Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal

Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal 06.01.2013, 15:20, Sebastian Czarnecki 5872 komentarzy

Nikt nie spodziewał się, że po tak nudnej pierwszej połowie spotkania pomiędzy Swansea a Arsenalem przyjdzie nam oglądać w tym meczu aż cztery gole! Ostatnie 30 minut to był prawdziwy popis umiejętności zawodników obu zespołów, którzy uraczyli nas świetnym finiszem po nudnym jak flaki z olejem początku.

Ostatnie pół godziny przyniosło nam wszystko to, czego brakowało w poprzednich częściach meczu. Były strzały i efektowne akcje, a i nie zabrakło również pięknych goli. Mecz zakończył się remisem 2-2, który na pewno nie uszczęśliwił zawodników obu zespołów, gdyż przez to będą musieli rozegrać dodatkowe spotkanie, tym razem na Emirates Stadium, które zadecyduje o awansie do 4. rundy Pucharu Anglii. Jeżeli rewanż na stadionie Arsenalu ma być tak samo nieoczekiwany jak dzisiejsza potyczka - nie mamy nic przeciwko.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Ramsey (73. Podolski), Cazorla, Walcott - Giroud

Swansea: Vorm - Tiendalli, Chico, Bartley, Davis - Ki, Britton (69. Augustien) - Dyer, De Guzman (57. Michu), Routledge (57. Hernandez) - Graham

Spotkanie rozpoczęło się nudno i monotonnie. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Najbliżej tego czynu byli zawodnicy Łabędzi, którzy w pewnym momencie wyprowadzili piękny atak pozycyjny, który zakończył się słusznie odgwizdanym ofsajdem.

W 13. minucie bliski strzelenia gola był Danny Graham, który otrzymał kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie od byłego Kanoniera - Kyle'a Bartleya. Anglik huknął z pierwszej piłki w światło bramki, ale potężne uderzenie sparował dobrze ustawiony Wojciech Szczęsny.

Kolejne minuty były bardzo usypiające. Kanonierzy starali się w jakimś stopniu kontrolować grę, ale ich próby opierały się wyłącznie na wzajemnej wymianie podań... i w sumie na niczym więcej. Wyglądało to tak, jakby londyńczykom wyrwano z kontrolera przycisk do oddawania strzałów, w czego rezultacie spotkanie było nudne jak flaki z olejem.

Dopiero w 36. minucie zaczęło dziać się coś, co mogło wyrwać kibiców ze snu, w który na pewno większość z nich zapadła. Po rzucie wolnym - poprzedzonym faulem i żółtą kartką Ramseya - De Guzman dobrze dośrodkował na głowę Kyle'a Bartleya, który był o włos od pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polskiego golkipera uratowała poprzeczka.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle coś takowego miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

5. minuta drugiej połowy zwiastowała nagły wzrost atrakcyjności meczu, gdyż Kanonierzy przeprowadzili groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który odegrał do lepiej ustawionego Girouda. Francuski napastnik z dobrej pozycji strzelił jednak prosto w dobrze ustawionego Vorma.

W 57. minucie Michael Laudrup przeprowadził kluczową dla wyniku zmianę, wprowadzając na murawę Michu i Hernandeza w miejsca Routledge'a i De Guzmana.

I minutę później Michu strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie przeciwko Arsenalowi, stając się przy tym prawdziwym katem Kanonierów! Hiszpan świetnie ograł Mertesackera i samemu wykreował sobie sytuację, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i w dziecinny sposób umieścił piłkę pod jego ramieniem. 1-0 dla Swansea!

Kanonierzy spróbowali wziąć się w garść po straconej bramce, ale ich próby były niedokładne. Najpierw Giroud nie potrafił zrobić użytku po dobrej centrze Ramseya, a chwilę później fatalnie z dystansu uderzał Jack Wilshere.

Arsene Wenger postanowił zmienić coś w grze Arsenalu dopiero w 73. minucie, kiedy to desygnował do gry Lukasa Podolskiego kosztem Aarona Ramseya.

W 75. minucie świetną sytuację strzelecką zmarnował Theo Walcott, którego uderzenie minęło się z bramką Vorma.

78. minuta mogła przynieść Arsenalowi wyrównanie. Przypadkowe podanie pod samą bramkę dostał Lukas Podolski, który znalazł się w stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Reprezentant Niemiec fatalnie jednak spudłował, ale chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Tak czy inaczej, takie sytuacje powinno się wykorzystywać nawet z zamkniętymi oczami.

Co zmarnował 3 minuty wcześniej, wykorzystał w 81. minucie! Lukas Podolski otrzymał podanie od Mikela Artety za plecy, odwrócił się z futbolówką i potężnie huknął z długi róg, nie dając Vormowi szansy na obronę, 1-1!

Dwie minuty później było już 2-1 dla Arsenalu! Gibbs podał do Girouda, a ten w fantastycznym stylu oddał mu futbolówkę, przerzucając ją nad linią obronną Swansea. Kieran Gibbs potężnym strzałem lewą nogą wpakował ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vorma i wyprowadził Arsenal na prowadzenie!

Fatalna pierwsza połowa spotkania przyniosła nam fantastyczną końcówkę! Kanonierzy nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 87. minucie do wyrównania doprowadził Graham, oddając strzał z najbliższej odległości. 2-2!

Co za finisz! W 89. minucie mogliśmy obejrzeć kolejnego gola w meczu, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu. Laurent Koscielny mocno strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbił przed siebie Vorm. Francuz próbował jeszcze poprawić pierwsze uderzenie, tym razem oddając ekwilibrystyczny strzał nożycami. Zabrakło jednak precyzji.

Nim się obejrzeliśmy, a z kontrą wyszli piłkarze Łabędzi. Szybki atak zakończył się strzałem Tiendallego w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zaprezentowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności w ostatnich 30 minutach meczu, serwując nam przy tym świetną końcówkę spotkania.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 19:40

Mecz hiszpańska vs angielska , to byłby dobry mecz dla widza. Ale prawda jest taka, ze to hiszpańska by wygrała
. Otóż dlaczego? Prawie cała ta 11 z la ligi to kadra Hiszpanii, wiec oni Graliby swoje. A kadrze angielskiej nie byłoby takiego zgrania, patrząc na te obie 11 to angielska ma tylko lepsza
Obronę. Tak to reszta by ganiala za klepka barcelonska.. Moze sie mylę.. Ale to moje zdanie, mam nadzieje ze sie nie sprawdzi jak do takiego meczu dojdzie. Jedynym plusem dla angielskiej to to, ze tam np. Ronaldo mogły sie nie dogadać z pozostałymi.

beznazwy komentarzy: 237110.01.2013, 19:30

Gdyby zrobiono mecz liga angielska vs hiszpańska i z każdej drużyny może być tylko jeden zawodnik to angielska by rozniosła, a gdyby można było z każdego klubu nieograniczoną ilość zawodników to byłby bardzo wyrównany mecz i nie wiem kto by wygrał...

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 210.01.2013, 19:29

Huhu, jadę na Swansea :D

pamplemousse komentarzy: 186010.01.2013, 19:29

OczyKobry - serio, wyluzuj to tylko zmiana jednej litery, ktora w wydzwieku fonetycznym jest praktycznie niezauwazalna. A jak ci naprawde tak wszystko to ciemno-polskie przeszkadza to kupuj tylko z budkami z napisem "kebaP" :)

Zeby nie robic OT mam nadzieje ze Theo w koncu oficjalnie podpisze, bo na transfery sie jak zwykle nie zanosi

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 19:28

Może Ciamak się odblokuję

Sakahai komentarzy: 206010.01.2013, 19:26

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 19:24

pamplemousse - żebyś się nie zdziwił. W Polsce jest wszystko możliwe.

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 19:23

Sakahai - ehh mogli sprzedać theo dodać z 40 k tyg pensji więcej Isco i wyszlibyśmy na + a tak to będzie męczarnia z Walcottem

pamplemousse komentarzy: 186010.01.2013, 19:22

OczyKobry

Sory ale z tym arsenał to mocno ci nie wyszlo:)), nazw wlasnych sie raczej nie zmienia NIGDZIE, nawet w "Ciemnej Polsce":))

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 19:19

Darek, ja wolałbym inny arsenal, coś na wzór Barcelony. Oni rownież nie maja szejkow i rownież stawiają na młodzież. Ale co oni robią innego? Co sezon ok.50mln wydają. I własnie taki arsenal chciałbym widzieć. Czyli z takim nastawieniem jak teraz ale co każde okienko wydanie z własnej kieszeni 50 Mln, a nie ze sprzedaży zawodników. Ale ze to jest niemożliwe u nas to dlatego chce aby usmanov nas przejął.

Sakahai komentarzy: 206010.01.2013, 19:18

ElSar komentarzy: 416810.01.2013, 19:18

anty_pzpn

dzieki :)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.01.2013, 19:17

Chciałbym, ale nie taki skład jaki został tam zaprezentowany z ligi angielskiej,to jest Manchester City vs Real+Barca.

tomekafc95 komentarzy: 413610.01.2013, 19:16

pisal ktos wystep giroud pod znakiem zapytania stoi

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 510.01.2013, 19:16

Maikelosik @

w sumie racja

GKS_AFC komentarzy: 871710.01.2013, 19:16

chcielibyście zobaczyc taki mecz liga angileska vs hiszpańska ? ;)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 19:15

szejkowie i tak są spoko gorszy jest Romek.

Ale ja wolałbym Arsenal zarządzany nie przez takich żydów

anty_pzpn_ komentarzy: 337010.01.2013, 19:14

ElSar

Z tego co pamiętam to mial pauzowac 3 tygodnie

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 19:14

pamplemousse - dobrze podam ci łatwy przykład - to tak jakby mówić na "Arsenal" - "arsenał" bo łatwiej

adrian12543 - nie kolego bo zauważ, że na chama próbujemy nawet nazwy własne "spolszczać"

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 510.01.2013, 19:12

W sumie wole taki Arsenal niz szejkow z Manchesteru City.

ElSar komentarzy: 416810.01.2013, 19:12

Powie mi ktoś jak długo mniej więcej Cech bedzie miał kontuzje ?

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 19:11

No tak Diaby mistrz świata !!

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 510.01.2013, 19:11

@adrian12543
Wiem ale to jest na rowni poziomem naszego superstrzelca poprzednich sezonow, sam wiesz o kim mowie - Cavani zastepstwo idealne. Wiem ze nie ma szans , to jest takie moje marzenie nie zebym glupoty pieprzyl. W sumie jakby klub chcial to i to by moglo byc REALNE tylko trzeba chciec i wydac pieniazki :)

Proszę zróbcie ankietę czy wenger powinnien zostać jako manager. chciałbym wiedzieć ilu jest zwolenników a ilu przeciwników

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 19:09

odmiany*

darek250s
JAsne, lepsza duma niż hańba, więc dla odiany by sie przydała...........;] ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 19:08

Oczykobry, W tureckim pisze sie kebap, i to jest prawidłowa nazwa własna
. Ale nie pisze sie kebapow tylko kebabow i to jest rownież forma turecka ;)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.01.2013, 19:08

Przecież Navas jest chory i poza Hiszpanię nigdzie nie przejdzie.

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 19:07

Maikelosik@
Codziennie wracam po pracy i odle sie zeby na głównej nie było juz mordy tego pana u góry tylko news w stylu " Cavani w Arsenalu" ale mogie se pomarzyć

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 510.01.2013, 19:07

@TakKrzysiu
Wiesz to jest taka duma jak klub kupi jakiegos gracza dobrego :D Ogolnie to nie mysle , poczekamy zobaczymy ^ ^

Wielo komentarzy: 147410.01.2013, 19:06

Maikelosik
Jak to brak transferów? Diaby wrócił - to jak transfer.

GKS_AFC komentarzy: 871710.01.2013, 19:06

fcbarca.com/45735-anglicy-chca-meczu-premiership-vs-la-liga.html

Widzieliście to, ale by było
Messi , Falcao i CR7 w jednym zepsole to by był kosmos :O

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 510.01.2013, 19:06

Cavani to tylko marzenie ale sam powiedz nie jest to napastnik kompletny ?

Z Sevilli to powinniśmy wyciągać Navasa w zastępstwo za Arszawina.
Po co Chelsea Negredo jak mają i Ba i Torresa? :/

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 19:05

darek250s
a no chyba ze tak. A o transferach za dużo nie mysl zeby Ci potem Wenger smutnej niespodzianki nie zrobil^^

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 19:04

LALLALALA brak transferów ahahahhaha :)

pamplemousse komentarzy: 186010.01.2013, 19:04

OczyKobry

Nie zadna Ciemna Polska od razu, tylko obie formy sa prawidlowe, a z B na koncu jest tylko bardziej popularna i moznaby powiedziec ze bardziej spolszczona. Wiele rzeczy przetrwalo tak w roznych krajach z delikatnie zmienionymi nazwami, nie tylko w twojej "Ciemnej Polsce"

Sakahai komentarzy: 206010.01.2013, 19:04

Tottenham are trying to sign Sevilla striker Alvaro Negredo, reports the Daily Mail.

Chelsea are also believed to be interested in the £15m-rated 27-year-old, but Sevilla president Jose María del Nido has flown into London to finalise a deal with Tottenham. -Steve
Scumsy kolejnego świetnego napastnika kupią..

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 510.01.2013, 19:03

A jezeli chodzi o wypozyczenia to wypozyczyc Ramseya ( nie chodzi mi o ta zlosliwosc jego gry, poprostu mysle ze jezeli nie moze zlapac formy wypozyczenie mu pomoze - o ile ktos go zechce i bedzie gral regularnie

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 19:03

OczyKobry@
No ale w polskim słowniku jest kebab poprawnie^ czasem trzeba uszanować nasz dziwny język a nie tylko kul, super, extra, hepi a nawet kebap zapożyczamy xp. Hm mysle ze zapłacą mu dużo skoro nawet wspomniany Romek dał sobie spokój. Dużo o tym juz bylo ze bardziej mu na kasie zależy niż na piłce. Zobaczymy jak to bedzie.

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 19:02

Arsenalfcfan - ja liczę na jedno brak awansu do LM w przyszłym sezonie a to = może te trybiki, które doprowadziły, że Arsenal robi się słabym klubem się wykoleją/zepsują i się ktoś obudzi w zarządzie Arsenalu.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 510.01.2013, 19:02

@TakKrzysiu
wiem wiem ze to 2 rozne pozycje ale chodzilo mi o to ze niekorzystamy z pana Rosickiego ktory wprowadzilby tzw ,,jakosc'' w nasze szeregi.

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 18:58

TakKrzysiu - zobaczysz, że sneijder dostanie od "kebapów" nie więcej niż 140 tys. A dlatego "kebapy" bo tak naprawdę się nazywa to danie tylko w Ciemnej Polsce zamaiast litery P wstawili literę B.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 18:58

Karis, moze grać w lm. Oczykobry, jeśli tak będzie to napewno to dla mnie nie będzie zaskoczenie. Bardziej będę zaskoczony jak ktoś przyjdzie.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 18:56

@oczykobry- wbrew pozorom te kebapy dużo płacą

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 18:55

Heh w tym okienku znowu kupimy jakiegoś 17-letniego bramkarza i na tym się skończy

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 18:54