Znakomity start Arsenalu w LE, wygrana 3-0 z Eintrachtem

Znakomity start Arsenalu w LE, wygrana 3-0 z Eintrachtem 19.09.2019, 19:52, Łukasz Wandzel 1360 komentarzy

Zmagania w Lidze Europy Arsenal rozpoczął od wyjazdowego starcia z Eintrachtem, czyli ubiegłorocznym półfinalistą tych rozgrywek. Na pierwszy ogień Kanonierzy zmierzyli się więc z niewątpliwie najtrudniejszym rywalem w grupie F na jego własnym terenie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla londyńczyków, jednak rezultat nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Zespół z Frankfurtu nie zwykł łatwo oddawać punkty na własnym stadionie i udowodnił to także w tym spotkaniu, stwarzając sobie więcej okazji niż drużyna gości. Ze względu na rażącą nieskuteczność piłkarzy Adiego Huttera i czerwoną kartkę w końcówce spotkania mecz przeciwko Eintrachtowi nie stanowił dla Arsenalu wyzwania.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Eintracht Frankfurt: Trapp - Abraham, Hasebe, Hinteregger - da Costa (74' Chandler), Kamada, Kohr, Sow, Kostić - Dost (67' Paciencia), Silva.

Arsenal: Martinez - Chambers, Mustafi, David Luiz, Kolasinac (81' Maitland-Niles) - Xhaka, Torreira, Smith Rowe (60' Pepe), Willock (72' Ceballos) - Saka, Aubameyang.

W składzie na Ligę Europy Unai Emery dokonał aż 7 zmian w wyjściowym składzie względem ostatniego meczu ligowego z Watfordem. Nie poskutkowało to ogromną zmianą jakościową w grze, ale z pewnością lepszym rezultatem. Piłkarze Arsenalu rozpoczęli z chłodnymi głowami i bardzo szybko byli blisko otwarcia wyniku. Już w 5. minucie wypracowali sobie znakomitą sytuację, kiedy to celne dośrodkowanie powinien wykorzystać Lucas Torreira. Urugwajczyk nie trafił jednak czysto w piłkę i zmarnował świetną okazję na gola. PZBuk kod bonusowy.

Drużyna Eintrachtu nie narzucała wysokiego tempa, ale przez cały mecz oddała więcej strzałów niż przyjezdni. Aubameyang przez długi czas mógł czuć się osamotniony w ataku, mimo że starał się współpracować z młodszymi kolegami z zespołu. Smith-Rowe był raczej niewidoczny, Saka zaznaczył swoją obecność dopiero w końcówce. Najpewniejszym punktem był Joe Willcok, który w 38. minucie wpisał się na listę strzelców. Piłka po uderzeniu młodego Anglika odbiła się od Abrahama i szczęśliwie wpadła do bramki.

Arsenal mógł być zadowolony z jednobramkowego prowadzenia, ponieważ nie prezentował najpiękniejszego futbolu. U piłkarzy Eintrachtu przez 90 minut nie zmieniało się jedno - bramka była dla nich jak zaczarowana. Szczególnie aktywnym zawodnikiem gospodarzy był Kostić. Serb często albo dośrodkowywał, albo sam próbował kończyć akcję. W tym samym czasie piłka mijała bramkę lub udanie bronił Martinez.

Szanse na remis zupełnie odebrał Eintrachtowi Dominik Kohr, otrzymując drugą żółtą kartkę w 80. minucie. Grając z przewagą jednego zawodnika, Arsenal rozwiał wszelkie wątpliwości. Najpierw Bukayo Saka przymierzył po podaniu od Pepe i trafił do siatki z około 20 metrów. Niedługo potem stoickim spokojem popisał się Pierre-Emerick Aubameyang, który po przejęciu piłki pokonał Trappa strzałem po ziemi. Tym samym Gabończyk wynagrodził sobie i drużynie sytuację z chwili wcześniej, gdy fatalnie spudłował z najbliższej odległości. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal zgarnął 3 punkty w najprawdopodobniej najtrudniejszym meczu fazy grupowej Ligi Europy.

Eintracht FrankfurtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kiepomen komentarzy: 432921.09.2019, 16:43

Ktoś ma stream do tego gwałtu? I nie chodzi mi o te strony 18+

ArsenalChampion komentarzy: 803321.09.2019, 16:43

@gnabry_: ciekawe skąd wziąłeś te informacje

Elastico07 komentarzy: 1252521.09.2019, 16:42

@Dawid04111 napisał: "Jeśli Watford zagra 2 połowę tak jak z nami to i 5:5 jeszcze może być."
Jeśli City drugą połowe tak jak Arsenal to może tyle być.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.09.2019, 16:40

Jeśli Watford zagra 2 połowę tak jak z nami to i 5:5 jeszcze może być.

pLYTEK komentarzy: 411821.09.2019, 16:40

Lewy 9. gol w 5. meczu. Życiowa forma ?

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 121.09.2019, 16:39

Guardiola zanim objął City chciał zostać managerem Arsenalu. Jednakże po rozmowie z zarządem stwierdził, że nie dostanie odpowiednich środków by móc zrealizować swoją wizję dlatego też zrezygnował.

bartas1984 komentarzy: 36921.09.2019, 16:39

@Tevez: Jeszcze Real zaladowal 10, chyba Rayo, jakieś 4 lata wstecz.

fabregas1987 komentarzy: 2579221.09.2019, 16:38

Nie będzie dwucyfrówki, w drugiej połowie City pewnie spuści z tonu, obstawiam 6:0, 7:0

Patriko komentarzy: 528721.09.2019, 16:38

@Adi17: Gdy Guardiola przechodził z Bayernu do City, Arsenal prowadził jeszcze Wenger i nawet nie było mowy o jego odejściu czy zwolnieniu, bo wiadomo jaką Papa wtedy miał pozycję w klubie, może gdzieś w alternatywnej rzeczywistości Arsene odszedł z klubu wcześniej a naszym nowym menago został Klopp albo Guardiola ;d

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 16:37

@Tevez: @ares765 napisał: "The last team to score 10 goals in an English league game were Manchester City versus Huddersfield in 1987"

Tevez komentarzy: 408721.09.2019, 16:34

Kiedy ostatnio padła dwucyfrówka w poważnej lidze? Pamiętam jedynie że jakieś 10 lat temu PSV rozbiło Feyenoord 10-0.

ArsenalChampion komentarzy: 803321.09.2019, 16:33

@platinium: to już by im zepsuło narrację fatalnego Arsenalu i kosmicznego City, a plusy same się nie zdobędą

Mrooz komentarzy: 39521.09.2019, 16:33

teraz czlowiek mzoe sobie porownac arsenal i city xd

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 16:32

thegunner4life komentarzy: 899021.09.2019, 16:31

Patrzcie i podziwiajcie, bo jutro wrócimy do szarej rzeczywistości bohaterskiej obrony całą 11 w swoim polu karnym autorstwa Emerego.

michal192837465 komentarzy: 765421.09.2019, 16:30

Jak Guardiola jest taki kozak, to niech teraz wpuści lewego obrońcę na skrzydło.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.09.2019, 16:30

@Patriko napisał: "@Adi17: Bo City go wzięło?"
Nie mogli wziąć Emery'ego? A nam zostawić Pepa

Adi17 komentarzy: 299821.09.2019, 16:30

@Patriko:

Źle napisałem. Powinni uprzedzić City. Wiem, pewnie nie było stać Arsenalu na jego pensje i zapewnienie mu wystarczającego budżetu transferowego, ale no Arsenal to nie jest jakiś średnia, chociaż jak oglądam ostatnio ich grę to tak wygląda...

platinium komentarzy: 139321.09.2019, 16:30

Ciekawe, że nikt nie piszę, że Burnley wygrywa 2:0 z Norwich, które tydzień temu wygrało z City. Ludzie, to jest Premier League, przestańcie zachowywać się jak chorągiewki.

DontCry komentarzy: 760821.09.2019, 16:30

@Kowal96 napisał: "City 5-0 z Watfordem w 30 minut, a my... meh."

W 18 minut.

Kowal96 komentarzy: 1758921.09.2019, 16:29

City 5-0 z Watfordem w 30 minut, a my... meh.

Patriko komentarzy: 528721.09.2019, 16:28

@Adi17: Bo City go wzięło?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 16:28

Manchester City od sześciu minut nie zdobył bramki. Kłopoty, kłopoty.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.09.2019, 16:28

Aguero oddawaj 2 asysty dr bruyne... To to 12 punktów w fplu

Adi17 komentarzy: 299821.09.2019, 16:27

Dlaczego Arsenal nie zatrudnił Guardioli jak go City wzięło!!??

thegunner4life komentarzy: 899021.09.2019, 16:27

@ares765:
Dokładnie dał Pepowi jeden mecz zobaczył że chłopak się spalił. I przejął stery efekty wszyscy widzimy.

#ArtetaTeam

Czerstwy komentarzy: 20421.09.2019, 16:26

Kto po ostatnim meczu stawiał na Norwich?

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18421.09.2019, 16:25

Arsenal też był blisko 5-2.
Ale blisko przegrania z Watfordem takim wynikiem...

Artu komentarzy: 189421.09.2019, 16:25

Panie Emery patrz Pan na City, tak się zamyka mecz. Rzeźnia na Eithad.

Rafson95 komentarzy: 1053221.09.2019, 16:24

Odebrali nam rekord wpierdzielu w pierwszych 20 minutach z pamiętnego meczu z LFC na Anfield :(((

DontCry komentarzy: 760821.09.2019, 16:24

Dobrze by było jakby jednak dziś Sterling nie pojawiał się na boisku.

kraku96 komentarzy: 36021.09.2019, 16:23

@Elastico07: 94/95 Man UTD 9-0 Ipswich, dwucyfrówki chyba nie było

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.09.2019, 16:22

Szybkie zamknięcie meczu i wyścig po kolejne gole. Chciałbym zobaczyć taki Arsenal.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 16:22

My strzelamy dwie bramki i cofamy się do defensywy :)))

helzing komentarzy: 327321.09.2019, 16:21

Watford takie dobre :/

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 16:21

@ares765 napisał: "Widać, że Arteta pozwolił przygotować zespół na mecz z Norwich, a teraz znów wziął sprawy w swoje ręce."

Pozwolił Guardioli*

Adi17 komentarzy: 299821.09.2019, 16:21

Powiem wam, że City jak ma dzień to jest jak czołg i wcale się nie zatrzymują przy 3 czy 4 golu.

gbn komentarzy: 377021.09.2019, 16:21

Niech te City już się uspokoi, wynik w typerku siadzie.

Elastico07 komentarzy: 1252521.09.2019, 16:21

@Garfield_pl napisał: "gdybanie"
Bardziej porównanie i nie uważam je za bez sensu.Widzę że przesiąknąłeś Unaiem i Wengerem i skupiasz sie tylko na najbliższym meczu.Warto pamietac o przeszłości żeby wyciągać wnioski na przyszłość.

Manchester City have scored more goals in the first 18 minutes vs. Watford (5) than Watford have scored in the Premier league this season (4).

I dwa z tych czterech goli padło w meczu z Arsenalem xD

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492521.09.2019, 16:20

Burnley też mogłoby wygrywać 5-0 w sumie.

pumeks komentarzy: 2080821.09.2019, 16:20

I taka jest różnica między City, a Arsenalem......

Matelko komentarzy: 320521.09.2019, 16:20

była jakaś dwu-cyfrówka w historii PL?

michal192837465 komentarzy: 765421.09.2019, 16:20

W tym Watfordzie to chyba powinni trenera zmienić.

DontCry komentarzy: 760821.09.2019, 16:20

Otamendi w Fantasy.

kamilo_oo komentarzy: 2356721.09.2019, 16:20

Włączyłem z ciekawości, żeby zobaczyć, czy zawodnicy Watford wyszli w ogóle na boisko

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.09.2019, 16:19

Czerstwy komentarzy: 20421.09.2019, 16:18

Dość tego strzelania bo 4:0 obstawialem

bartas1984 komentarzy: 36921.09.2019, 16:18

City nas dzisiaj pomsci i to z nawiązką.

Garfield_pl komentarzy: 2799221.09.2019, 16:18

@Elastico07: gdybanie bez sensu jest nowa kolejka i nowe wyniki. To co się stało z Norwich, gdyby zagrało jak z City, to by prowadzili itd., itd., :)

City jedzie ich u siebie mega, a co gdyby grali na wyjeździe, może by przegrywali.