Znakomity start Arsenalu w LE, wygrana 3-0 z Eintrachtem

Znakomity start Arsenalu w LE, wygrana 3-0 z Eintrachtem 19.09.2019, 19:52, Łukasz Wandzel 1360 komentarzy

Zmagania w Lidze Europy Arsenal rozpoczął od wyjazdowego starcia z Eintrachtem, czyli ubiegłorocznym półfinalistą tych rozgrywek. Na pierwszy ogień Kanonierzy zmierzyli się więc z niewątpliwie najtrudniejszym rywalem w grupie F na jego własnym terenie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla londyńczyków, jednak rezultat nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Zespół z Frankfurtu nie zwykł łatwo oddawać punkty na własnym stadionie i udowodnił to także w tym spotkaniu, stwarzając sobie więcej okazji niż drużyna gości. Ze względu na rażącą nieskuteczność piłkarzy Adiego Huttera i czerwoną kartkę w końcówce spotkania mecz przeciwko Eintrachtowi nie stanowił dla Arsenalu wyzwania.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Eintracht Frankfurt: Trapp - Abraham, Hasebe, Hinteregger - da Costa (74' Chandler), Kamada, Kohr, Sow, Kostić - Dost (67' Paciencia), Silva.

Arsenal: Martinez - Chambers, Mustafi, David Luiz, Kolasinac (81' Maitland-Niles) - Xhaka, Torreira, Smith Rowe (60' Pepe), Willock (72' Ceballos) - Saka, Aubameyang.

W składzie na Ligę Europy Unai Emery dokonał aż 7 zmian w wyjściowym składzie względem ostatniego meczu ligowego z Watfordem. Nie poskutkowało to ogromną zmianą jakościową w grze, ale z pewnością lepszym rezultatem. Piłkarze Arsenalu rozpoczęli z chłodnymi głowami i bardzo szybko byli blisko otwarcia wyniku. Już w 5. minucie wypracowali sobie znakomitą sytuację, kiedy to celne dośrodkowanie powinien wykorzystać Lucas Torreira. Urugwajczyk nie trafił jednak czysto w piłkę i zmarnował świetną okazję na gola. PZBuk kod bonusowy.

Drużyna Eintrachtu nie narzucała wysokiego tempa, ale przez cały mecz oddała więcej strzałów niż przyjezdni. Aubameyang przez długi czas mógł czuć się osamotniony w ataku, mimo że starał się współpracować z młodszymi kolegami z zespołu. Smith-Rowe był raczej niewidoczny, Saka zaznaczył swoją obecność dopiero w końcówce. Najpewniejszym punktem był Joe Willcok, który w 38. minucie wpisał się na listę strzelców. Piłka po uderzeniu młodego Anglika odbiła się od Abrahama i szczęśliwie wpadła do bramki.

Arsenal mógł być zadowolony z jednobramkowego prowadzenia, ponieważ nie prezentował najpiękniejszego futbolu. U piłkarzy Eintrachtu przez 90 minut nie zmieniało się jedno - bramka była dla nich jak zaczarowana. Szczególnie aktywnym zawodnikiem gospodarzy był Kostić. Serb często albo dośrodkowywał, albo sam próbował kończyć akcję. W tym samym czasie piłka mijała bramkę lub udanie bronił Martinez.

Szanse na remis zupełnie odebrał Eintrachtowi Dominik Kohr, otrzymując drugą żółtą kartkę w 80. minucie. Grając z przewagą jednego zawodnika, Arsenal rozwiał wszelkie wątpliwości. Najpierw Bukayo Saka przymierzył po podaniu od Pepe i trafił do siatki z około 20 metrów. Niedługo potem stoickim spokojem popisał się Pierre-Emerick Aubameyang, który po przejęciu piłki pokonał Trappa strzałem po ziemi. Tym samym Gabończyk wynagrodził sobie i drużynie sytuację z chwili wcześniej, gdy fatalnie spudłował z najbliższej odległości. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal zgarnął 3 punkty w najprawdopodobniej najtrudniejszym meczu fazy grupowej Ligi Europy.

Eintracht FrankfurtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ChatCrapGetBanged komentarzy: 492521.09.2019, 17:39

Wielki Lundstram xd

Marioht komentarzy: 611421.09.2019, 17:38

Wszedłem sobie z ciekawości tutaj, poczytać komentarze, jak zobaczyłem co City robi z naszym poprzednim rywalem.
Mimo, że grają u siebie a nie na wyjeździe... ekhm. Szkoda pisać.

Baronesko komentarzy: 133221.09.2019, 17:38

Silva powinien poleciec, Everton dramat

Dominik11 komentarzy: 2016421.09.2019, 17:34

No fajnie City demoluje Watford a oni nas cisnęli aż przykro było patrzeć i robili z nami co chcieli. Tu już nie chodzi żeby wygrac z nimi 7--0 ale wygrać a my się położyliśmy i czekaliśmy co zrobią . Dobrze że nie przegraliśmy .

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.09.2019, 17:31

@gnabry_: Xhaka to może nie, ale Emery hmmm

Siller komentarzy: 174721.09.2019, 17:30

@Jogurt napisał: "czyli karta "zmiana menadzera" dziala tylko jednorazowo na dezorientacje przeciwnika"
*Szczególnie skuteczna gdy użyta przeciwko zespołowi Arsenalu

Jogurt komentarzy: 166021.09.2019, 17:28

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492521.09.2019, 17:27

Pep ściągnął Walkera przed 60 minutą, geez...

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 17:27

@gnabry_: To byś stracił pieniądze. Nawet taki wóz z węglem jak Xhaka nie byłby w stanie tego zniszczyć.

paw3u komentarzy: 562821.09.2019, 17:26

Zinchenko out, Otamendi in, siadlo :D #FPL

ArsenalChampion komentarzy: 803221.09.2019, 17:26

Silva zaraz poleci z Evertonu

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 121.09.2019, 17:25

Byłbym w stanie zaryzykować własne pieniądze, że jeśli dzisiaj zamiast De Bruyne byłby Xhaka to City mogłoby zremisować, a nawet przegrać z Watfordem.

Kamilo9611 komentarzy: 31021.09.2019, 17:25

Mozliwe, ze w tym sezonie rekord Henryka pod wzgledem asyst w jednym sezonie bedzie zagrozony, jesli nic sie Kevinowi nie przytrafi.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 17:24

@Kiepomen napisał: "Jasne, Guardiola świetnie to poukładał, ale bez takich piłkarskich asów jakich ma byłoby to niemożliwe. Technicznie każdy gracz City to jest światowy top. U nas w pomocy nawet nie ma połowy piłkarza jakim jest Bernardo Silva, to jest ta zasadnicza różnica dlaczego jest taka przepaść między nami a City."

Arteta*

Spejsik komentarzy: 341721.09.2019, 17:23

City nieźle się wkurzyło za to Norwich

Elastico07 komentarzy: 1252521.09.2019, 17:22

@Garfield_pl napisał: "po prostu liczę że wnioski wyciągnęli z wpadki, a mecz do zapomnienia,bo rozpamiętywanie nic nie da."
Jeszcze się nie nauczyłeś że Arsenal nie wyciąga wniosków a nawet jeśli to nie na długo.

Kiepomen komentarzy: 432921.09.2019, 17:22

Sathiss komentarzy: 195121.09.2019, 17:22

W końcu się opłaciło wybranie B. Silvy w FPL :D Już 22 pkt.

sWinny komentarzy: 782421.09.2019, 17:21

Myślę że grając z czaką i luizem wynik by był podobny gdyby doszło do starcia mc - ars

MarioG komentarzy: 121921.09.2019, 17:14

City jest półkę wyrzej lub dwie od nas. Ale piłkarzom i trenerowi powinno być wstyd że ztakimi ogórki tylko remis

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.09.2019, 17:11

"City, They said NO. They said NO, City".

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.09.2019, 17:10

City robi to, czego Watford nie potrafił z Arsenalem - jest skuteczne.

silvano95 komentarzy: 980521.09.2019, 17:10

Potężny Watford

Baronesko komentarzy: 133221.09.2019, 17:08

Tu bedzie dwucyfrowka, masakra co City wyrabia

Garfield_pl komentarzy: 2797821.09.2019, 17:08

@Elastico07: to żeby porównać trzeba zaczekać na nasz rewanż z Watford u siebie :) wtedy ma to sens. To bardziej do porównania pasuje ostatnia kolejka,gdzie City grało i chciało odrobić Amy oddaliśmy mecz. Nie przesiąknąłem Unaiem i Wengerem, po prostu liczę że wnioski wyciągnęli z wpadki, a mecz do zapomnienia,bo rozpamiętywanie nic nie da.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 17:08

Six in the City!

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.09.2019, 17:08

@Siller: zawsze może być gorzej.

Lloris nie zagrał, zinchenko też nie, Fraser lawa, evertonowska obrona bez CK, Mina samobój, City 6:0 a Dr bruyne bez punktów xd

MarioG komentarzy: 121921.09.2019, 17:08

@Barney: mkze żeby się lepiej wczol w drużynę taki napęd psychologiczny

platinium komentarzy: 139321.09.2019, 17:07

Ale z tym Angelino, to Pepuś teraz przesadził.

Siller komentarzy: 174721.09.2019, 17:00

Sterling, któremu zapomniałem zdjąć kapitana ławka, Norwich bez gola, Barnes w składzie, ale to Wood strzela, czyste konto dla Digne poszło się paść.

Ta kolejka w fpl zapowiada się wspaniale :/

No ale przynajmniej Totki przegrały ;)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 16:58

@DawidAFC: tak.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492521.09.2019, 16:56

@NineBiteWolf napisał: "Norwich wygląda nieźle kiedy udaje im się wyjść z własnej połowy. xD Czuję, że spokojnie powalczą o remis, szczególnie że Burnley pewnie trochę spuchnie fizycznie."

To samo to widzę, pressing Burnley naprawdę ostry. Chyba o Aston Villi z Tottenhamem pisałem, że cisną tak mocno, że spuchną i faktycznie Spurs to wygrało xd

Nie wygląda to tak tragicznie jak z West Hamem.

Mam do Pukkiego żal, że zmarnował sytuację z początku spotkania. Sam na sam z bramkarzem, ostry kąt, piłka na słabszej nodze - sytuacja skrojona pod niego.

Barney komentarzy: 2091321.09.2019, 16:54

Czemu cou strzelał karnego? Oddał mu lewy czy gość który jest wypożyczony dostaje 11

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125121.09.2019, 16:54

Lewy odpuścił karnego?

Patriko komentarzy: 528721.09.2019, 16:51

@Dawid04111: Nie no stawiam kratę Kustoszy, że od Evertonu jednak gorsi nie będziemy

kamilo_oo komentarzy: 2356721.09.2019, 16:48

Na ch... temu Kołtinho dali...

kubex komentarzy: 575221.09.2019, 16:48

Oo nie bedzie... coutinho podchodzi

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492521.09.2019, 16:47

@gnabry_ napisał: "No i gdzie jest Pukki?? Obstawiałem, że zaliczy dzisiaj trafienie, a on na złość się zaciął. Może w drugiej połowie??"

22 z 29 goli w Championship strzelił w drugich połowach.

kubex komentarzy: 575221.09.2019, 16:47

Lewy zaraz z karnego x3

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.09.2019, 16:46

@Patriko: Evertonu z Arsenalem walczą o to kto jest gorszy a nie lespzy

Xyzxyz komentarzy: 33521.09.2019, 16:46

Wchodze na livescore patrze na city a po pierwszej polowie 5:0 i to 18 minut jezu co za machina z nich :D

Patriko komentarzy: 528721.09.2019, 16:45

Sheffield*

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 121.09.2019, 16:45

No i gdzie jest Pukki?? Obstawiałem, że zaliczy dzisiaj trafienie, a on na złość się zaciął. Może w drugiej połowie?? Czekam.

Patriko komentarzy: 528721.09.2019, 16:44

Widzę, że słowa Walcotta nabierają życia i Everton faktycznie może być w końcu lepszy niż Arsenal, a nie czekaj... 1-0 dla Shieffield ;d

pumeks komentarzy: 2080821.09.2019, 16:44