Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli 11.04.2019, 21:51, Łukasz Wandzel 845 komentarzy

Poprzednie spotkanie, rozgrywane w Liverpoolu z miejscowym Evertonem, obnażyło słabości Kanonierów, które dotyczą jednak tylko ich gry na wyjazdach. Na szczęście starcie między Arsenalem a Napoli miało miejsce na Emirates Stadium, gdzie po słabej grze z ostatniego meczu ligowego nie było widać już śladu. Nie można zapominać, że ostatnie występy podopiecznych Carlo Ancelottiego również pozostawiały wiele do życzenia. Londyńczycy pewnie zwyciężyli, rozgrywając dwie różne połowy. Pierwszą fenomenalną, polegającą na grze wysokim pressingiem i przechwytach w środku pola. Przy tym miłą dla oka i naprawdę widowiskową. W drugiej odsłonie spotkania zagrali w bardziej wyrachowany sposób, dzięki czemu zachowali czyste konto.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Torreira (77' Iwobi), Ramsey, Kolasinac - Ozil (67' Mchitarian) - Lacazette (67' Iwobi), Aubameyang.

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimović, Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Zieliński - Mertens (66' Milik), Insigne (83' Younes).

Zawodnicy prowadzeni przez Unaia Emery'ego bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Prawie natychmiast zamknęli drużynę Napoli w jej własnym polu karnym. Defensywa gości dowodzona przez Koulibaly'ego, pomimo zagrożenia ze strony gospodarzy, przez chwilę wydawała się nie do przejścia.

Do czasu, kiedy to Kanonierzy rozklepali zespół Carlo Ancelottiego. Wymiana krótkich podań z 14. minuty meczu spowodowała, że Arsenal szybko przemieścił się z piłką ze środka boiska w pole karne Mereta. Lacazette odnalazł swoim podaniem Maitlanda-Nilesa, a ten wyłożył futbolówkę Ramseyowi. Walijczyk się nie pomylił i otworzył wynik spotkania, 1-0!

10 minut później było już 2-0! Bohaterem akcji był Lucas Torreira, który przechwycił piłkę w środku pola i popędził z nią w stronę bramki. Przed szesnastką popisał się udanym zwodem, a następnie oddał strzał. Uderzenie Urugwajczyka niefortunnie zablokował Kalidou Koulibaly, a odbita od Senegalczyka piłka wpadła do siatki. To trafienie zostało zapisane na konto defensora Napoli jako trafienie samobójcze.

Neapolitańczycy nie istnieli w pierwszej połowie, nie można powiedzieć, by w jakikolwiek sposób zagrażali Petrowi Cechowi. The Gunners za to kontynuowali skuteczną grę wysokim pressingiem, dążąc do zdobycia trzeciego gola.

Ekipa Napoli znacznie lepiej prezentowała się po przerwie, usiłowała zaliczyć trafienie kontaktowe, które byłoby kluczowe w kontekście dwumeczu. Kanonierzy więcej się bronili, ale trwało to około 10 minut. Goście próbowali długich piłek za plecy obrońców, ale często kończyło się to odgwizdaniem spalonego. Swoją szansę miał też Koulibaly, uderzając głową po podaniu z rzutu rożnego, ale Cech miał wszystko pod kontrolą. Arsenal także tworzył sobie okazje, lecz nie był już tak widowiskowy jak w pierwszej połowie.

W 72. minucie przed wielką szansą na gola stanął Piotr Zieliński. Jedno z wielu podań za plecy w końcu nie skończyło się offsidem, a Insigne udanie dograł piłkę w pole karne. Reprezentant Polski w tej sytuacji biegł w stronę piłki, ale fatalnie przestrzelił. Jeszcze gorzej zrobił to Aaron Ramsey w 81. minucie, kiedy po celnym podaniu Mchitariana strzelił wysoko ponad bramką, mimo że znajdował się kilka metrów od bramki.

Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie zwyciężył 2-0, zapewniając sobie zaliczkę przed rewanżem w Neapolu.

Liga EuropyNapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.04.2019, 22:30

Dzięki Zielu od dziś jesteś moim ulubionym polskim piłkarzem!

radzio_TRN komentarzy: 2724 newsów: 1311.04.2019, 22:29

Pier..lnac bombę żeby ten Meret miał gówno do gadania, a nie jakieś anemiczne wypierdki mu puszczają..

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.04.2019, 22:29

Ale fart

Freo98 komentarzy: 647611.04.2019, 22:29

zielu XDDDD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.04.2019, 22:29

Mesut Ozil rzuci kurtką w Unaia Emery'ego za jakieś 6~7 minut.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 311.04.2019, 22:28

Kurde już dawno powinno być po meczu . Niech to się nie zemści

Marcel90 komentarzy: 817811.04.2019, 22:28

Szkoda, że Ospina nie może bronić

MadMax14 komentarzy: 267911.04.2019, 22:28

Chryste. Jaka ta Chelsea jest słaba. Slavia ciągle na ich połowie.

thegunner4life komentarzy: 905611.04.2019, 22:28

No strzelić im tego 3 i gra skończona...

Oldgunner3 komentarzy: 982411.04.2019, 22:28

Zbyt łatwo pierniczymy wykańczanie prostych sytuacji - Kola wyraźnie zdurniał.Tutaj wychodzą braki taktyczne co osobiście trochę mnie dziwi gdyż włąsnie ten aspekt uważałem za główną różnicę między Emerym a Wengerem

Ranczomen komentarzy: 1236111.04.2019, 22:28

Jak ja nienawidzę ich krótkiego rozgrywania rożnych...

Trequartista komentarzy: 536611.04.2019, 22:28

Klasyczy Arsenal

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.04.2019, 22:27

Kola znowu super rajd. Szkoda, że Niles nie trafił czysto.

mitmichael komentarzy: 4924311.04.2019, 22:26

Dobic ich bo sie zastrzele jak nam Milik właduje. 2-0 nas nie urzadza a 2-1 tym bardziej

macc komentarzy: 472811.04.2019, 22:25

"Trzymajmy kciuki za napastnika Napoli Arkadiusza Milika"

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.04.2019, 22:25

Komentatorzy podnieceni, że Milik wchodzi, a nie widzą, że do gry wkracza Nigeryjski Bóg Futbolu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.04.2019, 22:24

Auba najsłabszy, a schodzi Laca. Denerwuje mnie to.

gunner1990 komentarzy: 372611.04.2019, 22:24

Nasi trochę odpadli z sił nie dajmy sobie strzelić!! I dobijmy ich bo po pierwszej polowie powinno już być 4:0 a skończy się 2:1 znając nasze szczęście

@Trequartista:
Najpierw niech Arsenal się znajdzie w tym finale a później przyjdzie czas na martwienie się przeciwnikiem

ZielonyLisc komentarzy: 2029411.04.2019, 22:22

@MadMax14: zrzut po mefce?

MadMax14 komentarzy: 267911.04.2019, 22:22

No pięknie. Budzę się a tu Arsenal wygrywa, super. Niech jeszcze Chelsea coś wiśnie to kuponik wejdzie.

@Redzik: No i Krystian nie podobasz mi się.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 711.04.2019, 22:22