Komentarze użytkownika aikon90
Znaleziono 747 komentarzy użytkownika aikon90.
Pokazuję stronę 1 z 19 (komentarze od 1 do 40):
@alexis1908: Nadal Eddie częściej trafiał coś złego napisałem?
@alexis1908 napisał: "Rekord Eddiego to jest 5 goli w lidze w sezonie a łącznie 10. Faktycznie lepsze liczby XD"
Nie wiem czy wiesz ale piłkarz, który siedzi na ławce rezerwowych nie może strzelić gola. To znaczy może ale to się nie liczy do wyniku. XD
Gyokeres rozegrał w tym sezonie 2053 minuty w lidze, strzelił 9 goli z gry plus 3 gole z rk. Nketiah przez pierwsze 2053 minuty w lidze (w gorszych czasach zespołu) jako "9" strzelił 12 goli wszystkie z gry plus 2 asysty. Ostatnie 2053 min. to już 10 goli z gry plus 5 asyst.
W skrócie sprzedaliśmy lepszego napastnika, dołożyliśmy 35 mln euro i kupiliśmy gorszego z dwa razy większą tygodniówką. Cyrk.
@Czeczenia napisał: "3. Dogranie. Zero mocy, zero kierunku, zero myślenia, zero techniki. Cały Victor Gyokeres.
W szkole uczyliście się o liryce, epice i dramacie. Tu mieliśmy dramat, dramat i jeszcze raz dramat. W skrócie VG14."
Racja. To oczywiste było już po kilku meczach. Pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to jakim cudem tak słaby piłkarz znalazł się w takim klubie. Gdzie był scouting? Kto i jak go oceniał? Osoby odpowiedzialne za niego powinny już dawno wylecieć. To nie są michałki tylko poważne sprawy poważnego klubu, które być może zadecydowały o braku mistrzostwa w momencie gdy były na niego największe szanse. Łącznie z pięcioletnią pensją to jakieś 130-140 mln euro zmarnowane bo z taką tygodniówką nigdzie go nie odsprzedamy.
Arsenal to nie jest klub w którym uczysz się prowadzenia piłki tylko klub, który oczekuje od ciebie topowych umiejętności.
@alexis1908 napisał: "zapomniałeś o najlepszej drużynie na świecie w grudniu ;)"
Dzięki za przypomnienie. Faktycznie był okres kiedy niektórzy komentatorzy i eksperci uważali Arsenal za najlepszą drużynę na świecie. Nasi eksperci twierdzą jednak, że takiego poziomu gry Arteta już nie powtórzy bo stracił 9 pkt przewagi nad City. No psychiatryk.
@alexis1908 napisał: "Szczerze mówiąc to chyba nie było w historii Arsenalu Trenera który nic nie wygrywał a miał tak fanatyczną fanbazę jak Arteta, to jest przypadek dla socjologa."
Nie było w historii piłki nożnej trenera, którego klub zajmowałby pierwsze miejsce w lidze, grał w półfinale LM, a którego jednocześnie tak duża część kibiców chciałaby zwolnić. Psychiatryk.
@Fabri4: Rozumiem, że skoro to takie oczywiste to postawiłeś już cały swój majątek na City by zgranąć te łatwe pieniądze?!
@pawulon napisał: "po występach ostatnich Whit•e? Tak, duzo bardziej odpowiadal mi Mosquera, ale w przerwie odnrazu powinien być zmęczony :) milego :)"
Co w jego grze na prawej obronie ci odpowiada bardziej? To, że jest wolniejszy i mniej zwrotny czy to, że nie daje nic w ofensywie?
@pawulon napisał: "oj takiego pierdo lenia jak Twoje to uwielbism, White w tej fomie skladali pomocnicy z drugiej ligii, nie wspne o finale carabo xdddd"
Wciąż to lepsza opcja niż Mosquera. Rozumiem, że gdyby wystawił White'a to domagałbyś się Mosquery?
Nikt, nawet najgłupszy kibic nie wystawiłby dzisiaj prawie dwumetrowego środkowego obrońcę na prawej stronie przeciw najszybszemu skrzydłowemu w lidze. Na tak szalony pomysł musiał wpaść Arteta bo wybór nominalnego doświadczonego prawego obrońcy jest zbyt oczywisty.
@darek250s napisał: "Ciekawe czy jak Havertz z parę setek zepsuje to będą coś mówić, ale mam wrażenie, że będą mówić, że to wina Gyokeresa, bo na ławce krzywo siedział."
To będzie wciąż lepiej niż Gyokeres, który jest tak słaby, że nawet nie ma co marnować.
@Damper napisał: "Dowman jest lepszy od Nwaneriego, a to, że ten drugi siedzi na ławce w OM świadczy tylko o tym, że dla nas nie byłby żadnym rozwiązaniem."
W czym niby lepszy na skrzydle? Wolniejszy, mniej doświadczony, słabszy. Duża ilość strat, niecelnych podań. To, że Nwaneri a nie on poszedł do Marsylii to dlatego, że Dowman za wiele by tam nie pograł, a Nwaneri jakieś ogony zagra. Zresztą mając do wyboru Dowmana i Nwaneriego to tego drugiego Arteta wpuszczałby na skrzydło.
Nwaneri siedzi na ławce Marsylii a u nas mecze ratuje się 16 latkiem. Sami sobie zmniejszamy szanse na mistrzostwo. ZUS jest lepiej zarządzany.
Wszystkich klaunów od zwalniania trenera drużyny zajmującej pierwsze miejsce w najtrudniejszej lidze świata należałoby blokować za szaleństwo lub przynajmniej zapisać na wypadek ewentualnego mistrzostwa jako lista hańby. Co gorsza wy nie będziecie czuć żenady i wstydu gdy w czerwcu będziecie gratulować i świętować z możliwego sukcesu. Obrzydliwe.
To niepoważne, że Arteta musi ratować wynik 16 latkiem. Nwaneri'ego nie powinni byli wypożyczać, a jak już to miesiąc temu powinien wrócić. Klub i cele klubu są większe niż ambicje i rozwój zawodnika więc taki Nwaneri, a nie 16 latek powinien zabezpieczać skład na wypadek takich dni jak dzisiaj. Błąd klubu i trenera.
@damianARSENAL napisał: "Zobaczycie, że nie wygramy mistrzostwa"
Taki prorok jak ty z pewnością założy się o każde pieniądze z takim frajerem jak ja, który uważa, że zdobędziemy mistrzostwo. Chyba nie piszesz tego bez przekonania i wiary we własne słowa?
@Rafson95 napisał: "Ofensywni zawodnicy grając w Porto/Benfice/Sportingu mają wymarzone warunki do generowania dużych liczb w skali sezonu, a potem po transferach do wyrównanych, cięższych lig często giną"
A kluby idealne warunki do sztucznego podbijania wartości zawodników i szukania frajerów na ich zakup. Ostatni nieprzepłacony zawodnik z tej ligii to Vitinha w 2022 za 40mln. Nabraliśmy się na liczby Vieiry, ok. Ale to, że potem ponownie nadępneliśmy na grabie to już frajerstwo.
Ludzie, uważajcie kogo wrzucacie w avatar bo potem musicie się męczyć jak @vitold w obronie swojego wybranka. Nie będziecie spać po nocach szukając korzystnych statystyk, będziecie zmuszeni manipulować danymi pod teze, głowić nad wymówkami, pisać sekciarskie pochwalne wiersze na jego cześć, tropić hejterów, bronić imienia Szweda swego i szukać wszędzie potwierdzenia waszego wyboru. Nie róbcie sobie tego, żaden piłkarz nie jest tego wart.
Ciekawostka z dzisiejszego meczu jest taka, że jeśli czterej piłkarze City staną jeden obok drugiego i złapią się za ręce to utworzą oni łańcuch ok 68m nie do przejścia dla piłki o średnicy ok. 22cm.
@Dominik11: To zależy czy wygramy czy przegramy.
Plusem dzisiejszego meczu jest to, że upadła ałmacka legenda o dobrej współpracy Havertz-Gyokeres, która była tutaj opowiadana od dwóch miesięcy.
Mnie to się ten Puchar Ligi od razu nie podobał. Dobrze, że odpadliśmy. Możemy się teraz skupić na lidze. ;)
Sweet.tv przez VPN Słowacja oferuje 7 dni za darmo bez rejestracji. Kanał Nova Sports 2
@darek250s napisał: "Nie no jak ty możesz w ogóle porównywać Gyokeresa do Nketiaha. Dzisiejszy dzień mi wystarczy na czytanie wypocin z k.com xD
Różnica jest przeogromna, bo jeden zawodnik będzie miał na swoim koncie przynajmniej dwa tytuły mistrzowskie, jeden ze Sportingiem i Arsenalem, o golach nie wspominam ile nastukal, a drugi nigdy takiego mistrzostwa nie wygra."
Głupszego argumentu na rzecz piłkarza niż sukces zespołu nie można podać. Poza tym Nketiah tak samo skutecznie strzelał jako dziewiątka bo co 208 min w lidze (19 goli) a Gyo co 211 min.
@pawel_1986 napisał: "Real to ma taki skład, że śmiech na sali. Bez Krosa i Modricia ta drużyna nie istnieje. Jeszcze makembe i belingham kontuzja"
Chyba na sali oddziału psychiatrycznego.
BTW Jeśli Tottenham spadnie to którego dnia będzie obchodzone święto Totteringhama?
Gyokeres otwiera mordy hejterom.
@Theo44 napisał: "Dziwna historia z tym Ode. On naprawde zaczal slabiej grac jak wychudl. Widac, ze chlopina daje cale serducho, ale efekty od 2 lat mizerne. Moze rzeczywiscie za wczesnie trafil do powaznej pilki i to sie w jakiejs tam postaci odbija???Przeciez on ma takiego skila ze glowa mala, wizje, przewidywanie, ostatnie podanie...i 27 lat a tez sklaniam sie do twierdzenia, ze trzeba szukac kogos innego na jego miejsce... Dziwna sprawa z tym naszym kapitanem."
Słaby Ode jest wciąż ze dwa razy lepszy od dobrego Havertz'a. Norweg grał niewiele bo 1000 minut a i tak zdążył zaliczyć 6 asyst. Nikt nie ma więcej.
@vitold napisał: "8 zawodników Chelsea zdobyło łącznie 41 bramek w 11 032 minutach gry.
Viktor Gyökeres strzelił 13 goli w 2254 minutach.
Gyökeres odpowiada za 31,7% wszystkich bramek zespołu, mimo że rozegrał jedynie 20,4% łącznego czasu gry.
Średnia skuteczność 8 zawodników Chelsea wynosi 0,34 gola na 90 minut.
Gyökeres osiąga 0,52 gola na 90 minut.
Oznacza to, że jego efektywność bramkowa jest o około 55% wyższa niż średnia drużyny.
Przy skuteczności na poziomie zespołu zdobyłby około 8–9 bramek w tym czasie gry. Faktycznie strzelił 13, co oznacza około 4–5 goli ponad wynik oczekiwany względem rozegranych minut.
W ujęciu statystycznym jego wkład bramkowy jest wyraźnie ponadproporcjonalny względem czasu spędzonego na boisku."
8 zawodników Arsenalu zdobyło łącznie 62 bramek w 16 294 minutach gry.
Jounior Kroupi strzelił 8 goli w 1034 minutach.
Kroupi odpowiada za 15% wszystkich bramek zespołu, mimo że rozegrał jedynie 4% łącznego czasu gry.
Średnia skuteczność 8 zawodników Arsenalu wynosi 0,34 gola na 90 minut.
Joao osiąga 0,69 gola na 90 minut.
Oznacza to, że jego efektywność bramkowa jest o około 103% wyższa niż średnia drużyny.
Przy skuteczności na poziomie zespołu zdobyłby około 3-4 bramek w tym czasie gry. Faktycznie strzelił 8, co oznacza około 4–5 goli ponad wynik oczekiwany względem rozegranych minut.
W ujęciu statystycznym jego wkład bramkowy jest wyraźnie ponadproporcjonalny względem czasu spędzonego na boisku.
@Piotrek_175 napisał: "Aha i zapomniałem dodać. Guardiola to już się chyba dzisiaj turla ze śmiechu od momentu jak nazwał nas najlepszą drużyną na świecie xD"
To było genialne. W taki sposób nałożyć na nas ciężar i presję najlepszego klubu na świecie.
Pan Guardiola to jednak fachowiec jest.
Może i nic nie wygramy ale za to ogramy Gyokeresa i w przyszłym sezonie Szwed będzie potrafił już podawać. Moim zdaniem warte mistrzostwa.
Niektórzy kibice nie mogą sobie wyobrazić i zaakceptować zmiany pozycji zawodnika dopóki sam trener tego nie zrobi. Myślą, że jak się przesunie zawodnika w lewo czy w prawo to zapomni jak się podaje piłkę. Tak było z Merino, tak było z Lewis-Skellym czy z młodym Saką. Sam Arteta dopóki nie jest zmuszony nie lubi eksperymentować. Gdyby ktoś tu miesiąc temu napisał że Saka może zagrać na pozycji Odegaarda to zostałby wyśmiany. Ja chętnie zobaczyłbym Eze na dziewiątce. Moim zdaniem idealnie tam pasuje.
@al_arsen napisał: "W dodatku robisz sport dla wybranych. Idzie ten kogo stać"
Mecz czy rozrywka to nie prawa człowieka tylko usługa. Nie stać cię to oglądaj na ekranie.
Raczej mówi się przychody z meczu.
Bardzo dobrze. Większe przychody to większe możliwości i szanse na sukces. Podwyższać dopóki ktoś chce zapłacić.
@KAPI_IWWT: Prawdopodobnie i tak musiał wyrónać bo tylko 10 min zagrał.
Ktoś mi wyjaśni po co 36 występ Zubimendiego lub 33 Trossarda przy 4:0 z trzecioligowcem przed najtrudniejszą częścią sezonu zamiast pozwolić zadebiutować temu O'Neill? Chłopak mógłby zagrać na skrzydle lub na środku.
Z wszystkich naszych piłkarzy ustawionych na "9" to Eze strzeliłby najwięcej. Najlepsza technika strzału, drybling i przede wszystkim spokój i chłodna głowa.
@vitold: Jak to jest być hejterem? Dobrze?
Biednyto był skrót myślowy. Niech będzie "najbiedniejszy w EPL". Nawet brzmi lepiej.
@Patriko: @Patriko napisał: "nie wydali więcej, bo nie musieli,"
A to kto napisał?
Wyklucza się bo zakłada że mogli wydać więcej. Ale nie musieli.
Jak ci będe podawał po każdym meczu przepowiadał jego wynik bo o nim będzie mowa to rozumiem, że mi uwierzysz i nie napiszesz, że powinienem przed meczem go podać?
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@alexis1908: Z tym akurat bym się zgodził.