Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Rider komentarzy: 242208.02.2014, 20:02

niech Wenger kupi napastnika !! zal mi go w sytuacje gdzie od 8 lat mamy taką sytuację aby wygrać ligę a on ma to gdzieś.

Oggy

Czemu kit? W lato będzie hajs z pumy, więc transfery będą. Przypominasz sobie zimę w której Wenger kupił kogoś naprawdę dobrego? Bo ja np nie :)

Oggy komentarzy: 948931.01.2014, 13:11

Kallstrom?
Buahahaha
No, teraz Ozil sobie myśli: Wenger to miały być te wzmocnienia jakie mi obiecałeś?
Gratulacje dla tych którzy łyknęli kit o radykalnej zmianie polityki transferowej^^

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 13:01

Transfer News Live ‏@DeadlineDayLive 5 min.
Arsenal chief negotiator Dick Law has arrived in Italy to negotiate with Lazio for Miroslav Klose. (Source: Goal) #DeadlineDay

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 12:42

Katastrofa

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 12:41

Transfer News Live ‏@DeadlineDayLive 1 min.
Kim Källström has arrived at Arsenal’s training ground to complete a medical ahead of a loan move. (Source: @johncrossmirror)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 12:39

Cross

Kim Kallstrom has arrived at Arsenal training ground to complete talks, medical and loan deal.

lays komentarzy: 3987131.01.2014, 12:37

haxball.com/?roomid=~232a98c51dc392169bd293df66b167b5fcdab9f06530f3d7ff17929239f7e7558&pass=1

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2014, 12:26

Reprezentant Portugalii Helder Postiga wzmocnił szeregi Lazio Rzym. 31-letni piłkarz do Włoch został wypożyczony z hiszpańskiej Valencii do końca sezonu z opcją pierwokupu.

Czyli witamy Klose ? : D

Kaczaza komentarzy: 722331.01.2014, 12:25

jest news transferowy

nobody komentarzy: 7831.01.2014, 12:25

www1.skysports.com/watch/video/sports/football/9142899/neville-no-signings-will-cost-arsenal

nobody komentarzy: 7831.01.2014, 12:24

Kontuzji jest więcej niż wszyscy się spodziewali, a my w ostatni dzień obgryzamy paznokcie przy transferze Kallstroma.

Z Draxlerem przewinęła się też informacja, że zarząd chce dać Wengerowi kasę na transfer ale on sam NIE CHCE dać tyle kasy za młodego.

lays komentarzy: 3987131.01.2014, 12:24

dominik11

kto to jest xd

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.01.2014, 12:23

Gralem przed.momentem w fife...mialem rzut wolny 8 metrow od prawego rzutu roznego, i strzelilem rewelacyjna bramke bezprosrednio messim (wisienka na torcie byl markowany strzal fabsa), strzal byl mega podkrecony w dalszy rog.Skonczylem mecz, po czym poszedlem po internet by wyslac powtorke do ea i w tym czasie szanowny dziadek wlaczyl sobie mecz, nice.
Dominik
Fajnie jakby Eduardo wrócił do Anglii:)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 12:23

dopiero zauważyłem, że deadline jest na highbury, czyli, że tutaj nie będzie, tak?

Pegaz komentarzy: 57731.01.2014, 12:22

"Gary Neville has been speaking to Sky Sports News about Arsenal's lack of January transfer activity - and feels it could cost them the title."

Nie lubię go, ale trochę racji w tym jest.

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 12:21

Ben Smith @BenSmithBBC 35 sek.
Dimitar Berbatov is poised to join AS Monaco from Fulham. He's out there already. He won't be going to Spurs.

Dominik11 komentarzy: 2016531.01.2014, 12:20

Tancredi Palmeri twierdzi, że Arsenal nadal stara się pozyskać Juliana Draxlera.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 12:19

A może Wenger sięgnie po Gourcuffa? W każdym okienku jesteśmy z nim łączeni.

bobslej22 komentarzy: 830231.01.2014, 12:19

Jeżeli chodzi o transfer Klose to dla mnie porażka . Na tej pozycji moim zdaniem były lepsze opcje.

Dominik11 komentarzy: 2016531.01.2014, 12:18

Były napastnik Arsenalu - Eduardo Da Silva został zaoferowany Queens Park Rangers

Kaczaza komentarzy: 722331.01.2014, 12:18

Mitroglou powinniśmy bez niczego brac, co to za kwota za taką maszynę?

bobslej22 komentarzy: 830231.01.2014, 12:17

Craz>>> Ty sobie żarty robisz. Ludzie pozycja DMf to chyba ta która po obrońcach i bramkarzu wymaga doświadczenia . Wydaje mi się że ten Szwed może się okazać lepszy od Artety który w tym sezonie cieniuje . Dlatego Wenger wypożycza kogoś takiego bo nie ma opcji i pewnie wie że Arteta nie ma formu co widzi każdy . W lecie pewnie dojdzie Bender o którego się starał. Przecież nie kupi klaowego DMa w zimie . Myślicie że Święci sprzedadzą w środku sezonu gościa od którego zaczyna się ustalanie składu ??? Wyłączcie FIFE pliz

Dominik11 komentarzy: 2016531.01.2014, 12:17

- Emmanuel Frimpong przeniesię się najprawdopodobniej dzisiaj do Barnsley

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 12:17

Osobiście nie takich plotek oczekiwałem ostatniego dnia okienka.

Mizii komentarzy: 419131.01.2014, 12:16

Mariusz28
Poprzedniej zimy przyszedł Nacho, więc to był moim zdaniem dobry transfer. Latem Flamini i Ozil i Sanogo, który jest jeszcze młody, więc okienko tez na plus.

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 12:15

Mizii czemu tym razem? Za każdym razem sprowadza kogoś, kogo byśmy nie chcieli...

Dominik11 komentarzy: 2016531.01.2014, 12:14

Sky Sports donosi, że napastnik - Kostas Mitroglou (Olympiakos Pireus) przyjechał do Londynu na negocjacje z Fulham. Gdyby nie doszło do porozumienia w kolejce znajduję się WHU

flucker komentarzy: 13931.01.2014, 12:14

Dzięki wielkie ElSar ;)

Mizii komentarzy: 419131.01.2014, 12:13

Jeśli przyjdzie Kallstrom i Klose, to Wenger jak zwykle każdego zaskoczy. Szkoda tylko, ze tym razem będzie to negatywne zaskoczenie

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2014, 12:13

Kalmstrom? Typowy rzemieslinik;p silny gracz srodka pola z dobrym uderzeniem z dystansu, zbawieniem nie jest napewno ale daje jakies nowe opcje odnosnie ustawienia druzyny, do tytulu nas zbytnio nie przyblizy...

Dominik11 komentarzy: 2016531.01.2014, 12:12

jak wenger jest na 80% pewny że ktoś przyjdzie do nas to jest już blisko bo nie ma czasu żeby się bawić

gunners007 komentarzy: 954331.01.2014, 12:12

Teraz jak Osvaldo jest już w Juve jako chyba 6 napastnik to Vucinic przejrzy na oczy i zrozumie, że w Arsenalu więcej pogra niż w Turynie gdzie nie dostanie ani minuty.
Ja osobiście wolałbym Giovinco - może grać na skrzydle i na napadzie.

ElSar komentarzy: 416831.01.2014, 12:11