Złoty gol Lacazette'a, Arsenal 1-0 West Ham

Złoty gol Lacazette'a, Arsenal 1-0 West Ham 07.03.2020, 16:57, Łukasz Wandzel 1574 komentarzy

Zwycięstwo w meczu z West Hamem było obowiązkiem piłkarzy Arsenalu, jeśli ten chce nadal marzyć o powrocie do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Przegrana w takim meczu na własnym stadionie mogłaby odebrać zawodnikom Mikela Artety motywację i sprawić, że niektórzy z nich bardziej niż na wydarzeniach boiskowych skupiliby swoją uwagę na rynku transferowym. Podopieczni Davida Moyesa, pomimo okupowania dołu tabeli, sprawili niemałe kłopoty drużynie z The Emirates. Arsenal w końcu zdołał jednak przebić się przez mur zafundowany przez rywali, a gola na wagę zwycięstwa zdobył wchodzący z ławki Alexandre Lacazette.

Francuz po raz kolejny udowodnił, że najbardziej lubi strzelać w meczach domowych, ale derby Londynu miały też innych bohaterów. Najbardziej pracowitym zawodnikiem na murawie był niewątpliwie Dani Ceballos. Czyste konto drużyna zawdzięcza świetnej postawie Bernda Leno. Zadowolony ze swojego występu może być także Pablo Mari, który rozegrał drugie 90 minut z armatką na piersi i nie rzucił się kibicom w oczy. W przypadku defensorów Arsenalu jest to dobry znak.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Sokratis, Luiz, Mari, Saka - Ceballos, Xhaka - Pepe (69' Nelson), Özil (89' Bellerin), Aubameyang - Nketiah (59' Lacazette).

West Ham: Fabiański - Ngakia, Diop, Ogbonna, Cresswell - Rice, Noble (82' Soucek) - Bowen (90' Snodgrass), Fornals (87' Anderson), Antonio - Haller.

Kanonierzy nerwowo rozpoczęli starcie z Młotami. Jarrod Bowen już po kilkudziesięciu sekundach postrzaszył swoim strzałem Bernda Leno, piłka jednak szczęśliwie odbiła się od słupka przy niepewnej interwencji golkipera Arsenalu. Goście naciskali na piłkarzy z The Emirates wyprowadzających piłkę i w pewnym momencie o mało nie skończyło się utratą bramki. Jednak Michail Antonio w sytuacji dwóch na jednego fatalnie podał w kierunku Sebastiana Hallera. Przed upłynięciem pierwszego kwadransa podopieczni Artety zdobyli się na tylko jedną dogodną akcję. Strzał Mesuta Özila został zablokowany, a Nicolas Pepe nie miał już szans na trafienie do siatki z ostrego kąta.

Kolejny kwadrans rozpoczął się równie atrakcyjnie. Najpierw Leno wygarnął piłkę z pod nóg Hallera, ryzykując faulem, a po chwili Sokratis w polu karnym Łukasza Fabiańskiego trafił główką w poprzeczkę. Następnie, do końca pierwszej połowy, Arsenal męczył się przy próbach sforsowania muru, jaki stworzył West Ham. Futbolówka nieustannie przechodziła przez Daniego Ceballosa, który gdzie by się nie rozglądnął, tam brakowało przestrzeni na otwierające drogę do bramki podanie. Aktywny na prawym skrzydle Pepe także nie zapracował swoim dryblingiem na gola. Nie zrobił tego nawet Eddie Nketiah, który szukał rzutu karnego, jednak Martin Atkinson nie wskazał na wapno, tylko zaprosił piłkarzy na przerwę.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął, utrzymując się ciągle przy piłce. Nie wynikało z tego nic. Poza inicjatywą Saki, który po udanym dryblingu między rywalami odnalazł podaniem Nketiaha, pod bramką Fabiańskiego brakowało groźniejszych okazji. Tymczasem Bernd Leno uratował kolegów, kiedy West Ham stworzył sobie jedną z pierwszych okazji po przerwie. Niemiecki golkiper popisał się refleksem i odbił piłkę po główce Antonio. Goście dzięki tej sytuacji złapali wiatr w żagle i przenieśli ciężar gry na połowę The Gunners. Mecz stał się przez to bardziej otwarty.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania dopiero dzięki Lacazette'owi. W 78. minucie Bukayo Saka zgrał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, a Gabończyk desperacko uderzył sprzed szesnastki. Piłka odbiła się do idealnie ustawionego Özila, który po wyprzedzeniu linii defensywy zgrał główką do Lacazette'a. Francuz nie pozostawił Łukaszowi Fabiańskiemu złudzeń, choć Polak starał się interweniować nogą. Asystentka sędziego stojąca przy linii bocznej pewnie uniosła chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Radość zawodnikom z The Emirates przyniosła dopiero analiza VAR-u, która jasno wykazała, że Özil nie znajdował się na offsidzie.

West Ham w końcówce rzucił się do ataku, ale nie grzeszył skutecznością. Arsenal mógł już tylko bronić korzystnego rezultatu, więc Mikel Arteta ściągnął z boiska Mesuta Özila, wpuszczając Hectora Bellerina. Kanonierzy podręcznikowo rozegrali końcówkę spotkania, nie dając się wkraść nerwowości w swoje poczynania, a po 5 doliczonych minutach arbiter po raz ostatni zagwizdał w meczu, w którym piłkarze z The Emirates wywalczyli bardzo ważne punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.03.2020, 19:11

@Patriko:
Widze, ze nie ogladasz spotkan tylko jak jakis ulomek patrzysz na same statystyki

thegunner4life komentarzy: 904808.03.2020, 19:10

@Patriko:
I co z tego, że tyle strzela jak nie pracuje dla drużyny tak ciężko jak Ozil.

Patriko komentarzy: 530208.03.2020, 19:10

@FabsFAN: Jakie 3, po 10 od razu i to nie na mecz a na połowę chłopie i to każdą!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.03.2020, 19:10

Wsadzilbys nawet Lacazettea do City i nawet on mialby lepszy staty niz Sterling

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.03.2020, 19:09

@Patriko:
Chlopie, on ma po 3 setki na mecz, to wiadomo, ze w koncu cos mu sie od korzenia odbije.

Kowal96 komentarzy: 1759108.03.2020, 19:08

Wygrana MU tutaj, to najgorszy wynik dla nas... W środę dostaniemy gonga ze 3-0 i koniec marzeń ;x

Ale wierzę, że się jeszcze to jakoś ułoży :D

Patriko komentarzy: 530208.03.2020, 19:08

Sterling bez formy:
38 meczów
20 goli
7 asyst
= porażka, chciałbym żeby nasi skrzydłowi robili takie liczby w sezonach pod formą jak anglik.

thegunner4life komentarzy: 904808.03.2020, 19:06

@FabsFAN:
Jakaś porażka, wynik derbowy. Nic się w tym Manchesterze nie zmieni.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.03.2020, 19:04

Sterling to porazka

Aden komentarzy: 98308.03.2020, 19:02

@Mickeylo: cytując meme: i simply live with the pain :D

@mikowhy: akurat znam osobiście wielu kibiców City, bezpośrednio z Manchesteru (miasta, nie okolic. Miasto, a okolice to totalnie różne rejony, jeśli chodzi o rozłożenie kibiców tych dwóch drużyn).
Nawet mam ciekawy przypadek jednej rodziny, gdzie to nie kibic City jest czarną owcą, a United (i to przez niego tych ludzi poznałem). Cała rodzina kibicuje City, brat, matka, siostra, wujek, ciotka no i dziadek-fanatyk, który już z tego, co wiem zmarł z 2 lata temu.

Więc ktoś tam im kibicuje, jakby na to nie spojrzeć

Freo98 komentarzy: 647608.03.2020, 19:02

Sterling kapciu musisz

tomke komentarzy: 26608.03.2020, 19:00

Mam nadzieję że city odpadnie z realem w lm dla zasady

Tevez komentarzy: 408708.03.2020, 18:59

James niczym młody Walcott. Szybkość i anemiczne strzały.

Patriko komentarzy: 530208.03.2020, 18:59

Trzeba United oddać, ze wyniki z topką jak na ich możliwości mają świetne, aż nie dziwie się, że Arsenalowi w tym sezonie nie dali rady, bo daleko im do topu w tych rozgrywkach

zdyp komentarzy: 457708.03.2020, 18:57

@thegunner4life: od czegos trzeba zaczac

Cesc1994 komentarzy: 447208.03.2020, 18:57

A Santi z kolejną asystą...

thegunner4life komentarzy: 904808.03.2020, 18:56

@Tevez:
Jeden stoper nic by nie zmienił. Bo my się za głęboko cofamy i źle bronimy jako cała drużyna.

Korss komentarzy: 234208.03.2020, 18:56

@Tevez
Próbuj dalej xD

Tevez komentarzy: 408708.03.2020, 18:54

Wywaliliśmy 80 mln na Pepe zamiast sprowadzić stopera z prawdziwego zdarzenia.

Alonso komentarzy: 1282408.03.2020, 18:52

Arteta podawał piłki a nie kawe, ech coraz więcej amatorów pcha się do hejtowania Hiszpana

Ech0z komentarzy: 1043008.03.2020, 18:52

Ciśnięcie po Artecie bo był tylko asystentem jest żałosne, a dopiero co mieliście trenera który 3 razy wygrał ligę Europy i prowadził klub pełen gwiazd, co z nim osiągnęliśmy?

Taki komentarzy: 204608.03.2020, 18:52

Ale wy wiecie, że City to wygra?

thegunner4life komentarzy: 904808.03.2020, 18:50

@Marcel90:
Bo pewnie dostaniemy od nich 5. Arsenal ostatnio wygral na wyjeździe z Topka chyba w 2015 roku.

Ech0z komentarzy: 1043008.03.2020, 18:50

@NineBiteWolf: kawę to ty możesz podawać w pracy swojemu kierownikowi żeby się przypodobać, Arteta osiągnął trochę więcej

Korss komentarzy: 234208.03.2020, 18:49

Wiecie, że gdyby nie MU to Arteta by nie był trenerem Arsenalu?

Spejsik komentarzy: 343608.03.2020, 18:49

@Leehu napisał: "Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy... Ten sezon jest przegrany... Przegraliśmy go z wuefistą Solskjerem. :("
Jeżeli United wygra będziemy do nich mieli 5 punktów straty więc nie uważam, że ten sezon już jest przegrany.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1008.03.2020, 18:47

@Aden napisał: "co czują kibice City"
Kto?

Marcel90 komentarzy: 817808.03.2020, 18:47

Teraz smiech z City a wczoraj tyle bylo placzu, ze dostaniemy od nich piatke. Zdecydujcie sie

Mickeylo komentarzy: 277908.03.2020, 18:47

@Aden: to co my mamy czuć oglądając Xhake lub Ozila

Aden komentarzy: 98308.03.2020, 18:46

Jak widzę grę i decyzje Sterlinga w tym meczu to aż mnie irytuje. Nie chcę wiedzieć, co czują kibice City, jak na niego patrzą :v

Leehu komentarzy: 1049608.03.2020, 18:44

@Tevez: No u nas Kroenke na pewno nigdy nie wpadnie na pomysł sprowadzenia środkowego obrońcy za 80 mln. :)

Tevez komentarzy: 408708.03.2020, 18:44

Maguire to najlepszy angielski stoper od czasów Ferdinanda i Terrego.

ArsenalChampion komentarzy: 811408.03.2020, 18:42

@NineBiteWolf: nie wiem czy ty teraz trollujesz czy serio jesteś taki ograniczony że myślisz że praca jako asystent trenera to podawanie kawy,ale po idiotycznych komentarzach jakie miały tu miejsce to nic mnie nie zdziwi, a ten to jeden z głupszych.

Patriko komentarzy: 530208.03.2020, 18:41

@Ech0z napisał: "Fajne te City Guardioli, 400 podań żeby stworzyć jedna sytuację xd oni tam wierzą w jego filozofię jeszcze?"
No skoro zdobyli 2x majstra pod rząd a ostatnio puchar ligi i jedną nogą przeszli Real w LM to chyba wierzą, mnie bardziej nurtuję pytanie czy ktoś w Arsenalu wierzy w filozofie Artety

zdyp komentarzy: 457708.03.2020, 18:40

@NineBiteWolf: i wszytko jasne! arteta odszedl bo kawa sie skonczyla.....lol

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 108.03.2020, 18:39

Mikel „barista” Arteta

Tevez komentarzy: 408708.03.2020, 18:38

Manchester United ma defensywę o której nasz klub może pomarzyć.

thegunner4life komentarzy: 904808.03.2020, 18:36

@Simpllemann:
Otóż to kolego! Potrzeba kogoś takiego jak Santi. Przychodzi i od razu wiadomo kto rządzi. Jeden taki transfer i wszyscy koledze zaczynają od razu lepiej grać. Tylko ciekawe czy nam się to uda.

johnnycage1909 komentarzy: 107908.03.2020, 18:36

Tymczasem Cazorla z kolejną asystą

Perconte komentarzy: 62808.03.2020, 18:35

Niech City to chociaż zremisuje, no jak UTD wygra to wyjdą wszyscy ich kibice z nor i będą tutaj się podniecać i spuszczac i opowiadać, że idą po wicemistrza xDDD

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5008.03.2020, 18:35

O jezu, co to za statystyki na United vs City? :o

dolny komentarzy: 265708.03.2020, 18:34

@NineBiteWolf: podawania kawy xd

Xanthi komentarzy: 98408.03.2020, 18:32

Po pierwsze primo moje ptysiule to karny dla united sie nalezal jak psu buda
I po drugie primo ultimo moje ptysiule jak city to przegra to nie chce byc w skórze ich nastepnych rywali, druzyna gurdioli podrazniona zawsze pozniej pakuje duzo bramek......a czekaj czekaj czyzby to arsenal byl nastepny...

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 808.03.2020, 18:30

@Kiepomen: z tym że United potrafi wygrać z City, żeby w następnej kolejce stracić punkty ze średniakiem.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1008.03.2020, 18:29

Rado Majewski w tym studio to jakby sobie z kumplem o meczyku przy piwku gadał

Ech0z komentarzy: 1043008.03.2020, 18:28

SzopenWWA komentarzy: 73908.03.2020, 18:28

Jakby Arteta wyjął z City w lecie Bernardo, to bym mu pojechał dobrego Ale'a postawić ;p

marcingus1 komentarzy: 117808.03.2020, 18:28

@schnor25: ale kolego porównaj składy, na większości pozycji United jest o wiele lepsze niż my. Natomiast ja dalej nie widzę stylu Manchesteru, oni wydają się grać dobrze w momencie, gdy rywal ich naciska. Mecze z City, Chelsea i Liverpoolem(co prawda przegrali, ale się dobrze zaprezentowali) tylko to potwierdzają. Oddaj im piłkę a nie jest tak kolorowo. OGS już ponad rok ich trenuje, a dalej im idzie ciężko z ogórkami. Dajcie rok Artecie, grubo ponad 200 mln na transfery i nie wyobrażam sobie zobaczyć Arsenalu bez stylu

Ranczomen komentarzy: 1236108.03.2020, 18:28

Dzisiaj dadzą tyłka, żeby w następnym meczu rozjechać nas 5000:0. Typowe.

Gofer999 komentarzy: 1473108.03.2020, 18:27