Zmazać plamę z Wolverhampton - Aston Villa vs Arsenal

Zmazać plamę z Wolverhampton - Aston Villa vs Arsenal 05.02.2021, 22:28, Bartłomiej Leszner 905 komentarzy

Poprzednie spotkanie Arsenalu oglądało się świetnie. Do 45 minuty. Wtedy do gry wkroczyli David Luiz oraz Craig Pawson. Dyskusje czy Brazylijczyk faulował, czy należała mu się czerwona kartka oraz czy obecne przepisy w takich sytuacjach mają sens zejdą teraz na drugi plan. Kanonierzy wracają do gry i miejmy nadzieję, że w sobotnim meczu będą chcieli podtrzymać swoją dobrą dyspozycję ze stycznia oraz pokażą jeszcze większy głód zwycięstwa. Kto będzie rywalem Arsenalu? Sąsiedzi w tabeli Premier League ze znaną twarzą w bramce – Aston Villa.

2021 rok nie rozpoczął się najlepiej dla zespołu z Birmingham. Gospodarze jutrzejszego spotkania wygrali 2 z 6 ligowych spotkań rozegranych w styczniu. Porażki z Manchesterem United oraz Manchesterem City można było przewidzieć, jednak jeżeli The Villians chcą walczyć o europejskie puchary nie powinni przegrać z Burnley oraz West Hamem. Gdyby podopieczni Deana Smitha nie stracili punktów w tych dwóch spotkaniach, byliby teraz bardzo blisko pierwszej czwórki, mając dwa mecze rozegrane mniej. Forma w kratkę jednak nie przekreśla faktu, że Aston Villa radzi sobie świetnie w tym sezonie. Zespół, który w poprzedniej kampanii do ostatniego momentu walczył o utrzymanie, jest teraz kandydatem do miejsca w Lidze Mistrzów. Czy zespół dyrygowany przez Jacka Grealisha wytrzyma tempo do końca sezonu?

Mimo że Arsenal ma tylko jeden punkt mniej w tabeli, znajduje się w odmiennej sytuacji. Oczywiście nie można skreślać Kanonierów w walce o Ligę Mistrzów, jednak strata do pierwszej czwórki jest coraz większa. Podopieczni Mikela Artety nie ułatwili sobie zadania w ostatnim meczu ligowym, przerywając passę 7 meczów ligowych bez porażki. Faul Davida Luiza w doliczonym czasie gry (w konsekwencji czerwona kartka dla Brazylijczyka) oraz szybko zdobyta bramka Wilków ustaliły przebieg całej drugiej połowy spotkania. Nie pomogła również czerwona kartka Bernda Leno. Kanonierzy nie mają jednak się czego wstydzić – pierwsza połowa wyglądała bardzo obiecująco i gdyby nie kary indywidualne, Bukayo Saka i spółka na pewno walczyli by o komplet 3 punktów.

W drużynie gospodarzy nie zobaczymy dwóch graczy: Kortney House oraz Wesley są kontuzjowani i nie będą dostępni w selekcji. Drużyna przyjezdna będzie musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Kierana Tierneya oraz zawieszonych Davida Luiza i Bernda Leno. W sprawie tego pierwszego nie pomogło oficjalne odwołanie złożone przez Arsenal. FA zdecydowała o podtrzymaniu kary (mimo że kartka Jana Bednarek za podobny faul została usunięta) i obrońcę najpewniej zastąpi jego rodak – Gabriel Magalhaes. Niemieckiego bramkarza natomiast zastąpi Runarsson bądź Ryan. Debiut w Premier League Islandczyka nie wyszedł najgorzej – oprócz jednej sytuacji przy wyprowadzeniu piłki nie popełnił żadnego rażącego błędu i nie stracił bramki. Mikel Arteta nie sięgałby jednak po dodatkowego bramkarza gdyby twierdził, że były bramkarz Dijon jest w stanie godnie zastąpić Leno. W jutrzejszym meczu raczej wystąpi więc wypożyczony z Brighton Mat Ryan.

W ostatnich dwóch ligowych meczach pomiędzy Aston Villą i Arsenalem to drużyna z Birmingham odniosła dwa zwycięstwa. O listopadowym spotkaniu wszyscy kibice Kanonierów chcieliby jak najszybciej zapomnieć – The Villians wygrało pewnie, aż 3-0 i to na boisku rywali. Podopieczni Deana Smitha nie będą z pewnością łatwymi rywalami. Czy i tym razem Emiliano Martinez zatrzyma swoich byłych kolegów? A może to żądni zemsty za ostatnie spotkanie Kanonierzy okażą się drużyną lepszą? Tego dowiemy się już jutro. Początek spotkania w sobotę o 13:30.

Rozgrywki: 23. Kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Birmingham, Villa Park
Data: Sobota, 06.02.2021, godzina 13:30 czasu polskiego
Sędzia: Chris Kavanagh

Przewidywany skład Arsenalu: Ryan – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey, Xhaka – Pepe, Smith-Rowe, Saka – Lacazette.

Typ Kanonierzy.com: 1-2 - kurs 2.60 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com.

Aston VillaPremier LeagueZapowiedź autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
Freo98 komentarzy: 642406.02.2021, 14:50

Emil potrzebuje odpoczynku a znowu będzie grał pewnie do 80 min

majormati komentarzy: 191506.02.2021, 14:50

Parodysta na lewej obronie.

bizooon komentarzy: 692906.02.2021, 14:50

Bez Laci to tylko kontra jakas z dlugim podanoem, ciekawe jak dkoro oni stoja na 20 metrze

Kris3Tears komentarzy: 442406.02.2021, 14:50

Gramy troche lepiej ale to wciąż za mało. Przegramy to.

ostriket komentarzy: 662806.02.2021, 14:49

To są jaja ze te cepy nawet tego nie wzięli pod var....

Calyn komentarzy: 191606.02.2021, 14:49

***** to jest karny ocokaman

lukasz845 komentarzy: 455406.02.2021, 14:49

Niby Laca ładnie pressuje i rozgrywa, ale brakuje strikera teraz

bizooon komentarzy: 692906.02.2021, 14:49

Laca co taka akcja jak saki sam stoi na 12 metrze i nie widza go ani Saka ani Pepe

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 106.02.2021, 14:44

Dalej psioczcie na Thomasa, wejdzie Elneny to z własnej połowy nie wyjdziemy. Ghańczyk cały czas gra do przodu, czasami niedokładnie, co wynika z trudności zagrań. Jak by grał do najbliższego to też by miał 95%celności.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141906.02.2021, 14:44

DCL kupować w lecie jeżeli tak ma wyglądać plan Artety na odbudowę klubu. Nie ma innego wyjścia

Barney komentarzy: 2094206.02.2021, 14:44

Muszę przyznać, że dobre zawody ryana

TheRealBart komentarzy: 58506.02.2021, 14:44

Dzisiaj ESR jest w takiej dyspozycji, że chyba lepiej byłoby gdyby Laca poszedł na 10, a Auba na szpicę

miki007 komentarzy: 30706.02.2021, 14:43

Czy oni rozumieją, że te wrzutki są bez sensu? Może by im ktoś to przekazał!

bobslej22 komentarzy: 832206.02.2021, 14:43

@Joker_224: haha no to niesamowite. Moja neostrada ma też wysoki i jest podobnie

bizooon komentarzy: 692906.02.2021, 14:43

Ep to musi byc gol

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141906.02.2021, 14:43

Znowu Pepe nam podmienili. A wydawało się, że wreszcie się znalazł.

majormati komentarzy: 191506.02.2021, 14:43

Klasycznie, nie ma pomyslu? Wrzutka na 175 Lacazette i 200 Mingsa...

Elastico07 komentarzy: 1255506.02.2021, 14:42

Nie rozumiem czemu Mikel nie zrobił zmian w przerwie.Obudzi się jak dostaniemy 2 bramkę wtedy bedzie panika i 2 zmiany na raz.Gdy się przegrywa i nie gra nic do przerwy to nie widze innej możliwości niż reagowanie zmianami ale Mikel naiwnie wierzy ze ten sam zestaw zawodnikow może to jeszcze ugrać

Kris3Tears komentarzy: 442406.02.2021, 14:42

Pepe znowu spartolił. Do zmiany.

noth komentarzy: 264306.02.2021, 14:42

tak grajcie wrzutki na 1,70 Lacazette, kiedy wokol ma 20 cm wyzszych i 30kg ciezszych Konse i Mingsa, zajebista taktyka...

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1006.02.2021, 14:41

Znowu wrzutki na pałę, a co gorsza nie mamy w ogóle siły przebicia w okolicach szesnastki Villans. Fizycznie Laca i ESR tam są stłamszeni

kaziu874 komentarzy: 673506.02.2021, 14:41

Ma ktoś to wideo gdzie Saka był faulowany i sędzia żółtą kartkę pokazał? Nie należała się tam czerwona czasem?

Joker_224 komentarzy: 520406.02.2021, 14:40

Partey wygląda jakby miał wysoki ping xd

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141906.02.2021, 14:40

To wszystko wina Luiza, którzy przerwał serię zwycięstw. Widać w piłkarzach brak wiary

MuodyWenger komentarzy: 1575 newsów: 1206.02.2021, 14:40

dziś Pepe bez błysku, drwale odebrały chęć gry Bukayo. Potrzebne zmiany na skrzydłach Gabi i Auba in

aaron komentarzy: 336606.02.2021, 14:40

@Alonso: Ziemia jest płaska, covida nie ma, maseczki to kagance, KONSTYTUCJA!!1one1!!

Elastico07 komentarzy: 1255506.02.2021, 14:39