Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli 11.04.2019, 21:51, Łukasz Wandzel 845 komentarzy

Poprzednie spotkanie, rozgrywane w Liverpoolu z miejscowym Evertonem, obnażyło słabości Kanonierów, które dotyczą jednak tylko ich gry na wyjazdach. Na szczęście starcie między Arsenalem a Napoli miało miejsce na Emirates Stadium, gdzie po słabej grze z ostatniego meczu ligowego nie było widać już śladu. Nie można zapominać, że ostatnie występy podopiecznych Carlo Ancelottiego również pozostawiały wiele do życzenia. Londyńczycy pewnie zwyciężyli, rozgrywając dwie różne połowy. Pierwszą fenomenalną, polegającą na grze wysokim pressingiem i przechwytach w środku pola. Przy tym miłą dla oka i naprawdę widowiskową. W drugiej odsłonie spotkania zagrali w bardziej wyrachowany sposób, dzięki czemu zachowali czyste konto.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Torreira (77' Iwobi), Ramsey, Kolasinac - Ozil (67' Mchitarian) - Lacazette (67' Iwobi), Aubameyang.

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimović, Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Zieliński - Mertens (66' Milik), Insigne (83' Younes).

Zawodnicy prowadzeni przez Unaia Emery'ego bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Prawie natychmiast zamknęli drużynę Napoli w jej własnym polu karnym. Defensywa gości dowodzona przez Koulibaly'ego, pomimo zagrożenia ze strony gospodarzy, przez chwilę wydawała się nie do przejścia.

Do czasu, kiedy to Kanonierzy rozklepali zespół Carlo Ancelottiego. Wymiana krótkich podań z 14. minuty meczu spowodowała, że Arsenal szybko przemieścił się z piłką ze środka boiska w pole karne Mereta. Lacazette odnalazł swoim podaniem Maitlanda-Nilesa, a ten wyłożył futbolówkę Ramseyowi. Walijczyk się nie pomylił i otworzył wynik spotkania, 1-0!

10 minut później było już 2-0! Bohaterem akcji był Lucas Torreira, który przechwycił piłkę w środku pola i popędził z nią w stronę bramki. Przed szesnastką popisał się udanym zwodem, a następnie oddał strzał. Uderzenie Urugwajczyka niefortunnie zablokował Kalidou Koulibaly, a odbita od Senegalczyka piłka wpadła do siatki. To trafienie zostało zapisane na konto defensora Napoli jako trafienie samobójcze.

Neapolitańczycy nie istnieli w pierwszej połowie, nie można powiedzieć, by w jakikolwiek sposób zagrażali Petrowi Cechowi. The Gunners za to kontynuowali skuteczną grę wysokim pressingiem, dążąc do zdobycia trzeciego gola.

Ekipa Napoli znacznie lepiej prezentowała się po przerwie, usiłowała zaliczyć trafienie kontaktowe, które byłoby kluczowe w kontekście dwumeczu. Kanonierzy więcej się bronili, ale trwało to około 10 minut. Goście próbowali długich piłek za plecy obrońców, ale często kończyło się to odgwizdaniem spalonego. Swoją szansę miał też Koulibaly, uderzając głową po podaniu z rzutu rożnego, ale Cech miał wszystko pod kontrolą. Arsenal także tworzył sobie okazje, lecz nie był już tak widowiskowy jak w pierwszej połowie.

W 72. minucie przed wielką szansą na gola stanął Piotr Zieliński. Jedno z wielu podań za plecy w końcu nie skończyło się offsidem, a Insigne udanie dograł piłkę w pole karne. Reprezentant Polski w tej sytuacji biegł w stronę piłki, ale fatalnie przestrzelił. Jeszcze gorzej zrobił to Aaron Ramsey w 81. minucie, kiedy po celnym podaniu Mchitariana strzelił wysoko ponad bramką, mimo że znajdował się kilka metrów od bramki.

Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie zwyciężył 2-0, zapewniając sobie zaliczkę przed rewanżem w Neapolu.

Liga EuropyNapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.04.2019, 23:23

Co redaktor pocisnął po Zielińskim O_o

Kysio2607 komentarzy: 1336011.04.2019, 23:23

ale pocisneli Ziela za wywiad xD

Rosomak komentarzy: 254211.04.2019, 23:21

@lordpat: Zawsze myślałem że pisze na wortalu o Arsenalu skupiających kibiców tego angielskiego klubu z Polski, a nie na forum dla dziennikarzy z najważniejszych stacji telewizyjnych na świecie. Dzięki że mnie uświadomiłeś będę teraz bardziej uważał na to co pisze.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.04.2019, 23:20

Koulibaly byłby świetnym wzmocnieniem. Senegalczyk jest niesamowicie silny, bardzo szybki, a i piłka mu nie przeszkadza. Szkoda tylko, że Arsenalu nie stać, by wyłożyć duże pieniądze za zawodnika Napoli.

michal192837465 komentarzy: 765411.04.2019, 23:20

To co, idziemy poświętować do Czikago Burger?

Patriko komentarzy: 528911.04.2019, 23:20

@pauleta19: Masz racje @pauleta19 napisał: "Trochę się czepiasz. Większość widzów to nie są kibice Arsenalu :)"
A mogliby xD

sidtsw komentarzy: 309511.04.2019, 23:19

Cieszy coraz lepsza gra AMN. Moze nie trzeba bedzie kolenego prawego. W podobny sposob narodzil sie Bellerin wskakujac za kontuzje kolegi

Piotrcovianin komentarzy: 6511.04.2019, 23:18

@Traitor: dokładnie też uważam, że xhaka tylko nie potrzebnie zwalnia każdą akcję o jedno tempo, liga angielska jest dla niego po prostu za szybką...

Kysio2607 komentarzy: 1336011.04.2019, 23:17

Też już nie przesadzajcie. Na mecz z Evertonem zlozylo się kilka fatalnych zdarzeń.

Zawieszenie Torreiry, kontuzja Xhaki, przez co środek Guendo-Elneny rodem z LE i meczów z Karabachami. Uraz Koscielnego.

Zdrowie dla chłopaków i będzie dobrze, zarówno w LE jak i w lidze. Tylko tyle i aż tyle.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.04.2019, 23:16

@Patriko:

Trochę się czepiasz. Większość widzów to nie są kibice Arsenalu :)

michal192837465 komentarzy: 765411.04.2019, 23:16

Niby fajnie, dwie bramki przewagi, czyste konto, ale niedosyt ogromny. Można było dzisiaj zakończyć dwumecz i do Neapolu pojechać na wycieczkę. Niepotrzebnie oddaliśmy im inicjatywę. Sami się gubili w obronie i jeśli nadal grabiliśmy w taki sposób jak w pierwszej połowie, to kolejne bramki byłyby kwestią czasu. Zabrakło skuteczności i podejmowania lepszych decyzji, chociażby u Kolasinaca, który często zbyt długo czekał z podaniem i niepotrzebnie biegł do linii końcowej. Obrona dzisiaj świetnie łapała na spalone, za to bardzo duże plusy. Oby z Torreirą i Kosą było wszystko w porządku. Bardzo dobry mecz Ozila, który powinien chyba pozostać dłużej na murawie i razem z Mikim, który wniósł sporo ożywienia, tworzyć kolejne akcje. Nasze armaty z przodu dzisiaj zawiodły jeśli chodzi o skuteczność. No ale trzeba powiedzieć, że ogólnie zagraliśmy świetny mecz, który praktycznie cały czas kontrolowaliśmy. Możemy jechać na rewanż z podniesionymi głowami. Jeśli nie wyczarujemy czegoś w obronie, to jedna bramka nam wystarczy, by być spokojnymi o awans. A teraz dawać już ten Watford. Czas na wyjazdowe zwycięstwo!

Patriko komentarzy: 528911.04.2019, 23:16

@fabregas1987: Tylko, że nawet gdybyśmy dziś wygrali 6-0 to forma na wyjazdach dalej byłaby kiepska i dalej jest mecz z Watfordem, dzisiejszy mecz daje pozytywy i światełko, że ten sezon może się skończyć dobrze :D owszem mogło być lepiej, ale nie jest źle

Mihex komentarzy: 2360411.04.2019, 23:14

@Traitor: no fakt to bardziej z Guendo i Elnenym nie ma srodka pola xd

NIKEy komentarzy: 80711.04.2019, 23:13

Ja bym się tak na waszym miejscu jeszcze nie cieszył z półfinału, bo z taką naszą formą wyjazdową, to Napoli 2 gole może w 10 min strzelić.

Nie ważne jak dzisiaj grali- ich forma wyjazdowa jest akurat podobna do naszej.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2411.04.2019, 23:13

Szkoda, ze Ramsey nie pyknal na 3-0, ale i tak swietny wystep. Kasa zarobiona na fortunie i zaliczka przed rewanżem. I kto powiedzial, ze bez xhaki nie ma srodka pola? Torreira+żywy b2b i wygladamy 3x lepiej niż z tym traktorem
pozdrawiam

Mihex komentarzy: 2360411.04.2019, 23:12

@Joliwier06: rewanz na wyjezdzie, a przy naszej formie na wyjezdzie moze byc roznie :p

fabregas1987 komentarzy: 2581511.04.2019, 23:12

Tu nie chodzi o to, że na k.com wiecznie niezadowolenie, tylko o fakt, że w poniedziałek mamy cieżki wyjazd do Watfordu, później podróż do Włoch i biorąc pod uwagę naszą formę wyjazdową ten dwumecz jest daleki od rozstrzygnięcia. Jesteśmy realistami i tyle.

Patriko komentarzy: 528911.04.2019, 23:12

@pauleta19: Ale ok, może czepiam się za bardzo, bo mi perła i wygrana Arsenalu uderzyła do głowy :D

mallen komentarzy: 2123911.04.2019, 23:10

Torreira + Sokratis + Koscielny
Ta trójka zapewnia nam stabilność w obronie. Trzeba latem sprowadzić gościa, który godnie zastąpi Lolo.

Patriko komentarzy: 528911.04.2019, 23:10

@pauleta19: Oczywistość, komu oni to mówią, przedszkolakom? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.04.2019, 23:10

@Gunner915
Wielkie dzięki za komentarz, żałuje że nie było mi dane oglądać, ale cóż poradzić. Oby strzelili na wyjeździe ;)

kosa80 komentarzy: 511.04.2019, 23:08

@Hitman: myślałem, że tylko ja to zauważyłem, strasznie wkurzające, jutro napiszę to i owo polsatowi.

Patriko komentarzy: 528911.04.2019, 23:08

"Jak to się mówi Ramsey to taki box to box" Jak to się mówi to pomocnik kompletny" "Ramsey to taka typowa ósemka" o jakie IKSDE

FanekAFC komentarzy: 511211.04.2019, 23:08

Naprawdę fajny składzik dziś Emery skleił, aż z przyjemnością czekało się na mecz, bo można było się spodziewać że tak to będzie wyglądać. Wynik dobry, mógł być lepszy, ale z drugiej strony Napoli też dwie setki zmarnowało, a czyste konto bardzo ważne.

Gunner915 komentarzy: 282111.04.2019, 23:08

Frankfurt gral caly mecz jednego mniej na wyjedzie. U siebie w 11 odrobi to na luzie.

Piotrcovianin komentarzy: 6511.04.2019, 23:08

Panowie i Panie jeden gol na wyjeździe (gdzie Napoli musi atakować żeby odrobić straty) i bajka... Wynik bardzo dobry, bardzo skuteczny pressing, klepki na ich połowie, fakt mogło być więcej ale Napoli też dwie setki w trybuny strzeliło xD

schnor25 komentarzy: 1854611.04.2019, 23:07

@Fabri4: wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.04.2019, 23:07

Szkoda Villarealu, liczyłem na powrót Cazorli na Emirates...

polishbrigadesx komentarzy: 1020711.04.2019, 23:05

Frankfurt spokojnie awasuje u siebie są mocni.

8grzechu8 komentarzy: 13811.04.2019, 23:05

6 mecz na którym byłem, 6 zwycięstwo i ani jedna bramka nie stracona... :Dzięki wyniku może nie zgadlem ( post w raporcie przedmeczowym), ale samobój na koncie Napoli jak w mordę strzelił XD XD XD

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.04.2019, 23:05

Haha wygraliśmy z czystym kontem i niezadowoleni, ciekawe co by tu było przy wyniku 1:1 czy tam 1:2

schnor25 komentarzy: 1854611.04.2019, 23:05

@anolis: To będzie idealna okazja do tego, żeby przez tydzień popracowali i udowodnili, że dzisiejsza bryndza to był wypadek przy pracy, jednodniowa, słaba dyspozycja.

Gunner915 komentarzy: 282111.04.2019, 23:04

@Kanonier204

powrot do przeszlosci chociaz nie do konca bo finalnie wygralismy 2:0, a kiedys taki meczy moglby sie skonczyc 2:1, czy tez 2:2.

W pierwszej polowie dokonywalismy egzekucji na zespole Napoli, az mi bylo ich szkoda. Na mega plus Torreira z Kola chlopaki przerywali wszystko co sie dalo i napedzali akcje Kanonierow. Powinno byc 3:0 lub 4:0 na tablicy po pierwszej polowie.

W drugiej tak rozowo juz nie bylo. Napoli mialo swoje szanse, ale my tez mielismy. Na mega minus nasi dwaj napastnicy + Ozil (standardowo). Szkoda ze to Ramesy odchodzi, a nie Ozil. Jakby go nie bylo to przy dzisiejszej formie Lacy i Auby byloby mega ciezko.

polishbrigadesx komentarzy: 1020711.04.2019, 23:04

Wynik dobry w rewanżu trzeba coś strzelić.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.04.2019, 23:02

Arsenal vs Valencia i Chelsea vs Frankfurt elo

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 211.04.2019, 23:02

Powinno być 3:0, ale Zieliński również powinien strzelić, więc nie ma co narzekać na 2:0, bo najważniejsze czyste konto

anolis komentarzy: 107311.04.2019, 23:02

W Neapolu obrona będzie mieć dużo więcej roboty. Martwi słaba forma napastników. Niczego dziś nie pokazali. Za tydzień może być z tym problem.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11711.04.2019, 23:01

@Womanizer: +4 nie stracimy? Potrzymaj Mustafiemu piwo.

lordpat komentarzy: 336611.04.2019, 23:01

@Rosomak;
tak, dziennikarze wszystkich stacji telewizyjnych będą przywoływać Twój komentarz po przegranej na wyjdzie z Napoli.

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.04.2019, 23:00

Ogranie Chelsea w finale będzie super sprawą :D

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11711.04.2019, 23:00

Przed meczem brałbym w ciemno taki wynik. Jest lekki niedosyt, ale jestem dość spokojny o awans.

Patriko komentarzy: 528911.04.2019, 23:00

Nie skreślałbym Eintrachtu ani Napoli, ale zapowiada się Arsenal - Valencia i Chelsea - Benfica w półfinałach! :D

Dragun11 komentarzy: 9511.04.2019, 22:59

Ładny mecz tylko szkoda ze skuteczność taka sobie. Niektórzy kibice arsenalu i tak wyszli przed czasem, aż wstyd...

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.04.2019, 22:59

@Kanonier204: Też się kocham

Womanizer komentarzy: 991911.04.2019, 22:59

Nie mazgajcie się 2-0 u siebie to bardzo dobry wynik, lepszy niż np 3:1.

Napoli traci dużo goli, nasza bramka na San Paolo i jest pozamiatane. Bo +4 goli to na pewno nie stracimy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.04.2019, 22:58

@ZielonyLisc
Podziękował ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.04.2019, 22:58

@Kanonier204: 1 połowa git majonez, akcyjki non stop i niewykorzystane sytuacje, Napoli strasznie niedokładne.

2 połowa już na niższym biegu, mogliśmy strzelić na 3 i 4:0, a Napoli też miało swoje setki. Ogólnie trochę farta mieliśmy ale oni też.