Arsenal wygrywa z Chelsea po rzutach karnych

Arsenal wygrywa z Chelsea po rzutach karnych 02.08.2018, 17:28, Patryk Bielski 415 komentarzy

Kanonierzy zwyciężyli wczorajszego wieczoru w trzecim spotkaniu rozgrywanym w ramach International Champions Cup, przeciwko Chelsea. Podopiecznym Unaia Emery'ego ta sztuka udała się dopiero po rzutach karnych, gdyż po 90. minutach meczu na tablicy świetlnej widniał bramkowy remis 1-1.

Piłkarze Chelsea zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Fabregasa z rzutu rożnego mocnym strzałem głową wykorzystał Antonio Rudiger, którego w polu karnym nie upilnował Smith-Rowe.

W 12. minucie powinno być już 2-0, gdy do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Alvaro Morata. Hiszpan został jednak zatrzymany przez Petra Cecha, który dobrze wyczuł intencje strzelającego.

Niemal cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando The Blues, o czym świadczyła zerowa liczba celnych strzałów oddanych przez Kanonierów do 45. minuty. Fatalnie spisywała się szczególnie obrona, gdzie prym w liczbie popełnionych błędów wiódł Bellerin. To między innymi po jego zagraniu sędzia wskazał na wapno. Na plus w szeregach Arsenalu można było wyróżnić Guendouziego, który jednak również nie ustrzegł się błędów, ale grał odważnie, z pomysłem. Świetnie spisywał się Cech, który oprócz obronionej jedenastki, popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Druga połowa nie przyniosła wiele zmian. Dopiero wejście na boisko Lacazette'a w 72. minucie ożywiło grę piłkarzy z The Emirates. Francuz mógł wyrównać stan spotkania już w chwilę po zameldowaniu się na murawie, jednak w sytuacji sam na sam z Caballero posłał piłkę obok słupka bramki.

Francuz nie pomylił się jednak w doliczonym czasie gry. Özil doskonale dograł piłkę na skrzydło do Nelsona, a ten wbił ją w pole karne, gdzie czyhał już Lacazette i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Remis po 90. minutach oznaczał rzuty karne. W obozie Arsenalu bezbłędnie strzelali je Lacazette, Nelson, Guendouzi, Maitland-Niles oraz Özil. W ostatniej, decydującej jedenastce, Cech po raz drugi w tym meczu wyczuł rzut karny i obronił strzał Loftusa-Cheeka.

Arsenal: Cech, Bellerin (79' Chambers), Mustafi, Sokratis, Kolasinac (69' Maitland-Niles), Elneny, Smith-Rowe (63' Iwobi), Guendouzi, Mkhitaryan (72' Nelson), Aubameyang (72' Lacazette), Ozil

Chelsea: Caballero (78' Bułka), Azpilicueta (63' Zappacosta), Luiz (46' Christensen), Rudiger (63' Ampadu), Alonso (63' Moses), Jorginho (78' Bakayoko), Fabregas (Drinkwater 46'), Barkley (78' Loftus-Cheek), Hudson-Odio (Piazon), Morata (63' Abraham), Pedro (63' Emerson).

Skrót spotkania + rzuty karne:

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
macc komentarzy: 472804.08.2018, 19:40

@OldFashion:

A to Rambo idzie do Klopa?

DontCry komentarzy: 760803.08.2018, 14:44

@OldFashion: Do rotacji, ale w sensie Henderson, Lallana, Wijnaldum czy Milner są lepszymi piłkarzami od Ramsey'a?

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73003.08.2018, 13:44

Kibice Liverpoolu różnie podchodzą do tematu transferu Ramseya, ale ja jestem zdecydowanie

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73003.08.2018, 13:43

Kibice Liverpoolu różnie podchodzą do tematu transferu Ramseya, ale ja jestem zdecydowanie za. Biorę pod uwagę, że Klopp wyciąga z piłkarzy wszystko co mają najlepsze. Taki zmotywowany i w pełni formy Ramsey to idealny chłop do rotacji.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492503.08.2018, 13:08

@Michal123

Kurde, racja, przecież Sane gra na Bellerina. I w ostatnim meczu na ES miał gola i asystę i skończyło się 0-3.

Michal123 komentarzy: 154103.08.2018, 12:53

@ChatCrapGetBanged: oni nas zabiją prostopadłymi piłkami zza obrońców, a Sane przemieli balerona tak, że nie będzie co z niego zbierać. Obstawiam 2:3 dla gościu.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492503.08.2018, 12:44

Jak przewidujecie przebieg spotkania Arsenal - City? Emery spróbuje podejść bardziej taktycznie? Moim zdaniem, nawet jak spróbuje to padnie szybka bramka dla Obywateli i zacznie się cios za cios. Mam przeczucie, że z 5 goli padnie.

schnor25 komentarzy: 1854603.08.2018, 12:39

@thide: Też coś kojarzę, ale... strasznie ujowo to działało, także liczę (liczymy?!) na jakiś upgrade w tej sprawie :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.08.2018, 12:38

@schnor25: tabela nie jest chyba kontrolowana przez administrację, bo miała być z zewnętrznej strony, chyba tak samo terminarz

GoodSalaryOwnHouse komentarzy: 1303.08.2018, 12:34

Gdzie dostałbym koszulki z nazwiskami oryginalne? Bo na reklamowanym tu sklepie są, ale bez nazwisk.

pierre_afc komentarzy: 1207103.08.2018, 12:31

@Womanizer: IMO Fabregas + kasa za Ramseya to nie głupi pomysł XD

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11703.08.2018, 12:30

@RIVALDO700: Masz rację. Same potęgi o Ingsa walczyły.

Womanizer komentarzy: 991003.08.2018, 12:26

Chelsea niech daje Fabregasa + 20 baniek i sprzedane :D

schnor25 komentarzy: 1854603.08.2018, 12:25

PROŚBA DO ADMINISTRACJI (z wyprzedzeniem, bo do startu ligi raptem tydzień):

1. Reset tabeli na stronie, na bieżącą kampanię.
2. Działający CAŁY (!) terminarz AFC, tj. następny mecz (nie tylko ligowy, ale także pucharowy czy to LE czy krajowe rozgrywki), ostatni mecz.
3. I żeby to w miarę sprawnie działało, a nie (ręczne?) aktualizacje po 3-4 dniach od spotkania.

Bóg zapłać, pozdrawiam, plusować to!!! XDD

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35303.08.2018, 12:25

Ramsey by mógł odejść jedynie do Chelsea. W United i LFC nie ma miejsca.

Kate-Jorginho-Ramsey

Na papierze ładnie to wygląda i przedewszystkim powinni być ze sobą kompatybilni. Jorginho jako rozgrywający, Kante jako b2b, a Ramsey najbardziej wysuniety wchodzący z drugiej lini w pole karne.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041303.08.2018, 12:22

Niech się rzuca, jeżeli przyjdzie ktoś inny za niego + jakiś skrzydłowy jak problemu nie widzę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2018, 12:20

@Womanizer: uwierz mi ta 3 rzuci się na ramsey jak będzie do wzięcia.

Womanizer komentarzy: 991003.08.2018, 12:16

United - Pogba, Matić, Herrera, Fred, Fellaini.
Chelsea- Kante, Jorginho, Fabregas, Barkley, Loftus-Cheek
Live - Wijnaldum, Henderson, Milner, Fabinho, Keita (Ramsey lepszy od pierwszej trójki ale nie sądze żeby chcieli go kupić)

Jak dla mnie Aaron zostaje, rozchodzi sie tylko o kase jak z Ozilem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.08.2018, 12:16

Ramsey tez jest w specyficznej agencji. Nikogo wartościowego tam nie maja.. wiec w ramseyu nadzieja by się dorobić

Alonso komentarzy: 1282403.08.2018, 12:14

Ozil i Sanchez pokazali Ramseyowi jak się negocjuje z Arsenalem. Czekaj aż dostaniesz to czego chcesz, tu lub gdzie indziej. Klub go nie chce sprzedać, już by to zrobili. Za tydzień koniec okienka a poza Anglię nie pójdzie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2018, 12:13

Z ramsey em nie ma czasu na gierki, facet na 80 procent pewnie jak każdy brytol chce grać w PL , wiec zostało 7 dni na deal z lfc, Chelsea lub united. Na moje podpisze nowy kontrakt albo zrobi out za free za rok, AFC juz wielu tak puszczał.

Kaczaza komentarzy: 722303.08.2018, 12:12

@michalal: właśnie mam problem z zakupem, nokia 8 jeszcze wchodzi w grę, podobno spoczko jest

AlexVanPersie komentarzy: 806403.08.2018, 12:07

Mi się wydaje, że w sprawie Ramseya to zarząd oferuje mu podwyżkę, ale niezbyt wysoką i czeka co on zrobi.

Nie wierzę żeby Sven i Unai nie widzieli jak chimerycznym zawodnikiem jest Aaron i jak wiele głupich błędów popełnia.

Stawiam więc na taktykę: "Staraliśmy się, ale Aaron nie zaakceptował naszych warunków".

Wtedy z czystym sercem można go sprzedać i kupić kogoś innego.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041303.08.2018, 12:06

@Kaczaza:

Ja mam Mate 10 Lite i jest bardzo ok, p20 lite miałem na testach i też nie narzekałem :)

ArsenalChampion komentarzy: 803203.08.2018, 12:02

No bo ten Mina w Barcelonie grał fatalnie , ale wypromował się na mistrzostwach 3 bramkami

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.08.2018, 12:02

@darek250s @erykgunner
Nie jestem ostatnio na bieżąco, więc proszę wybaczyć?

To pewnie też było, ale uj w to.

3 sierpnia 1999 roku, do Arsenalu dołączył Thierry Henry. Ekipa Starej Damy otrzymała za napastnika 11 milionów funtów.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5003.08.2018, 12:01

oo, można już grać w typera, powodzonka

Womanizer komentarzy: 991003.08.2018, 12:01

Serio United chce wzmocnić obrone tym Miną za 35 mln funtów?

Kumpel fan Barcy jest zdania że kolo jest strasznie rzadki w obronie. Barca już po pół roku wolała kupić młodego Lengleta z Sevilli w jego miejsce. Ale jak widać 3 bramki na MŚ po rzutach rożnych i od razu cena w góre :)

lordoftheboard komentarzy: 822603.08.2018, 12:00

@tabasco10a: sportsdirect

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2018, 11:59

Co do Ingsa to kiedyś napisałem ze kluby będą walczyć o gości którzy będą strzelac 3 gole na sezon, sprawdziło się. Hehe

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5003.08.2018, 11:59

W lidze portugalskiej jest mniejsza kasa niż w ekstraklapie

Kaczaza komentarzy: 722303.08.2018, 11:58

Siema, ma kto jak pomóc przy wyborze p20 lite a honor 10?

tabasco10a komentarzy: 96403.08.2018, 11:57

Hej, mam zamiar kupić naszą koszulkę wyjazdową. Warto gdziekolwiek indziej szukać oprócz oficjalnego sklepu?

pierre_afc komentarzy: 1207103.08.2018, 11:57

@RIVALDO700: Nie zapominaj o Bradze!

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161703.08.2018, 11:55

@Kanonier204:

Pisaliśmy o tym 2h temu :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2018, 11:55

Ta liga portugalska to serio amatorzy oprócz porto, benfici i sportingu. Skoro Rio ave zajęło 5 miejsce w lidze a taka jaga strzela im 5 goli w dwumeczu . Szok.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 503.08.2018, 11:55

Wooooow, jestes jak IE ;)

Komentowany temat: Arsenal wygrywa z Chelsea po rzutach karnych03.08.2018, 00:57To była kwestia czasu. Chuba Akpom w koszulce PAOKu Saloniki. Czekamy na oficjalny komunikat któregoś z klubów.

bbc_darek250s

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5003.08.2018, 11:55

@FabsFAN: przeca on i tak przylezie, zwłaszcza w takiej sytuacji

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.08.2018, 11:53

Akpom oficjalnie

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2018, 11:53

Sami wywolujecie Oldfaszona, a potem chcecie dla niego warny...

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 503.08.2018, 11:49

@Simpllemann:

Kiedyś pisałem, że Arsenal nie potrafi sprzedawać zawodników i dalej tego nie zmienia. Mimo, że mamy takich ludzi na stanowiskach to im to chyba pasuje.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041303.08.2018, 11:49