Złoty gol Lacazette'a, Arsenal 1-0 West Ham

Złoty gol Lacazette'a, Arsenal 1-0 West Ham 07.03.2020, 16:57, Łukasz Wandzel 1574 komentarzy

Zwycięstwo w meczu z West Hamem było obowiązkiem piłkarzy Arsenalu, jeśli ten chce nadal marzyć o powrocie do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Przegrana w takim meczu na własnym stadionie mogłaby odebrać zawodnikom Mikela Artety motywację i sprawić, że niektórzy z nich bardziej niż na wydarzeniach boiskowych skupiliby swoją uwagę na rynku transferowym. Podopieczni Davida Moyesa, pomimo okupowania dołu tabeli, sprawili niemałe kłopoty drużynie z The Emirates. Arsenal w końcu zdołał jednak przebić się przez mur zafundowany przez rywali, a gola na wagę zwycięstwa zdobył wchodzący z ławki Alexandre Lacazette.

Francuz po raz kolejny udowodnił, że najbardziej lubi strzelać w meczach domowych, ale derby Londynu miały też innych bohaterów. Najbardziej pracowitym zawodnikiem na murawie był niewątpliwie Dani Ceballos. Czyste konto drużyna zawdzięcza świetnej postawie Bernda Leno. Zadowolony ze swojego występu może być także Pablo Mari, który rozegrał drugie 90 minut z armatką na piersi i nie rzucił się kibicom w oczy. W przypadku defensorów Arsenalu jest to dobry znak.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Sokratis, Luiz, Mari, Saka - Ceballos, Xhaka - Pepe (69' Nelson), Özil (89' Bellerin), Aubameyang - Nketiah (59' Lacazette).

West Ham: Fabiański - Ngakia, Diop, Ogbonna, Cresswell - Rice, Noble (82' Soucek) - Bowen (90' Snodgrass), Fornals (87' Anderson), Antonio - Haller.

Kanonierzy nerwowo rozpoczęli starcie z Młotami. Jarrod Bowen już po kilkudziesięciu sekundach postrzaszył swoim strzałem Bernda Leno, piłka jednak szczęśliwie odbiła się od słupka przy niepewnej interwencji golkipera Arsenalu. Goście naciskali na piłkarzy z The Emirates wyprowadzających piłkę i w pewnym momencie o mało nie skończyło się utratą bramki. Jednak Michail Antonio w sytuacji dwóch na jednego fatalnie podał w kierunku Sebastiana Hallera. Przed upłynięciem pierwszego kwadransa podopieczni Artety zdobyli się na tylko jedną dogodną akcję. Strzał Mesuta Özila został zablokowany, a Nicolas Pepe nie miał już szans na trafienie do siatki z ostrego kąta.

Kolejny kwadrans rozpoczął się równie atrakcyjnie. Najpierw Leno wygarnął piłkę z pod nóg Hallera, ryzykując faulem, a po chwili Sokratis w polu karnym Łukasza Fabiańskiego trafił główką w poprzeczkę. Następnie, do końca pierwszej połowy, Arsenal męczył się przy próbach sforsowania muru, jaki stworzył West Ham. Futbolówka nieustannie przechodziła przez Daniego Ceballosa, który gdzie by się nie rozglądnął, tam brakowało przestrzeni na otwierające drogę do bramki podanie. Aktywny na prawym skrzydle Pepe także nie zapracował swoim dryblingiem na gola. Nie zrobił tego nawet Eddie Nketiah, który szukał rzutu karnego, jednak Martin Atkinson nie wskazał na wapno, tylko zaprosił piłkarzy na przerwę.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął, utrzymując się ciągle przy piłce. Nie wynikało z tego nic. Poza inicjatywą Saki, który po udanym dryblingu między rywalami odnalazł podaniem Nketiaha, pod bramką Fabiańskiego brakowało groźniejszych okazji. Tymczasem Bernd Leno uratował kolegów, kiedy West Ham stworzył sobie jedną z pierwszych okazji po przerwie. Niemiecki golkiper popisał się refleksem i odbił piłkę po główce Antonio. Goście dzięki tej sytuacji złapali wiatr w żagle i przenieśli ciężar gry na połowę The Gunners. Mecz stał się przez to bardziej otwarty.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania dopiero dzięki Lacazette'owi. W 78. minucie Bukayo Saka zgrał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, a Gabończyk desperacko uderzył sprzed szesnastki. Piłka odbiła się do idealnie ustawionego Özila, który po wyprzedzeniu linii defensywy zgrał główką do Lacazette'a. Francuz nie pozostawił Łukaszowi Fabiańskiemu złudzeń, choć Polak starał się interweniować nogą. Asystentka sędziego stojąca przy linii bocznej pewnie uniosła chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Radość zawodnikom z The Emirates przyniosła dopiero analiza VAR-u, która jasno wykazała, że Özil nie znajdował się na offsidzie.

West Ham w końcówce rzucił się do ataku, ale nie grzeszył skutecznością. Arsenal mógł już tylko bronić korzystnego rezultatu, więc Mikel Arteta ściągnął z boiska Mesuta Özila, wpuszczając Hectora Bellerina. Kanonierzy podręcznikowo rozegrali końcówkę spotkania, nie dając się wkraść nerwowości w swoje poczynania, a po 5 doliczonych minutach arbiter po raz ostatni zagwizdał w meczu, w którym piłkarze z The Emirates wywalczyli bardzo ważne punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.03.2020, 15:26

OMUJBORZE

Calvert lewis kolejny ananasek

KapitanJack10 komentarzy: 5442 newsów: 408.03.2020, 15:26

Mecz Chelsea z Evertonem wygląda tak jakby Everton wystawił w obronie 4 wozy z węglem i kazał im stać wysoko, a w Chelsea sprinterzy oskrzydlajacy Giroud.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 108.03.2020, 15:23

Dajta spokój, Chelsea gra jak gra, ale te 4 miejsce zrobią, trzeba walczyć o 5 miejsce, i czekać czy City zostanie wyj.. z LM

Cesc1994 komentarzy: 447208.03.2020, 15:22

Ale Chelsea gra. Bardzo przyjemnie się to ogląda.

zdyp komentarzy: 458008.03.2020, 15:22

dbra to po ptokach
btw gdzies widzialem state ze kiedy gra pedro -- z golem -- czelsja takiego meczu NIE wtopila

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466908.03.2020, 15:19

Myslalem ze chodzi mu o Chelsea City w takim razie moja pomyłka City Liverpool wiadono na Etihad jest

polishbrigadesx komentarzy: 1022408.03.2020, 15:19

@rreddevilss:

City gra z Live u siebie zobacz terminarz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.03.2020, 15:18

Jakie u siebie. W PL jest City vs Lfc.

WukaEs komentarzy: 29808.03.2020, 15:17

spokojnie z takim srodkiem pola to się jeszcze zmieni

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282108.03.2020, 15:16

@thegunner4life: a to już koniec meczu? Pamiętaj, że w środku obrony Chelsea jest Rudiger i Zouma :)

thegunner4life komentarzy: 905608.03.2020, 15:14

No i to tyle.

lukasz845 komentarzy: 455608.03.2020, 15:12

@rreddevilss: a to nie wiedziałem, odniosłem się do wcześniejszego komentarza Rivaldo. W takim razie stawiam remis :D

silvano95 komentarzy: 984508.03.2020, 15:11

As per
@SoccerLink_
:-Andrea Berta, sporting director of Atletico Madrid has contacted Lacazette personally
-Lacazette contacted Griezmann asking him what happened to his mortgaged property in Madrid
-Player happy at #afc, but confident of a transfer in the summer

Mikel Arteta does not consider Lacazette as an essential element of his starting lineup and the club wants the cash to strengthen defensively and in the midfield. Arsenal could be convinced to sell player should they receive a substantial offer.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.03.2020, 15:07

Ale Giroud wspaniale gra na sciane. Najlepszy w tym aspekcie w calej lidze.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466908.03.2020, 15:06

@lukasz845:

Nie graja z City na wyjeździe tylko u siebie

lukasz845 komentarzy: 455608.03.2020, 15:03

@RIVALDO700: z Evertonem pewnie dadzą sobie radę, ale łomotu nie przewiduję ;) Gorzej będą mieli z CIty na wyjeździe, nawet remisu bym nie postawił.

WukaEs komentarzy: 29808.03.2020, 15:01

woo tak patrzę na ten skład chelsea to wydaje mi się, że są pewniakiem ale do wypadnięcia z top4.

Cesc1994 komentarzy: 447208.03.2020, 14:57

Czy można prosić ładnie śmigający link? :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.03.2020, 14:57

Ostatnio nawet rezerwy do lat 20 powiozły sobie podstawowy Everton w pucharze Anglii. Oni nawet grajac o 3 wiecej, zawsze musza dostac łomot od lfc taka tradycja.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.03.2020, 14:55

@lukasz845: Everton to na 100 meczów, dostaje 99 w d od czerwonki.

lukasz845 komentarzy: 455608.03.2020, 14:53

@RIVALDO700: derby i wyjazd na Etihad, przy ich obecnej formie nie wierzę w 9 pkt, do tego czeka ich ciężki mecz z Atletico.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.03.2020, 14:50

Czerwonka musi zdobyc tylko 9 pkt by byc mistrzem, następne mecze?- Everton, Crystal Palace, City.

Zycie lubi pisać paradoksy, czyżby świętowanie tytułu na Etihad ? Heh.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333008.03.2020, 14:45

Dzisiaj Everton moze uciac pkt Chelsea, nie zdziwie sie jak minimalnie wygra.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333008.03.2020, 13:54

@kwiatinho: ale to ty zaczales zaczepiac gosciu xddd wiec gon sie.

@gnabry_: i tutaj drugi

kwiatinho komentarzy: 1313208.03.2020, 13:53

Żyjemy w wolnym kraju więc mogę komentować to co piszesz czy jak to jest?

Elastico07 komentarzy: 1256708.03.2020, 13:53

@silvano95 napisał: "Juve-Inter bd ciekawie"
Stawiam,że będą piłkarskie szachy i skonczy sie 0-0,1-1.Jeszcze bez publiczności widowisko dużo traci na atrakcyjności.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333008.03.2020, 13:52

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 108.03.2020, 13:51

@Arsenal4Ever14: pokażesz?

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102008.03.2020, 13:50

@RIVALDO700:

Mnie nie dziwi ten wynik Kownacki z takim stylem po prostu musiał tak skończyć. W każdej walce blokował ciosy twarzą.
Polacy są slabi w boksie i tyle tylko Adamek w cruiser w Prime był kotem i Andrzej Gołota miał skilla tylko głowy nie miał.

Ja tam lubię boks i nie potrzeba mi w nim Polaków chociaż fajnie by było jakby ktoś kiedyś się wybił.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333008.03.2020, 13:50

@kwiatinho: nie wiem czy wiesz, ale zyjemy w wolnym kraju. Ty mozesz wyrazac swoja opinie a ja swoja, jak masz problem to nie zwracaj uwagi.

silvano95 komentarzy: 984508.03.2020, 13:50

Juve-Inter bd ciekawie

kwiatinho komentarzy: 1313208.03.2020, 13:47

Nie pouczam ministra sportu Włoch i nikogo nie obrażam.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.03.2020, 13:46

Poprosze 3 minuty ciszy dla polskiego boksu , bo po porazce Kownackiego raczej umarl na killa lat i dlugo bedzie czekac na walke o jakis wazny pas. Dzis nie ma nikogo takiego. (*)R.I.P polski boks (*)

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333008.03.2020, 13:45

@kwiatinho: jak na razie to Ty takiego tutaj udajesz.. XD