Arsenal wygrywa z Chelsea po rzutach karnych

Arsenal wygrywa z Chelsea po rzutach karnych 02.08.2018, 17:28, Patryk Bielski 415 komentarzy

Kanonierzy zwyciężyli wczorajszego wieczoru w trzecim spotkaniu rozgrywanym w ramach International Champions Cup, przeciwko Chelsea. Podopiecznym Unaia Emery'ego ta sztuka udała się dopiero po rzutach karnych, gdyż po 90. minutach meczu na tablicy świetlnej widniał bramkowy remis 1-1.

Piłkarze Chelsea zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Fabregasa z rzutu rożnego mocnym strzałem głową wykorzystał Antonio Rudiger, którego w polu karnym nie upilnował Smith-Rowe.

W 12. minucie powinno być już 2-0, gdy do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Alvaro Morata. Hiszpan został jednak zatrzymany przez Petra Cecha, który dobrze wyczuł intencje strzelającego.

Niemal cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando The Blues, o czym świadczyła zerowa liczba celnych strzałów oddanych przez Kanonierów do 45. minuty. Fatalnie spisywała się szczególnie obrona, gdzie prym w liczbie popełnionych błędów wiódł Bellerin. To między innymi po jego zagraniu sędzia wskazał na wapno. Na plus w szeregach Arsenalu można było wyróżnić Guendouziego, który jednak również nie ustrzegł się błędów, ale grał odważnie, z pomysłem. Świetnie spisywał się Cech, który oprócz obronionej jedenastki, popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Druga połowa nie przyniosła wiele zmian. Dopiero wejście na boisko Lacazette'a w 72. minucie ożywiło grę piłkarzy z The Emirates. Francuz mógł wyrównać stan spotkania już w chwilę po zameldowaniu się na murawie, jednak w sytuacji sam na sam z Caballero posłał piłkę obok słupka bramki.

Francuz nie pomylił się jednak w doliczonym czasie gry. Özil doskonale dograł piłkę na skrzydło do Nelsona, a ten wbił ją w pole karne, gdzie czyhał już Lacazette i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Remis po 90. minutach oznaczał rzuty karne. W obozie Arsenalu bezbłędnie strzelali je Lacazette, Nelson, Guendouzi, Maitland-Niles oraz Özil. W ostatniej, decydującej jedenastce, Cech po raz drugi w tym meczu wyczuł rzut karny i obronił strzał Loftusa-Cheeka.

Arsenal: Cech, Bellerin (79' Chambers), Mustafi, Sokratis, Kolasinac (69' Maitland-Niles), Elneny, Smith-Rowe (63' Iwobi), Guendouzi, Mkhitaryan (72' Nelson), Aubameyang (72' Lacazette), Ozil

Chelsea: Caballero (78' Bułka), Azpilicueta (63' Zappacosta), Luiz (46' Christensen), Rudiger (63' Ampadu), Alonso (63' Moses), Jorginho (78' Bakayoko), Fabregas (Drinkwater 46'), Barkley (78' Loftus-Cheek), Hudson-Odio (Piazon), Morata (63' Abraham), Pedro (63' Emerson).

Skrót spotkania + rzuty karne:

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11703.08.2018, 11:49

Akpom - Afobe, ale to miał być atak. A tu jeden gorszy od drugiego.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5003.08.2018, 11:48

@michalal: Wtedy dostanie kolejnego warna za prowokacje ;d

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041303.08.2018, 11:46

@Simpllemann:

Zaraz przyjdzie ktoś i też to napisze. I że ogólnie są lepsi...mogłeś sobie darować.

lordoftheboard komentarzy: 822903.08.2018, 11:43

@thide: i chyba wstawki silikonowe w okolicach żeber od wewnątrz, żeby był przewiew między ciałem a koszulka.

pierre_afc komentarzy: 1207103.08.2018, 11:40

@lays: Aj tam gadasz. Jest fajna grupa młodych środkowych pomocników plus do tego zawodnicy typu N'Zonzi, Danilo Pereira. Dorzucić do tego skrzydłowego i nie ma problemu. IMO będziemy wtedy solidniejsi w defensywie bo po Aaronie trzeba łatać duże dziury. A jak ktoś mówi, że nie możemy sobie pozwolić na to żeby stracić Ramseya, który robi liczby to wystarczy wspomnieć zespoły, które bazowały w ofensywie na np. 3 zawodnikach. Chociażby takim zespołem był Liverpool w minionym sezonie, ale zabrakło im lepszej gry w obronie. A IMO Auba, Laca, Ozil, Miki + nowy skrzydłowy byliby wstanie wspólnie ładne liczby wykręcić, tylko dobrze zabezpieczyć tyły, które i coś od siebie dorzucą.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52403.08.2018, 11:40

Liverpool sprzedaje Ingsa za 24 miliony funtów, Arsenal Akpoma za 1 milion euro. Taka mała różnica.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5003.08.2018, 11:33

Dziś mija 8 lat od kiedy jestem na tej stronie. Pozdrawiam wszystkich których tutaj poznałem :) DUŻE ELO ESSAAA

@lays dzięki że przez ostatnie lata każdy Twój komentarz robił mi smaka na paczke Laysów (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

praptak komentarzy: 882603.08.2018, 11:31

Z Ramseyem to domysły, czy były wieści?

lays komentarzy: 3987103.08.2018, 11:25

@Master10:

Tak tylko, że tutaj chodzi o czas. Gdyby to był początek okienka to sell za 35-40 mln funtow i szukac zastepstwa, a teraz takowego juz nie bedzie

Ings bardzo blisko LFC - 24 mln funtów(20+4 zmienne) coś niesamowitego........ I są świetni teraz na rynku transferowym i co ważne potrafią zarobić. My mamy problem by oddać komuś Ospinę za 5 mln euro

darek250s komentarzy: 10309 newsów: 503.08.2018, 11:08

@pierre_afc:

Nie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 303.08.2018, 11:08

Mnie tam Ramsey nie przekonuje i nie bede po nim plakal, za duza hustawka miedzy dobrym meczem a bardzo slabym, brak mu stabilnosci, a kontuzje tylko to poteguja

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.08.2018, 11:08

@thide:
Dziekowka

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.08.2018, 11:07

@JanikK: te pierwsze to tzw. repliki meczowych, czyli zwykłe koszulki, w których nie występują zawodnicy, są też slim fit

te drugie są obcisłe, coś jak super slim fit, prawdopodobnie ma też inny materiał, authentic są tymi samymi koszulkami, w których grają zawodnicy. authentic ma też czasem dodatkowe napisy, których nie ma replika

@JanikK:
Jedna kosztuje o 50 funtów więcej od drugiej. Co wygrałem?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.08.2018, 10:59

Właściwie to ramseyowi odszedł gibbs, jack, Wojtek i Theo. Teraz srednio widac go z kims gadającym na treningach jak kiedyś. Chyba z gibbsem i Theo byl blisko w jakimś wywiadzie czy filmiku widziałem.

MarkOvermars komentarzy: 914303.08.2018, 10:54

Akpom oficjalnie odchodzi za 1 mln

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.08.2018, 10:52

Jakie są główne różnice miedzy tymi kosuzlkami za 75 funtów, a 125 pomijając napis authentic?

adamkanonier komentarzy: 101603.08.2018, 10:51

@ElSar: nie ma oficjalki ale goal.com podaje

Calyn komentarzy: 191603.08.2018, 10:48

@Alonso: Malcom w przedsezonach wygląda bardzo dobrze, ja wiem że to sparingi ale naprawdę wiodącą postać kiedy gral

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.08.2018, 10:46

Czas na kupno tez tydzień

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190303.08.2018, 10:43

@Kanonier204:

O Panie, teraz to mi humor poprawiłeś, właśnie zastanawiałem się kiedy ruszą EPL, ale myślałem że za jakiś miesiąc

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.08.2018, 10:41

Już za 7 dni rusza Premier League, z meczem United v Leicester City.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 103.08.2018, 10:39

Spokojnie panowie transfery będą. Jeśli odejdzie Ramsey, Perez, Welbeck, Ospina i Mustafi to z pewnością klub sprowadzi pomocnika i środkowego obrońcę. Do tego może jeszcze jakiegoś młodego skrzydłowego.

kwiatinho komentarzy: 1313103.08.2018, 10:38

@ljungberg77:
Umierają?

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.08.2018, 10:37

Ramsey robi out bo nie chce podpisać kontraktu. Gdyby chciał naprawdę zostać to już by dawno podpisał. Ileż to bylo tego typu sytuacji w przeszłości ze zawodnik przeciagal wszystkie formalności związane z kontraktem a potem odchodził. Jest już za późno

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.08.2018, 10:33

Ich habe eine kleine Probleme.

Rowerinho komentarzy: 225203.08.2018, 10:27

zbanujcie już tego ljungberga bo tego się czytać nie da

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2018, 10:21

Jasne Ramsey odejdzie a w jego miejsce nikt nie przyjdzie i zostaniemy z jednym srodkowym pomocnikiem Guendouzim i bedziemy pewnie grali defensywnie z Torreira, Xhaka i Elnenym w srodku

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.08.2018, 10:17

Confirmed: Gabriel Jesus signs a new five-year contract with Man City

Slaviola komentarzy: 1237703.08.2018, 10:07

Przecież z tym Ramseyem, że robi out to same ploty są... moim zdaniem zostanie, bo jeśli się mylę i Rambo odejdzie, to na pewno stracimy wiele w środku pola i nie będzie czasu by kupić kogoś na zastępstwo!

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068703.08.2018, 09:55

@ljungberg77: Ale głupota z Ramseyem (:

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2018, 09:55

@paw3u: tak, wybral 0 xD

coooyg11 komentarzy: 319503.08.2018, 09:54

@ljungberg77: Ramsey out ? Masz jakiś link bo jestem bardzo ciekawy ?

paw3u komentarzy: 563003.08.2018, 09:51

Wiadomo już jaki numer na koszulce wybrał Dembele?

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202303.08.2018, 09:47

@filo94: będą transfery spokojnie, tyle że teraz już tylko z naszego klubu, myślicie że w Arsenalu nagle powstała drukarnia pieniędzy?
Ramsey , Welbeck, Perez, Ospina zdaniem dziennikarzy BBC są już na ostatniej prostej

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2018, 09:46

@michalal: ale Auba to nie Griezmann czy Mbappe, poza tym Auba to bardziej zasluga Svena bo Auba spokojnie mogl isc do takiego Realu

@mitmichael:

Gdy przychodził Abumajang też był Wenger.

adamkanonier komentarzy: 101603.08.2018, 09:18

Vidal w Barcelonie za 20 mln€...

Chopinno komentarzy: 328703.08.2018, 09:14

Emery cały czas mówi o okazji, to niech się ładuje do domu Auby i sam ją stworzy :D

kaman17 komentarzy: 498703.08.2018, 09:07

Dembele to przyjaciel Auby, spotykają się jak normalni kumple. A że pieniędzy im nie brakuje to odległość nie sprawia im problemu i mogą się spotkać praktycznie w każdym miejscu na świecie.