Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
ElSar komentarzy: 416831.01.2014, 11:50

M'vila + Benteke / Ba i gg wp :P

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 11:50

ten cały Kallstrom to też jedna wielka porażka. Walczymy o mistrza a sprowadzamy graczy 30+, potem będą latem blokować transfer lepszych graczy. Masakra....

KibicTheGunners komentarzy: 192131.01.2014, 11:49

To ja nie chce transferów dzisiaj, jak Kallstrom :(

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 11:49

@_Dennis_Bergkamp_:

Może i tak, ale ja Klose chciałbym może z 5 lat temu, nie teraz.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 11:49

Jezus maria, jak Ornstein pisze o Kallstromie, to już pewno tak będzie. To jest ten world class player?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511631.01.2014, 11:48

Schneiderlinem, jeżeli transfer zamknąłby się w 20 mln. nie pogardziłbym.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 11:48

David Ornstein ‏@bbcsport_david 3 min
Arsenal working to sign Sweden midfielder Kim Kallstrom (31) on loan to end of season from Spartak Moscow. Should get done #afc #bbcfootball

O boże...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 11:48

@simpllemann;

tylko, ze Klose to jest prawdziwy napastnik i na te 3,5 miesiaca bylby doskonaly jako uzupelnienie Ziru... i nazwac Klose szrotem, to trzeba miec naprawde pojecie o pilce noznej

nobody komentarzy: 7831.01.2014, 11:48

Już lepiej nikogo nie sprowadzać niż szrot typu Kallstrom.

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2014, 11:48

Jest niebezpiecznie głośno o Kallstromie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 11:48

Telegraph "Expectation is that Kim Kallstrom will be only Arsenal arrival today"

Ponoć tylko wypożyczenie.

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 11:48

Ludzie jaki Klose? z całym szacunkiem dla Niego, ale On ma 35 lat. Do tego kontuzje nękają Go całe życie.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 11:47

Marzag, czyli mam się cieszyć z transferu starego Klose bo wykorzysta każdą setkę? A jeśli złapie kolejną kontuzję? Już widzę śmiech kibiców rywali jak wielki Arsenal w walce o mistrzostwo ściąga Klose.. Śmiech na sali. Potrzebujemy napastnika z prawdziwego zdarzenia jak już i tyle. Nawet Vucinicia bym bardziej wolał.

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 11:46

Szczerze? IMO Benteke>Ba, do tego Chrisa łatwiej było by wyciągnąć.

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 131.01.2014, 11:45

@Mariusz28
nie tylko ty wierzysz jeszcze w Benteke, zaluje tez ze Gburinho nie wypusci nam Ba

Marzag komentarzy: 41201 newsów: 131.01.2014, 11:45

dawidal, ale wykorzystuje prawie każdą setkę

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 11:44

Transfer News Live ‏@DeadlineDayLive 48 sek.
Southampton striker Dani Osvaldo is currently having a medical at Juventus. (Source: Sky Sports)

CesK komentarzy: 210731.01.2014, 11:44

a gomeza nie dało by się wyciągnąć?

Klose stary, podatny na kontuzje. Ogólnie zada nie urywa.
Ja cały czas po cichu marzę o Benteke, ale widzę nierealny transfer.
Jedyną sensowną chyba opcją jest Berbatov

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52431.01.2014, 11:44

_Dennis_Bergkamp_
Jeszcze niedawno wielu pisało, że każdy zawodnik będzie lepszy niż Giroud. Teraz jak pojawiają się nazwiska to pojawia się wybrzydzanie- ten nie, tamten też nie.

lukipuki komentarzy: 28731.01.2014, 11:43

rany boskie...jakie mamy cele na ten sezon? Myślałem, że walka o mistrzostwo

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 11:43

Bo to szrot. W drużynie walczącej o mistrzostwo BPL miałby grać stary 35-letni wyjadacz Klose? Nawet nie ma dobrych statystyk w tym sezonie.

Qarol komentarzy: 1450231.01.2014, 11:42

Schneiderlin i Berbatov.

Tak będzie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 11:41

btw jak mozna nazwac Klose szrotem... imho niepojete

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 11:41

W tego całego Kallstroma wątpię.. Parę lat za późno. To samo z Klose. Jak dla mnie to wymysły mediów. Zazwyczaj jest tak, że ściągamy kogoś o kim w ogóle media nie piszą. A w zeszłą zimę kupiliśmy Monreala bo potrzebowaliśmy LO. Teraz będzie tak samo. Nie kupimy napastnika, kupimy jakiegoś pomocnika bo są kontuzje. Takie mam wrażenie i chyba napastnika znowu się nie doczekamy w zimę.. A Wenger potem będzie narzekać, że nie było nikogo ciekawego dostępnego na rynku :)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 11:40

Wenger nie chce kupic teraz juz nikogo... ten szwed to tez bedzie wypozyczenie...

Frankly komentarzy: 76431.01.2014, 11:40

@turysta
masz coś nowego o Konoplyance ? Widze że tam znasz jakieś źródła twitterowe itd a ja kompletnie zielony jestem w takich poszukiwaniach :D

lukasz845 komentarzy: 454231.01.2014, 11:39

maras11--> to faktycznie jest prawdopodobna opcja ;) sam mówił transferze Ozila, że chętnie by się do nas przeniósł

Bolek komentarzy: 423231.01.2014, 11:39

@maras11
Ten sam Sami Khedira, który leczy poważną kontuzję?

nobody komentarzy: 7831.01.2014, 11:37

Kallstrom, serio? Czy Wenger nie może kupić defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia? Kogoś szybkiego, silnego z dobrym odbiorem? Obecnie Arteta gra gówno, a nawet jak jest w formie to w ważnych meczach pomocnicy przeciwnika mijają go jak tyczkę. Flamini za to może i lepiej gra w odbiorze, ale też nie sprawdzi się w naszej drużynie nie potrafiąc dogonić kogoś gdy ten mu ucieknie. A teraz jeszcze ten nieszczęsny Szwed. Na co on nam to nie mam zielonego pojęcia, a jak to będzie jeszcze transfer definitywny to będziemy męczyć się z kołkami w środku pola już zawsze.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.01.2014, 11:37