Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal

Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal 06.01.2013, 15:20, Sebastian Czarnecki 5872 komentarzy

Nikt nie spodziewał się, że po tak nudnej pierwszej połowie spotkania pomiędzy Swansea a Arsenalem przyjdzie nam oglądać w tym meczu aż cztery gole! Ostatnie 30 minut to był prawdziwy popis umiejętności zawodników obu zespołów, którzy uraczyli nas świetnym finiszem po nudnym jak flaki z olejem początku.

Ostatnie pół godziny przyniosło nam wszystko to, czego brakowało w poprzednich częściach meczu. Były strzały i efektowne akcje, a i nie zabrakło również pięknych goli. Mecz zakończył się remisem 2-2, który na pewno nie uszczęśliwił zawodników obu zespołów, gdyż przez to będą musieli rozegrać dodatkowe spotkanie, tym razem na Emirates Stadium, które zadecyduje o awansie do 4. rundy Pucharu Anglii. Jeżeli rewanż na stadionie Arsenalu ma być tak samo nieoczekiwany jak dzisiejsza potyczka - nie mamy nic przeciwko.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Ramsey (73. Podolski), Cazorla, Walcott - Giroud

Swansea: Vorm - Tiendalli, Chico, Bartley, Davis - Ki, Britton (69. Augustien) - Dyer, De Guzman (57. Michu), Routledge (57. Hernandez) - Graham

Spotkanie rozpoczęło się nudno i monotonnie. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Najbliżej tego czynu byli zawodnicy Łabędzi, którzy w pewnym momencie wyprowadzili piękny atak pozycyjny, który zakończył się słusznie odgwizdanym ofsajdem.

W 13. minucie bliski strzelenia gola był Danny Graham, który otrzymał kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie od byłego Kanoniera - Kyle'a Bartleya. Anglik huknął z pierwszej piłki w światło bramki, ale potężne uderzenie sparował dobrze ustawiony Wojciech Szczęsny.

Kolejne minuty były bardzo usypiające. Kanonierzy starali się w jakimś stopniu kontrolować grę, ale ich próby opierały się wyłącznie na wzajemnej wymianie podań... i w sumie na niczym więcej. Wyglądało to tak, jakby londyńczykom wyrwano z kontrolera przycisk do oddawania strzałów, w czego rezultacie spotkanie było nudne jak flaki z olejem.

Dopiero w 36. minucie zaczęło dziać się coś, co mogło wyrwać kibiców ze snu, w który na pewno większość z nich zapadła. Po rzucie wolnym - poprzedzonym faulem i żółtą kartką Ramseya - De Guzman dobrze dośrodkował na głowę Kyle'a Bartleya, który był o włos od pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polskiego golkipera uratowała poprzeczka.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle coś takowego miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

5. minuta drugiej połowy zwiastowała nagły wzrost atrakcyjności meczu, gdyż Kanonierzy przeprowadzili groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który odegrał do lepiej ustawionego Girouda. Francuski napastnik z dobrej pozycji strzelił jednak prosto w dobrze ustawionego Vorma.

W 57. minucie Michael Laudrup przeprowadził kluczową dla wyniku zmianę, wprowadzając na murawę Michu i Hernandeza w miejsca Routledge'a i De Guzmana.

I minutę później Michu strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie przeciwko Arsenalowi, stając się przy tym prawdziwym katem Kanonierów! Hiszpan świetnie ograł Mertesackera i samemu wykreował sobie sytuację, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i w dziecinny sposób umieścił piłkę pod jego ramieniem. 1-0 dla Swansea!

Kanonierzy spróbowali wziąć się w garść po straconej bramce, ale ich próby były niedokładne. Najpierw Giroud nie potrafił zrobić użytku po dobrej centrze Ramseya, a chwilę później fatalnie z dystansu uderzał Jack Wilshere.

Arsene Wenger postanowił zmienić coś w grze Arsenalu dopiero w 73. minucie, kiedy to desygnował do gry Lukasa Podolskiego kosztem Aarona Ramseya.

W 75. minucie świetną sytuację strzelecką zmarnował Theo Walcott, którego uderzenie minęło się z bramką Vorma.

78. minuta mogła przynieść Arsenalowi wyrównanie. Przypadkowe podanie pod samą bramkę dostał Lukas Podolski, który znalazł się w stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Reprezentant Niemiec fatalnie jednak spudłował, ale chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Tak czy inaczej, takie sytuacje powinno się wykorzystywać nawet z zamkniętymi oczami.

Co zmarnował 3 minuty wcześniej, wykorzystał w 81. minucie! Lukas Podolski otrzymał podanie od Mikela Artety za plecy, odwrócił się z futbolówką i potężnie huknął z długi róg, nie dając Vormowi szansy na obronę, 1-1!

Dwie minuty później było już 2-1 dla Arsenalu! Gibbs podał do Girouda, a ten w fantastycznym stylu oddał mu futbolówkę, przerzucając ją nad linią obronną Swansea. Kieran Gibbs potężnym strzałem lewą nogą wpakował ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vorma i wyprowadził Arsenal na prowadzenie!

Fatalna pierwsza połowa spotkania przyniosła nam fantastyczną końcówkę! Kanonierzy nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 87. minucie do wyrównania doprowadził Graham, oddając strzał z najbliższej odległości. 2-2!

Co za finisz! W 89. minucie mogliśmy obejrzeć kolejnego gola w meczu, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu. Laurent Koscielny mocno strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbił przed siebie Vorm. Francuz próbował jeszcze poprawić pierwsze uderzenie, tym razem oddając ekwilibrystyczny strzał nożycami. Zabrakło jednak precyzji.

Nim się obejrzeliśmy, a z kontrą wyszli piłkarze Łabędzi. Szybki atak zakończył się strzałem Tiendallego w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zaprezentowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności w ostatnich 30 minutach meczu, serwując nam przy tym świetną końcówkę spotkania.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
michal192837465 komentarzy: 765410.01.2013, 16:04

LoveTheGunners
Przecież i tak powie, że jest "jakość", i że luty będzie dal nas kluczowym miesiącem. :P

Karis komentarzy: 30210.01.2013, 16:03

BTW> Jaki jest rekord komentów pod jednym newsem :D ?

LoveTheGunners komentarzy: 914010.01.2013, 16:01

ciekawe czy jak dostaniemy po dupsku od City i Chelsea to Wenger cos wyda...

pajdi komentarzy: 378010.01.2013, 16:01

Widzę większość tutaj bardziej ceni Yanna od Capoue, ja dalej się będę upierał, że ten drugi jest zdecydowanie lepszy, ale nie będę narzekał jeśli M'Vila dojdzie do nas :d

bartekmlawa komentarzy: 102410.01.2013, 15:58

A23 no ale dałbyś też szanse Lopezowi i myśle,zę Luke Shaw tez powinien wyjsc w podstawie. W drugiej, moze być Zaha i Belhandra.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.01.2013, 15:56

Ja nie mam do nikogo pretensji, tylko odpowiedziałem na jego pytanie, zresztą jak już napisałem to nie jest jakoś bardzo wiarygodne.

LoveTheGunners komentarzy: 914010.01.2013, 15:56

Sevilla president is in London today, to discuss with Arsenal and Spurs the sale of Alvaro Negredo - according to the Spanish press

Drodzy koledzy i koleżanki... Tak się składa że dzisiaj stuknęła mi 30 :D
Z tej okazji życzę sobie i wam pomyślnych transferów dobrych wyników pociechy z gry Arsenalu a do tego sobie jeszcze dużo zdrowia... Reszta się nie liczy

Widzieliście:

Lista 30 najlepszych klubów według UEFA.

ares765

Nie miej pretensji do pajdiego , nie kazdy siedzi w domu caly dzien i fajnie, ze ktos wrzuca ciekawe rzeczy o takiej godzinie, kiedy np ja wracam do domu po pracy.

bartekmlawa komentarzy: 102410.01.2013, 15:51

Juz na City ustawiaja składy z M'villa, Panie spuść bombę...

Qarol komentarzy: 1450210.01.2013, 15:51

@Me3mber

Jak dla mnie bez różnicy już teraz z tą obroną - na początku było ciężko. Teraz po prostu są dwa osobne przyciski - jeden do preesingu, a drugi do odbioru. Wcześniej był jeden ; ]

Me3mber komentarzy: 256110.01.2013, 15:50

Marzag -> później ogarne tutoriale nowej obrony

pajdi komentarzy: 378010.01.2013, 15:50

Ramsi

Nie wiem o co dokładnie chodzi, jest o tym głośno na forach Realu i więcej niż klubu.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.01.2013, 15:50

Me3mber, byloby fajnie, kiedys probowalem podlaczyc pada ps3 do kompa i lipa wyszla ;d

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.01.2013, 15:50

@pajdi

Tak, widzieliśmy to już z 5 razy, zresztą podobno to jest wymysł jakiegoś kibica Realu.

Me3mber, bo on kryje go, ogranicza jego ruchy, jak nacisniesz R1 i przycisk odbioru to chyba odbierze pilke

Yakub97 komentarzy: 574610.01.2013, 15:49

Artecie przydałby sie defensywny pomocnik. lecz co wtedy z Jackiem.
Moim zdaniem na takie $ity możnaby wyjść z Santim jako półskrzydlowym i do tego na DM jakis np m'villa i Mikel i Jack :D

Me3mber komentarzy: 256110.01.2013, 15:47

Marzag -> podmieniłem pewne pliki i tyle. Jak chcesz je to mogę Ci je wysłać ;p

Ramsi komentarzy: 312910.01.2013, 15:47

pajdi---> ale po co nagroda i to jeszcze ustawiona Messiemu, o co chodzi??

Me3mber komentarzy: 256110.01.2013, 15:46

Marzag -> menu->kontroler-> zjeżdżasz na dół i zamieniasz na stary system obrony. Ogólnie to niezła lipa z tą nową obroną piłkarz w ogóle nie zabiera piłki tylko biega przy typku lol

pajdi komentarzy: 378010.01.2013, 15:46

Wiedzieliście to :

Wczoraj pisaliśmy o Thiago Silvie i selekcjonerze Gabonu. Okazuje się, że to nie jedyne przypadki. Wielu z was przysłało nam taką dużą wiadomość:

"Tomáš Rosický: "Przysięgam, że głosowałem na Ronaldo, mój głos zaliczyli Messiemu"

Thiago Silva, kapitan Brazylijczyków, przyznał, że głosował na pierwszym miejscu na Cristiano, a FIFA zaliczyła mu pierwszy głos na Messiego, a drugi na Cristiano.

Portugalski selekcjoner Gabonu, Paulo Duarte, chciał głosować na Cristiano, ale FIFA nie wysłała mu papierów, chociaż o nie zabiegał.

Gianluigi Buffon: "Głosowałem na Ronaldo, na liście FIFA okazało się, że oddałem głos na Pirlo"

Igor Denisov: Głosowałem na Ibrahimovicia, Ronaldo, a następnie Messiego, ale FIFA ogłosiła, że wybrałem: Messi, Ronaldo i Ibrahimovic. Być może czytają od tyłu...

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.01.2013, 15:45

Me3mber, btw, jak zemulowales pada ps3 na pc? ;d

Me3mber komentarzy: 256110.01.2013, 15:45

Wajdos -> zagrałem 2 mecze online na początku to ja mam jakiś pro zawodników staty 65 max, a tyki wyleciały z statami średnio 80 więc wiesz :D

Me3mber, nie ejstem pewien czy możesz, ale wydaje mi się że gdzieś czytałem że można w opcjach przełączyć sobie sterowanie obroną na takie jak było kiedyś

Wajdos komentarzy: 163510.01.2013, 15:44

M3mber - najwiecej kasy zarobisz grając w FUT sezon online :)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 210.01.2013, 15:40

sandro się mega rozwinął. teraz jest kozakiem

Me3mber komentarzy: 256110.01.2013, 15:38

Marzag-> to moje początki z UT. Gram na PC, ale na padzie od ps3 :P Więc mówisz, że mogę grać na starej również online? Ogólnie to gram jakiś turniej offline żeby monety zebrać :D

michal192837465 komentarzy: 765410.01.2013, 15:38

mallen
Bo Wenger przydziela Artecie za dużo zadań defensywnych, w tamtym sezonie wyglądało to lepiej.

mallen komentarzy: 2123910.01.2013, 15:37

Myślałem, że jak będziemy mieli w składzie Santiago i Miekela to będziemy zdobywać więcej bramek z gry z dystansu i z wolnych, a tu lipton :/

michal192837465 komentarzy: 765410.01.2013, 15:35

Pomyliłem się, ale i tak Marzag to wkleił.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.01.2013, 15:35

Me3mber, ty będziesz grał na starej, a przeciwnicy będą cię ogrywać na nowej ;d obrona taktyczna nie jest taka trudna, na ps3 R1, na xbox RB trzymasz to zawodnik podbiega i kryje, a ty sie mozesz ustawic innym zawodnikiem tak zeby asekurowac tego ktory podbiegl

vantastic komentarzy: 99210.01.2013, 15:34