Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 22:44

84cantona7: Naprawdę ja już sam nie wiem co to może być. Mechanik mówi, że to silnik do wymiany.

Leehu komentarzy: 1049614.05.2015, 22:43

ha... 3 sytuacja 100% można powiedzieć hattrick. :D

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 22:38

W to już bym bardziej uwierzył ale z drugiej strony to co to musiałby byc za partacz ? Skoro niby palił na 3 cylindry a to jest benzyna to problemem może byc swieca lub cos z przewodami wysokiego napiecia. Czasami może bycpierdoła a mechanik cwanika bedzie krecił bo jak ktoś sie nie zna to uwierzy we wszystko co on powie bo nie ma innego wyjscia. Pare razy prawie sam tego doswiadczyłem na szczescie konczyłem tech. mechaniczne i jakies podstawy znam.

Leehu komentarzy: 1049614.05.2015, 22:37

No to mamy Arsenalowy akcent w półfinale LE. :D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.05.2015, 22:37

AaronJamesRamsey
Dobrze, że nie napisałeś - z ogórkowej ligi.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 22:35

AJR: Jeśli dobrze pamiętam, to Alexis jest słaby jak sik pająka?

AJR: hahaha

AaronJamesRamsey komentarzy: 457314.05.2015, 22:31

A więc pojadę klasykiem k.com "Fiorentina cienka jak sik pająka".

Leehu komentarzy: 1049614.05.2015, 22:31

Kto wymyślił żeby Ilicić strzelał tego karnego przecież to co on dziś gra to dno totalne. Nie trafił z dobitki chociaż był w lepszej sytuacji niż Walcott w meczu ze Swansea jak podchodził do piłki to już wiedziałem że tego karnego nie wykorzysta. :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 22:24

84cantona7: A możliwe, że np jak był u tego pierwszego mechanika to on tak kręcił i próbował go odpalać, że się zatarł? Dodam, że na początku twierdził, iż palił na 3 cylindry...

kamilo_oo komentarzy: 2356714.05.2015, 22:22

Dnipro :D

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 22:20

Skoro chłodnica poszła to równie dobrze mogła byc to plama od borygo (płynu chłodniczego). Silnika tak łatwo nie da sie zatrzeć nawet jak by to olej wyciekł to musiałbyś nim kawałek jechac albo sporo krecic ale na 100%nie od samej stłuczki. Jeśli ktoś się za bardzo nie zna to mechanik odrazu taką osobe wyczuje. Ja mam już 6 auto troche sie na naprawiałem i w zaufanych mechaników nie wierze.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 22:09

84cantona7: Ja nie wiem ja się nie znam, ale po stłuczce jak spróbowałem go odpalić to kręcił, ale nie palił. Raz spróbowałem nie udało się to czekałem na lawete, w dodatku że to automat. Tam w środku po uderzeniu poszła napewno chłodnica, + wyciekł olej bo na ulicy widać było, że wyciekło.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 22:05

84cantona7: nie ma reakcji w ogóle.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 22:04

Arsenal159
No cos w tym jest. Mi sie nie udalo wygrac autografa Krychowiaka.

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 22:02

Jeżeli nie ma żadnej reakcji to prawdopodobnie rozrusznik.
Jeżeli kreci ale nie odpala to raczej nie zatarty chyba ,że probuje ale nie może

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 21:58

jeżeli nie da sie przekrecic kluczyka to problem ze stacyjka

Boleslaw komentarzy: 25114.05.2015, 21:57

Ale na topie hiszpańska.

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 21:57

Rozumiem ale to nadal bardzo dziwne że po zderzeniu silnik sie zatarł. Gdyby jechał i nagle padł to jeszcze ok ale tak? A jakie objawy ? Wogóle nie kreci ?czy kreci a nie odpala?

Mihex komentarzy: 2360414.05.2015, 21:54

Patrząc na to jak Włoska sobie radziła ostatnimi laty to oni już chyba nie mogą być na innej fali jak wznoszącej :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 21:53

On w ogóle nie pali, nie kręci, nie da się przekręcić kluczyka chyba nawet.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 21:51

84cantona7: Nie, być może źle napisałem. Po podłączeniu do komputera okazało się, że to nie problem z komputerem lub skrzynią po uderzeniu. A coś innego. Kiedy zabraliśmy do innego mechanika ten powiedział, że to silnik.

igiszu komentarzy: 44614.05.2015, 21:49

Jakie są wasze ulubione seriwsy piłkarskie? Mój ulubiony serwis to zdecydowanie Weszlo :)

84cantona7 komentarzy: 15514.05.2015, 21:49

Arsenal159 wracając do twojego auta to jesli dobrze zrozumiałem to mechanik po podłaczeniu do komputera stwierdził ,że auto jest zatarte? Jesli tek to bardzo dziwne. Poza tym zatarty silnik nie musi oznaczac odrazu wymiany całego silnika.

lordoftheboard komentarzy: 822614.05.2015, 21:47

A jakby ten Timothée Kolodziejczak zagrał dla Polski? Krychowiak może go namówić ;)

Boleslaw komentarzy: 25114.05.2015, 21:39

Widać w pucharach, która liga rządzi w Europie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 21:34

Nie no... Jeszcze jak Napoli będzie miało remis do przerwy to będę sobie pluł w brodę, że nie obstawiłem...

gunners007 komentarzy: 954314.05.2015, 21:33

KingOfLoyal ------> Jakbyśmy mieli faktycznie do wydania 100 mln funtów to stać nas jest na każdego piłkarza na świecie poza Messim. Za tyle kasy to nawet Bale'a by Real puścił.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.05.2015, 21:33