Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
shark31 komentarzy: 601331.01.2014, 12:11

David Ornstein ‏@bbcsport_david 22 min.
Arsenal working to sign Sweden midfielder Kim Kallstrom (31) on loan to end of season from Spartak Moscow. Should get done #afc #bbcfootball

Pewnie juz ktos wrzocil ale to jest praktycznie potwierdzenie trensferu.

DexteR_000 komentarzy: 762131.01.2014, 12:10

Nie potrzebny nam szrot na długie umowy.
Pamiętam Källstroma z Lyonu , uważałem go za dobrego grajka , ale to kiedyś. Teraz gra u rusków to nie wiem czy On zbytnio dobrze gra.
Jak już mamy brać jakiś niepewnych grajków to tylko wypożyczenie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.01.2014, 12:09

Qarol

z Coventry gral. Wiem ze bardzie wychodzil do przodu, ale byl tam ustawiony

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2014, 12:08

Z ostatniej chwili - "Daily Mail" podaje na Twitterze, że Dymitar Berbatow przejdzie dziś z Fulham do AS Monaco. Niedawno o Bułgarze pisał Jarosław Koliński na blogu Funny Old Game:

Dobre XD

Dominik11 komentarzy: 2013131.01.2014, 12:08

może jakoś bombę szykuje nam wenger ale to nie lato w raczej w to wątpię ale nadzieja jest

Dreamcast komentarzy: 104231.01.2014, 12:08

@Craz

OMG - czy my rozmawiamy o zespole grającym w rozgrywkach U19?? Zelalem nada się do pierwszego zespołu za 2-3 lata (poza ty to inna pozycja)

Kaczaza komentarzy: 721831.01.2014, 12:07

Mariusz28;
Spełniamy coroczny cel, top4

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 131.01.2014, 12:07

wenger pewnie próbuję ściągnąć kogoś lepszego od kallstroma, on może być co najwyżej opcją rezerwową

Craz komentarzy: 356231.01.2014, 12:07

Najsmieszniejsze jest to ze my chcemy sciagac zawodnikow takiego pokroju i bic sie o mistrzostwo a w takim city czy chelsea kalstrom by nawet recznikow nie nosil

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 731.01.2014, 12:07

A tak na poważnie.. Kallstrom? Serio?....

Rider komentarzy: 242231.01.2014, 12:07

haxball.com/?roomid=~24f04b469dba12ffe724853302c9b91f3338ee0eb677f3a0faea512c7a6737422

hax? trzeba się rozluźnić ...

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 12:06

Oficjalnie Osvaldo w Juve. Może Giovinco chociaż?

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 731.01.2014, 12:06

Może akurat Kallstrom da nam mistrzostwo :D

patryksz komentarzy: 364831.01.2014, 12:06

Serio po takich dziadów sięgamy? Nawet jeśli to wypożyczenie to baaaaardzo słabo

John Cross ‏@johncrossmirror 45 sek.
Kim Kallstrom didn't join in Spartak's training session in Abu Dhabi last night due to "slight injury." Football the same the world over!

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 331.01.2014, 12:05

ale ten polsdorek w postaci wypozyczenia, jesli chodzi o atak nie powinien byc slabszy od Berbatova - chyba jestesmy zgodni co do tego

flucker komentarzy: 13931.01.2014, 12:04

Klose i Kallstrom zajebiste transfery :D Podobno do zestawu Wenger ma dorzucić Emila Heskeya.

Qarol komentarzy: 1450231.01.2014, 12:03

@Craz

Jasne, ale Zelalem na DMF nie pogra za bardzo ; p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2014, 12:03

OSvaldo w Juve teraz czekać co zrobi Monte musi kogoś sprzedać Quagiarella lub Giovinco. Bo Vucek ma fochy..

Craz komentarzy: 356231.01.2014, 12:03

Jak maja byc zawodnicy pokroju Kalstroma to lepiej szanse Zalalemowi dawac

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 12:02

K4n0ni3R; oficjalnie? Z tego co mi wiadomo to dopiero na testach jest.

FadeIn komentarzy: 354731.01.2014, 12:02

Mi się wdaję, że podpiszemy umowę z Draxem który dołączy do nas w lecie a teraz kogoś wypożyczymy.

Qarol komentarzy: 1450231.01.2014, 12:02

Krótkoterminowe rozwiązania nie są złe. Wenger nie chce sobie robić syfu w kadrze szrotem, dlatego wypożycza na pół sezonu graczy wątpliwej przydatności, a potem żegna się z nimi bez żalu.

Widocznie ma środki i woli kupić coś porządnego w lecie niż teraz na łapu capu kupić dla samego kupienia. Klasowych graczy nie chca oddawac w zimie, wiec takie podejscie ma sens.

ElSar komentarzy: 416831.01.2014, 12:02

OFICJALNIE: Osvaldo w Juventusie

nobody komentarzy: 7831.01.2014, 12:02

@Dreamcast
Dzisiaj DD, więc alternatyw jest niewiele. Ale moglibyśmy powalczyć chociaż o Schneiderlina czy kogoś na tym poziomie. Gość sprawdziłby się na dłużej, a Kallstom to będzie nasz Squillaci pomocy. Więcej złego niż dobrego wniesie ten transfer IMO, przecież on gra w Rosji teraz...

K4n0ni3R komentarzy: 97031.01.2014, 12:01

Osvaldo oficjalnie w Juve.

Vermaelen5 komentarzy: 265931.01.2014, 12:01

Dajcie sobie na luz. Żadnego Källstroma nie będzie.

Dreamcast komentarzy: 104231.01.2014, 12:00

@Nobody

To ja wiem, że będzie trudniej ale jaką mamy w tym momencie realną alternatywę?

gunners007 komentarzy: 954331.01.2014, 11:59

Wenger wiele razy powtarzał, że szuka krótkoterminowych rozwiązań więc wypożyczenie Kallstroma może niestety okazać się prawdą. Potwierdził to również ofertą wypożyczenia Vucinicia, odrzuconą ostatecznie przez Mirko.

Qarol komentarzy: 1450231.01.2014, 11:58

@Beerengar

A co takiego złego jest w Schneiderlinie?

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 11:58

A kuraki po Berbatova... szczerze? To już wolę Berbatova od Klose.

OFFO komentarzy: 354531.01.2014, 11:58

Kallstrom juz jest pewny (bbc) jak to ma byc 1 transfer to idz pan w uj

(ta ma byc ten gracz top top quality bo Wenger zawsze gada ze tylko takich poszujuje)

bedzie z niego 2 park

Kallstrom, Klose, jeszcze niech wraca Denilson i mamy pakę!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2014, 11:57

"Daily Mail" pisze, że Arsenal interesuje się Kimem Källströmem. Arsene Wenger potwierdzał dziś, że chce kupić pomocnika, ale czy 31-letni Szwed ze Spartaka Moskwa może być celem Kanonierów? To chyba wątpliwe... Szwedzkie media też w to nie wierzą. Tymczasem menedżer Arsenalu przyznał, że Julian Draxler nie zasili teraz jego drużyny.

Yhym..

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 131.01.2014, 11:57

jejku nie wierze ze to mowie ale z dwojga zlego zamiast Kallsroma wole juz Schneiderlina ;/

nobody komentarzy: 7831.01.2014, 11:57

@Dreamcast
Problem w tym, że w przyszłym sezonie będzie znacznie trudniej wygrać mistrza. United się wzmocnią do tego czasu, City lepiej nie myśleć, Mourinho zawsze ma lepszy drugi sezon a my co? Na tę chwilę w składzie brakuje drugiego PO, defensywnego pomocnika, napastnika i skrzydłowego. Jesteśmy 1 punkt za City i nie możemy chociaż spróbować? Dla mnie Kallstrom = sygnał, że tak na prawdę o nic nie walczymy. Draxler jeszcze trochę i będzie wart drugie tyle kasy. Wystarczy popratrzeć ile kosztował Rooney kawał czasu temu, teraz Goetze, Neymar, Hazard czy inni.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2014, 11:56

Daily Telegraph" podaje, że Arsenal Londyn chce pozyskać Miroslava Klosego, by wzmocnić siłę rażenia w ataku. Doświadczony reprezentant Niemiec gra w Lazio.

Dawać Go!

karateman komentarzy: 58331.01.2014, 11:55

Arsenallord, simplemann cieszę się z tego bardzo. Mam nadzieję że pokaże się tam z najlepszej strony.
Teraz czekam na 2 gą podobną wiadomość, tylko że już o nowym/-ych piłkarzu Afc ;)
Tylko niech to nie będą stare pierniki z całym szacunkiem dla Klose i Kima proszęę

PrzeArs komentarzy: 278431.01.2014, 11:54

Takie marzenie chyba nas wszystkich jeśli chodzi o Arsenal : fajnie by było jak by Wenger powiedział że przez następne 3 okienka nikogo nie kupuje ale teraz wykłada 60 - 70 mln i kupuje Suareza :) To by było coś i skład na 3 lata do przodu perfekcyjny :) wiem wiem fikcja niestety .

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 11:54

Transfery.info @Transferyinfo
Wenger na konferencji: Draxler zostaje w Schalke

Czyli Kallstrom? :)

Qarol komentarzy: 1450231.01.2014, 11:53

Kallstrom przyjdzie i pogra tylko w tych meczach, w których nie będzie Flaminiego. Potem z ławki nie wstanie, także luzik.

No chyba, że zacznie grać jak mistrz i wygryzie kogoś z dwójki Arteta/Flamini ; D

Mariusz28 komentarzy: 495131.01.2014, 11:53

ja bym wziął np. Benayona do końca sezonu.

OFFO komentarzy: 354531.01.2014, 11:53

po uj czekalismy do dd zeby sciagac taki szrot jpdl jak juz to taki transfer powinnien byc 1 stycznia

Dreamcast komentarzy: 104231.01.2014, 11:53

Czyli wracamy do planu A - tzn ten sezon jest przeznaczony na ulepszenie gry i wejście do Top3. Do tego kolejne poważne (klasy Ozila) wzmocnienia w lecie i w przyszłym sezonie poważnie walczymy o mistrza

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.01.2014, 11:53

Ja się tylko zastanawiam, po cholerę ten Kallstrom?!

Bolek komentarzy: 423231.01.2014, 11:52

Spokojnie. Kallstrom nie przyjdzie. Nie wierzę, w takie idiotyczne transfery...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52431.01.2014, 11:52