Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli 11.04.2019, 21:51, Łukasz Wandzel 845 komentarzy

Poprzednie spotkanie, rozgrywane w Liverpoolu z miejscowym Evertonem, obnażyło słabości Kanonierów, które dotyczą jednak tylko ich gry na wyjazdach. Na szczęście starcie między Arsenalem a Napoli miało miejsce na Emirates Stadium, gdzie po słabej grze z ostatniego meczu ligowego nie było widać już śladu. Nie można zapominać, że ostatnie występy podopiecznych Carlo Ancelottiego również pozostawiały wiele do życzenia. Londyńczycy pewnie zwyciężyli, rozgrywając dwie różne połowy. Pierwszą fenomenalną, polegającą na grze wysokim pressingiem i przechwytach w środku pola. Przy tym miłą dla oka i naprawdę widowiskową. W drugiej odsłonie spotkania zagrali w bardziej wyrachowany sposób, dzięki czemu zachowali czyste konto.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Torreira (77' Iwobi), Ramsey, Kolasinac - Ozil (67' Mchitarian) - Lacazette (67' Iwobi), Aubameyang.

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimović, Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Zieliński - Mertens (66' Milik), Insigne (83' Younes).

Zawodnicy prowadzeni przez Unaia Emery'ego bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Prawie natychmiast zamknęli drużynę Napoli w jej własnym polu karnym. Defensywa gości dowodzona przez Koulibaly'ego, pomimo zagrożenia ze strony gospodarzy, przez chwilę wydawała się nie do przejścia.

Do czasu, kiedy to Kanonierzy rozklepali zespół Carlo Ancelottiego. Wymiana krótkich podań z 14. minuty meczu spowodowała, że Arsenal szybko przemieścił się z piłką ze środka boiska w pole karne Mereta. Lacazette odnalazł swoim podaniem Maitlanda-Nilesa, a ten wyłożył futbolówkę Ramseyowi. Walijczyk się nie pomylił i otworzył wynik spotkania, 1-0!

10 minut później było już 2-0! Bohaterem akcji był Lucas Torreira, który przechwycił piłkę w środku pola i popędził z nią w stronę bramki. Przed szesnastką popisał się udanym zwodem, a następnie oddał strzał. Uderzenie Urugwajczyka niefortunnie zablokował Kalidou Koulibaly, a odbita od Senegalczyka piłka wpadła do siatki. To trafienie zostało zapisane na konto defensora Napoli jako trafienie samobójcze.

Neapolitańczycy nie istnieli w pierwszej połowie, nie można powiedzieć, by w jakikolwiek sposób zagrażali Petrowi Cechowi. The Gunners za to kontynuowali skuteczną grę wysokim pressingiem, dążąc do zdobycia trzeciego gola.

Ekipa Napoli znacznie lepiej prezentowała się po przerwie, usiłowała zaliczyć trafienie kontaktowe, które byłoby kluczowe w kontekście dwumeczu. Kanonierzy więcej się bronili, ale trwało to około 10 minut. Goście próbowali długich piłek za plecy obrońców, ale często kończyło się to odgwizdaniem spalonego. Swoją szansę miał też Koulibaly, uderzając głową po podaniu z rzutu rożnego, ale Cech miał wszystko pod kontrolą. Arsenal także tworzył sobie okazje, lecz nie był już tak widowiskowy jak w pierwszej połowie.

W 72. minucie przed wielką szansą na gola stanął Piotr Zieliński. Jedno z wielu podań za plecy w końcu nie skończyło się offsidem, a Insigne udanie dograł piłkę w pole karne. Reprezentant Polski w tej sytuacji biegł w stronę piłki, ale fatalnie przestrzelił. Jeszcze gorzej zrobił to Aaron Ramsey w 81. minucie, kiedy po celnym podaniu Mchitariana strzelił wysoko ponad bramką, mimo że znajdował się kilka metrów od bramki.

Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie zwyciężył 2-0, zapewniając sobie zaliczkę przed rewanżem w Neapolu.

Liga EuropyNapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
maniek56 komentarzy: 300711.04.2019, 22:57

Lepsze 2:0 niż 4:2, myślę że w rewanżu dopelnimy formalności. AMN, Torreira po profesorsku. Laca i Auba dzisiaj bardzo słabo.

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.04.2019, 22:57

@D14: Mi ostatnio mecze nie siadają... a w zasadzie zawsze jeden... na 1900, 500, i 2x. na 700 zł.

lays komentarzy: 3987111.04.2019, 22:56

Wiarygodny JBurt z Telegraph pisze, ze wraz z Evertonem bardzo poważnie pytamy już o skrzydłowego Ajaxu Davida Neresa. Koszt ok 35 mln funtow

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.04.2019, 22:56

Jakieś podsumowanie tego meczu? dopiero usiadłem w domu :P

sidtsw komentarzy: 309511.04.2019, 22:56

Nie marudzic dobrze jest. Mieli tez dwie patelnie. U siebie gramy piękna pilke.

kwiatinho komentarzy: 1312811.04.2019, 22:56

@Redzik:
U mnie teraz jest 04:56

Hitman komentarzy: 5711.04.2019, 22:56

Tak stronniczego komentowania jak dzisiaj Wichniarek odstawil to długo nie słyszałem. Każda akcja Napoli jak nie wyszła to tylko "ale szkoda" masakra tego się słuchać nie dało. Przynajmniej wynik przyzwoity dla nas ale żal bo spokojnie powinno być z 4 dla nas

Arsenel komentarzy: 90811.04.2019, 22:55

Jest niedosyt ale najważniejsze, że nie straciliśmy bramki. Teraz wystarczy strzelić jedną na wyjeździe i awans praktycznie pewny.

GROMALL komentarzy: 509011.04.2019, 22:55

Wazne że czyste konto

mar12301 komentarzy: 2313711.04.2019, 22:55

Oby potem nie brakło tych zmarnowanych setek...

enrique komentarzy: 1916511.04.2019, 22:55

Rewelacyjna pierwsza połowa, ale druga zwalona po całości.
Można było rozstrzygnąć dwumecz tu i teraz, a tak gra nadal trwa.

Rosomak komentarzy: 254211.04.2019, 22:55

Powinniśmy lekko wygrać 4-5 do zera, więc pojadę klasykiem "Niewykorzystane sytuacje się mszczą". Jeszcze wspomnicie moje słowa jak będziemy grać w Neapolu.

mitmichael komentarzy: 4924311.04.2019, 22:55

Bedzie ciezko z awansem ale trzeba wierzyc.

D14 komentarzy: 436611.04.2019, 22:55

Postawiłem za 30zł od tak na LE i siadło 400zł. Arsenal wygrał więc w weekend wchodzę z przytupem :d na mecz z Watfordem trzeba będzie stawiać miękko X2.

piter1908 komentarzy: 510411.04.2019, 22:55

Kto bardziej zbabolił Zielik czy Ramsey?

Rowerinho komentarzy: 225211.04.2019, 22:55

Co by nie powiedzieć, ze zmianami to Unai dzisiaj nie trafił. Miki jedno dobre podanie otwierające (100 Ramseya), Iwobi nic, nad Elnenym nie będe się pastwił. Ozil z Torreirą robili robotę, wyszła nasza krótka ławka

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 311.04.2019, 22:55

Ten kolejny mecz trzeba grać na pełnym skupieniu i strzelić jedną bramkę.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 511.04.2019, 22:55

I tak będą emocje w rewanżu. To jest Arsenal, nie zapominajmy. Boję się, że te zmarnowane sytuacje mogą się zemścić

Oldgunner3 komentarzy: 973411.04.2019, 22:54

Przed meczem można było brać ten wynik w ciemno,a po meczu trzeba być zadowolonym.Właściwie jeden gol na wyjeździe powinien załatwić sprawę,tylko go strzelić...Wg mnie najlepsi - Kościelny i Torreira.

schnor25 komentarzy: 1854611.04.2019, 22:54

Pierwsza połowa bardzo dobra, zaś druga już dużo słabsza i to nie przez lepszą grę Napoli, tylko sami spuściliśmy z tonu. Szkoda tej patelni Ramzesa, bo 3:0 powinien być dzisiaj obowiązek. No cóż, rewanż na pewno nie będzie spacerkiem, obstawiam 65/35% szans na awans dla AFC.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.04.2019, 22:54

Szkoda, bardzo szkoda niewykorzystanych okazji. 2:0 to bardzo dobry wynik, ale sprawa awansu mimo wszystko wciąż zostaje otwarta. Oby było dobrze w rewanżu i obyśmy nie musieli sobie pluć w brodę i rozpamiętywać tych kilku setek.

lays komentarzy: 3987111.04.2019, 22:54

2-0. Taki wynik jest git. Nie stracilsimy gola, strzelilismy dwa. Moglo byc wiecej, ale nie ma, wiec trzeba wziac taki wynik i sie cieszyc. Jechac do Neapolu i strzelic gola.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.04.2019, 22:54

Będzie nerwówka na wyjeździe. No ale wiadomo, że Arsenal uwielbia utrudniać sobie życie...

Dobranoc.

@ZielonyLisc: :)))

Jacek1s komentarzy: 764611.04.2019, 22:54

Ja to bym brał tego Koulibalyego w lato, przecież on nawet dla nas starał się strzelać, więc jedyne co nas od niego oddziela to pieniądze... Oby i u siebie dla nas strzelił i będzie gitara

Garfield_pl komentarzy: 2812611.04.2019, 22:54

No i git, mogło być więcej, ale najważniejsze ze na 0 z tyłu, gra super, jedziemy na rewanż z niezłym wynikiem, trzeba tylko utrzymać, ewentualnie strzelić jedną i jest półfinał :)

kamilo_oo komentarzy: 2356711.04.2019, 22:54

Frankfurt na spokojnie pojedzie Benfice w rewanżu

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12611.04.2019, 22:54

Szkoda sytuacji z drugiej połowy, ale damy radę. Wciśniemy jakiegoś farfocla we Włoszech i już nie odrobią.

macc komentarzy: 472811.04.2019, 22:54

Powinno być 3 do zera, gramy dalej.

darros komentarzy: 83911.04.2019, 22:54

@ZielonyLisc: Równie dobrze oni mogą się cieszyć, że nie przegrali 0:4.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.04.2019, 22:54

Cieszy wygrana, cieszy styl, cieszy czyste konto i dwu bramkowa zaliczka... Szkoda tylko że mogła byc większą. Ale jest dobrze! Brawo zawodnicy brawo Unai!

Arsenal96l komentarzy: 501911.04.2019, 22:53

Nie wiem kto jest większa pokraką Ramzi czy Auba . .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.04.2019, 22:53

Super wynik, ale patrząc na liczę zmarnowanych sytuacji przez oba zespoły jeszcze daleka droga do awansu.

Patriko komentarzy: 528911.04.2019, 22:53

Po*

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 811.04.2019, 22:53

Teraz strzelić bramkę na wyjeździe i zobaczymy jak to dalej się potoczy.

Arsenal, Benfika, Chelsea i Valencia. Tak to wygląda obecnie.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1611.04.2019, 22:53

@Papaciok:
Jak 5-0 to nie, jak 3-0 też nie. Ale 2-0 to trochę mało, patrząc na nasze domowe możliwości.

Bo meczu z United z poprzedniego sezonu to wiemy że mogło być też 30 do 4 w strzałach i 1-3 dla Napoli, jest dobrze

Kysio2607 komentarzy: 1336011.04.2019, 22:53

Brawo panowie. Zadanie wykonane!

Szkoda tych kilku zmarnowanych sytuacji, ale z drugiej strony Napoli jak juz cos stworzylo, to mieli dwie patelnie.

No a jak mam wybierać pomiędzy 2:0 a 3:1/4:2 to zdecydowanie wolę pierwszą opcję.

Będzie teraz spiewanie o fatalnym Arsenalu na wyjeździe, ale spokojnie. Najpierw Watford.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.04.2019, 22:53

To Napoli to jest na poziomie ŁKS-u, kto ogląda ligę włoską ten wiedział, że nie mają szans ;]

patryksz komentarzy: 364811.04.2019, 22:53

Finito, wynik ok, gra jeszcze lepsza.
Rewanż to tylko formalność

fabregas1987 komentarzy: 2581511.04.2019, 22:53

Ależ ogromny niedosyt po tym spotkaniu.
Mogło być 3,4:0, ale oni też mieli 2 stuprocentowe akcje.
Niestety biorąc pod uwagę naszą dyspozycję na wyjeździe sprawa awansu jest otwarta

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.04.2019, 22:53

2:0, ale nie postawiłbym domu na awans Arsenalu. Mimo wszystko.

Cesc1994 komentarzy: 447011.04.2019, 22:53

Mało:/

Papaciok komentarzy: 438711.04.2019, 22:53

jakbyśmy wygrali 5:0 to też byście marudzili

thegunners101 komentarzy: 247711.04.2019, 22:53

Dobra, szanujmy wynik, bo mógł paść każdy dziś. Byle się nie obsrać w rewanżu i Valencia.

Alonso komentarzy: 1282411.04.2019, 22:52

2:0 fajne ale niesmak pozostał

Arsenel komentarzy: 90811.04.2019, 22:52

Niby 2:0, a mogło być z 5-2 albo nawet 6-2

Ranczomen komentarzy: 1233311.04.2019, 22:52

Mogło być lepiej, ale najgorzej też nie jest. Ważne, że Napoli nie strzeliło bramki na wyjeździe.

FanekAFC komentarzy: 511211.04.2019, 22:52