Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
pawelk1991a komentarzy: 4531.01.2014, 10:40

Moglby ktos podac link do transmisji online z deadline day na sky sports?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 10:40

Wilson
"From experience, if Wenger is says he's 80% sure of bringing at least one player in, the reality is much closer to 100%"

DexteR_000 komentarzy: 762531.01.2014, 10:38

Trzeba liczyć na Jacka , ostatnio łapał forme.
Rosa i Santi jeszcze jest przecie.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511631.01.2014, 10:37

Damy radę 6 tygodni bez Aarona. Mamy wielu znakomitych zawodników na tej pozycji. Mam nadzieję tylko, że z 6 tygodni nie zrobi się 16, a Walijczyk wróci w dobrej dyspozycji.

aguero10 komentarzy: 855831.01.2014, 10:37

Wenger: "The Draxler situation has been created by the newspapers, not by me. He will stay at Schalke"

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 10:37

nie po to pozbywalismy sie balastu Songa aby znow tego lenia brac...

Bolek komentarzy: 423231.01.2014, 10:37

Może damy radę bez Ramseya. Sam przeżywam jego kontuzję, ale przecież ostatnio Santi powraca do wielkiej formy, Jack pewnie wejdzie na obroty... Będzie super ciężko, ale wierzę w ten zespół.

grzegorz1211 komentarzy: 1028431.01.2014, 10:36

Song potrzebowałby czasu by forme odbudować. zardzewiał w tej barcelonie

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511631.01.2014, 10:36

@turysta
Jaja sobie robisz? Mokry się zrobił, jak usłyszał o zainteresowaniu ze strony Barcy, to niech teraz grzeje ławeczkę.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52431.01.2014, 10:36

Tak z innej beczki- Jan Błachowicz podpisał kontrakt z UFC.

tenZparagwaju komentarzy: 78831.01.2014, 10:32

*****, taki pech tylko u nas, mieliśmy sie wzmacniac na walkę na majstra a w chwili obecnej nie ma takich transferów które moglibyśmy zrobić by uzupełnić luki powstałe po braku Theo i Aarona

clavo komentarzy: 48731.01.2014, 10:32

Arsenal FC ‏@Arsenal 1m
Wenger: "I'm confident we will bring someone in today. It's 80/20 per cent chance" #AFCvCPFC http://po.st/EnRUmS

Wenger says he confident of doing something today and estimates it 80:20

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 10:31

Wenger: 'I'm confident we will bring someone in today. It's 80/20 per cent chance'

ale po potwierdzeniu kontuzji Ramseya jakos slabo mnie to interesuje juz teraz...

grzegorz1211 komentarzy: 1028431.01.2014, 10:31

Turysta

2 lata temu koguty były w top4 i Chelsea która była 6 zrobiła im psikusa i wygrała z Bayernem LM i to w Monachium. Liverpool jak wygrał LM w 2005 roku po Dudek dance też wtedy w lidze był 5 czy 6. Więc może się powtórzyć scenariusz jakby tak MU wygrało LM. Pamiętam jak 2 lata temu AVB żalił się przed kamerami jakie to niesprawiedliwe, prawie miał łzy w oczach

songoku95 komentarzy: 2348631.01.2014, 10:31

eh bez Aarona, szkoda. Teraz szansa dla Jacka, który będzie grywać na jego pozycji.
Ludzie Aaron nam dużo pomaga, ale mamy innych dobrych zawodników, damy rade :>

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2014, 10:31

Ja pitole, zawsze ktos musi w kluczowym momencie wypasc czyzby bokiem wyszlo zajezdzanie Ramseya...?;p

beznazwy komentarzy: 237131.01.2014, 10:30

6 tygodni kolejnych? No to po nas. Najtrudniejsze mecze bez najlepszego zawodnika no to TOP4 znowu będzie trofeum

Qarol komentarzy: 1450231.01.2014, 10:29

Skrzydłowy by się przydał, bo brak Theo to spore osłabienie. Grając ofensywnymi pomocnikami na skrzydle raz wyjdzie, a raz nie. Gnabry pokazał z Southampton, że nie można na niego liczyć, jeśli chodzi o regularne występny na zadowalającym poziomie ; p

Frankly komentarzy: 76431.01.2014, 10:29

Zobaczymy gdzie bedzie Arsenale za 6 tygodni. Bez błysku Ramseya nie widze tego zbyt kolorowo ;)

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 10:27

John Cross @johncrossmirror 60 sek.
#afc Wenger rules Ramsey out for up to 6 weeks. "It's a big setback."

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2014, 10:27

Wenger potwierdzil 6 tygodni Ramseya... to po sezonie Arsenalu;(

TomekO komentarzy: 275031.01.2014, 10:27

Wenger rzekł na komfie, że dalej szukają wzmocnień w pomocy. Jak dojdzie pomocnik to może oznaczać że kontuzja Rambo jest jednak tak poważna jak głosiły pierwsze przecieki.

Qarol komentarzy: 1450231.01.2014, 10:26

Suarez to sobie może nalegać tak jak w lecie ; )

Skoro jest klauzula to płacisz, a jak nie to nara. Prosta sprawa.

grzegorz1211 komentarzy: 1028431.01.2014, 10:24

A jak nie będzie takiej oferty z zagranicy a Suarez będzie nalegał na odejście. Top 4 wcale nie musi dać Liv ligi mistrzów

Bolek komentarzy: 423231.01.2014, 10:23

@turysta
Ja chciałem! Arsene się nie zgodził - chciał jeno tego Suareza. Chlip.

Bolek komentarzy: 423231.01.2014, 10:19

Sturridge - potencjał na następce Henry'ego.
On już dawno powinien być w Arsenal FC.

Wiktor_20 komentarzy: 36731.01.2014, 10:18

turysta co nie zmienia faktu, że danym zawodnikiem interesujemy sie już wczesniej a nie czekamy na dd, żeby kogoś szukać

grzegorz1211 komentarzy: 1028431.01.2014, 10:18

to w końcu za ile ten Suarez może odejść ja Liv nie będzie grał w LM ??

songoku95 komentarzy: 2348631.01.2014, 10:18

Henry grał tylko w Juve na skrzydle. We Francji grywał na szpicy...

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 131.01.2014, 10:17

dzieki lays

lays komentarzy: 3987131.01.2014, 10:16

coolsport.tv/skynews.html

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 10:16

Wiktor

"czekanie" do deadline day polega na tym, że obydwie strony umowy próbują ugrać jak najlepszy deal - jak nie ma czasu to idą na kompromis

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 131.01.2014, 10:14

Panowie podajcie link jakis na deadline day od SKY transmisja :)

Wiktor_20 komentarzy: 36731.01.2014, 10:14

IMO wszystkie transfery Arsenalu są już dogadane nie wierze, że co okienko wenger czeka na DD żeby wszystko umówić.

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2014, 10:13

Obstawiam ze nikt nie przyjdzie

grzegorz1211 komentarzy: 1028431.01.2014, 10:11

DexteR -->u nas jest bardzo duża wymienność pozycji. Ozil często gra na prawym skrzydle. Draxler większość meczy w Schalke gra na lewym skrzydle. Mówi się wiele że Wenger w Draxlerze widzi następce RvP. Nie ma obecnie dostępnego, klasowego napastnika na rynku. Więc łatwiej przekwalifikować jakiegoś ofensywnego gracza na napadziora. Henry czy RvP też na początku grali na skrzydłach vP to przecież w Feyenordzie rywalizował na prawej pomocy ze Smolarkiem