Komentarze użytkownika kamo99111

Znaleziono 5095 komentarzy użytkownika kamo99111.
Pokazuję stronę 1 z 128 (komentarze od 1 do 40):

poprzednia123456następna

@mruw napisał: "ESR ma kontuzję czy nie w końcu?" na stronie Arsenal.com podaja ze tylko Xhaka jet zawieszony i Elneny ma jakis tam problem. Tak więc wychodzi na to, że wszyscy oprócz tej dwójki są dostępni na Wimbledon.

Komentowany temat: Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie: Arsenal 1-0 Norwich 15.09.2021, 17:49

@camsbruken napisał: "Pepe na wahadle xd?"

Tak jest. Pepe trochę się poprawił w kwestii gry w obronie i pracowitości. Chciałbym Ci przypomnieć, że w analogicznej formacji (z właśnie Pepe na wahadle i Tierneyem na LŚO) zaliczyliśmy najlepszy okres w poprzednim sezonie. Wszystko się rozpadło tradycyjnie przez kontuzje.

Komentowany temat: Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie: Arsenal 1-0 Norwich 15.09.2021, 17:32

Ja bym chciał zobaczyć taki skład w jednym z najbliższych meczów:

____________________Auba__________________
__________ESR_______________Ode__________
Saka____________Lokonga_____________Pepe
__________________Partey___________________
______Gabriel______White_____Tomiyasu____
___________________Ramsdale______________

Ewentualnie za Gabriela - Tierney ale wtedy może brakować trochę wzrostu w obronie. Oczywiście nie mówię żeby każdy mecz tak grać bo w takim układzie szkoda mi by było pewnego Szkota. Ale myślę, że powyższe ustawienie wpłynęłoby pozytywnie na naszą kreatywność.

Komentowany temat: Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie: Arsenal 1-0 Norwich 11.09.2021, 20:31

I co jeszcze... W końcu indywidualnie wyglądaliśmy dobrze. Do tej pory jak były słabe mecze to indywidualnie nie bardzo można było kogoś wyróżnić. A tu? A tu w końcu zawodnicy praktycznie na każdej pozycji wyglądali dość dobrze. I perzede wszystkim - Leno jest cieńki jak sik pająka!!! Ramsdale żyje w tym polu karnym. Widać, że się angażuje i chce pomóc swoim partnerom z obrony. A Niemiec siedzi cicho. A na tym poziomie komunikacja jest bardzo ważna.

Komentowany temat: Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie: Arsenal 1-0 Norwich 11.09.2021, 20:22

Kurcze Panowie nie wiem o co ten płacz na dole. Mamy wygraną i 3 pkt w tabeli. Styl? Wiadomo -mógłby być lepszy. Tu należy jednak spojrzeć na to z innej strony. Po 3 porażkach najważniejsze były 3 pkt. Jesteśmy po przerwach reprezentacyjnych podczas których kilku zawodników wrociło po chorobach i kontuzjach. Cały zespół w tym formacie miał ze sobą maks 2 sesje treningowe. O ile Partey i inni trenowali już wcześniej z zespołem o tyle taki Tomiyasu dopiero co przyszedł i nie miał go za dużo na zgranie. Dlatego nie ma co patrzeć, że na boisku panował trochę haos. Nie da sie tego uniknąć przy tylu zmianach. Ale plan był taki, że po przerwie na repki wracają nieobecni i ważne są 3 pkt aby się odbić. Teraz mamy tydzień czasu do kolejnego meczu. Nasi będą mieli trochę czasu na zgranie i zapoznanie się ze sobą. Niektórzy jak Partey czy Smith-Rowe będą mieli chwilę na dojście do 100% sprawności. Dlatego teraz może już być tylko lepiej. Tak czy inaczej dzisiaj było widać jakiś zalążek dibrej gry. I można się spierać, że to tylko Norwich, że z lepszymi byłoby gorzej... Ale ostatnio nawet ze słabymi drużynami mieliśmy problem. Ważne jest to żeby iść za ciosem i z meczu na mecz łapać kolejne pkt i coraz lepszą formę. Ja po dzisiejszym spotkaniu widzę światełko w tunelu. Co prawda dookoła jest jeszcze ciemność i nie widać za bardzo niczego to jednak tam w oddali tli się taka maleńka iskierka w, której stornę musimy podążać. COYG!!!

Komentowany temat: Oficjalnie: Takehiro Tomiyasu dołącza do Arsenalu! 05.09.2021, 12:13

@Qarol napisał: "Od odejścia Wengera jesteśmy w czołówce BPL, jeśli chodzi o wydatki na transfery. Wydajemy pomimo tego, że nie potrafimy sprzedawać, a także bez pieniędzy z LM."

I to jest właśnie paradoks Arsenalu... Jak był super trener (Wenger dopóki nie dostał demencji) to nie mieliśmy hajsu i Arsene musiał lepić z gówna, a nie gliny. Teraz jest odwrotnie. Mamy kasę, możemy pozwolić sobie na zakup odpowiednich piłkarzy ale brakuje trenera co z tej gliny coś ulepi.

I mam takie przemyslenie co do Artety. Myślę, że gosć jest dobrym trenerem ale w ogóle nie jest elastyczny. Nastawił się na jeden styl gry (klepanie do usranej śmierci) i nie widzi nic poza. On w ogóle nie potrafi dostosować taktyki do składu. Uważam, ze do gry z kontry mieliśmy super skład w zeszłym sezonie (w tym zresztą też) - na skrzydłach Saka z Pepe w ataku Auba, na na LO szybki Tierney. Wydaje mi się, że w systemie kontr nawet taki Xhaka by się odnalazł. Chłop potrafi zagrać długą, dokładną piłkę. Jakby grał zaraz przed obrońcami i posyłał piłki "na chorągiewkę" to by mogło wypalić. Ale nie, Arteta woli zaklepać rywala na śmierć. Dlatego też nasza gra wygląda jak wygląda. Nie mamy z przodu zawodników do gry pozycyjnej. Nie potrafimy zaskoczyć w ten sposób rywala. Jak zaczynamy klepać przeciwnik zdąży się ustawić już z 10 razy i jedyną naszą opcją w tym momencie są wrzutki. Tak to widzę ogólnie.

Komentowany temat: Oficjalnie: Takehiro Tomiyasu dołącza do Arsenalu! 04.09.2021, 17:23

@Marzag napisał: "Swoje najlepsze lata ma przed sobą, ale ja mimo jego niewielkiego doświadczenia wolałbym go widzieć w podstawie zamiast Xhaki. Ja bym nie traktował go jako melodię przyszłości a jak niezłego piłkarza który w przyszłości może być lepszy. Myślę że będzie w tym sezonie grywał regularnie."

Patrząc na to kogo mamy do wyboru w śrdoku to rzeczywiście Lokonga to zawodnik na teraz. Patrząc jednak pod kątem ligowym to melodia przyszłości ponieważ w obecnym momencie nie będzie dawał nam realnej przewagi. Oczywiście też wolę jego niż klockowatego Xhake.

Komentowany temat: Oficjalnie: Takehiro Tomiyasu dołącza do Arsenalu! 04.09.2021, 16:39

@Marzag napisał: "to prawda, Belg nie zrobił nic nadzwyczajnego, ale gra mądrze, i podejmuje lepsze decyzje niż Xhaka, np to prostopadle podanie które nie dotarło do Auby bo było za mocne, podanie w statyce jest zapisane jako niecelne, ale podoba mi się dużo bardziej niż kolejne celne podanie na skrzydło/do tyłu/do boku Xhaki w takiej sytuacji."

No to jest to co napisałem wcześniej - Lokonga to melodia przyszłości. Musi sie jeszcze dużo nauczyć. Tyle, że dla mnie nie ma różnicy czy podanie jest niecelne czy do boku. Tak czy inaczej wychodzi na to samo - Arsenal nie ma sytuacji bramkowej. Dalej naszą główną bronią jest dogranie do bocznego wchodzącego obrońcy i wrzutka do napastnika. Ten system jest tak przewidywalny, że większość rywali nie będzie miała problemów z neutralizacją czegoś takiego. Dlatego nadal uważam, że środek pola nie jest wystarczający i przeważać będzie taktyka tysiąca i jednej wrzutki.

Komentowany temat: Oficjalnie: Takehiro Tomiyasu dołącza do Arsenalu! 04.09.2021, 15:31

@Marzag napisał: "te 3 mecze które graliśmy należy zignorować w kontekście gry Arsenalu bo Arsenal nie będzie tak grał w tym sezonie."

Tu się zgadzam. Z Brentford zagraliśmy juniorami a City z Chelsea wliczone w ryzyko zawodowe i wiadomo skład jeszcze nie gotowy w 100% (dużo knt, cześć wracająca po Ojro). @Marzag napisał: "Mam nadzieję że Partey będzie mógł zagrać wiele meczow w tym sezonie i Xhaka nie będzie musiał tyle grać w podstawie. Marzy mi się środek Partey - Lokonga przy solidnej defensywie. To byłby środek który nie hamuje zapędów Arsenalu."

Widzisz u Parteya jest jeden problem - duża niedokładność. Często jego akcke fajnie się zaczynały ale kończyły się stratą poprzez podanie do przeciwnika. Albo próbował wyjść dryblingiem i tracił na kontrę dla rywali. Zobaczymy co będzie w tym sezonie. Generalnie w Atleti spisywał się lepiej więc mam nadzieję, że poprzedni to był taki okres przejściowy. Nie zmienia to jednak faktu, że w stosunku do poprzedniego sezonu nie poprawiliśmy kreatywności w środku pola. Jedyna zmiana to CebulaLokonga. Belg póki co nie błysnąl niczym nadzwyczajnym. Widać u niego jakieś przebłyski ale wydaje mi się, że póki co środka nie zwojuje. Musi się jeszcze trochę nauczyć. Co do Xhaki 100% zgody.

Komentowany temat: Oficjalnie: Takehiro Tomiyasu dołącza do Arsenalu! 04.09.2021, 14:53

@Marzag napisał: "bo to nie jest taktyka tylko desperacja z powodu tego że środek boiska był niekreatywny. Jedyne groźne sytuacje byliśmy w stanie budować tylko ze skrzydeł."

A czy coś się zmieniło w kontekście kreatywności naszego środka pola od poprzedniego sezonu? Bo ja nie zauważyłem. Jak dla mnie jesteśmy dalej na podobnym poziomie.

Komentowany temat: Oficjalnie: Takehiro Tomiyasu dołącza do Arsenalu! 04.09.2021, 14:47

Hmm... Coś mi się zdaje, że Arci chce grać 3-4-3 tak jak w ubiegłym sezonie. W sumie chyba najlepiej nam gra szła w tym systemie i zdobyliśmy najwięcej pkt (ale pewności nie mam). Wszystko się rozsypało pp kontuzji Tierneya, którego wejścia były kluczowe w tej taktyce. Teraz mamy komfort, że po jednej stronie byłby Japoniec, który ofensywnie też coś tam potrafi. Problemem jedynie byłby wahadłowy. O ile po lewej stronie Saka coś tam w obronie pogra o tyle po prawej Pepe raczej stroni od aspektów defensywnych. Ale coś takiego mogłoby dać radę:

___________________Auba____________________
__________ESR____________Odegaard_________
Saka______Partey_______Lokonga_______Pepe
______Tierney_____White_____Tomiyasu______
__________________Ramsdale_________________

za Whitea mógłby jeszcze ewentualnie grać Gabriel co by podnieść średnią wzrostu. W powyższym składzie byłby to największy mankament bo Tierney z Whitem to konuski i z takim Lukaku czy innym byczkiem mógłby być problem.

Komentowany temat: Oficjalnie: Takehiro Tomiyasu dołącza do Arsenalu! 01.09.2021, 09:33

Ja na miejscu Arcziego grałbym tak:

____________________Auba__________________
Saka________________ESR_____________Pepe
___________Partey________Odegaard________
Tierney____Gabriel_____White_____Tomiyasu
____________________Ramsdale______________

Wydaje mi się to optymalnym ustawieniem. Ode na pozycji 8 już występował więc myślę, że dałby radę. A na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż chimeryczny Xhaka czy niedoświadczony Lokonga na którego jeszcze przyjdzie czas.
Ogólnie za okienko daje takie 5/10. Nie było najgorsze ale fajerwerków brakło. Wydaje mi się, że można było to wszystko poprowadzić trochę lepiej a i pozbyć się więcej szrotu. Należy jednak zaznaczyć, że zawodnicy zostali sprowadzeni na pozycję które tego wymagały tj:
-bramkarz (Ramsdale)
-prawy obrońca (Tomiyasu)
-srodkowy obrońca(White)
-zmiennik tereneya (Tavares)
-środkowy pomocnik (Lokonga)
-ofrnsywny pomocnik (Odegaard)

Na moje zabrakło transferu klasowej 8. Takiego gościa jakim swojego czasu był dla nas Cazorla. Gdyby przyszedł ktoś taki okienko oceniłbym na 7/10. A jakbyśmy pozbyli się jeszcze całego szrotu w postaci Koli, AMN, Nketiah itd to dałbym 10/10.

Komentowany temat: Ostatnie chwile okienka transferowego, minuta po minucie! 31.08.2021, 20:36

Infi od Wattsa

Sounds like the Tomiyasu deal could run until quite late in the evening. Bellerin's loan move to Betis still expected to be confirmed. Runarrsson the other player who should get his deal done before deadline, loan to Oud-Heverlee Leuven.

Komentowany temat: Ostatnie chwile okienka transferowego, minuta po minucie! 31.08.2021, 17:47

Ja na miejscu Arcziego grałbym tak:

____________________Auba__________________
Saka________________ESR_____________Pepe
___________Partey________Odegaard________
Tierney____Gabriel_____White_____Tomiyasu
____________________Ramsdale______________

Wydaje mi się to optymalnym ustawieniem. Ode na pozycji 8 już występował więc myślę, że dałby radę. A na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż chimeryczny Xhaka czy niedoświadczony Lokonga na którego jeszcze przyjdzie czas.
Ogólnie za okienko daje takie 5/10. Nie było najgorsze ale fajerwerków brakło. Wydaje mi się, że można było to wszystko poprowadzić trochę lepiej a i pozbyć się więcej szrotu. Należy jednak zaznaczyć, że zawodnicy zostali sprowadzeni na pozycję które tego wymagały tj:
-bramkarz (Ramsdale)
-prawy obrońca (Tomiyasu)
-srodkowy obrońca(White)
-zmiennik tereneya (Tavares)
-środkowy pomocnik (Lokonga)
-ofrnsywny pomocnik (Odegaard)

Na moje zabrakło transferu klasowej 8. Takiego gościa jakim swojego czasu był dla nas Cazorla. Gdyby przyszedł ktoś taki okienko oceniłbym na 7/10. A jakbyśmy pozbyli się jeszcze całego szrotu w postaci Koli, AMN, Nketiah itd to dałbym 10/10.

Komentowany temat: Trening strzelecki Manchesteru City 29.08.2021, 10:24

@Ech0z napisał: "Jeśli chodzi o Arsenal j o to jak zagrali ( nie liczę Brendford bo to był kriminal.) Ale każdy kto się śmieje z Arsenalu to niech teraz wezcie taki Liverpool i wyciagnijcie z niego Van Dijka Matipa Trenta , Fabinho Salaha i Firmino. Każcie grać na ich miejscu amatorom kilku z nich pierwszy raz w PL. I zobaczymy jakie wyniki zrobia z Chelsea i City na wyjeździe . Rok temu wypadł Van Dijk i nie mogli się pozbierać a dwa lata temu jak w trakcie meczu czerwo dostał Mane to dostali 6:0 od City. I w takiej sytuacji tylko 3razh gorszej był Arsenal . Na 4 kolejkę wracają praktycznie wszyscy a ja jestem pewny że zaliczamy serie wygranych i wracamy do top6 do końca roku."

Tylko tu już nie chodzi o fakt przegranych. Tylko o styl w jakim Arsenal to robi. Można przegrać wysoko. Nawet za Papcia słynne 5s z Liverpoolem itd. Ale jak po drużynie widać jakiś styl to jest nadzieja, że zaraz będzie lepiej. W Arsenalu nie ma nic od jakichś ładnych 5 lat. Ani nie mamy stylu ani wyników. Nasza taktyka to jakaś kpina. Nie stosujemy pressingu, nie mamy obrony, nie ma nic. To wygląda tak jakby Arteta wychodził na przedmeczowych odprawach i nówił: "grajcie i pokażcie na co was stać". Tu nie ma ani ładu ani składu i brak kilku zawodników nie może być wymówką. Bo nawet jak w podstawie wychodzą słabsi zawodnicy a menadżer ma pomysł na grę to widać to pp drużynie. Może i błędy się zdarzają, przegrane itd. Ale nie w takim stylu... 1 strzał przez 90 minut? 19% posiadania piłki? Toż to przecież Norwich lepsze loczby wykręca w meczach z topką. My gramy jak jakiś zespół z league one. Nawet takie Brentford nas zdominowało jak amatorów. O czym my więc romawiamy??

Komentowany temat: Z wizytą u mistrzów. Manchester City - Arsenal 28.08.2021, 13:51

City już się bawi i ma luz. I tak wiedzą, że jak strzelimy jedną to oni nam walną dwie.

Komentowany temat: Z wizytą u mistrzów. Manchester City - Arsenal 28.08.2021, 13:43

Uaaa czyzby dzisiaj z 10:0 mialo sie skonczyc?? Arsenal to obecnie mem :-(

Komentowany temat: Z wizytą u mistrzów. Manchester City - Arsenal 28.08.2021, 13:40

Chambers do spoly z Leno ;-) gdzie Ramsdale??

Komentowany temat: Trening strzelecki i hattrick Aubameyanga, WBA 0-6 Arsenal 26.08.2021, 09:27

Hmmm... Powiedziałbym, że wczorajszy mecz był super, teraz będzie przełamanie i ogrami City 8:0 ale... Jest kilka szczegółów przez które tak nie powiem a mianowicie:

1) to są rozgrywki o kakao czyli najmniej ważne trofeum jakie mogą zdobyć angielskie kluby z najwyższych klas rozgrywkowych.
2) WBA wyszło juniorami, a Arsenal w bardzo mocnym składzie (tak, jak by ktoś nie wiedział to był nasz mocny skład)
3) każdy olewa te rozgrywki tylko my traktujemy je poważnie (z tego co widać).

Tak więc z Citty będzie oklep i Arteta z niektórymi kibicami wylądują na ziemii z powrotem (albo i nie)

Kurcze panowie, gra ofensywna najgorzej nie wyglądała. Jakieś tam iskierki się tliły. Natomiast defensywnie jesteśmy tragiczni. Nie ma asekuracji, nie ma obrony. W tym aspekcie gry jesteśmy fatalni. Ciężko nam będzie coś ugrać z czymś takim. Problemem jest też organizacja gry. Przegrywamy praktycznie wszystkie "bezpańskie pilki", przebitki, wybicia itd. Nie gramy w ogóle pressingiem. To są nasze największe bolączki moim zdaniem. To wszystko jest do wyćwiczenia na treningach. Tak więc wina Artety. Myślę, że hiszpański barista powinien czym prędzej wylecieć. Inaczej w tym sezonie osiągnięcie miejsca 10 i wyżej uznam za olbrzymi sukces.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 19.08.2021, 09:46

@Rynkos7:

To najlepiej idźmy dalej w przeciętność i kupujmy mocno średnich graczy. W takiej sytuacji jeszcze niedawno był Liverpool. Pamiętam jeszcze mecz jak Diaby opanował środek pola w meczu z czerwonką. Potem przyszedł Klopp, kupił odpowiednich graczy, a reszta już jest historią.... Ten przykład pokazuje, że można ściągnąć dobrych graczy nie będąc na szczycie.
I ok tą polityką można iść pod warunkiem, ze w składzie masz zawodnika, który pociągnie grę jak kiedyś Alexis czy Van Persie. Na dzień dzisiejszy musimy polegać na grze drużynowej. A ciężko jest tak grać gdy w składzie są 4 wyrwy w postaci GK, RB, CM i S. Niestety ale na dzień dzisiejszy miejsca 8-10 to nasz max! Nadzieją jest to co pisze Wheatley. Jeżeli rzeczywiście ogarniemy transfery out i przyjdą zawodnicy chociażby do środka pola i na prawą obronę to zmienię swoje postrzeganie kadry.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 19.08.2021, 09:28

Nasz mocarny skład na ten sezon:

________________Laca/Auba______________
Saka____________Odegaard___________ESR
____________Partey______Xhaka__________
Kieran____Gabriel____White____Chambers
_________________Ransdale_______________


A teraz porównajcie to ze składami United, Chelsea, City czy Live... My mamy kadrę, która pod względem jakości porównywalna jest Astin Villą... Więc z czym do ludzi? Trzeba się przyzwyczajać bo takie mecze jak z Brendford (i nie chodzi tylko o wynik ale i sposób gry) będą się zdarzały coraz częściej.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 18.08.2021, 19:08

@Paul77:

Tylko ja nie mówię, że wszystkie dziury musimy łatać już. Zgodzę się, że przy zatrzymaniu chociaż jednego z dwójki Auba/Laca napastnik będzie miał najmniejszy priorytet z całej czwórki, którą wymieniłem. Jak dla mnie priorytetem powinno być ŚP i PO na to okno bo tam jest najgorzej.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 18.08.2021, 18:49

A ja po potwierdzeniu transferu Ode przez Romano powtórzę to co pisałem z rana:

Jakoś bardzo ten transfer Odegaarda mnie nie cieszy. Owszem, nie jest to najgorszy ruch ale też nie jest to zawodnik jak Alexis czy Van Persie, którzy sami potrafili nam wygrać mecze. Norweg pptrzebuje wsparcia i tego żeby cała drużyna grała. My na ten moment niestety nie możemy mu tego zagwarantować. Tym bardziej z takim Xhaka w środku pola.
Jeżeli transfery skończą się na Ramsdale, Tavaresie, White, Lokondze i Odegaardzie to będę mega niezadowolony gdyż są to transfery 1:1 na zastępstwa. Ramsdale = Rayan, Tavares = Kolsainac, White = Luiz, Lokonga = Cebularz, Odegaard = Odegaard. Może będzie to niewielki skok jakościowy ale tylko i wyłącznie ze względu, że przychodzą zawodnicy perspektywiczni z możliwością rozwoju. Ale póki co zachowujemy status quo pod względem skilla całej drużyny. Miała być super, hiper rewolucja a wyszło jak zawsze. Ja rozumiem, że najpierw musimy ppzbyć się szrotu, czyli około 10-u zawodników. Ale w takim układzie co robił Edu z Artetąprzez całe okno?
Największe minusy póki co w naszej kadrze to:
1) Bramkarz - Leno to jest ręcznik. Jeszcze na początku potrafił wyratować sytuacje sam na sam. Teraz z meczu na mecz jest coraz gorzej. Nawet przyjście Ramsdale niewiele zmieni bo Anglik nie jest nawet takim Szczesnym w swoim prime.
2) PO - tu do wyboru mamy: Chambers, Bellerin i Soares. Żaden z tych zawodników nie ma przysłowiowej jakości. Każdy z tych graczy wali babole. Jeżeli tak to zostanie to nasi przeciwnicy będą mieli autostradę na swojej lewej flance.
3) SP - no cóż. Tu mamy: Xhaka, Elneny, Partey i Lokonga. Od biedy Azeeza i Maitlanda-Nilesa. Lokonga w pierwszym meczu pokazał, że jakiś potencjał w nim jest. Ale na dzień dzisiejszy nie jest to gracz, który będzie trzymał środek pola w ryzach. Zatem jedynym jakościowym zawodnikiem w tej strefie boiska pozostaje Partey. A i co do niego można mieć wątpliwości bo oprócz meczu z United szału nie było w poprzednim sezonie. Albo grał średnio albo był połamany.
4) Napastnik - Auba z Lacą nie pociągbą już tego wózka. Najprawdopodobniej klub z chęcią by się ich pozbył (tak wynika z ostatnich doniesień medialnych), oni także wypalili się już w Arsenalu. Auba kopie się po czole od ubiegłego sezonu a Laca nie jest jakimś gwarantem dobrej gry, a tym bardziej cyferek. Mamy jeszcze do wyboru Balogouna. Ale ten w pierwszym meczu pokazał, że póki co za wcześnie na pierwszy skład. W sumie to praktycznie znikł.

Reasumując na 11 zawodników wyjściowej jedenastki mamy 4 dziury. Przepraszam nie dziury, to są ogromne przepaści. Czyli praktycznie połowa składu wymaga upgradeu. Czy z taką kadrą jesteśmy w stanie powalczyć o Europejskie puchary? No jeżeli już to tylko conference league. Nie widzę nas nawet w pierwszej szóstce z takim formatem kadrowym. Dlatego mam nadzieję, że Arczi z Edu szykują nam na koniec okienka niespodzianki. Bo jeżeli nie to nawet przyjście Odegaarda nic nie zmieni. Cały sezon będzoe wyglądał jak mecz z Pszczołami.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 18.08.2021, 08:57

Jakoś bardzo ten transfer Odegaarda mnie nie cieszy. Owszem, nie jest to najgorszy ruch ale też nie jest to zawodnik jak Alexis czy Van Persie, którzy sami potrafili nam wygrać mecze. Norweg pptrzebuje wsparcia i tego żeby cała drużyna grała. My na ten moment niestety nie możemy mu tego zagwarantować. Tym bardziej z takim Xhaka w środku pola.
Jeżeli transfery skończą się na Ramsdale, Tavaresie, White, Lokondze i Odegaardzie to będę mega niezadowolony gdyż są to transfery 1:1 na zastępstwa. Ramsdale = Rayan, Tavares = Kolsainac, White = Luiz, Lokonga = Cebularz, Odegaard = Odegaard. Może będzie to niewielki skok jakościowy ale tylko i wyłącznie ze względu, że przychodzą zawodnicy perspektywiczni z możliwością rozwoju. Ale póki co zachowujemy status quo pod względem skilla całej drużyny. Miała być super, hiper rewolucja a wyszło jak zawsze. Ja rozumiem, że najpierw musimy ppzbyć się szrotu, czyli około 10-u zawodników. Ale w takim układzie co robił Edu z Artetąprzez całe okno?
Największe minusy póki co w naszej kadrze to:
1) Bramkarz - Leno to jest ręcznik. Jeszcze na początku potrafił wyratować sytuacje sam na sam. Teraz z meczu na mecz jest coraz gorzej. Nawet przyjście Ramsdale niewiele zmieni bo Anglik nie jest nawet takim Szczesnym w swoim prime.
2) PO - tu do wyboru mamy: Chambers, Bellerin i Soares. Żaden z tych zawodników nie ma przysłowiowej jakości. Każdy z tych graczy wali babole. Jeżeli tak to zostanie to nasi przeciwnicy będą mieli autostradę na swojej lewej flance.
3) SP - no cóż. Tu mamy: Xhaka, Elneny, Partey i Lokonga. Od biedy Azeeza i Maitlanda-Nilesa. Lokonga w pierwszym meczu pokazał, że jakiś potencjał w nim jest. Ale na dzień dzisiejszy nie jest to gracz, który będzie trzymał środek pola w ryzach. Zatem jedynym jakościowym zawodnikiem w tej strefie boiska pozostaje Partey. A i co do niego można mieć wątpliwości bo oprócz meczu z United szału nie było w poprzednim sezonie. Albo grał średnio albo był połamany.
4) Napastnik - Auba z Lacą nie pociągbą już tego wózka. Najprawdopodobniej klub z chęcią by się ich pozbył (tak wynika z ostatnich doniesień medialnych), oni także wypalili się już w Arsenalu. Auba kopie się po czole od ubiegłego sezonu a Laca nie jest jakimś gwarantem dobrej gry, a tym bardziej cyferek. Mamy jeszcze do wyboru Balogouna. Ale ten w pierwszym meczu pokazał, że póki co za wcześnie na pierwszy skład. W sumie to praktycznie znikł.

Reasumując na 11 zawodników wyjściowej jedenastki mamy 4 dziury. Przepraszam nie dziury, to są ogromne przepaści. Czyli praktycznie połowa składu wymaga upgradeu. Czy z taką kadrą jesteśmy w stanie powalczyć o Europejskie puchary? No jeżeli już to tylko conference league. Nie widzę nas nawet w pierwszej szóstce z takim formatem kadrowym. Dlatego mam nadzieję, że Arczi z Edu szykują nam na koniec okienka niespodzianki. Bo jeżeli nie to nawet przyjście Odegaarda nic nie zmieni. Cały sezon będzoe wyglądał jak mecz z Pszczołami.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 17.08.2021, 16:53

@Marzag napisał: "spokojnie, edu jest specem od negocjacji, zaraz sprzeda szrot i kupi potrzebnych piłkarzy. Not."

Taa... A jedzie mi tu czołg? :-D od czasów Davida Deina w Arsenalu nie było dobrego negocjatora. Niestety od jego odejścia nasza polityka transferowa przeszła załamanie. A co najgorsze każda kolejna osoba na tym stanowisku pogłębia ten kryzys. Gazidis jaki był taki był, naskupował trochę szrotu ale wyciągnął też m.in Alexisa. Sanllehi coś tam próbował ale z Pepe dał się robić w trąbę z kwotą odstępnego, a reszta transferów nietrafiona. Edu z kolei nawet nie próbuje udawać, że coś robi (w kluczowych momentach wyjeżdża sobie na wakacje).

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 17.08.2021, 16:41

@noth napisał: "Arteta powinien w takim wypadku poważnie się zastanowić nad rozwiązaniem umowy, bo pewnie umawiał się z Kronkiem na większe fundusze"

Wydaje mi się, że to nie fundusze są potrzebne... Te jak widać są. Muszą zwolnić przecież miejsca w kadrze. Nie wyobrażam sobie żeby Laca albo Elneny nie zostali zarejestrowani do gry i pobierali kase za siedzenie w domu.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 16.08.2021, 10:30

@Kaczaza napisał: "bez przesady, Wenger to był kocur jeśli chodzi o trenerkę. Np. Henry był skrzydłowym, to Arsene zrobił z niego legendę."

Akurat Henryego Wenger znał z czasów Monaco. Więc dobrze wiedział na co stać Francuza. Mówię tu o innych zawodnikach za którymi stał Dein. To po jego odejściu Arsenal przestał odnosić sukcesy. Nie mieliśmy już w klubie negocjatora który pptrafił dobrze okienko transferowe poprowadzić.

Przy czym nie nieguje Klasy Wengera. Bo gość jest jednym z najlepszych trenerów ever w historii piłki nożnej.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 16.08.2021, 10:28

@Kaczaza napisał: "ja osobiście winię MIkela, zepsuł nawet Aubameyanga a to już nie lada wyczyn."

Auba popsuł się sam. Za dużo wydziwiania przy kontrakcie a za mało koncentracji na grze. No i potem tak wychodzi. Idąc tym tokiem Wenger popsuł Ozila i Sancheza. @Kaczaza napisał: "Messi w Arsenalu miałby max 15 bramek i to z rzutów wolnych, gra piłką tu nie istnieje."

Nie istnieje bo takich mamy kopaczy. Auba, Pepe czy Xhaka - żaden z nich nie nadaje się do gry w ataku pozycyjnym.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 16.08.2021, 10:17

Śmiem twierdzić, że Dein był ważniejszy dla Arsenalu niż Wenger. Gdyby nie David to Wenger nigdy nie osiągnąłby tych sukcesów bo po prostu w klubie nie byłoby wielu zawodników na których Francuz opierał grę.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 16.08.2021, 10:13

Prawda jest taka, że my wydajemy ogromną kasę na transfery. Podliczcie sobie wszystkich zawodników typu Mustafi, Xhaka, Pepe itd. Problemem jest to, że póki co żaden zawodnik którego sprowadzilismy za większą gotówkę to się nie sprawdził. A Ci co mieli dobre okresy najczęściej odchodzili w skandalu i to za wszy (Ozil, Alexis itd. Teraz zapowiada się, że z Auba i Laca bedzie to samo). A wszystko to wynika z tego, że od czasów Deina nie mamy specjalisty od transferów. Żaden Gazidis, Sanllehi, a tym bardziej Edu się do niego nie umywają.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 16.08.2021, 10:05

Nasza szatnia potrzebuje wietrzenia ze zgniłych śliwek. Przede wszystkim trzeba by było pogonić wszystkich zadymiarzy. Jak coś się nie podoba to wypad, a nie narzekać, że trener nie taki czy koszulka zła! Taki Auba, Laca i Bellerin powinni być już dawno poza klubem. Następny w kolejce powinien być Xhaka. Nie wspominam już o szrocie jak Willian. Żaden zawodnik nigdy nie będzie większy niż klub. A jak Gabon chce pokazywać swoje fochy to niech idzie sobie gdzie indziej.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 15.08.2021, 15:54

A jak dla mnie niech Auba z Laca spadaja. Rozkapryszone dzieciaki za grube hajsy. Obecnie ani jeden ani drugi nie są godni nosić Armatkę na piersi. Do takiego Henryego czy Wrighta ani jeden ani drugi się nawet nie umywa. Sprzedać ich i dokupić jakiegoś rywala Balogunowi albo stawiać na Martinellego w ataku...

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 15.08.2021, 15:22

Imo Martinelli jest wykończeniowcem. On nigdy nie był jakimś dryblerem czy kreatorem. To jest taki młody Auba i tak też powinien być ustawiany - na szpicy jako lis pola karnego.
Obecnie jego największym problemem jest to, że zatracił gdzieś swój największy atut - wykończenie. Ale to jest zapewne kwestia ogrania. Dlatego tak jak niżej piszecie - wypożyczenie obecnie byłoby dla niego najlepsze.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 15.08.2021, 12:04

Official and confirmed. Denzel Dumfries joins Inter on a permanent deal for €12.5m plus add ons to PSV Eindhoven. Niebieskie kołoFlaga Holandii #Inter #transfers

12,5m + zmienne? A my dalej będziemy męczyć bułę z Bellerinem, Chambersem albo Soaresem. No dramat po prostu..

Edu jak tam na wakacjach?? On chyba wziął przykład z Laporty...

Komentowany temat: Ben White o meczu i swoim debiucie 14.08.2021, 13:23

Wczorajszy występ Whitea można ppdsumować tylko jednym słowem - tragedia. Nie był bez winy przy obu bramkach dla bździobździoszczół. Mam tylko nadzieję, że był tylko przytłoczony debiutem, a nie że to jest jego normalny poziom.

Komentowany temat: Arteta po meczu z Brentford 14.08.2021, 13:13

Gra i gadka jak w ubiegłym sezonie. Nowy sezon ale Arsenal został stary. Smutne to :-(

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 13.08.2021, 23:23

@ZebDarek napisał: "chyba pomyliłeś oceny Xhaki ze S-R... albo z przyzyczajenia, bo Granit jako jedenz barfzo nielicznych grał na jakimś akceptowalnym poziomie, natomiast S-R za zasługi i sympatię takich naciąganych ocen nie powinien dostać"

Xhaka mógł dać prezent rywalom i byłoby po meczu już w pierwszej połowie. Prawda jest taka, że ESR, szarpał i próbował ale nie miał z kim grać. Z przodu Balogoun który potykał się o własne nogi, z jednej strony Martinelli co znikł jak Ozil a po drugiej Pepe kiwający się sam ze sobą. No to co on mógł zdziałać? Jak dla mnie tu może przyjść nawet i 10 Messich ale jak będziemy ciągle grać na Tierneya i wrzutkę to spadniemy z ligi... I tyle. Powoli zaczynamy przypominać jakieś Stoke City a nie Arsenal.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 13.08.2021, 23:12

Oceny za dzisiejszy mecz (w skali 1-10) imo tak:

Leno (1) - przy obu bramkach mógł zachować soę lepiej. Ogolnie tragedia.

Chambers (1) - tragedia. Nic więcej nie można tu napisać

White (1) - tragedia. Ani wndefensywie, ani w ofensywie. Również mógł się lepiej zachować przy obi bramkach.

Mari (1) - tu to szkoda strzępić ryja.

Tierney (5) - coś próbował, coś szarpał ale mało z tego wynikało. Mecz mógł skończyć z conajmniej 1 asystą.

Xhaka (3) - mecz taki sobie. Mógł dać prezent Brentford już na początku. W ogólności mizeria.

Lokonga (4) - pierwsza połowa niczym Elneny. Druga trochę lepsza.

Pepe (2) - kiwał się z samym sobą. Generalnie tragedia, 0 pożytku.

Smith-Rowe (5) - coś próbował ale chyba oczekujemy więcej od naszej dziesiątki.

Martinelli (1) - to on w ogóle grał?

Balogoun (1) - Welbeck to przy nim Messi

Subs:

Saka (3) coś próbował, trochę szarpał ale nic z tego nie wynikło

Nelson (1) - tragedia

Tavares (3) - zagrał na pewno lepiej niż Chambers.

Arteta (0) - gosc totalnie nie uczy sie na bledach. Ciagle gramy to samo. Wprowadzamy Tierneya i wrzutka w pole karne gdzie nie ma kim ukłuć z takich akcji. To nie działa. Tragedia!!!

Podsumowując: tragedia. Tak to chyba jedyne określenie, które pasuje do naszejndzisiejszej gry.

Komentowany temat: Nowy sezon, stare problemy: Brentford 2-0 Arsenal 13.08.2021, 23:00

Ogólnie takich zawodników jak Chambers, Mari, Xhaka, Nelson już dawno nie powinno być w klubie.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea541013
2. Liverpool541013
3. Manchester United541013
4. Brighton540112
5. Manchester City531110
6. Everton531110
7. Tottenham53029
8. West Ham52218
9. Brentford52218
10. Aston Villa52127
11. Watford52036
12. Leicester52036
13. Arsenal52036
14. Crystal Palace51225
15. Southampton50414
16. Wolves51043
17. Leeds50323
18. Newcastle50232
19. Burnley50141
20. Norwich50050
ZawodnikBramkiAsysty
M. Antonio43
Mohamed Salah42
Bruno Fernandes40
S. Benrahma32
J. Vardy31
Cristiano Ronaldo30
D. Calvert-Lewin30
N. Maupay30
R. Lukaku30
S. Mané30
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
5.86
Gracz sierpnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl