26

Zdecydowanie w naszej grupie najtrudniejsze będą pojedynki z Schalke, dosyć ograne w europejskich pucharach i w sumie lekko nieobliczalna ale będzie dobrze ;)

davis komentarzy: 5803.09.2012, 23:18

Grupa może wydawać się łatwa, ale o awans z 1 miejsca będziemy się musieli nieźle postarać. IMO Montpellier najgroźniejsze

hitmab komentarzy: 11603.09.2012, 22:46

Według mnie Borussia ma szanse wygrać LM.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1603.09.2012, 22:39

Walka o awans będzie zacięta. Mam nadzieję że to My zajmiemy 1 miejsce w grupie, bo jesteśmy zespołem lepszym od naszych rywali, ale walka o 2 miejsce będzie na pewno ciekawa.

Gunner48 komentarzy: 792903.09.2012, 22:21

Najgroźniejszym rywalem zdecydowanie Schalke. Musimy się spiąć, na pierwsze mecze w grupie, żeby do Grecji wysłać rezerwy.

marz2 komentarzy: 521903.09.2012, 22:11

@FcArs
Real lub Barca chociaż $ity i United mogą się włączyć i namieszać

bulkovsky komentarzy: 24203.09.2012, 21:15

Liczę na dobra postawe naszej defensywy. Atak nie gra jakiegoś szaleństwa(poza meczem z LFC, nie wiadomo czy utrzymają tą forme, a tam też cudów nie było), ale obrona póki co wygląda bardzo obiecująco. Im mniej goli stracimy w lidze mistrzów tym więcej będzie pewności w meczach ligowych i odwrotnie.

FcArs komentarzy: 127503.09.2012, 21:04

Kto według was ma największe szanse na wygraną LM :-P ?

FcArs komentarzy: 127503.09.2012, 21:02

I tak to my jesteśmy głównym faworytem ;-)
Po za tym jak już gramy w LM, a gramy bardzo często, to raczrj wychodzimy z grupy.

michal192837465 komentarzy: 765403.09.2012, 20:53

Czyli wszyscy wygrywają, ale to nie sprawi nam kłopotów. :)

Me3mber komentarzy: 256103.09.2012, 20:31

migus-> Schalke wygrało z Interem 5-2 dwa sezony temu, kiedy to Schalke coś prezentowało. Poza tym trzeba pamiętać, że inter to też nie jakiś mistrz świata.

tyson880 komentarzy: 1049603.09.2012, 20:16

Chętnie bym zobaczył Belhande w Arsenalu. Może już nie teraz, ale za rok, czy dwa Wenger skupi się na nim raz jeszcze ;) Bardzo by się przydał ;)

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 203.09.2012, 20:04

Spokojnie sobie z nimi damy radę, nie ma co się gorączkować;)

tomekdomek1233 komentarzy: 51903.09.2012, 19:55

z tego co wiem rennes przegrało 3 1... mam nadzieję że będą dalej przegrywać wtedy m'vila może będzie chciał zmienić otoczenie i mimo to że diaby dobrze zaczął to moim zdaniem m'vila będzie lepszy.

Bossman komentarzy: 80203.09.2012, 19:32

Zajebista grupa,wszedzie cywilizowane kraje,jedynie Grecja,ale to przebolejemy, mile podroze do spokojnych rywali,jak dla mnie git,NBW-racja, grupa marzen.

fabregas1987 komentarzy: 2581503.09.2012, 19:32

czyli wszyscy wyszli na prostą, dobrze, że wygrywają, grupa będzie jeszcze ciekawsza :D

niski93 komentarzy: 581603.09.2012, 19:31

Jeżeli nie wyjdziemy z pierwszego miejsca, to będzie to trochę wstyd. Jesteśmy o klasę lepsi od każdego z tych rywali i bez problemu powinniśmy sobie z wszystkimi poradzić...

DoubleK komentarzy: 26503.09.2012, 18:56

Nie będzie łatwo, szczególnie z Montpellier.

rev komentarzy: 161503.09.2012, 18:28

NineBiteWolf, do tego trzeba dodac, ze do Grecji lecimy na ostatni mecz, wiec JESLI awans z 1 miejsca bylby zapewniony, mozna wyslac rezerwy ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.09.2012, 18:24

migus, z tym ze schalke ktore jest aktualnie, nie jest az tak mocne jak w zeszlym sezonie. niby doszedl affellay i barnetta (z tych lepszych) ale odszedl raul, neuer.

migus11 komentarzy: 131403.09.2012, 18:06

Będzie ciężko. :( 2 mistrzów swoich krajów i nie można zapominać o Schalke, które w zeszłym roku wygrało 5-2 z Interem.

zavetti komentarzy: 4103.09.2012, 17:49

Nie sądze, by Shalke, a tym bardziej Montpellier zaszkodziło nam w zajęciu pierwszego miejsca, o Olympiakosie nie wspomne. Ale jeśli w losowaniu trafimy nawet na drugą drużynę z teamu [MC, Real, Borussia, Ajax] to i tak nie będzie różowo.

Trzeba wierzyć, mam takie przeczucie, że powalczymy o coś więcej niż 1/4 w tym sezonie. Wszystko zależy od losowania, bo często w 1/8 albo 1/4 mamy Barce.

coolerss komentarzy: 27803.09.2012, 17:35

A mogl kupic Balhande ..To jest jednak zawodnik na poziomie PL

janiu14 komentarzy: 119503.09.2012, 17:31

Djebbour kontuzja, Belhanda i Camara kontuzja, huntelaar i farfan kontuzja i wygrywamy grupe :D

Luki342 komentarzy: 275303.09.2012, 17:26

mysle ze kazde miejsce oprcz 1 bedzie rozczarowaniem

Kanonierro komentarzy: 150303.09.2012, 17:24

Narazie naszym najgrożniejszym rywalemjest S04.U nich cały zespół gra dobrze.Montpellier maja tylko niezastapionego Belhande i to w szystko no i może jeszcze Yanga M'biwa.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.09.2012, 17:24