Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.01.2014, 11:26

Kupimy Batshuayi'a. Zobaczycie. Nawet jak go od razu wypozyczymy z powrotem, to przyjdzie. Albo w lato, jak nie teraz

Co myślicie o Tello ?
Na skrzydło konkret, ale na napastnika nie bardzo.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 11:23

Jeszcze może Vrdoljaka kupmy?

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 11:23

Squawka Football @Squawka 29 sek.
Here's Kim Kallstrom's stats page

squawka.com/players/kim-kallstrom#performance-score#spartak-moscow-(current)#russian-premier-league#129#season-2013/2014#75#all-matches#1-19#by-match

aguero10 komentarzy: 852331.01.2014, 11:22

Z Spartaka to chiałbym Romulo ciekawy DM

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 11:22

Squawka Football @Squawka 20 sek.
It seems Wenger's been playing far too much Championship Manager 01/02. Arsenal have been linked with Kim Kallstrom.

:D

clavo komentarzy: 48731.01.2014, 11:20

We are hearing that Barnsley are poised to sign Arsenal midfielder Emmanuel Frimpong on a deal until the end of the season.

Jeremy Wilson @JWTelegraph 3 min.
Kim Kallstrom definitely a deal Arsenal are working on...seen as someone with experience who can provide short-term solution #afc

Telegraph

Vermaelen5 komentarzy: 265931.01.2014, 11:17

Z jakiego klubu Wenger kupił Eduardo do Arsenalu?

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 11:15

Lewis Holtby trenuje już z Fulham, kluby czekają tylko z robotą papierkową na potwierdzenie transferu.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 11:15

Kallstrom? No bez jaj

pestjusz komentarzy: 260831.01.2014, 11:11

Oficjalnie : Diakite w Fiorentinie :)

lays komentarzy: 3987131.01.2014, 11:11

Jeśli ma przychodzić Kalstroom to ja wgl nie chce transferów :) Pozniej bedziemy sie pozbywac takiego szrotu jak Bendtnera.

Jokullus komentarzy: 29731.01.2014, 11:08

@Arsenalfcfan

Yyy ok, ale ja nie twierdziłem, że tego nie powiedział, czy powiedział to dla SS, a nie dla Arsenal.com ;)

Po prostu wiadomo, że dzisiaj będzie jeden transfer, jak wszystko pójdzie dobrze.

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 131.01.2014, 11:08

mowie wam dawac dobrego mudżyna na atak i zamykamy okno (Ba, Benteke) mozna jeszcze zapytac o Kalou bo sie podreperowal:) pomoc i skrzydla mamy mimo kontuzji dosc bogate i mozna dac szanse innym. (Poldi Gnabry)

miki9971 komentarzy: 6230 newsów: 231.01.2014, 11:08

ATID - gimb?

pestjusz komentarzy: 260831.01.2014, 11:07

transfery.info/62504,wenger-80-szans-na-transfer

Sorka zapomniałem

kriss87 komentarzy: 40931.01.2014, 11:06

jesli nie kupimy napadziora nie ma co myśleć o rywalizacji z city chłopy idą jak walec

lays komentarzy: 3987131.01.2014, 11:06

Był mocny news o Ozilu dzień przed DD poznym wieczorem.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 231.01.2014, 11:06

jesli do srodka pomocy to mam nadzieje na transfer def i przemyslany ruch jak z nacho

pestjusz komentarzy: 260831.01.2014, 11:06

Jednak nie Draxler ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320731.01.2014, 11:06

Jokullus,

Takie info się podaje na pasku SS, bo tak w wywiadzie powiedział Wenger... i to nie wywiad dla SS a dla Arsenal.com

grochal14 komentarzy: 193331.01.2014, 11:06

a przyjdzie jakis 17 letni Murzynek Bambo z Kongo, ktorego nikt nie zna :D

DexteR_000 komentarzy: 756231.01.2014, 11:05

Kanyeast
Ja jakoś nie pamiętam tych konkretów nt. Ozila ?
Może , akurat nie widziałem ich .

zwierz komentarzy: 148431.01.2014, 11:05

Boss - I'm confident we will bring somebody in - arsenal.com

Kanyeast komentarzy: 315731.01.2014, 11:05

Jesli nikogo nie bedzie, Wenger zaprzepasci okazje do zdobycia trofeum. Nie wierze w nasz srodek i atak bez Ramseya i Walcotta.

Jokullus komentarzy: 29731.01.2014, 11:04

SkySports podaje, że Wenger powiedział, że jest pewien na 80/20 ściągnięcia jednego zawodnika dzisiejszego dnia oraz tego, że Draxler zostanie tam gdzie jest.

Kanyeast komentarzy: 315731.01.2014, 11:03

Tello to przeciez winger, a Wenger wyraznie mowil, ze chce śp. Poza tym Tello to strasznie nieinteligentny zawodnik, inteligencja boiskowa Gervinho. Barca zreszta i tak go nie pusci. Martwi mnie to, ze we wrzesniu w DD byly juz jakies konkretne gadki nt. Ozila, a tutaj to same bzdury. Kelsztrom, Tejo...

Hans_Zimmer komentarzy: 594331.01.2014, 11:02

Same białasy w tym Sky. Chyba raz o 7 rano dali czarnuchowi godzinę! rasiaki jedne!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320731.01.2014, 11:01

Ciekawe czy City kupi Mangale i Fernando. Mieliby na DP Fernandinho i Fernando, brzmi to jak podróbka ;) a ten Mangala to na pewno nie jest wart tyle.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52431.01.2014, 11:01

No to niecałe 13 godzin zostało.

aguero10 komentarzy: 852331.01.2014, 11:00

Arsenal working on a deal to bring Cristian Tello on loan.

lays komentarzy: 3987131.01.2014, 11:00

Mogliśmy wyłożyć te 10-14 mln za Mitroglou

Kanyeast komentarzy: 315731.01.2014, 10:58

Kupic to na pewno kupi, bo nie robilby takiej zapowiedzi. Kiedy on mowi 80/20 to znaczy, ze to juz klepnieta sprawa.

grzegorz1211 komentarzy: 1026931.01.2014, 10:58

teraz to lepiej kogoś wypożyczyć. Nikogo konkretnego nie kupimy, a kupować jakiś szrot i dać mu 3-4 lata umowe. a potem będzie siedział pasożyt na ławce albo trybunach

LeBob komentarzy: 151931.01.2014, 10:58