Zadanie wykonane: Arsenal 3-0 Dundalk

Zadanie wykonane: Arsenal 3-0 Dundalk 29.10.2020, 22:03, Patryk Bielski 692 komentarzy

Arsenal bez większych problemów rozprawił się z irlandzkim Dundalkiem, zwyciężając 3-0 w drugim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki wygranej z The Lilywhites, Kanonierzy zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie B, a za ich plecami z kompletem punktów plasuje się Molde FK.

Szkoleniowiec The Gunners w porównaniu do ostatniego meczu z Leicesterem przeprowadził aż dziesięć zmian. Jedynym zawodnikiem, który utrzymał miejsce w składzie był Granit Xhaka. Oznaczało to, że swój debiut w koszulce z armatką na piersi zaliczy nowy nabytek - Runarsson. Drużyny przystąpiły do meczu w następujących zestawieniach:

Arsenal: Runarsson - Soares, Mustafi (62' Ceballos), Kolasinac, Maintland-Niles - Willock, Elneny, Xhaka (74' Tierney) - Nelson, Nketiah (74' Balogun), Pepe (62' Willian)

Dundalk: Rogers - Cleary (53' Hoare), Boyle, Gartland - Dummigan, McEleney (53' Flores), Shields (62' Gannon), Murray (46' Sloggett), Mountey - Duffy (72' Colovic), Hoban

Początek pojedynku należał do gości. W 3. minucie meczu Runarsson po raz pierwszy był zmuszony do interwencji. Duffy zagrał futbolówkę do Shieldsa, jednak strzał Irlandczyka na rzut rożny sparował golkiper Kanonierów. Później inicjatywę przejęli już londyńczycy. Najbliżej zdobycia bramki był Eddie Nketiah, który w 39. minucie po rykoszecie po strzale Pepe znalazł się w dogodnej sytuacji na linii piątego metra, ale fatalnie chybił.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Napastnik młodzieżowej reprezentacji Anglii zaledwie trzy minuty później po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości skierował futbolówkę do bramki rywala.

Błyskawicznie na 2-0 tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę podwyższył Joe Willock. Najpierw uderzenie Pepe zablokował jeden z defensorów gości, jednak gdy do piłki dopadł młody Anglik, bramkarz rywala był już bez szans. 21-latek strzelił nie do obrony pod poprzeczkę.

Po przerwie Kanonierzy zaczęli z wysokiego "C". W 46. minucie Nicolas Pepe po zagraniu Willocka przyjął piłkę przed polem karnym i słabszą prawą nogą posłał bombę w samo okienko bramki strzeżonej przez Rogersa. 3-0!

Arsenal nadal przeważał, jednak ataki gospodarzy nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Warty odnotowania uwagi jest fakt, że w 74. minucie na murawie pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców The Gunners Folarin Balogun, który zmienił Nketiaha. Do końca meczu wynik nie uległ jednak zmianie.

Wśród gospodarzy szczególne słowa uznania należą się Joemu Willockowi, który dwoił się i troił w środkowej linii Arsenalu. Z dobrej strony pokazał się też Reiss Nelson. Już w niedzielę Kanonierów czeka jednak znacznie trudniejszy test - starcie z Manchesterem United na Old Trafford, w którym rozpędzeni gospodarze najpewniej postawią poprzeczkę o wiele wyżej od dzisiejszego rywala.

Zobacz skrót spotkania

Dundalk FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
cvp komentarzy: 110529.10.2020, 23:03

Jeden mecz się udał Willockowi i jest nagle Cazorla vol.2
Za tydzień znowu będziecie się śmiali z chłopaka...
Zdecydujcie się

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333029.10.2020, 22:59

Nelson i Pepe na skrzydłach w meczu z United. Na szpicy Auba, innego wyjscia nie widze.

Gunner72 komentarzy: 167829.10.2020, 22:56

Willock i Nelson potrzebują takich meczy na przełamanie

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.10.2020, 22:56

Nelson na mnie zrobił wrażenie.

Bardzo szybki i odważny z piłką. takiego przeboju nam brakuje na skrzydle.

Taki zawsze sobie poradzi, wleci w pole karne wywalczy 11, poda, cokolwiek.

Korzystać z niego częściej.

NaliniAFC komentarzy: 96729.10.2020, 22:55

@Axinus: spokojnie w Eredivisie było kilku napastników co strzelało bramki a w takiej PL nic nie grali, czytaj Jenssen w totkach

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12629.10.2020, 22:55

Willock ładny mecz, daje o sobie znać. Może jakaś szaloną metodą jest Joe na ofensywnym z gorszymi zespołami, a z lepszymi Willian który generalnie potrafi biegać wszędzie. Cebula zdaje sie tylko rozumieć środkowego i to też mu jakoś super nie wychodzi

TrueGunner komentarzy: 106029.10.2020, 22:54

Nelson najlepszy o ofensywie, wróci Martinelli to Nketiah więcej bedzie grał w u-23 niż pierwszej druzynie. Kolejny mecz gościa gdzie po za jednym wejsciem w pole karne i wbiciem piłki do pustej niczym nie zachwyca.

Barney komentarzy: 2093929.10.2020, 22:53

Willock MOTM

cieniak14 komentarzy: 172729.10.2020, 22:53

10 to z Cebuli nie bedzie na pewno

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.10.2020, 22:53

I właśnie w takim meczu Saliba powinien grać i nabierać doświadczenia. Niezrozumiała dla mnie decyzja Artety.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 329.10.2020, 22:52

@Axinus: Koszulka naprężona więc zobaczyć gdzie było i cofnąć piłkarzy do wykonania karnego.

Placio komentarzy: 255529.10.2020, 22:52

@illpadrino
Xhaka tak juz ładnych pare lat w Arsenalu gra i jak widać dalej ma swoich obrońców.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 129.10.2020, 22:51

@Gunner915 napisał: "tymczasem Mallen dwie bramki :)"
Jestem mega ciekawy jak będzie dalej się rozwijać

szagi70 komentarzy: 16529.10.2020, 22:51

Slaby sparing w naszym wykonaniu. Jedyny plus to rozgrywanie pilki na polowie przeciwnika.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333029.10.2020, 22:51

Bardzo słaba skuteczność. Mam nadzieje, że Auba zagra na 9 w Niedziele i posadzi Lace na ławce.

Moegi14 komentarzy: 177429.10.2020, 22:50

@Gunner915: u nas łilok 1.5 xd

Gunner915 komentarzy: 282029.10.2020, 22:49

tymczasem Mallen dwie bramki :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.10.2020, 22:47

Cebula to jest daremny...

Dwa kroki do przodu z piłką, obrót i podanie do obrońcy.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 129.10.2020, 22:45

@Szogun napisał: "To powinno być wapno."
Wolny, łapał go przed polem karnym jeszcze i puścił gdzieś w okolicach linii

maniek56 komentarzy: 300729.10.2020, 22:45

Nelson przynajmniej tworzy zagrożenie, może nic z tego nie wynika ale przynajmniej tworzy zagrożenie, Pepe natomiast tworzy paranoje.

varatas komentarzy: 256529.10.2020, 22:42

Wnioski po dzisiaj - Nelson powinien dostać szanse w PL, Pepe przeciwko drużynom na poziomie Ligue 1 prezetuje się, tak jak w Ligue 1, Kolasinac powinien dostać szansę na lewej w PL, Elneny jest bezużyteczny (ale to było wiadomo od zawsze) :D

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 129.10.2020, 22:41

@Topek napisał: "Szkoda że Willock nie jest trochę lepszym piłkarzem, bo on przynajmniej kuma o co chodzi w tym ofensywnym pomocniku i dobrze się porusza. Cebula chyba w ogóle nie ogarnia o co w tym biega

A Nelson dla mnie kręci, ale niewiele z tego wynika"

Chciałym przypomnieć że taki Sterling też przez długi czas kopał się po czole. Niestety nasi młodzi potrzebują regularnej gry, szkoda że nikt nam nie może ich ogrywać na poziomie PL

Gunner915 komentarzy: 282029.10.2020, 22:40

zaraz Aubie dadza tabletke i sie uspokoi xD

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.10.2020, 22:39

Auba wkurzony, że go powołał na mecz pasterzy.

Moegi14 komentarzy: 177429.10.2020, 22:37

Arteta potrzebuje kilku sezenow żeby ten burdel ogarnąć.

Jacek1s komentarzy: 764629.10.2020, 22:37

@Ranczomen napisał: "Ej chyba złapałem koronawirusa. 5 raz dzisiaj mi czkawka wyskoczyła. Nie pamiętam kiedy miałem ją ostatnio."

Nie, spokojnie. To tylko rak.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44729.10.2020, 22:37

"Trener zdecydował wprowadzić na boisko świeżego zawodnika. Folarin Balogun (Arsenal) zastępuje świetnego zawodnika, jakim jest Edward Nketiah"

Hahahah, komentarz live z flashscore :D

ELAdzik komentarzy: 250829.10.2020, 22:37

Auba jak udał ze niby się wkurzył xD lol

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 129.10.2020, 22:36

A tak na serio to i Nelson, i Willock i pewnie ESR mogą w przyszłości grać dużo, dużo lepiej i na całkiem niezłym poziomie, tyle że strasznie ciężko ogrywać młodzież w meczach PL, może ta LE im posłuży trochę w tym sezonie chociaż.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333029.10.2020, 22:36

@ELAdzik: bo myślą, że on raz, dwa ogarnie ten bajzel. Jeśli chcą dużej zmiany niech idą sobie do PSG czyli tam gdzie kupują same gwiazdeczki.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 129.10.2020, 22:35

Mówcie co chcecie ale Nelson dziś nie wygląda źle. Może faktycznie Arteta coś potrafi z tymi skrzydłowymi :P

axe komentarzy: 66529.10.2020, 22:35

najpierw Willock teraz Nelson wow ale drybling

ELAdzik komentarzy: 250829.10.2020, 22:33

@Arsenal4Ever14: jak przegramy z MU to głównym hasłem będzie tu Arteta Out xD tego meczu mu nie odpuszcza.

damianARSENAL komentarzy: 851829.10.2020, 22:33

Czy to Cazorla? Nie sory to był Willock

Moegi14 komentarzy: 177429.10.2020, 22:33

@Perconte: a co nie można komentować? Lepiej se komentować mecz jak to gówno które się dzieje wokół nas.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12629.10.2020, 22:32